אוףף אני לא יודע מה לעשוותת - להתנדב לצבא או לא? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוףף אני לא יודע מה לעשוותת - להתנדב לצבא או לא?

UltraWaveMUSA

Recommended Posts

זה נראה כמו התחמקות טיפוסית מלהתמודד עם שאלות.

זה כן משנה. אם אתה נותן הצהרה על אנשים אחרים לפחות תלמד לתת לה גיבוי מינימלי. אם אתה לא יכול אתה לא שונה מאיזה טרול .

נכון, היסטוריה לא מזיקה ואף מועילה מאוד השאלה איך זה קשור למה שאמרתי ובדיוק על איזה חלק אתה מדבר(כידוע לך היסטוריה ענקית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 148
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אענה לך בקצרה כי אנחנו כבר חורגים מנושא הדיון

(אם תרצה תוכל לפתוח דיון חדש בנושא הזה)

אני מתכוון היסטוריה על העם היהודי לא משנה באיזה תקופה תמיד תמצא פורענות/פגרום/עלילת דם

וזה רק בגלל שאנחנו יהודים כן!כן! רק בגלל שאנחנו יהודים

ולא בגלל שהיינו איום

אז ככה שלהתנדב לקרבי כדי שלא נחזור למצב של לפני 100 שנה וכדי שאתה ואני נוכל לשבת לבטח בבית

זה לא בדיוק פאנטים

אתה הוא הפאנט פו

זה שהדתיים לא משרתים זה לא פותר אותך מלשרת

(אגב אני דתי ואני עדיין בשרות סדיר למרות שלא בקרבי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיניינים פה רק הולכים ומסתבכים, אז אני אנסה קצת לעשות סדר.

אני לא בא להגן על "kill_b7", אתם פשוט לא מבינים אותו והוא לא יודע איך לתת לכם להבין אותו, התוצאה כאוס בפורום!

אז ככה...

kil_b7 רוצה לשרת בצבא, אבל לא מעוניין למות או להיפצע בשביל אף מושחט הוא "אוכל חינם" אחר שיש במדינה ובמיוחד בממשלה!

דוגמא קלאסית למה ש-kill_b7 רוצה לומר לכם היא מלחמת לבנון 2 שאני בעצמי שירתתי בשמ"פ במלחמה הזאת, וראיתי בעצמי איך ילדים הולכים למות לחינם! בגלל שיקולים של מפקדים ופליטיקאים מושחטים, בכלל מלחמה מיותרת.

היום שיש לי ילדים גם אני חושב פעמיים אם לחתום להם לקרבי בעתיד, אז מה? גם אני "פרזיט" ממש לא!

שירתתי בגבעתי 3 שנים אני עדיין עושה מילואים, ולפעמים מרגיש כמו פראייר מטומטם שגם הפרנסה שלי נפגעת.

לדעתי הממשלה צריכה להפסיק עם שרות חובה, ולאמץ את השיטה בצבא ארה'ב שכיר, לא חסר אנשים טובים שגם מעוניינים לשרת ולהתפרנס, ומי שלא מעוניין בשרות יוכל ללמוד.

השיטה הזאת תמנע הרבה בעיות ואמוציות מיותרות בציבור.

kill_b7 אני יודע שאתה בסדר ולא פרזיט, פשוט לא הבינו אותך, אני הבנתי טוב מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון - כפי שכבר אמרו לך - תעשה רשימה של 1,2,3... לכל היחידות\תפקידים שאתה כן יכול להתנדב אליהם. אם לא תמצא שום דבר שנראה לך מתאים, אני לא רואה סיבה להתנדב עם הרגשת "אנטי" שבסוף תמצא את עצמך טוחן כל היום "למה עשיתי את זה?..." במקום לעשות משהו מועיל עם עצמך.

תזכור שאתה תמיד יכול להגיד לעצמך שבגלל בעיות הקישקע הקומפלקסיות שלך לא שרתת ולישון בשקט בלילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון,

הנה עצה ממישהו שעבר בדיוק את מה שאתה עובר עכשיו. גם אני מסיבות רפואיות קיבלתי פטור וגם עלי לחץ אבא שלא להתגייס אלא להתחיל ללמוד ישר.

אני החלטתי שזו חוויה שבסופו של דבר חלקים גדולים במדינה שותפים לה ושלתרום שנה לבטחון המדינה זה לא דבר רע בכלל.

