תהיה מלחמה או לא ? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תהיה מלחמה או לא ?

aviv00

Recommended Posts

נמשיך בזה שאין לישראל טילי שיוט לשיגור מצוללת בעלי טווח של 1500 ק"מ

יכול להיות שאתה טועה.

יש דיווחים על כך שלישראל יש טיל "פופאי טורבו" עם יכולת נשיאת רש"ק גרעיני לטווח של עד 1500 ק"מ. האמת שאני לא ממש מתקשה להאמין לזה כי ידוע שארה"ב מסרבת למכור לנו את הטומהוק, ושהצוללות הגרמניות לא נקנו מהלי שיהיה אפשר לנצל את אחת מהמטרות המרכזיות- התרעה ויכולת מכה שנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 220
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טעות

גם בנוגע לדיווחים על ה "פופאי טורבו" אם הוא קיים בכלל, הטווח המדובר שלו הוא בסביבות ה 400-500 ק"מ

רחוק מלהיות 1500. אתה צריך וואחד טיל עם מקום להרבה דלק בשביל שתוכל לשגר אותו לטווח של 1500 ק"מ

ובכל מקרה לא משהו שאפשר לשגר מתוך צוללות ה "דולפין" הישראליות.

אגב, מי אמר שאפשר בכלל לשגר את הפופאי טורבו מהים....? מישהו אמר שהוא מותאם לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיראנים מבקשים שלהבא תשתדלו לא לזרוק סתם מידע לא מדוייק... סתם הם הקפיצו את כל חייל הים שלהם בגלל שתי הצוללות

חחחחח...

אם האירנים היו צריכים לקחת כל דבר שנכתב באינטרנט בחשבון הצבא שלהם כבר היה מותש.

כבר היו צריכים לתקוף אותם מספר דו ספרתי של פעמים השנה לפי אמצעי תקשורות שונים (ובראשם תיק דבקא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבקה אתר מצחיק.

אני לא אשכח איך הם התלהבו במלחמה האחרונה אחרי שחיזבאללה נכשלו לשגר זילזאל-

בהתחלה היה את הסיפור שחשבו ש F16 ישראלי יורט-

דבקה ישר קפצו בהכרזה שחיזבאללה רכשו טילי נ"מ מתקדמים מאיראן והפילו F16I ישראלי מאלו שהגיעו לארץ לא מזמן

אחרי שעה בדיוק הכתבה ירדה מהאתר והוחלפה. xD

בואו נקווה שהאיראנים קוראים שם ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, מי אמר שאפשר בכלל לשגר את הפופאי טורבו מהים....? מישהו אמר שהוא מותאם לזה?

גם אם הוא מותאם, תהיה בטוח שאף אחד לא יתן פרטים

עד כמה שאני יודע, "פופאי" הוא טיל אוויר-קרקע מונחה טלוויזיה שפותח על ידי ישראל, וחיל האוויר מת עליו

נכון, אבל יכול להיות שקיימת עוד גירסא :

http://www.israeli-weapons.com/weapons/missile_systems/air_missiles/popeye_turbo/Popeye_Turbo.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע עובדתית שאח"י דולפין ואח"י תקומה מ-מ-ש לא מול חופי איראן כרגע

טוב, אז אני לא מעודכן. אבל, יש לנו שם לפחות צוללת אחת. אם החזירו את השנייה, אז לדעתי זו טעות.

לגבי הפופאי, הטווח של הפופאי 1 הוא כ-500 ק"מ, והטווח של הפופאי 2 הוא כ-1,500 ק"מ.

הפופאי מותאם לשיגור מתוך הדולפין (יש גם דגם לשיגור ממטוס).

ארה"ב לא רק שלא מוכרת לנו את הטומהוק, היא קונה מאיתנו את הפופאי.

האיראנים מבקשים שלהבא תשתדלו לא לזרוק סתם מידע לא מדוייק... סתם הם הקפיצו את כל חייל הים שלהם בגלל שתי הצוללות

זו הייתה הדלפה מכוונת. רצינו שהם יזיזו את הצוללות שלהם, כדי שנוכל לאתר אותן (אחת הלכה לאיבוד). :hat:

[glow=red,2,300]במידה והקופיף העונה לשם אחמדינג'אד קורא את ההודעה הזאת, אני סתם כותב שתויות, ואין לי מוסג מה אני אומר... או שמא...?[/glow] :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז אני לא מעודכן. אבל, יש לנו שם לפחות צוללת אחת. אם החזירו את השנייה, אז לדעתי זו טעות.

