שאלה לבעלי עסקים אם יש פה - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לבעלי עסקים אם יש פה

gameplan

Recommended Posts

לכל מי שרוצה לראות את הפרצוף האמיתי של הצבא, אני מציע לצפות בתוכנית "אשם במותו" אני חושב של אילנה דיין, לא בטוח.

לצערי התוכנית כבר הסתיימה ממזמן, אבל למי שיכול להשיג הקלטה מומלץ ואפילו חובה לראות לכל מי שהולך לקרבי, פשוט יריקה בפרצוף של הלוחמים שקיפחו את חייהם כולל גם את המשפחות שלהם, פשוט ביזיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 241
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שטויות, כשאני הולך לראיון עבודה המראיין לא יכול לדעת מה קרה בראיונות עבודה אחרים.

ומספיק שמבקש העבודה יכול להוכיח שאחד השיקולים לאי קבלתו לעבודה הוא עברו הצבאי, דבר אחד שמאד מחזק את זה זה אם המראיין שואל אותו על עברו הצבאי.

ברגע ששואלים מישהו שבא לראיון עבודה על עברו הצבאי, לא מקבלים אותו לעבודה וגם לא נותנים לו הסבר הגיוני - הוא יכול להתלונן על מקום העבודה שלא קיבל אותו ויש לו סיכוי מעולה לזכות בתביעה.

שוב אתם אומרים שטויות. על אחת כמה וכמה חברה ציבורית לא מעניין אותה אם העובד עשה או שלא, זה פשוט לא שיקול.

ותיקון: חברה שמכבדת את עצמה לא עוברת על החוק.

וגאה בזה.

ברגע שאתה לא נותן הסבר, הסיכויים שלך לזכות בתביעה שתוגש נגדך הם אפסיים.

אסור לך לשאול על עברו הצבאי של מבקש עבודה, ברגע שעשית את זה הפללת את עצמך. מבחינת בית משפט - אתה אשם עוד לפני שהמשפט התחיל.

גם אם אתה מסרב לקבל לעבודה מישהו בגלל בעיה נפשית ואתה אומר את זה או שניתן להוכיח את זה - אכלת אותה.

אתה חי בסרט.

לכל מראיין מותר לשאול מה עשית בצבא, באופן חד משמעי. ורובם ככולם שואלים. אתה לא חייב לענות, והם ירשמו את זה לפניהם, ובסופו של דבר אין לך שום דרך להוכיח שלא התקבלת לעבודה בגלל שלא שירתת בצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה מה האייפי הנוכחי שלך. משנה איזה IP היה לך בעת כתיבת ההודעה. המידע הזה נרשם כל הזמן אצל הספק שלך...

ולמה שספקית האינטרנט שלי תספק את המידע הזה לסתם איש עלמוני?

אתה חי בסרט.

לכל מראיין מותר לשאול מה עשית בצבא, באופן חד משמעי. ורובם ככולם שואלים. אתה לא חייב לענות, והם ירשמו את זה לפניהם, ובסופו של דבר אין לך שום דרך להוכיח שלא התקבלת לעבודה בגלל שלא שירתת בצבא.

בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מותר ועוד איך לשאול מה עשית בצבא!

וזה שאמר שעצם השאלה מפלילה זה לא נכון..

אני שואל מה עשית בצבא כדי לדעת אולי הניסיון שקבלת בצבא יכול לעזור בתפקיד או נותן לך יתרון בתפקיד אחר למשל אם היית מפקד אז יש לך ניסיון בפיקוד ואולי אני אתן לך להיות איזה ראש מחלקה או משהו כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן אדם תירגע.

לכל אחד(כמעט :P) יש זכות לדעה.

הדעה של חלק מהאנשים היא לא להעסיק מי שלא תרם למדינה דרך בצורה לא חוקית ומותר להם. אולי לא לפי החוק, אבל אפשר להעסיק מקס' יום ואז לפטר עקב אי התאמה בדיונית.

דבר שני, אתה הבור פה, שמשווה גזענות ל"שירת\לא שירת בצבא".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שהשתמט, יצא בצורה חוקית מהצבא, זה שיש "פרצות בחוק" לא משנה כרגע. הוא יצא בצורה חוקית, ולכן הוא לא עבר על שם חוק.