תדע שמתנדבים הולכים לשרת איפה שהם מבקשים בדרך כלל. אם תבקש לשרת במחשוב ישלחו אותך למחשוב. אתה מקבל יחס הרבה יותר טוב משאר האנשים. רשימת פטורים מכמעט כל מטלה צה"לית של עבודות רס"ר, עבודות מטבח, שמירות, מסדרים ותורנויות. אפילו תקבל לינת בית שתוכל לחזור הביתה לישון כל יום.

אם תהיה חולה, אתה לא ניגש לקצין העיר כמו כל החיילים אלא הולך למרפאת קצינים כי אתה מתנדב. שם תקבל יחס רפואי מתאים ויתייחסו לתלונות שלך בהתאם כי יודעים שאתה בא לצבא מרצון ולא הכריחו אותך. גם המפקדים מתייחסים אליך בהתאם כי הם יודעים שאתה שם עם מוטיבציה ואף אחד לא הכריח אותך.

וגם בחוץ אנשים מסתכלים עליך הרבה יותר טוב כי התנדבת. שלא להזכיר שהשרות הצבאי זו חוויה מאוד מבגרת.

תתנדב. לא תתחרט על זה. ובסופו של דבר זו רק שנה שעוברת מהר מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורי, העברת די טוב את הנקודה שלי.

זה לא ייתכן שמדינה שמתיימרת להיות "הטובה ביותר בשבילי" תנהג כמו שהיא נוהגת ותרצה שאני ורבים אחרים יסכנו את החיים שלנו למענה או אפילו ניתן אותם.

ניקח לדוגמא משהו ממש טרי.אתמול/שלשום העבירה הממשלה תקנה של "תיקון עוול של 60 שנים" לנצולי השואה.

התקנה אמורה לתת להם להתקיים בכבוד. אני עדיין לא קיבלתי תואר בכלכלה אבל איך בדיוק 90 שח בחודש לניצול אמורים לעזור?

פשוט בושה מה שקורה בתחום. הגרמנים שילמו מליונים/מיליארדים וממשלות לדורתהן גנבו את הכסף ועכשיו עוד באים בדרישה של "תסכנו את החיים שלכם בשבילינו".אין הרבה מדינות בעולם ששוות את חיי אזרחיה, האמתי יש אולי אחת או שתיים שבאמת עושות הכל למען האזרחים שלה אבל ממש לא כזו.

לפעמים אני מרגיש כמו בשדה של "האנשים בטריות" הזה במטריקס כשאני חושב על התהליכים שיש לנו במדינה :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי פטור על קרוהן [רפואי.. עזבו..] אבל אני רוצה להתנדב בעיקר בגלל החוויה והכבוד - לדוגמה בבית של החברה ההורים שואלים אם התגייסתי ואני אומר שהתנדבתי לשנה אז זה נותן כבוד ... לא ?!

שמעתי שרצים שם צחוקים וזיונים חופשי ושכיף שם אנערף..

הקטע אבא שלי ואחי וכל המשפחה שלי מפצירים בי לא להתנדב בטענה שלא ייתנו לי שם שום תפקיד חשוב להתגאות בו ושאין כבוד בלהתנדב והכבוד הוא ללכת ללמוד באוניברסיטה בגיל צעיר ולגמור תואר שני בגיל צעיר... אבא שלי עוד היה בצבא בתפקיד חשוב וקרבי [היה מפקד של המפקדים אנערף לא יודע שמות] ואפילו היה היחיד שנותר חי מהגדוד שלו אבל עזבו.. קיצר אדם כזה אמר לי לא להתגייס, שלא שווה לי. אחי גם הלך לקרבי ויצא משם אחרי חודש להיות דובר צהל וגם הוא אמר לי שזו תהיה טעות גדולה להתנדב.

אני נחצה בין שני עולמות ולא יודע באיזו אפשרות לבחור - להתחיל ללמוד בגיל מוקדם או להתנדב לכמה חודשים [כדי לא לבזבז באמת סתם לשווא] בשבילה כבוד והחוויה [כביכול].

