הפלישה מסודן - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפלישה מסודן

avidan28

Recommended Posts

• תגובות 202
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לגבי האו"ם - נראה לי שאתה מדברים מהתחת.

אתם חושבים שהאו"ם הוא איזה אירגון עם תקציב וכוח אדם בלתי מוגבל וכול יכול...?

כמה אנשים אתם חושבים מוכנים להתנדב לעשות את המשמיות סיוע של האו"ם באתיופיה, דרום אפריקה, דרפור ועוד? (בלי לשכוח שיש שם מלחמות).

להזכירכם מתול תושבי העולם האלה שחיים בסטנדרטיים "מערבים" הם מיליארד איש והעולם הלא מערבי הוא שישה מיליארד... בתוך השישה מילארד האלה יש אחוז גדול מאוד שזקוק לסיוע ברמה כזאת או אחרת או נמצאים במצוקה כלכלית... כמה כסף אתם חושבים מוקצה לאו"ם למטרה הזאת...?

האו"ם הפך להיות הכתובת שלכם לכל מה שלא בסדר בעולם...? הוא ישמור על הגבול עם לבנון והוא ישמור על הגבול בעזה והוא יאכיל את העניים והוא יפתור את בעיות האיידס באפריקה והוא יעניק מקלט לפליטים וכו' וכו' וכו'... אולי קצת אחריות אישית לא תזיק.

אני לא זוכר שירד לכם "מס או"ם" במשכורת שלכם - שאתם מתלוננים עליו כל כך...

בכל מקרה במסגרת האחריות של האו"ם היא למצוא פתרון שהמדינות ישתתפו בו - כי האו"ם לא יכול לפתור את כל בעיות העולם בשביל המדינות האלה... בסופו של דבר בנושא פהפליטים מדארפור - איזו מדינה - עם התערבות של האו"ם או לא - תצטרך לקבל אותם... כי האו"ם לא יכול להילחם בשבטים בדארפור - ולא יכול לאבטח את הפליטים האלה.

דריה - רק משום שאת הולכת להזכיר מקרי שחיתות באו"ם - תני לי רק להגיד שבכל גוף שמתעסק עם כסף במימדים כאלה יש מידי פעם שחיתות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סכומים כאלה? אז יש להם משהו, מסתבר.

יש להם גם . יש גם את נאט"ו. יש גם את הצלב האדום. למה הם בכלל קיימים אם הם כאלו חסרי כוח? בשביל זה בדיוק הקימו אותו, כדי לפתור סכסוכים בינלאומיים ולא לאפשר לזוועות, כמו אלו במלה"ע ה-2, לקרות שוב. והנה, האו"ם לא משרת את המטרה שלשמה נוסד.

השחיטויות והפאשלות שם הן לא ברמה הפקידותית מזה זמן רב. חפש על המקרים שבהם חיילי או"ם שהוצבו באיזורי סכסוך במרכז אפריקה, דרשו מין נשים, נערות וילדים תמורת עזרה הומאניטארית שהם נדרשים לתת בחינם. אה, ויש את המקרה המפורסם בו 2 חיילי או"ם ירדנים נשלחו לביתם כאשר נחבלו אחרי שניסו לקיים יחסים עם עז.

אני לא מבקשת מהאו"ם לפתור את כל הבעיות בעולם. כרגע, נראה כאילו הם לא מסוגלים לנגב לעצמם את התחת. אבל כשקורה אסון בסדר גודל של שואה - הם חייבים לפעול, או שהם כבר אינם רלוונטיים.

אפרופו אחריות אישית - הדיון הזה רק מראה כמה איש לא רוצה לקחת כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מסכים שחלק מהפליטים מסודן צריכים לעבור לטיפול של האו"ם, כי גם לנו לא חסר

כאן בעיות בארץ, אבל כמובן בשום פנים ואופן לא לדחות אותם מכאן, אלא לקלוט אותם זמנית

ולפנות לאו"ם לקבלת כסף לטפל בהם, או להעביר אותם לתחום טיפול של האו"ם באופן מוחלט.

זה מה שאמרתי, רק שאני אמרתי שיראל לא צריכה לארח אותו ליותר מיומיים-שלושה, שזה הרבה יותר מפרק הזמן הדרוש להעלות אותם על מטוס לארץ אחרת שתקלוט אותם על בסיס זמני או קבוע, בתיאום עם מוסדות האו"ם.

מה שאני לא מסכים איתו, שאתה מנבא דברים שכנראה לא ייקרו, כמו למשל שהפליטים האלה(200 במספר אם אני לא טועה)

ישתלטו על שוק העובדים הזרים, אני אישית לא רואה את זה קורה.

אני לא אמרתי את זה. מה שאמרתי זה שרב ה"פליטים" מסודן הם לא פליטים מחבל דרפור, אלא סודנים שהיגרו מסודן למצרים במטרה למצוא עבודה, ועכשיו הם הגיעו לישראל כי לא הלך להם במצרים. הם הגיעו לכאן כדי להישאר. מלבד זאת, אני יודע לפי החדשות בטלוויזיה שפעילי זכויות-אדם פועלים להשיג לאותם סודנים שהם באמת פליטים מדרפור מעמד של תושבי קבע בארץ, עקב היותם פליטים, שלזה אני מתנגד.

