מבקש את חוות דעתכם לגבי נתב וכרטיס אלחוטיים של D-LINK בתקן 802.11N - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש את חוות דעתכם לגבי נתב וכרטיס אלחוטיים של D-LINK בתקן 802.11N

TheIsraelPost

Recommended Posts

אני מתכוון לבקש הצעת מחיר לגבי נתב אלחוטי וכרטיס רשת תואם של החברה, לצערי שמעתי ביקורות רעות מאוד על נתבי ה-USB של החברה ששווקו בעבר בארץ.

עם זאת, הנתב החדש נראה לי איכותי מאוד ולמיטב ידיעתי כרגע האפשרות היחידה בארץ בתקן 802.11n שלדעתי שווה את ההשקעה.

הנתב מדגם DIR-655

והכרטיס מדגם DWA-552

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אתה מחפש חוות דעת על הנתב הספציפי הזה אני לא חושב שיש פה מישהו שידע לענות לך.

המפרט שלו מרשים (802.11n draft 2.0, GIGABIT LAN), אבל לך תדע איך הוא פועל בשטח.

והמחיר - 1000 ש"ח לנתב, המתאם מצאתי רק בדולרים, הכי זול 79.90$!

אני מציע לך לעשות קצת לראום אם יש ביקורות על הנתב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פששששששששששששששששששששש סחתיין על הבחירה.!!!

אחלה נתב ...!!! מבחני ביצועים מעולים!!!

לפי דעתי שווה מאוד.

הוא אוכל היום ה ר ב ה מ א ו ד נתבים בשוק. ממש עוקף את המתחרים.

רק לפני שבועיים קראתי עליו ביקורת והשוואה הינה:

ההשוואה:

http://www.smallnetbuilder.com/component/option,com_chart/Itemid,189/

והביקורת:

http://www.smallnetbuilder.com/content/view/30087/96/

עריכה:

וד"א הוא לא היחיד שתומך בN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע לא נראה לי ששווה להשקיע בזה, למרות שמתוך שני המחשבים בבית שמחוברים אלחוטית לאחד יש כבר כרטיס N (זה מגיע סטנדרט עם כמעט כל מאק בימינו) אני בכל זאת מחכה לפני שאני אחליף את הראוטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מקווה שמהחיר שלו הוא לא 1000 ש"ח בארץ :-[ המחיר בחו"ל הוא 149 דולר.

יש לי מס' שאלות טכניות לגביו:

מה פירוש DRAFT N ?

לא מצאתי נתונים לגבי טווחי הקליטה שלו ומהירות התעבורה של הנתב, קראתי אמנם שבפועל הוא אמור להיות פי 14 מהיר מנתב בתקן G (756 קילו-ביט/שנייה)

אבל לכל יש נתוני קליטה בקו אווירי פתוח, בתוך דירה ובתוך חדר עם קיר בטון, מישהו יודע מה הם הנתונים ?

לגבי מהירות השידור 759 קילו-ביט לשנייה חלקי 8 הם 94.5 קילו-בייט לשנייה, האם זו המהירות המקסימאלית שבה יוכל המחשב הפאסיבי להוריד מידע מהרשת ???

אני מודה מאוד על הביקורת שנתתם לינק לגביה, אשמח לשמוע עוד עיצות וחוות דעת לגבי המוצר ולגבי מוצרי D-LINK בכלל.

בעיקר רציתי לדעת אם הממשק שלהם נח וידידותי והאם מוצריהם נחשבים לאיכותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע לא נראה לי ששווה להשקיע בזה, למרות שמתוך שני המחשבים בבית שמחוברים אלחוטית לאחד יש כבר כרטיס N (זה מגיע סטנדרט עם כמעט כל מאק בימינו) אני בכל זאת מחכה לפני שאני אחליף את הראוטר.

הם מגיעים אם מתאם תומך 802.11n draft 1.0 או draft 2.0?

draft 1 אומר שהם יתמכו רק בMIMO ולא ב240 מסל"ש (זאת מהירות המקסימלית, לא 756. מהירות טיפוסית של 74 מסל"ש ע"פ wikipedia).

draft 2.0 יתן תמיכה לכל האופציות האחרונות, אבל הוא אושר רק בתחילת מרץ אז המוצרים שיוצאים עכשיו הם דיי ראשוניים.

מעניין אותי איך הם מתנהגים מול כרטיסי MIMO מבחינת תחום הקליטה.