תראו, בכללי אני יכול גם להתנדב ליחידות הקרביות [בלי להשוויץ או משהו כזה, הייתי ספורטאי רוב החיים שלי וגם בלימודים קיבלתי הצטיינות אז אין שום סיבה שלא ייקחו אותי] אבל החלטתי שעדיף לנצל את הזמן וללכת לאוניברסיטה אך לא לעשות בכלל?! זה אני כבר לא יודע...

בבקשה אשמח לקבל עצות, דעות או סתם תגובות [עם תועלת בבקשה :-) ]

בתודה מראש,

אבי.

אם יש לך פטור רפואי מצבא, אני אישית ממליץ לך לא להתנדב.

תראה, אני אישית התגייסתי עם בעיה רפואית בגב והתחננתי למשהו

חזיתי, נתנו לי להיות תומך לחימה בגדוד, המצב שלי החמיר

ובסוף הפכתי רק לנטל על הצבא במקום לתועלת.

אז אני מציע לך לעשות משהו אחר עם החיים שלך ולהועיל למדינה

בצורה שונה.

אם כבר חשבת לכיוון התנדבותי, תבדוק את האופציה של "שירות לאומי",

אתה יכול להגיע לאיזשהי מחלקה של אנשים שבאמת זקוקים לעזרה(חולי סרטן וכיו"ב)

שם באמת תוכל לחולל שינוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.אין הרבה מדינות בעולם ששוות את חיי אזרחיה, האמתי יש אולי אחת או שתיים שבאמת עושות הכל למען האזרחים שלה אבל ממש לא כזו.

לפעמים אני מרגיש כמו בשדה של "האנשים בטריות" הזה במטריקס כשאני חושב על התהליכים שיש לנו במדינה :-\

יש לנו מדינה נפלאה! הבעיה היא הממשלה הרקובה, והבעיה הגדולה יותר לצערי שאין במי לבחור. :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדינה מועצבת ע"י השלטון ואם השלטון גרוע(והוא כן) ככה גם תראה המדינה בכל תחומיה:ביטחון,חינוך,כלכלה,תרבות וחברה.

צודק אבל אנחנו אשמים! שלא יוצאים לככר רבין ולרחובות להפגין.

כל אחד מהאזרחים פה תקוע בפלזמה שלו, באוברקלוק שלו, כמה כסף לעשות, איזה 4x4 לקנות, לאן לטוס הקיץ הודו/ דרום אמריקה.

חבל שאנחנו לא יכולים להתאגד ולעשות משהו, אפילו נתן זהבי לא מצליח להעורר את העם היושן בציון. :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שזה יעזור ממש. גם אם תביא מליון איש להפגנה במקרה הכי טוב שיכול להיות הממשלה הזו תתפטר ואז מה?

שוב אותם פרצופים יתחרו על המקום בכנסת ואז שוב הגלגל ממשיך להסתובב.

הרעיון שלי מאוד פשוט. כמו שראו שצריך נגיד בבנק שיודע את העסק ולא מושחת כמו האחרים פשוט עשו יבוא ויבאו נגיד איכותי מארה"ב את סטנלי פישר.

זה מה שצריך לעשות לכל ה120 שיושבים שם פשוט ליבא אנשים איכותיים מחו"ל ולשנות את שיטת השלטון פה למשהו שיציב יותר כמו בארה"ב.

רק ככה אולי נראה פה שיפור אמיתי באיכות החיים.

אולי אפילו נזכר לפרופוגנדת בחירות איכותית לשם שינוי כמו

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתבייש כי שאנשים אחרים מתו כדי שאתה תוכל לכתוב את השורות האלו. אנשים טובים , אנשים שמגיע להם לחיות בדיוק כמוך (אולי במחשב שנייה יותר ממך).

אני רוצה לראות אותך מביט בעיניים של המשפחות ששכלו את הילדים שלהם ולהגיד להם שאתה לא רוצה לשרת (ולא משנה עכשיו מאיזה סיבה).

אתה מדבר כבר על קרבי... אם לא היה לי את הפטור, תהיה בטוח שהייתי הולך לאחת מהיחידות המיוחדות בקרבי - זה אחד הדבריםש אני הכי אוהב. עכשיו שיש לי פטור, גם כל המשפחה שלי לוחצת עלי לא להתגייס [והחברים תומכים לא להתגייס] אז אני לא יודע מה לעשות...