EDT, אלו הם האויבים שלך?

MiniMizer, נצבט לי הלב. :-[

תגיד, התינוקת הזאת (שלהבת פס) נראית לך כאוייב אכזרי שכובש את הפלסטינים המסכנים?

Shalhevet_Pass.jpg

ראול, דן, רועי ודריה, אני לא מבין למה אתם מנסים להתווכח איתם.

ברגע שהוא אמר שלא, מבחינתו הם לא בני אדם ולא צריך לעזור להם, והוא לא מבין מה גזעני בזה שהוא לא חושב שבן אדם הוא קודם כל בנאדם... מה הטעם בויכוח? עמדות המוצא שלכם שונות.

מי אמר שהם לא בני-אדם?

בכל מקרה, אני באופן אישי לא רואה בפלסטינים ובמוסלמים הקיצוניים בני-אדם. מבחינתי, הם תת-אדם. לראייה: אם הם לא נלחמים בנו, אז הם נלחמים האחד בשני, אפילו בתוך בתי-חולים (דוגמה אחת קטנה מני רבות).

אפשר גם לתאם משהו עם האו"ם שיממן חלק מההוצאות... אולי פינוי חולים שלא יכולים לטפל בהם בשטח לבתי חולים... בכול זאת, אנחנו המדינה הקרובה ביותר שיכולה לתת עזרה כלשהי...

איך הגעת לזה שאנחנו המדינה הקרובה ביותר שיכולה לתת עזרה כלשהי?

הם בכלל באים ממצרים, אז למה שהם לא ישארו במצרים? למה שהמצרים לא ידאגו להם?

דעתי היא , שיש לתת להם תעודת תושב ל 10 שנים (בתור התחלה) , מיידית . כל דבר פחות מזה , זה פשע נקודה .

יופי! עוד יפה-נפש! :screwy:

hug%20a%20tree!.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

EDT, מה עובר עליך?

אתה משווה בין לטרוריסטים פלסטינאים? :bash:

והמצרים ממש הומאנים ואוהבי זרים... נראה לך שהם ישמחו\ ירצו לעזור למישהו אחר ללא תמורה?

כמו אצל כל הערבים- גם אצלהם המשפט "מה תודה, תתפשטי" זה לא בצחוק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצל ערבים זה הכל משחקי כבוד.

למשל בהצגה של הפרויקט שהיתה ביום ראשון היה גם בוחן ערבי, שאני והשותף שלי לפרויקט היינו מיודדים איתו (קפה בעיקר - רוצה קהווה?) אז הוא לא ממש שאל שאלות ואפילו חייך.

לעומת זאת היתה איזו שלישיה שהוא לא ממש אהב, והוא ירד עליהם בצורה רצינית.

ולנושא... סודנים מדרפור הם לא ערבים.

והבא שיתנסח באופן גזעני פה, יקבל באן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצל ערבים זה הכל משחקי כבוד.

למשל בהצגה של הפרויקט שהיתה ביום ראשון היה גם בוחן ערבי, שאני והשותף שלי לפרויקט היינו מיודדים איתו (קפה בעיקר - רוצה קהווה?) אז הוא לא ממש שאל שאלות ואפילו חייך.

לעומת זאת היתה איזו שלישיה שהוא לא ממש אהב, והוא ירד עליהם בצורה רצינית.

ולנושא... סודנים מדרפור הם לא ערבים.

והבא שיתנסח באופן גזעני פה, יקבל באן.

זה לא עניין של גזענות, אבל אני לא חושב שישראל צריכה

להיות כאן אמא תרזה לעולם.

יחידות ההצלה שלנו מתנדבות לסייע כמעט בכל אסון שקורה בעולם,

השם השני של צריך להיות מוכר רשמית כ"סיוע".

ובכל זאת תמיד שופטים אותנו על הלכאורה "אפרטהייד" שאנחנו משליטים

על הפלשתינים, אז למה לנו לעזור לפליטים האלה? מה זה ייתן לנו?

ולמה אף אחד אחר לא עוזר להם?

סבבה, נשכן אותם לתקופה זמנית קצרה ואז נעביר אותם לטיפול אירגון עולמי

כלשהו, או מדינה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעולם אין בי כוונה (אם הייתי מקבל ההחלטות כמובן) לשכן אותם באופן קבוע.

אלא באופן זמני (הדבר גם יעזור לכלכלה - גם ככה יש מחסור בעובדים זרים, מי אמר שאי אפשר גם לבצע סוג של ניצול שמשרת את שני הצדדים), עד יעבור זעם ו/או ימצא פתרון הולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב, אף אחד לא עוזר להם בגלל-

והמצרים ממש הומאנים ואוהבי זרים... נראה לך שהם ישמחו\ ירצו לעזור למישהו אחר ללא תמורה?

כמו אצל כל הערבים- גם אצלהם המשפט "מה תודה, תתפשטי" זה לא בצחוק...

