דיון מאוחד בנושא חוק קסדות האופניים - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מאוחד בנושא חוק קסדות האופניים

Armageddon1

בעד או נגד החוק אשר מחייב חבישת קסדות בעת רכיבה על אופניים.  

1671 הצבעות

1. 1. בעד או נגד החוק אשר מחייב חבישת קסדות בעת רכיבה על אופניים.

Recommended Posts

יש הבדל בין לחוקק חוק שמחייב שימוש בקסדה לבין חוק שמכתיב לך מה לאכול. זה לא שאוסרים שימוש באופניים כליל, זה שמתנים את השימוש הזה בלבישת אמצעי מיגון מינימליים שימנעו פגיעות קטלניות. לדעתי החוק הוא גם מידתי, כי הוא לוקח בחשבון את מידת הסיכון שיש ברכיבה על אופניים ומעמיד מולה את מידת הסבירות לפגיעת ראש, ואם התוצאה היא שחייבים ללבוש קסדה בלבד, אז זה נשמע לי סביר.

לא זה לא סביר! כי אתה פוגע בחופש שלי, אני לא מפריע לאף אחד אם אני רוכב על אופניים ללא קסדה, למה שזה יהיה אסור? למה להתחייס לכולם כמו אל ילדים קטנים, אדם בוגר יכול להחליט לבד אם לכבוש קסדה או לא, הורים יכולים להחליט עבור הילדים שלהם. המדינה דוחפת את האף לעניינים שלא שלה כשמעבירים חוק כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מאיפה הבאת את הנתון הזה?

הרצאה של איזה מומחה במכון כלשהו.

תראה, כשאדם נופל מאופניים, הסיכוי שהוא יעשה סלטה באויר וינחת על הראש הוא מאד לא סביר. בד"כ נופלים על הצד, על הידיים, ושם עיקר הפגיעות. יש פגיעות גב שנובעות מרכיבה כפופה וכו'.

כאשר מדובר בפגיעות קטלניות, אין מדובר בפגיעה כתוצאה מנפילה פשוטה מאופניים. בד"כ מדובר בפגיעה אחרת שקודמת לנפילה - בד"כ, פגיעה מכלי רכב ממונע. רוכבי האופניים שנהרגו בזמן הרכיבה עליהם קראנו לאחרונה בעיתונים - כולם מתו כי רכב ממונע פגע בהם. אם נדמה לך שקסדה תמנע מוות כאשר משאית מתנגשת ברוכב במהירות של 70 קמ"ש, אז אתה טועה.

אם ישנו ענף שבו פציעות ראש הן יותר אופנייניות, זאת כנראה רכיבה אתגרית באופניים במסלולים קשים בטבע. שם זה הגיוני ללבוש קסדה. אותו הדבר לגבי אקסטרים באופניים - פעלולים. כך גם בסקייטבורד וברולר בליידס, שם יותר הגיוני שנפילה עלולה לגרום לפגיעה בראש, מאשר רכיבה פשוטה באופניים מהבית לסופר. שלא יבלבלו בביצים - אין לנו בעיה חמורה של פציעות רכיבת אופניים אשר ממלאים לנו את חדרי המיון. זה כמו שבפלורידה יש חוק נגד רכיבה על סקייטבורד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, כשאדם נופל מאופניים, הסיכוי שהוא יעשה סלטה באויר וינחת על הראש הוא מאד לא סביר. בד"כ נופלים על הצד, על הידיים, ושם עיקר הפגיעות. יש פגיעות גב שנובעות מרכיבה כפופה וכו'.

כאשר מדובר בפגיעות קטלניות, אין מדובר בפגיעה כתוצאה מנפילה פשוטה מאופניים. בד"כ מדובר בפגיעה אחרת שקודמת לנפילה - בד"כ, פגיעה מכלי רכב ממונע. רוכבי האופניים שנהרגו בזמן הרכיבה עליהם קראנו לאחרונה בעיתונים - כולם מתו כי רכב ממונע פגע בהם. אם נדמה לך שקסדה תמנע מוות כאשר משאית מתנגשת ברוכב במהירות של 70 קמ"ש, אז אתה טועה.

