תהיה מלחמה או לא ? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תהיה מלחמה או לא ?

aviv00

Recommended Posts

• תגובות 220
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הקטע הגרוע הוא שבזמן האחרון אפילו לאמריקקים אין מענה לחלק מהמערכות הסוריות (במיוחד בתחום הנ"מ, שם לסוריה יש מערכות טובות בעשרות מונים משל ישראל)

אומנם הנ"מ הסורי מהווה איום, אבל יש לצהל הרבה אמצעים להתמודד איתו.

יש כמויות גדולות של stand off

tald3uk4.jpg

אומנם המכמים הרוסיים נחשבים למעולים ויכולים להבדיל בין כזה למטוס, אז צריך לקוות שהמהנדסים הישראלים יודעים לבלבל מכמים.

בנוסף לאפשרות הזאת, לא הייתי שולל פשיטות קומנדו ושימוש בטיל דלילה (אגב יש גם גירסת קרקע-קרקע שלו שנועדה להשמדת מטרות חשובות).

(במיוחד בתחום הנ"מ, שם לסוריה יש מערכות טובות בעשרות מונים משל ישראל)

לישראל יש מערכות מתקדמות יותר, אבל צהל לא קונה אותן (וטוב שכך, אין בהן צורך).

בקרוב נראה גם טיל נ"מ ישראלי חדש לטווחים ארוכים (מתחרה לפטריוט) שמפותח בשביל ההודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוריה לא רוצה רק את הגולן הם רוצים את כל א"י!

בעבר מדינת הייתה "סוריה הדרומית"

אין ספק שהם רוצים את כל א"י, יחד עם כל האחים הערבים הנאצים שלהם.

אני מאמיין שאם תנהג ביד חזקה ותראה כוח התרעה חזק נגד סוריה ואירן הם לא יתקפו אותנו.

במדינה וזה יקרה יש לנו את כוח השאלה היא האם המנהיגים השמאלנים יעשו משהו.

חיילי צה"ל הם חיילים מאומנים היטב אך הבעיה היא הממשלה והדרג הגבוהה במדינה הזאת.

אם יהיה לנו עוד שמאלמרט או שמאלן שישלוט על המדינה הזאת. אני בספק לגבי עתידנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי זובי,

ההבדל בינונו הוא שאתה יכול לזיין את השכל בטונות... מי שאינו נמצא בעמדה שיש לו אחריות על דבריו תמיד יכול לזיין את השכל.

אני מצד שני בעמדת נחיתות כיוון שמבחינתי זה לא יהיה אחראי לתקן ולשלול כל דבר שאמרת לפרטיו.

בכל מקרה אני מקווה שיום אחד לפחות תפנים לא לקחת כל מה שאתה קורא בתשקורת כדבר אלוהים - דברים נכתבים מהרבה סיבות החל מרצון לעשות רייטינג וכלה בדסיאינפורמציה מכוונת והרבה ביניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם כמה טייסים בשבי שווים איראן לא גרעינית?

ברור שזה שווה את זה!

ישראל חייבת לעשות את הכל, ואני מתכוון הכל, כדי שאיראן לא תשיג יכולת גרעינית!

אין לנו צורך בנ"מ מתקדם אין לסורים אין ח"א...

הם קיבלו לאחרונה מיג 29 ומיג 31.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איראן טוענת כי ביכולתה לפגוע ב-600 יעדים בישראל

העיתון הקטארי "אל-ווטן" דיווח כי איראן איימה לשגר טילים לעבר אותן מטרות אם ישראל תהיה מעורבת במתקפה נגדה. המקור אותו ציטט העיתון העריך כי לא תפרוץ מלחמה בין ישראל לסוריה

לכניסה לכתבה המלאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיג 29? הנדסת אנוש גרועה?

אני לא יודע באיזה עולם אתה חי. ברצינות.

בקשר לטייסים........ זה סיפור אחר :smile1:

באופן מסורתי מאז מלחמת העולם השניה, הרוסים "דוגלים בפשטות" ולא מציידים את המטוסים שלהם בהרבה הנדסת אנוש, אלא אם כן אני לא מעודכן ברמות :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן מסורתי מאז מלחמת העולם השניה, הרוסים "דוגלים בפשטות" ולא מציידים את המטוסים שלהם בהרבה הנדסת אנוש, אלא אם כן אני לא מעודכן ברמות :smile1:

מה זה "הנדסת אנוש"? מושבים מעור נאפה, מזגן מפוצל ומסך LCD עם בקוקפיט? :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, הכוונה היא שכל השעונים וכל המתגים וכל המאזנות של המטוס נמצאים במקום נוח לגישה, ככה שאפילו בזמן טיסה הכי מלחיצה אתה תדע מייד להסתכל בדיוק לכיוון הנכון ולדעת באיזה גובה אתה, לאיזה כיוון אתה פונה, האם המטוס הפוך או לא, איזה חימוש נשאר לך, וכו' וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתם פה על עליונות אווירית - לדעתי כן יכולה להגיע לעליונות אווירית, אבל זה יקח לה יותר זמן ויותר מחיר (ברכוש ובנפש).

וזה אומר שמהלומה האווירית תיקח יותר זמן..

אם תיכנס מערכת TOR-M1 הידועה לשמצה, תמצא בבעיה. זאת מערכת מאוד מתקדמת, אולי הטובה בעולם.

היא מסוגלת ליירט אפילו טילים. ואם האויב יכול ליירט טילים, אנחנו בבעיה רצינית (האיראנים כבר קיבלו כמה מערכות כאלה, ע"פ פרסומים גלויים).

לגבי שינוי מאזן אסטרטגי (מה שiiB כתב בעמ' 7) - זה לא משנה כמה זמן יקח להם להפעיל את הטק"ק אם אתה לא יודע איפה הוא נמצא.

תשכח מתקיפה סטייל "מוקד". אי-אפשר לחסל אתרים אסטרטגיים תוך מספר שעות. אתה צריך בשביל זה ימים.

וחלק מהטק"ק הסורי הוא בעל דיוק לא רע בכלל.

אני לא אתייחס לשת"פ בין סוריה לבין חזבאללה כי כמעט שלא מדברים עליו בתקשורת.

בכל מקרה, לצורך העניין נניח שלחזבאללה יש "חופש פעולה" מלא מול בלי קשר לפעולות סוריה.

נשק גרעיני בעוד מדינות מזה"ת חוץ מאיראן בשנים הקרובות? זה שינוי אסטרטגי עצום (גם בזוית האיראנית), אבל זה לא נושא לדבר עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זמן משנה, חתימה משנה, היכולת לפעול בעומק משנה... משנים מאוד. יש את הדברים שאתה חזק בהם כי מהיותך חת"מניק ויש את הדברים שאני חזק בהם מהיותי למד"ניק.

טוב, מעבר לכך יהיה פסול להתיחס לדברים כי זה כבר להיכנס לפרטים ותפיסות הפעלה.

יאללה מילואים עוד שבועיים... יהיה שמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוחוי 27

מיג 29

2 יצירות אומנות. ובמילים אחרות- אתה אכן לא מעודכן, ברמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בספק אם סוריה אי פעם תשכח את התבוסות שלה מולנו.

אני גם בספק שהגולן ישאר אצלנו בתקופה של עד 3-5 שנים...

בכל מקרה כנראה שהם ימשיכו עם כל מיני ארגוני טרור קטנים שישגרו קטיושות לצפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...