ובגלל שזה לא יתן להו משהו זה לא אומר שאנחנו צריכים לשלוח אותם למוות.

אנחנו, כבני אדם, צריכים לעזור למי שמגיע לו== מי שלא מנצל את העזרה כדי לפגוע בנו או במישהו אחר אלא רק שמח להיות חי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MiniMizer, נצבט לי הלב. :-[

תגיד, התינוקת הזאת (שלהבת פס) נראית לך כאוייב אכזרי שכובש את הפלסטינים המסכנים?

שני דברים:

א) לעולם אל תעיז, לא במפורש ולא במרומז, להשוות אנשים שנמלטים מרצח עם לרוצחים. אני באמת מתאפק שלא להעיף אותך לכל הרוחות מהפורום הזה, כי יש גבול לרמות החוצפה והאגואיזם (שלא לדבר על דמגוגיה) שאני מוכן לסבול כאן.

ב)

הנה עוד תינוקת שנרצחה, הפעם על ידי יהודי:

dan_wh.jpg

האם משתמע מכך שכל היהודים הם רוצחי תינוקות, ושצריך להעמיד אותם מול בורות שהם כרו בעצמם, לקשור אותם בזוגות ולירות להם בראש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכל זאת תמיד שופטים אותנו על הלכאורה "אפרטהייד" שאנחנו משליטים

על הפלשתינים, אז למה לנו לעזור לפליטים האלה? מה זה ייתן לנו?

ולמה אף אחד אחר לא עוזר להם?

סבבה, נשכן אותם לתקופה זמנית קצרה ואז נעביר אותם לטיפול אירגון עולמי

כלשהו, או מדינה אחרת.

מה ז"א מה זה ייתן לנו? oO

האם כל דבר שאתה עושה אתה עושה תמורת תמורה כלשהי? גם אם היא לאו דווקא גשמית?

מינימייזר - עזוב, אני לא מבין בכלל אם מי הוא חושב שהוא מתווכח ועל מה... אם הייתי מנסה לנחש על מה הוא מתווכח רק לפי ההודעות שלו הייתי חושב שמתווכח איתו כאן תומל של רע"ם שאומר לו שכל חייל צה"ל הוא רוצח ושהטרוריסטים הפלשתינאים הם קדושים... כלומר - מה לעזאזל הקשר בין מה שהוא אומר לבין נושא הדיון?! מה הקשר בין אנשים, פליטים, הבורחים ממוות בטוח בידי פלוגות רצח(אייזנצגרופן מישהו?) לבין טרוריסטים פלשתינאים?! אני פשוט לא מצליח לעשות את הקשר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ז"א מה זה ייתן לנו? oO

האם כל דבר שאתה עושה אתה עושה תמורת תמורה כלשהי? גם אם היא לאו דווקא גשמית?

הסברתי את זה כבר, המדינה שלנו מסייעת כמעט לכל אחד.

אני אומר שצריך איפשהו למתוח את הגבול ולסייע קצת גם לעצמינו,

למשל לפתור את המצב הביטחוני שיש כאן באופן מוחלט.

אני גם נותן כסף לקבצנים, אבל לא לכל קבצן מכל מיני סיבות.

למשל, לא תמיד יש לי כסף קטן, או שאני רואה שהבנאם בגילי.

אי אפשר להציל את כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שאמרתי, רק שאני אמרתי שיראל לא צריכה לארח אותו ליותר מיומיים-שלושה, שזה הרבה יותר מפרק הזמן הדרוש להעלות אותם על מטוס לארץ אחרת שתקלוט אותם על בסיס זמני או קבוע, בתיאום עם מוסדות האו"ם.

אז למה מדינה אחרת חייבת לקבל אותם ואנחנו לא? גם למדינות אחרות יש צרות, אתה יודע.

בחיי, כמה שאנשים אוהבים להפיל אחריות כשזה מגיע לנקודה שצרייך לקחת אותה.

אז שישראל גם לא תצפה שהעולם יהיה אמא תרזה אליה. זה עניין של דבר הדדי שבני אדם ככלל צריכים לעשות אחד למען השני.

כל הכבוד ליחידות ההצלה שלנו באמת, אבל ברוב המקרים זה נועד לעשות רושם דיפלומטי, אינטרס נטו, אלא אם אלו מתנדבים.

על עשיית חסד וצדקה אי פעם שמעת? זה דבר מאד יהודי לעשות צדקה, לא? זאת מצווה. מדוע איננו עושים את המצווה הזאת של לעזור לאנשים להנצל מתופת, ותופת כמו שרק יהודים ידעו?

לי יש רעיון. מאחר ואנחנו בסה"כ אנשים, ולא מחליטי החלטות ואין בכוחינו לקחת את הפליטים האלו לביתינו, בואו נעשה את המעט שנוכל למענם: להתארגן על כמה בגדים ישנים, צעצועים ודברים שאנו לא ממש צריכים יותר אבל הם יצתרכו, ללכת לירושלים, לגן הורדים, ולתת להם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...