הפלישה מסודן - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפלישה מסודן

avidan28

Recommended Posts

מה קשור מחט לתחת, המשפט עניי עירך קודמים לא קשור פה.

יש כאן עניין של פליטים מרצח עם, שבאו לבקש מחסה פה עד יעבור זעם, ההשוואות של מי שכנגד פשוט מעוררות חלחלה.

נכון גם פה יש עוני, אבל שם זה בלי שום קשר לעוני יש שם רצח עם!

הפליטים הם לא ערבים - הם סודנים ולא, הם לא ישארו פה כי כנראה לא יתנו להם להשאר פה לנצח והם גם לא ירצו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 202
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בתור בן לניצולי שואה אני לא מוכן לשלוח אנשים חזרה למוות.

ביום חמישי אספנו כסף מחברים והלכנו וקנינו ציוד לפליטים, אני אישית הייתי מאוד רוצה שמישהו היה מתייחס ככה למשפחה שלי לפני קצת יותר מ-60 שנה.

אם מדובר בכמה מאות פליטים ניחא.אבל ברור שזה יגיע במקרה הטוב לכמה אלפים ובמקרה הגרוע לכמה עשרות אלפים.

אנחנו מדינה שבקושי מתמודדת עם הבעיות הפנימיות שלה איך אתה מצפה שנקלוט כמות פליטים שכזאת?

מה עם פליטי ההתנתקות שתקועים בקרווילות ואין מרחם? מה עם הזקנים שמקצצים להם בקיצבאות ומגיעים עד פת לחם? על אחיך לא אכפת לך ועל פליטי העולם כן אכפת לך?

אתה מוזמן לארח אותם בביתך יחד עם כמה שבחי"ם כדי להשקיט את מצפונך. קדימה יפי נפש מי מארח פליטים בביתו? מי הראשון שירים את הכפפה? :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נמסיס

חיי אדם זה חיי אדם.זה לא משנה מיליון לעומת 10000 או כמה חיילים\אזרחים שאיבדנו בטרור הפלסטיני.

ודעתי האישית אומרת לי כואב יותר חייל\אזרח\עובר אורח ישראלי מאשר אזרח\פליט ממדינה אחרת שאין לי אליו שום קירבה רגשית.

באפריקה הם מתרבים כמו שפנים ולכן יש שם עוני ורעב.תחשוב קצת על זה.המנטליות שונה הצורת חיים שם שונה.אתה לא יכול להתכחש לזה.

פה קצת יותר מערביים יותר חיים עם היגיון.עובדתית זה ככה.אם לך אכפת יותר מפליטים ממדינה אחרת מאשר מאזרחים\חיילים שלנו אתה בבעיית זהות קטנה...

ביום חמישי אספנו כסף מחברים והלכנו וקנינו ציוד לפליטים, אני אישית הייתי מאוד רוצה שמישהו היה מתייחס ככה למשפחה שלי לפני קצת יותר מ-60 שנה.

גם אני בן לדור שלישי לשואה ואני לא חש כמוך.להיפך אני חש אדישות.אני מרים את הראש בגאווה ואומר עד כאן זו המדינה שלי.

איך אתה מסביר את זה ידידי???.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם בן לניצולי שואה, ואני לא שולח את הסודנים למוות. אני שולח אותם לאחיהם באצות ערב שידאגו להם.

אתה גם אספת כסף וקנית ציוד לפליטים מגוש קטיף, משדרות ומהצפון?

מה אתה ילד קטן?

משווה בין רצח של חצי מיליון פליטים לבין מה שהפלסטינים עושים לנו?

באמת.

באחוזים, הרצח של חצי מליון פליטים הוא פחות או יותר שווה ערך לרציחות המתמשכות שהפלסטינים מבצעים בנו.

בחבל דרפור מתרחש רצח עם כי זה אפשרי ואף אחד לא נוקף אצבע למנוע את זה. במידה ולפלסטינים היתה יכולת, הם היו רוצחים את כולנו ואף אחד לא היה עוצר בעדם.

מה קשור מחט לתחת, המשפט עניי עירך קודמים לא קשור פה.

יש כאן עניין של פליטים מרצח עם, שבאו לבקש מחסה פה עד יעבור זעם, ההשוואות של מי שכנגד פשוט מעוררות חלחלה.

נכון גם פה יש עוני, אבל שם זה בלי שום קשר לעוני יש שם רצח עם!

הפליטים הם לא ערבים - הם סודנים ולא, הם לא ישארו פה כי כנראה לא יתנו להם להשאר פה לנצח והם גם לא ירצו.

המשפט "עניי עירך קודמים" קשור וחצי. אני לא מתכוון לעניים, אלא לפליטים מגוש קטיף, משדרות ומהצפון.