מחירים:

http://p.zap.co.il/models.asp?sog=&keyword=DIR-655

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא הבנתי ב100% מה זה DRAFT התרגום החופשי זה "טיוטא" האם הדבר אומר שלא מדובר בתקן רשמי ?

אגב שמתי לב לכתבות אזהרה ברשת, הייתה גרסת מכשיר שנקראה "A1" והלדים היו בצבע ירוק, לגרסא זו היו מספר בעיות חומרה.

הגרסה החדשה מגיעה עם לדים בהירים מאוד בצבע כחול ולוגו CERTIFIED באחורי הקופסא, אז... שלא יעבדו עליכם.

ושוב לא הבנתי מה מהירות התעבורה המקסימאלית של הנתב, אנא ציינו בקילו בייט לשנייה.

תודה רבה :)

נ.ב

המחירים בארץ פשוט מגוחכים, המחיר הגבוה ביותר בארה"ב הוא 180 דולר פחות מ750 ש"ח בעוד המחירים בארץ סובבים את האלפייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, תקן 11n לא נחשב בדיוק כתקן רשמי.

יצאו עד עכשיו שתי "טיוטות" לתקן הזה:

הטיוטא הראשונה, שנקראת בהרבה מקומות Pre-N, הוא בעצם הMIMO שמספק הגדלה של טוח הקליטה האופטימלית (מספק יותר שטח שבו תהיה קליטה טובה).

הטיוטא השניה שנסגרה במרץ השנה כוללת חידושים נוספים ושינויים נוספים, אבל הלב שלה הוא המעבר לקצב של 248 מסל"ש (מגה ביט לשניה).

בחישוב מהיר יוצא שזה ~30 מגה בייט לשניה. ע"פ ויקפדיה הקצב הטיפוסי יהיה 74 מסל"ש שזה ~9 מגה בייט לשניה.

בהשוואה שטנולוגיה הקיימת, תקן G הנפוץ ביותר מספק מקסימלית 54 מסל"ש (~6.5 מגה בייט לשניה) וקצב טיפוסי של 19 מסל"ש (~2 מגה בייט לשניה).

טכנולוגיה קצת פחות ידוע היא ה G שמגיע לקצב של 108 מסל"ש (~13 מגה בייט לשניה) וקצב טיפוסי של 40-60 מסל"ש (~5-7 מגה בייט שלניה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחירים של ה NETGEAR נעים בין 870 ל 1200 שקל. מה שאומר שהמחירים של D LINK דומים ואפילו גבוהים יותר.

יש בארץ חיבור אינטנט שיודע לנצל את הימהירויות האפשריות בראוטרים האלה או שההבדל יהיה מורגש רק ב LAN?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגג!!!

לא הייתי נוגע בדילינק. אחרי שתמכתי בזבל הזה, אני מציע לכולם שלא להתקרב לחברה הזו.

מדובר בנתבים לא אמינים (מתקלקלים, פלסטיקים מתפרקים) וחלשים (מעל 500 connections באימיול 614+ היה דופק restart)

הכינוי של הנתב אצלנו היה בלי-link. כל מי שמכיר את dlink יודע לחשוש מהמנורה R2.

בכזה מחיר הייתי קונה sbox נחמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגג!!!

לא הייתי נוגע בדילינק. אחרי שתמכתי בזבל הזה, אני מציע לכולם שלא להתקרב לחברה הזו.

מדובר בנתבים לא אמינים (מתקלקלים, פלסטיקים מתפרקים) וחלשים (מעל 500 connections באימיול 614+ היה דופק restart)

הכינוי של הנתב אצלנו היה בלי-link. כל מי שמכיר את dlink יודע לחשוש מהמנורה R2.

בכזה מחיר הייתי קונה sbox נחמד.

חבל שלא נכנסת ללינק שנתנו לפני שכתבת את הפוסט הזה ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה זה שהיה לך D-LINK דפוק בעבר אומר על מוצר חדש שלהם?

(גם לי היה בעבר נתב DI-614 מעאפן שלהם)

ואיך זה

מסתדר עם זה

http://www.smallnetbuilder.com/component/option,com_chart/Itemid,189/chart,124/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולם לא היה ברשותי dlink 614. תמכתי באינספור לקוחות שהיה להם 604, 614 ו-524. אחוז ההחזרות ובעיות החומרה היה אדיר.

מכאן, שהניסיון שהיה לי עם מספר נתבים, ממספר דגמים של דילינק הוא שלילי ולכן אינני ממליץ לקנות ציודים שלהם.

זה שה-throughput שלו גבוה לא קשור לטענה שלי שהם לא אמינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...