יש אנשים אם בעיות נפשיות שממש לא מפריעות להם בחיים אבל אם תכניס אותם למסגרת צבאית ותספק להם גישה לנשק. קיים סיכוי קטן שהבעיות האלה יתפרצו עקב לחץ נפשי כזה או אחר וזה יגמר במוות, ניסיון לרצח, התאבדות, נסיון התאבדות וכו'. הצבא לא לוקח את הסיכון הזה ולא מגייס אותם.

מה הם אשמים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן אדם תירגע.

לכל אחד(כמעט :P) יש זכות לדעה.

הדעה של חלק מהאנשים היא לא להעסיק מי שלא תרם למדינה דרך בצורה לא חוקית ומותר להם. אולי לא לפי החוק, אבל אפשר להעסיק מקס' יום ואז לפטר עקב אי התאמה בדיונית.

דבר שני, אתה הבור פה, שמשווה גזענות ל"שירת\לא שירת בצבא".

דימה , לפי הסגנון כתיבה שלך אני מניח שאתה עוד לא חייל , או אחרי .

כשאתה הולך להעסיק מישהו - השיקול שלך הוא - האם הוא יתרום לי בתור עובד ? רווחי לי להעסיק אותו ? כן או לא ?

אם הוא תרם למדינה או לא , זה ממש לא עניינך , זה עניין פרטי של אותו העובד - לחטט לו בחיים ולשאול אותו על הפרופיל שלו והסיבות לפרופיל

זה עניין משפיל ולא ראוי בכלל ,

מילא אם זה לעבודת או עבודה שקשורה לאיזשהו מקצוע צבאי מסויים אז צריך לדבר איתו על הצבא ,

עם הדברים שהוא עשה בצבא היו קשורים לעבודה שלו באזרחות אז הוא היה מפרט על זה כבר לבד בקורות חיים.

אין דבר כזה , "מי שלא תרם למדינה בצורה לא חוקית"

השתמטות לא חוקית - נקראית עריקות - לא אמרתי לך להעסיק עריקים מהצבא.

בן אדם שיצא על 21 הוא לא משתמט הוא יצא מהצבא בגלל סיבה רפואית - ואתה לא יודע אם זה נכון או לא נכון

אם יש לכם בעיה עם כמות האנשים שיוצאים על 21 מהצבא , אז הבעיה היא של הרופאים והמנהלים בצבא שמחליטים לתת פטורים בקלות ולשחרר אנשים.

אותו אדם שמחזיק בפטור כזה , לא חייב לאף אחד דין וחשבון יש לו פטור חוקי ורפואי מהצבא.

ולא לקבל אותו לעבודה בגלל זה , זאת טיפשות ועברה על החוק.

גם אם אותו אדם הלך לקב"ן והוציא ממנו פטור - זה לא אומר שהוא חולה נפש - זה אומר שבסביבה כמו הצבא אולי הוא לא מסתדר או קשה לו להסתגל

אבל זה לא אומר שום דבר לגבי האזרחות.

מעסיקים בוחרים לא לקבל אנשים שלא עשו - לא בגלל שאכפת להם האם העובד תרם למדינה או לא - על הזין שלהם המדינה ..מצידם של כל המעסיקים גם לא לשלם מס הכנסה - ממש אכפת להם המדינה..

המעסיקים עושים את זה בגלל בורות וצורת חשיבה פרימיטיבית - הם אומרים לעצמם אוי זה בחור שלא עשה \ סיים - אז הוא בטח לא יציב

הוא בטח לא רציני לעבודה..אז לא שווה לנו להעסיק אותו.