לגבי הפליטים מסודן, הן זה מחובתה של הקטנה לדאוג להם. לכל היותר, יכולה לשמש עבורם כתחנת מעבר זמנית (יומיים-שלוש לכל היותר) בהמשך דרכם לארצות ערב, וגם זה לא ממש הכרחי מאחר והם הגיעו ממצרים שהיא ארץ ערבית.

בפעם האחרונה שבדקתי, סודן השתייכה לליגה הערבית. מכאן, ניתן להסיק כי הפליטים מסודן הם ערבים, והם לא נוצרים, אלא מוסלמים.

דרך אגב, מנין לך שלא יתנו להם להישאר או שהם לא ירצו להישאר? אני מוכן להתערב איתך שיפי-נפש למיניהם פועלים להשיג להם מעמד של תושבות קבע בתואנה שהם פליטים, ואנחנו צריכים לדאוג להם.

אני מסביר את זה בכך שלפי דעתך היו צריכים פשוט לתת למשפחה שלך למות.

באמת נתנו למשפחה שלו למות (וגם למשפחה שלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נאה נאה

עכשיו רק צריך לאסוף את כל אלה שרק מצדיקים את דעותי ולעשות עצומה כדי לגרש את אותם פולשים מארצנו.

חשבתי שאני אזכה פה רק לקיתונות אבל אני זוכה פה גם לאהדה.ככה זה שיש ריאליסטים.בהחלט זה גורם לי לחייך לדעת שיש פה עדין אנשים שאוהבים כמוני

את הארץ ולא ממהרים למסור אותה כל כך מהר לזרים כמו יפי הנפש שככככככלללללל כככככככךךךך רוצים לעזור למסתננים וככככככללללל כככככךךךךך

רוצים לסייע אבל מה על חשבון ארצנו הקטנטונת.פיתרון קל ופשוט

גשר אלנבי -- ירדן --- ארצות ערב --- לישראלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם בן לניצולי שואה, ואני לא שולח את הסודנים למוות. אני שולח אותם לאחיהם באצות ערב שידאגו להם.

הפליטים הסודאנים אינם ערבים. למה שמדינות ערב יקבלו אותם וישראל לא?

באחוזים, הרצח של חצי מליון פליטים הוא פחות או יותר שווה ערך לרציחות המתמשכות שהפלסטינים מבצעים בנו.

שטות מוחלטת. האוכלוסיה בסודאן היא כ-35 מיליון איש, פי 5 ממדינת ישראל. מתוכם כ-450000 הרוגים בשלוש שנים.

במלחמות ישראל (שרוב ההרוגים בהן בכלל לא נהרגו ע"י פלסטינאים) + פעולות האיבה מתו כ-25000 ישראלים - במשך 60 שנה.

אתה באמת משווה?

סתם להשוואה, יותר ישראלים מתו בתאונות דרכים מאשר שמתו במלחמות.

המשפט "עניי עירך קודמים" קשור וחצי. אני לא מתכוון לעניים, אלא לפליטים מגוש קטיף, משדרות ומהצפון.

לגבי הפליטים מסודן, הן זה מחובתה של ישראל הקטנה לדאוג להם. לכל היותר, ישראל יכולה לשמש עבורם כתחנת מעבר זמנית (יומיים-שלוש לכל היותר) בהמשך דרכם לארצות ערב, וגם זה לא ממש הכרחי מאחר והם הגיעו ממצרים שהיא ארץ ערבית.

בפעם האחרונה שבדקתי, סודן השתייכה לליגה הערבית. מכאן, ניתן להסיק כי הפליטים מסודן הם ערבים, והם לא נוצרים, אלא מוסלמים.

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Sudan

כ-52% מתושבי סודאן אינם ערבים. זה שהשלטון ערבי לא אומר שכל התושבים ערבים.

זה כמו שתגיד שתושבי אום אל-פחם הם יהודים, כי השלטון בארץ הוא יהודי.

באמת נתנו למשפחה שלו למות (וגם למשפחה שלי).

ואתה מצדיק אותם?

עכשיו רק צריך לאסוף את כל אלה שרק מצדיקים את דעותי ולעשות עצומה כדי לגרש את אותם פולשים מארצנו.

תהנה.

ולא ממהרים למסור אותה כל כך מהר לזרים כמו יפי הנפש שככככככלללללל כככככככךךךך רוצים לעזור למסתננים וככככככללללל כככככךךךךך

אפשר לחשוב. 200 פליטים זה למסור את הארץ. כמות הפועלים הזרים בארץ יותר גדולה מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מצדיק פועלים זרים..אבל פועלים זרים שמם כן הם - פועלים זרים - עובדים עושים עבודה.הם לא נטל חברתי.הם חברה יצרנית.

פליטים - כשמם כן הם - נטל חברתי כל חברה כלשהי.

