דיון מאוחד בנושא חוק קסדות האופניים - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מאוחד בנושא חוק קסדות האופניים

Armageddon1

בעד או נגד החוק אשר מחייב חבישת קסדות בעת רכיבה על אופניים.  

1671 הצבעות

1. 1. בעד או נגד החוק אשר מחייב חבישת קסדות בעת רכיבה על אופניים.

Recommended Posts

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

I can no longer count the helmets iv'e conquered!

ואכן, חוק מפגר. רק שיש פה בעיה אחת קטנה- אי אפשר לאכוף את החוק הזה.

לאופניים אין לוחית רישוי.

עברתם ליד שוטר והוא ראה אותכם? תמשיכו לנסוע.

הוא ברגל? בחיים לא יתפוס אותכם.

במכונית? שיסע אחריכם, זה לא כאילו הוא יכול לחסום אותכם כמו בסרטים, ברגע שהוא הגורם לפגיעה פיזית, אפשר לתבוע לו את הצורה.

ובכל מקרה, יש כל כך הרבה מקומות שאפשר לעבור בהם עם אופניים ולא עם מכונית שזה כמעט קל מדי.

למרות שזה קל לברוח- גם זה לא יהיה הכרחי, הסיכוי ששוטר במכונית שמוצב במקום מסוים ירדוף אחרי מישהו עם אופניים קלוש.

חוק מפגר, מדינה מפגרת, כרגיל.

מעכשיו אני אדאג שתהיה קסדה איתי על האופניים (כמובן לא על הראש שלי)

אם מישהו רק יעז לפלוט מילה לכיוון שלי, אטיח בראש שלו את הקסדה כל כך חזק בשביל להוכיח שקסדה יכולה לא רק להציל חיים.

אגב, במקרה של נפילה על הראש, בזמן חבישת הקסדה, יכול להיגרם נזק כפול לצוואר ועמוד השדרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I can no longer count the helmets iv'e conquered!

ואכן, חוק מפגר. רק שיש פה בעיה אחת קטנה- אי אפשר לאכוף את החוק הזה.

לאופניים אין לוחית רישוי.

עברתם ליד שוטר והוא ראה אותכם? תמשיכו לנסוע.

הוא ברגל? בחיים לא יתפוס אותכם.

במכונית? שיסע אחריכם, זה לא כאילו הוא יכול לחסום אותכם כמו בסרטים, ברגע שהוא הגורם לפגיעה פיזית, אפשר לתבוע לו את הצורה.

ובכל מקרה, יש כל כך הרבה מקומות שאפשר לעבור בהם עם אופניים ולא עם מכונית שזה כמעט קל מדי.

למרות שזה קל לברוח- גם זה לא יהיה הכרחי, הסיכוי ששוטר במכונית שמוצב במקום מסוים ירדוף אחרי מישהו עם אופניים קלוש.

חוק מפגר, מדינה מפגרת, כרגיל.

יפה לא חשבתי על זה.....

ברגע זה נתת השראה להרבה אנשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שאתה לא יודע לרכוב..

אין שום סיבה(אלא אם כן אתה מנסה לעשות שטויות) להחליק\ליפול מאופניים

מי שיודע מה שהוא עושה...לא צריך קסדה

ובכלל,מי שרוצה לשים שישים..אין חוק שאוסר לשים קסדה

רק למה המדינה הדפוקה הזאת נכנסת לחיים של האנשים

מה אתה מפגר?

אפשר להגיד אותו דבר על אופנוע, זה שזה לא נוח לך יופי, אבל למה המדינה צריכה לשלם כסף, וגם אני בסופו של דבר על כל אידיוט שמקבל מכה בראש ומקבל אחרי זה כסף מביטוח לאומי? ושלא נדבר על הטיפול בהתחשב שיש ביטוח רפואי חינם לכל אזרח שיוצא מכספי הציבור...

תאונות תמיד יקרו, וזה לא חייב להיות באשמתך הישירה בגלל זה קוראים לזה תאונה, חור בכביש, בלטה שבולטת במדרכה, פנצ'ר, נופלת השרשת כל דבר. בכבישים רוכבי אופניים מגיעים למהירויות מטורפות, אם אתה נוסע אחרי אוטו גדול ושלא נדבר על משאית אתה נשאב עם האוויר שהוא מזיז ונוסע במהירות לפעים זהה לשלו, וכן אתה מוזמן לבדוק את זה לבד תסע אחרי משאית שנוסעת 80 קמ"ש ותראה לבד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל המצביעים, סקר זה חשוב לי מאוד, מכיוון שהוא הולך להשלח (אם יהיה רוב של נגד) לחברי הכנסת.

לכן קחו זאת ברצינות ואני מבקש לא להגיב לתגובות של אחרים, ולא להקלע לדיונים מיותרים.

אגב אם מישהו מכיר עצומה כנגד החוק הזה נא לשלוח את הכתובת תודה.