אבל זו גם בורות - כי הרי אי אפשר בכלל להשוות את התנאים של הצבא לתנאים של עבודה - אולי בצבא אותו בן אדם לא הצליח לתפקד במסגרת הזו

ובתפקיד שנתנו לו - אבל באזרחות הוא יבחר עבודה שמתאימה לו והוא טוב בה והוא יוכל לפרוח שם ולהיות העובד הכי טוב שיש ,

זה כמו שעכשיו אני אתן לך לעבוד 3 שנים באיזה מוסך ולהיות מכונאי בלי אפשרות להתפטר , ואז אתה לא תהיה עובד הכי יעיל

אז עכשיו כל העולם יבוא ויאמר היי הבחור הזה לא רציני..אסור להעסיק אותו וכל מיני שטויות ,

ואתה בכלל הולך לחפש עבודה בתור ויש לך נסיון וידע , ככה שמה עניין שמיטה להר סיני - מה קשור העבר שלך במוסך לעבודת המחשבים ? :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. על שטות כזאת שניצן "פלט" בפורום בחיים אף אחד לא יקבל צו מבית משפט שמחייב את בעלי האתר ונטויז'ן לספק את פרטי ניצן.

2. כמו שבתי קזינו בלאס וגאס מזהירים מתחרים מפני רמאים ידועים או חשודים, כך גם זה יכול לקרות בין חברות שונות.

3. זה לא משנה שיש עוד דרכים לתרום למדינה מלבד שירות צבאי! יש חוק בארץ שלא פוטר אף אחד כמעט משירות בצבא. כל אחד חייב לציית לחוקי המדינה. חוק זה חוק. לכן, אם אתה לא ספורטי מצטיין או מוזיקאי מצטיין או חולה נפש או בעל פיגור שיכלי או בעל מו"מ או תלמיד ישיבה, אתה חייב לשרת בצבא. לא משנה מה קורה, או מאיזו סיבה. אתה חייב לשרת בצבא ולציית לחוקי המדינה. תמיד!

תפסיק לנסות להוציא אחרים אידיוטים כשאתה בעצמך האידיוט הכי גדול פה.

בדיוק כמו שכתבת בסעיף השלישי. חוק זה חוק ואסור לך לשאול בנאדם למה הוא לא התגייס ושוב כמו שציינת אתה חייב לציית לחוקי המדינה! (ברור שידעו אם התגייסת או לא כי יש קורות חיים) אם שאלת ולא קבלת אותו אחר כך לעבודה והוא יתבע אותך יש לו סיכוי טוב מאוד לזכות.

תבינו שיש הבדל בין לשאול מישהו מה הוא עשה בצבא לבין לשאול מישהו למה הוא לא עשה שזה אסור.

ומהכרות עם שוק העבודה אני יכול להגיד לכם של99 אחוז מהעסקים לא ממש אכפת אם עשית או לא כל עוד לתפקיד בצבא אין קשר לתפקיד (משהו עם סיווג בטחוני או שקשור בבטחון וכו' וכו') אם יש לך תואר ואתה מוכשר בתפקיד יקבלו אותך לעבודה. (שוב מדובר ב99 אחוז מהמקרים אני בטוח שיש כמה מעסיקים שכן יסרבו להעסיק מישהו שלא שירת).

לא רק זה גם נוצר היום מצב בארץ שאנשים שלא עשו גמרו תואר מוקדם יותר וצברו נסיון בעבודה וככה יש להם יתרון על אלו שכן עשו מכיוון שהם צברו יותר נסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בדיוק ככה ,

אולי אם אתה אדם עם תואר ונסיון , כבר לא כל כך מתסכלים על השירות הצבאי.

אבל אם מישהו בזמן ראיון עבודה לא ירצה לפרט על השירות הצבאי שלו ועל הפרופיל שלו ,

אז זה ישר משהו שמעיד על חוסר ביטחון בראיון , או משהו מחשיד כזה ויחשבו שיש לו משהו להסתיר ,

וככה כבר לא ירצו לקבל אותו.

בקיצור יש במדינה שלנו אפליה בגלל לא הצבא...לא שזה משנה בעצם ..גם אם אתה אחרי או בלי ...ברגע שאין לך תואר

אתה עדיין תרוויח שכר זעום :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצר אחרי 3 שנים בצבא קוראים לעובד לעתיד מספר מצבים שבדקו את האחריות שיכול דעת וכו'

ויש מעסיקים שמעדיפים אנשים שהתנסו במסגרת קשוחה שכזאת שהוכיחו את עצמם "שורדים במצבים קשים"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...