זה שאין להם כרגע זהות זה לא אומר שאנחנו חייבים לקבל אותם.שיחזרו למדינה שלהם.יש להם מדינה פי 5 משלנו - אנחנו לא עם עודפי שטחים.

הם אינם ערבים....הממממ אוקי אז שימשיכו לאירופה שמה יש להם נוצרים בשפע.העיקר שאנחנו לא ניהיה התחנה האחרונה.

כמו שאמרו קודמיי..לא זכור לי כזו התעניינות בפליטים ש ל נ ו כמו שהמצודדים פה מראים באותם מסתננים.כל אחד מכם צריך לעשות חושבים עם עצמו

ועם הזהות האישית הלאומית שלו ולחשוב איפה הטעות.אני לא רואה שום טעם בלסייע להם בעוד פליטים של גוש קטיף חיים בקשיים אחרי הפינוי שלהם לפני שנה.

פשר לחשוב. 200 פליטים זה למסור את הארץ. כמות הפועלים הזרים בארץ יותר גדולה מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שהם יהיו נטל? מי אמר שאי אפשר להכניס אותם לשוק העבודה? (במקרה הגרוע אפשר לקחת אותם במקום 200 פועלים זרים)

ולמה שבאירופה יקבלו אותם? באירופה אין בעיות?

לא אמרתי שהם נוצרים. רק אמרתי שהם לא ערבים. הם אפריקאים במוצאם, ומוסלמים בדתם.

מה הקשר לגודל המדינה? זה לא משנה את העובדה שטובחים בהם.

אנשי גוש קטיף אינם פליטים.

קרא קצת מה זה פליטים:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%98

לכן כל ההשוואה הזו אינה רלוונטית.

שניצל איך הגעת ל200 פליטים מדובר ב1200 לפני חודש.מאז הגיעו עוד מאות רבים.ועוד היד נטויה

http://now.nana10.co.il/Article/?ArticleID=495048

דיברתי על 200 הפליטים מהכתבה שהביא עמרי:

http://news.msn.co.il/news/StatePoliticalMilitary/State/200707/2007070100000.htm

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3419771,00.html

צריך להיות הומניים, אי אפשר להחזיר את ה200 מדרפור לטבח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפליטים הסודאנים אינם ערבים. למה שמדינות ערב יקבלו אותם וישראל לא?

בטח שהם ערבים. סודן היא אחת מארצות ערב, לא?

שטות מוחלטת. האוכלוסיה בסודאן היא כ-35 מיליון איש, פי 5 ממדינת ישראל. מתוכם כ-450000 הרוגים בשלוש שנים.

במלחמות ישראל (שרוב ההרוגים בהן בכלל לא נהרגו ע"י פלסטינאים) + פעולות האיבה מתו כ-25000 ישראלים - במשך 60 שנה.

אתה באמת משווה?

כן, אני באמת משווה, וכמו שאמרתי אני משווה בעיקר את הפוטנציאל.

בסודן מתרחש רצח עם כי זה אפשרי.

אם לא היה לנו את צה"ל, אז גם בישראל היה מתרחש רצח של העם היהודי על אדמתו.

גם ככה שיש לנו את צה"ל, נהרגים לנו מספר בלתי נסבל של חיילים ואזרחים, מכיוון שהדרג המדיני כובל את הידיים של צה"ל לפעול כפי שהוא צריך.

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Sudan

כ-52% מתושבי סודאן אינם ערבים. זה שהשלטון ערבי לא אומר שכל התושבים ערבים.

זה כמו שתגיד שתושבי אום אל-פחם הם יהודים, כי השלטון בארץ הוא יהודי.

אוקיי, אז אולי חלק מהם לא ערבים, אבל הם עדיין מוסלמים, וסודן היא עדיין מדינה ערבית עויינת לישראל.

בנוסף לכך, חלק לא מבוטל מאותם "פליטים" לכאורה, הם בכלל לא פליטים ובכלל לא מחבל דרפור.

ואתה מצדיק אותם?

מה פתאום? איזה מצדיק אותם?

הנקודה היא שלהם היתה להם יכולת לעזור, והם לא עזרו.

ישראל, לעומת זאת, היא מדינה קטנה ולא כ"כ עשירה. לכן, יכולה לשמש, לכל היותר, כתחנת מעבר ליומיים-שלושה, כאשר על האו"ם ומוסדותיו, ועל מדינות גדולות ועשירות לדאוג לאותם פליטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שהם ערבים. סודן היא אחת מארצות ערב, לא?

אוקיי, אז אולי חלק מהם לא ערבים, אבל הם עדיין מוסלמים, וסודן היא עדיין מדינה ערבית עויינת לישראל.

עשה טובה, קרא את כל התגובה לפני שאתה מתחיל לענות. ככה אולי לא תראה כאילו אתה סותר את עצמך.