אני חושב גם שאם אני אלך ואלמד אני אסייע למדינה יותר מאשר אם אני אתגייס ולא אעשה כלום בצבא [פקיד לדוגמה... ושלא יבואו עכשיו כאלה ויגידו שזה גם שירות צבאי כי זה לא ממש.. וללמוד עדיף, לא ככה?!]

איך תוך שנה אפשר לסייע בצבא? הרי הוא לא ישקיע עלי שקל על קורסים ואם הוא לא ישקיע עלי בקורסים, לא יהיה לי את הידע המתאים והמספיק בשביל באמת לעזור במשהו חוץ מבקפה...

ד"א, שירות לאומי?! חחחח מאוד מצחיק :yelclap: אני כן רוצה לתרום למדינה אבל - ממש לא!! לא אעשה שירות לאומי גם אם יצמידו לי אקדח... עדיף ללמוד מאשר לבזבז את הזמן בכנת קפה לאיזה פלוץ קטן שמנגב לזקנים את התחת. אני אשרת ככה את המדינה בצורה יותר טובה, בזה שאלמד ואקדם את המדינה בתחומים שונים במדע ולא אכין קפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע את תקשיב ל עצמך, הצלחת לפלוט בערך כל קלישאה אפשרית

אתה נשמע כמו מכונת תעמולה משומנת, כזאת שדואגת לטפל במוסכמות נאמנה

המצב הוא כזה- הבחירה היא בידיים שלך, אף אחד לא ישפוט אותך (או כדי לדבר במושגים שלך - "ינדה" אותך) אם תבחר לכאן או לכאן ותאמין לי שהמכונה תמשיך לפעול

אני לא אבלבל ת'מוח וילכלך ת'פורום בעוד קצת קלישאות של "הבט פנימה אל תוך לבך" או משהו כזה אבל אתה יודע שזה הסיפור -- לך למקום שלך (אוהל הזעה - יתרון :P)\לצ'יף שלך\למנטור שלך\לאל שלך\ככף הדימיון הטובה ותחליט

אף אחד כאן לא יתן לך קרדיט שלילי\חיובי על המילים שאתה שופך(לא, לא מה שאתם חושבים סוטים) ואם כן גם ככה אין לו\להם משמעות

בהצלחה בהמשך!

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורי, העברת די טוב את הנקודה שלי.

זה לא ייתכן שמדינה שמתיימרת להיות "הטובה ביותר בשבילי" תנהג כמו שהיא נוהגת ותרצה שאני ורבים אחרים יסכנו את החיים שלנו למענה או אפילו ניתן אותם.

ניקח לדוגמא משהו ממש טרי.אתמול/שלשום העבירה הממשלה תקנה של "תיקון עוול של 60 שנים" לנצולי השואה.

התקנה אמורה לתת להם להתקיים בכבוד. אני עדיין לא קיבלתי תואר בכלכלה אבל איך בדיוק 90 שח בחודש לניצול אמורים לעזור?

פשוט בושה מה שקורה בתחום. הגרמנים שילמו מליונים/מיליארדים וממשלות לדורתהן גנבו את הכסף ועכשיו עוד באים בדרישה של "תסכנו את החיים שלכם בשבילינו".אין הרבה מדינות בעולם ששוות את חיי אזרחיה, האמתי יש אולי אחת או שתיים שבאמת עושות הכל למען האזרחים שלה אבל ממש לא כזו.

שוב פעם אתה מדבר על מדינה...

אני יוצא לשרת בצבא בשביל להגן עליך, על משפחתי ועל כל אזרחי המדינה. לא על אנסי, על ראש הממשלה המושחט או כל חבר כנסת אוכל חינם אחר- שהם מבחינתך המדינה.

על זה אתה קורא לי פנאט? לכל הפחות עליך להודות לי. בטח לא לגרום לי להרגיש פראייר.

נחזור למערכות השלטון. הן רקובות- נכון. אבל- עד שלא תקום ותעשה משהו כדי לשנות את זה, מבחינתי זה רק תירוץ בשבילך שעונה היטב על מניעיך (פחדנות?).

הפגנות אולי לא יעזרו, נכון. יבוא "שחקני חיזוק" מחו"ל- זה בטח לא.

מה שכן- צריך לחפש פתרונות. בעסק הזה- אם אתה באמת מתכוון לתקן את המצב ולא סתם להתבכיין- אני איתך.

הפיכה אזרחית יכולה להיות הפתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...