אני מבקש מהמנהלים נא להשאיר את זה בתת פורום הזה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת יש יניקה חזקה של אוויר אחרי משאיות או אוטובוסים במיוחד

לזוז טיפה מהנושא

למה באמת באופניים ורה שנופלת שרשרת ובאופנוע אפילו לא שמעתי על זה?!?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר אמרתי נא לא לתת תגובות מיותרות, וזה לא הסקר היחידי שהולך להשלח, אני עובד עם עוד כמה אנשים

וסקרים נוספים ישלחו, בנוסף יירשם שם: סקר זה אינו סקר מדעי, או סקר זה אינו מדגם מייצג של

כלל האוכלוסייה, או משו בסגנון.

חוץ מזה

אם אתה שולח מכתב לחחברי כנסת כדאי שיהיו לך תימוכין לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון טוב, ביצוע רע.

בקש מהמנהלים לסגור את הדיון הזה, יש כמה אפשרויות יותר אפקטיביות.

עצומה- עצומה עם טבלה מודפסת, שתיחתם בצורה ידנית. עצומות אינטרנטיות לא שוות כלום.

ברגע שאוספים כמה אלפי חתימות (קל מאוד במקרה הזה) אפשר לנסות להגיש עתירה לבג"צ

בנוסף לחתימות, אפשר ורצוי לנסח רשימה ארוכה ככל האפשר של סיבות למה קסדה היא לא דבר הכרחי ב 100%, ועל הסכנות והחסרונות של חבישת קסדה (ויש לא מעט)

ולבסוף, טיעון הגיוני על למה 200 ש"ח זה קנס מופרז בטירוף, ועל העובדות שהחוק הזה לא יעורר רכיבה על אופניים- אלא יפחית אותה, והעובדה שלא ניתן לאכוף את החוק הזה.

רעיון שקפץ לי בראש זה לארגן הפגנה בירושלים מול משכן הכנסת, שם כולם ירכבו מחוץ לרחבת הכנסת (כמובן שלא יתנו לנו להיכנס) ללא קסדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם פשוט חבורה של בכיינים. אם רוכבי אופנועים וקטנועים יכולים לשים קסדה, גם אתם יכולים. יעילות הקסדה במניעת נזק קטלני בפגיעות ראש הוכחה כבר מזמן, מי שלא רוצה לנסוע עם קסדה, שלא ייסע בכלל. גם לי לא נוח לשים חגורה כל פעם שאני נכנס לאוטו, אבל מה לעשות - חשוב לי להשאר בחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

minimizer אל תשווה, רמות הקיצוניות בהשוואות שלך כל כך בולטות שנראה לי שהן עומדות לקבל צורה פיזית.

חגורה זה דבר נוח בהרבה מקסדה- אלא אם כן אתה נוסע בלי חולצה.

קסדה גורמת להזעה בצורה מטורפת, מכבידה על הראש, חלק מהן גם מגבילות קצת את שדה הראיה, הרצועה על הסנטר לא פחות מנוראית, וזה לא דבר יעיל כמו חגורה.

חגורה היא דבר שיעיל בכל תאונה אפשרית, ומונע הרבה מצבי סכנה.

קסדה זה דבר יעיל רק במקרה של פגיעת ראש, וגם שם- בזויות מסוימות יש יותר סכנה לחובשי קסדה מאשר לאלו ללא קסדה. ואני לא מדבר על מקרה סופר נדיר בזוית שצריך לקפוץ מרמפה של 5 מטר גובה בשביל לקבל, אלא על מקרים די שכיחים במקרה הלא סביר בכל מקרה של פגיעת ראש.

ויודע מה, עזוב רגע את החובה לחבישת קסדה-

200 שקל קנס?! שילכו לעזאזל, זו עוד תוספת למסחטת הכספים של המדינה, קנס על דבר כזה אמור להיות להרתעה בלבד- 50 שקלים זה סביר.

לעזאזל, אפילו על חציה באור אדום יש קנס של "רק" 150 שקלים, ובוא ננחש מה יותר מסוכן.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

......

קסדה זה דבר יעיל רק במקרה של פגיעת ראש, וגם שם- בזויות מסוימות יש יותר סכנה לחובשי קסדה מאשר לאלו ללא קסדה. ואני לא מדבר על מקרה סופר נדיר בזוית שצריך לקפוץ מרמפה של 5 מטר גובה בשביל לקבל, אלא על מקרים די שכיחים במקרה הלא סביר בכל מקרה של פגיעת ראש.

......

:smile1:

חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאאלה גם אני

מי מצטרף??

סתם אתה צודק בהחלט

אני כבר יכול לראות את כול אלה בים שמוכרים תארטיק והקאסטה עוברים ומוסיפים בצעקות עם המגהפון: "מצופים לילד של ניסאן שקיבלה 5 כוכבי בטיחות רק ב15 שקלים..."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...