סודן היא מדינה עוינת לישראל. מצד שני, סודן גם עוינת ל-50% מתושביה. זה שהם תושביה, זה אומר שהם עוינים את גם כן?

כן, אני באמת משווה, וכמו שאמרתי אני משווה בעיקר את הפוטנציאל.

בסודן מתרחש רצח עם כי זה אפשרי.

אם לא היה לנו את צה"ל, אז גם בישראל היה מתרחש רצח של העם היהודי על אדמתו.

גם ככה שיש לנו את צה"ל, נהרגים לנו מספר בלתי נסבל של חיילים ואזרחים, מכיוון שהדרג המדיני כובל את הידיים של צה"ל לפעול כפי שהוא צריך.

מה הקשר? כשצה"ל יפסיק לעבוד והפלסטינאים יבצעו רצח עם, אז הטענה הזו תהיה רלוונטית.

בנוסף לכך, חלק לא מבוטל מאותם "פליטים" לכאורה, הם בכלל לא פליטים ובכלל לא מחבל דרפור.

קרא שוב את הכתבה שעמרי הביא (ציטטתי אותו בתגובה הקודמת). הפליטים שאינם מדרפור יוחזרו. אני מדבר על 200 הפליטים מדרפור.

מה פתאום? איזה מצדיק אותם?

הנקודה היא שלהם היתה להם יכולת לעזור, והם לא עזרו.

ישראל, לעומת זאת, היא מדינה קטנה ולא כ"כ עשירה. לכן, יכולה לשמש, לכל היותר, כתחנת מעבר ליומיים-שלושה, כאשר על האו"ם ומוסדותיו, ועל מדינות גדולות ועשירות לדאוג לאותם פליטים.

לישראל יש יכולת לעזור. לאלפי פליטים לא, אבל ל-200 כן. אני גם מסכים שישראל יכולה לשמש כתחנת מעבר לפליטים למדינות אירופה, ויש הבדל בין זה לבין גירוש הפליטים חזרה לסודאן או מדינות ערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יומיים שלושה....

המסתננים האלה כבר יושבים לנו על הוריד יותר משבוע.אם לא נמצא פיתרון איך להחזיר אותם למדינת המקור שלהם נצטרך לטפל בהם וזה יהיה לנו הוצאות

גדולות ולא ממש רצויות.ציינתי בתגובות קודמות שלי שאל לנו להתערב בבעיות פנימיות של מדינה זו או אחרת.

כאשר 2 חברה הולכים מכות תמיד השלישי חוטף את המכות לא?...פתגם ישראלי ידוע...תנו להם לאכול אחד את השני אנחנו נאכל פופקורן וניראה את האקשן.

רצח עם או לא תמיד יהיו אחרים שיתפסו את מקומם.כל המלחמה הטפשית הזו היא על שטחים.פחות מליון חצי מיליון העולם גם ככה עוד מעט מגיע לתפוסה מלאה..

אני לא מתרגש מזה להיפך זה מסקרן לראות שני שבטים הורגים אחד את השני.

בוואלה היה כתוב שזו יוזמה של ממשלת סודן - מי אנחנו שנתערב בבעיות פנימיות.טיהורים אתניים היה גם בבוסניה איפה הייתם אז??.פתאום בגלל שהם סודנים

פרימיטיבים אז הם מסכנים יותר ואומללים יותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יומיים שלושה....

המסתננים האלה כבר יושבים לנו על הוריד יותר משבוע.אם לא נמצא פיתרון איך להחזיר אותם למדינת המקור שלהם נצטרך לטפל בהם וזה יהיה לנו הוצאות

גדולות ולא ממש רצויות.ציינתי בתגובות קודמות שלי שאל לנו להתערב בבעיות פנימיות של מדינה זו או אחרת.

כאשר 2 חברה הולכים מכות תמיד השלישי חוטף את המכות לא?...פתגם ישראלי ידוע...תנו להם לאכול אחד את השני אנחנו נאכל פופקורן וניראה את האקשן.

רצח עם או לא תמיד יהיו אחרים שיתפסו את מקומם.כל המלחמה הטפשית הזו היא על שטחים.פחות מליון חצי מיליון העולם גם ככה עוד מעט מגיע לתפוסה מלאה..

אני לא מתרגש מזה להיפך זה מסקרן לראות שני שבטים הורגים אחד את השני.

בוואלה היה כתוב שזו יוזמה של ממשלת סודן - מי אנחנו שנתערב בבעיות פנימיות.טיהורים אתניים היה גם בבוסניה איפה הייתם אז??.פתאום בגלל שהם סודנים

פרימיטיבים אז הם מסכנים יותר ואומללים יותר..

כן,

גם אם יבוא אליך מחבל הביתה, אני ישב בצד יצפה ויהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...