:screwy:

:screwy:

לגבי הפופאי, הטווח של הפופאי 1 הוא כ-500 ק"מ, והטווח של הפופאי 2 הוא כ-1,500 ק"מ.

מספיק. פופאי 2 זה בכלל טיל אוויר קרקע.

ארה"ב לא רק שלא מוכרת לנו את הטומהוק, היא קונה מאיתנו את הפופאי.

וואוו. אלה שני דברים שונים, טומהוק זה טיל שיוט, הפופאי שארה"ב קונה זה טיל אוויר-קרקע מונחה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה והקופיף העונה לשם אחמדינג'אד קורא את ההודעה הזאת, אני סתם כותב שתויות, ואין לי מוסג מה אני אומר... או שמא...?[/glow] :cool2:

אכן, אין לך מושג מה אתה כותב.

פופאי הוא טיל אוויר קרקע בלבד, ומכאן הסימון שלו בקוד נאט"ו כ AGM.

אין לו מספיק כוח בשביל להתרומם מהקרקע בעצמו, והוא דורש את כוח ההתמדה שנוצר כתוצאה מההטלה ממטוס במהירות גבוהה יחסית.

לפופאי 1 טווח של 110 ק"מ, לפופאי 2 טווח של 150 ק"מ

לא החזירו שום צוללת- פשוט לא שלחו לשם שום צוללת מלכתחילה.

מאיפה לעזאזל אתה לוקח את ה "מידע" שלך? תיק דבקה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה, עשיתם את אחמדיניג'יד מבולבל.

נפלטו פה כ"כ הרבה שטויות באשכול אחד, שאני פשוט צוחק בלי הפסקה, כל אחד פה מינימום רמטכ"ל.

אולי תמשיכו לשחק במחשב ותשאירו את זה לאנשים שבאמת יודעים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, אין לך מושג מה אתה כותב.

פופאי הוא טיל אוויר קרקע בלבד, ומכאן הסימון שלו בקוד נאט"ו כ AGM.

אין לו מספיק כוח בשביל להתרומם מהקרקע בעצמו, והוא דורש את כוח ההתמדה שנוצר כתוצאה מההטלה ממטוס במהירות גבוהה יחסית.

לפופאי 1 טווח של 110 ק"מ, לפופאי 2 טווח של 150 ק"מ

לא החזירו שום צוללת- פשוט לא שלחו לשם שום צוללת מלכתחילה.

מאיפה לעזאזל אתה לוקח את ה "מידע" שלך? תיק דבקה?

פופאי טורבו הוא טיל שנועד לשיגור מצוללות דולפין הוא הרבה יותר גדול מהפופאי והמבנה שלו שונה לגמרי, הוא בכלל טיל שיוט ומשתמש במנוע שונה(עדיין רקטי ולא טורבו מניפה כמו הדלילה או טילי שיוט אחרים כמו טומהוק) ונורה ע"י אותו בוסטר שמשמש לירות טילי הארפון מצוללות. הטווח שלו הוא כ900 מיילים ימיים שזה כ1500 ק"מ(זה הטווח המקסימאלי המשוער, הטווחים נעים בין 150 ל930 מיילים ימיים שנותן לטיל טווח של בין 300 ל1550 ק"מ).

כמובן שחוץ מדווח 1 על ניסוי בטיל בשנת 2000 אין שום מידע מבוסס על אותו טיל, מצד שני אין שום מידע רשמי על טילי יריחו גם כן. לישראל רשמית אסור לפתח טילים לטווח של יותר מ460 ק"מ לפי מספר הסכמים שנכפו ע"י האמריקאי.

הטווח של הפופאי 1 הוא בכלל 78 ק"מ בגרסא האמריקאית(agm 142 have nap) הוא יועד למפציצים טקטיים בתור קונבציאונאלי האמריקאים משתמשים בו לB52 והבריטים לF111.

הפופאי2 הידוע בתור פופאיי לייט(או have lite) הוא בעל טווח דומה אבל רש"ק קטן יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח ששמת לב שלא דיברתי בכלל על הפופאי טורבו.

אני לא יודע עליו, אין לי מושג אם הדבר הזה קיים, ולכן קל וחומר שאין לי מידע על הטווח שלו או אפשרויות השיגור. דיברתי על פופאי 1 ו 2.

את הטווחים של פופאי 1 ו 2 לקחתי מהאתר israeli-weapons, עד עכשיו מצאתי שהוא די אמין מהשוואת הנתונים שם לנתונים רשמיים של רפא"ל והתעשייה האווירית (בנוגע לפיתון 4-5 לדוגמה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...