אם ישנו ענף שבו פציעות ראש הן יותר אופנייניות, זאת כנראה רכיבה אתגרית באופניים במסלולים קשים בטבע. שם זה הגיוני ללבוש קסדה. אותו הדבר לגבי אקסטרים באופניים - פעלולים. כך גם בסקייטבורד וברולר בליידס, שם יותר הגיוני שנפילה עלולה לגרום לפגיעה בראש, מאשר רכיבה פשוטה באופניים מהבית לסופר. שלא יבלבלו בביצים - אין לנו בעיה חמורה של פציעות רכיבת אופניים אשר ממלאים לנו את חדרי המיון. זה כמו שבפלורידה יש חוק נגד רכיבה על סקייטבורד.

זה בערך מה שאני כתבתי לפני כמה תגובות.

אנשים פשוט לא מוכנים לקבל את האמת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להתקל בראש גם בעת רכיבה בעיר בגלל טעויות אנוש/איבוד שליטה שיכולות לקרות לכל אדם: התקלות במהירות גבוהה בעמודים/עצים או בכל עצם אחר.

בכל מקרה גם אני חושב שהחוק הזה מיותר. למרות שאני בעד קסדות ורוב הזמן הקסדה לא יורדת לי מהראש. מי שרוצה שישים מי שלא זאת בעיה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מפריע לאף אחד אם אני רוכב על אופניים ללא קסדה, למה שזה יהיה אסור? למה להתחייס לכולם כמו אל ילדים קטנים, אדם בוגר יכול להחליט לבד אם לכבוש קסדה או לא

גם כשאתה נוסע במכונית ללא חגורה אתה לא מפריע לאף אחד, ואתה אדם בוגר שיכול להחליט לבד אם לשים חגורה או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להתקל בראש גם בעת רכיבה בעיר בגלל טעויות אנוש/איבוד שליטה שיכולות לקרות לכל אדם: התקלות במהירות גבוהה בעמודים/עצים או בכל עצם אחר.

וזה קורה לעיתים כל כך קרובות... ::)

גם כשאתה נוסע במכונית ללא חגורה אתה לא מפריע לאף אחד, ואתה אדם בוגר שיכול להחליט לבד אם לשים חגורה או לא.

אז זהו, שכן. במקרה של תאונה, כשאתה לא חגור, אתה עלול לעוף על הנוסעים אשר איתך ברכב, לפגוע בהם במהירות עצומה ולהרוג אותם. כבר קרו מקרים בהם אדם אחד לא חגור, גרם לפגיעה או מוות של אנשים אחרים ברכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זה לא סביר! כי אתה פוגע בחופש שלי, אני לא מפריע לאף אחד אם אני רוכב על אופניים ללא קסדה, למה שזה יהיה אסור? למה להתחייס לכולם כמו אל ילדים קטנים, אדם בוגר יכול להחליט לבד אם לכבוש קסדה או לא, הורים יכולים להחליט עבור הילדים שלהם. המדינה דוחפת את האף לעניינים שלא שלה כשמעבירים חוק כזה.

צודק ב100%

ובקשר לminimizer..זה בדיוק אותו דבר כמו לחייב מצופים(הרי הרבה אנשים טובעים לא? אז למה אנחנו צריכים לשלם עליהם?) או לאסור אכילת דברים משמינים

כל החוקים האלה הם על אותו רעיון, פגיעה בחופש הפרט.

ולידע כללי של כולם...לפי הצעת החוק שרשומה באתר הכנסת, המשטרה לא תאכוף את החוק הזה אלא העיריות עם הפקחים...וכל עירייה יכולה להחליט לעצמה אם להקדיש לנושא פקחים או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ לך לקרוא כמה דברים...

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%96%D7%9B%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%90%D7%93%D7%9D

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%9E%D7%95%D7%A7%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%94

זה חוק של מדינות דיקטטוריות...ועד כמה שאני יודע אנחנו לא חיים בכזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החגורה באוטו היא כדי שהגוף שלך לא יעוף על מישהו אחר בזמן תאונה, לא כדי להחזיק אותך במקום.

אם הגוף שלך מתעופף לכל הרוחות במהלך תאונה, פוגע במישהו והורגת אותו אז הייתי שם את זה תחת הכותרת "מפריע למישהו".

אם אתה שואל אותי גם את החוק זה לא הייתי מחייב בחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...