תהיה מלחמה או לא ? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תהיה מלחמה או לא ?

aviv00

Recommended Posts

• תגובות 220
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אחת הבעיות במלחמה היתה המחדל בצורת אדם שישב בראשות הממשלה, וחברו המחדל ממשרד הביטחון.

אבל היו הרבה בעיות מעבר לזה, כפי שמוזכר בכתבה.

למה היו חוסרים בימ"חים? כי "יהיה בסדר" ??

זאת בדיוק הבעיה, הבעיה היא המנטליות והשאננות. אלה ביחד שילוב קטלני. אני לא חושב שמישהו כרגע שאנן, לכן הבעיה הבסיסית הזאת נפתרה.

אבל יש גם בעיות שלוקח זמן לפתור אותן. המיגון למרכבה - הנה, עכשיו הזמינו 100 יחידות (רק מאה?!) וזה יגיע ב-2008. הדברים האלה לוקחים זמן, ולכן עדיף שלא תהיה מלחמה בשנה הקרובה, עד שצה"ל "מתאפס על עצמו". מצד שני, גם אסד יודע את זה, אז אולי הוא בונה על מלחמה. מצד שלישי, אם הוא רצה להכות, למה לא מיד עם תום המלחמה הקודמת, כשצה"ל היה עוד יותר חלש?

בקיצור, אני אישית לא מאמין שתהיה מלחמה הקיץ (אלא אם ארה"ב יתקפו את אירן, מה שאני גם לא מאמין שיקרה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צה"ל הוא גוף חזק, שכפוף להנהגה חלשה. במלחמה האחרונה מה שגרם לכשלים האלו היו הפקודות מלמעלה, שהיו מבלבלות, סותרות, לא ברורות, ועוד.

צודק, במלחמת לבנון השניה, בזמן שכמה גנרלים טיפשים בצורה שלא תיאמן הפסידו את המערכה לחיזבאללה, מי שבאמת עשה להם נזק היו הזוטרים, החברה בשטח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם אנשים מעוררים קונספירציות?

צריך לשים סוף לשטויות שרצות פה.

סוריה לא מתכוונת לפתוח במלחמה.

ישראל וסוריה לא מעוניינים לפתוח במלחמה בקיץ הקרוב, אך התהליכים שאנחנו רואים בחודשים האחרונים הם למעשה

שיפור מוכנות בשני הצדדים לקראת מצב של עימות אפשרי.

אף אחד לא מתכונן למלחמה, אלא משפר מוכנות. אנשים לא מצליחים להבדיל בין הדברים וחושבים שסוריה מתכננת מלחמה.

עם זאת, אני אסתייג ואומר שאין וודאות שלא תפרוץ מלחמה.

מן הסתם המצב נפיץ ומתוח יותר ושני הצדדים דרוכים.

אבל אם לא יקרו תרחישים קיצוניים ולא תהיה מיסקלקולציה ("כדור שלג"), לא תפרוץ מלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוריה לא מתכוונת לפתוח במלחמה.

ישראל וסוריה לא מעוניינים לפתוח במלחמה בקיץ הקרוב, אך התהליכים שאנחנו רואים בחודשים האחרונים הם למעשה

שיפור מוכנות בשני הצדדים לקראת מצב של עימות אפשרי.

אף אחד לא מתכונן למלחמה, אלא משפר מוכנות. אנשים לא מצליחים להבדיל בין הדברים וחושבים שסוריה מתכננת מלחמה.

אתה ממש יודע את העתיד הא?

אולי תומר לי מתי אני אמות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממש יודע את העתיד הא?

אולי תומר לי מתי אני אמות?

תראה, במקרה שלי אני לא אומר לך מה ששמעתי מאח שלי, מדוד שלי או מגיסי.

אני משרת במודיעין מחקר. מי שקובע את הערכות המודיעין היא היחידה שבה אני משרת.

מה שכתבתי פה הוא לא מסווג, אך אתה יכול להבין שדעתי מושפעת ממידע מסווג ומגוון.

סגן הרמטכ"ל התבטא מספר שעות אחרי וחיזק את דברי:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3424295,00.html

(אגב דבריו מבוססים ברובם על חומר שאנחנו כותבים לו)

שים לב שההסתייגות שלו זהה להסתייגות שלי - כל עוד לא יקרו אירועים חמורים שיציתו אש, לא צפויה מלחמה.

לגבי השאלה השנייה - לצערי יחידות האיסוף במערכת הביטחון לא יכולות להביא מידע כזה.

אבל אם אתה כבר בקטע של מגדת עתידות, אולי היא תפתור לך את התעלומה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכתבתם פה כבר

הכישלון מלחמת לבנון השניה נבע מהממשלה

הפעם נשארנו עם כמעט אותה ממשלה רק הרמטכ"ל ושר הביטחון הוחלפו

כלומר העפנו 2/3 מהאנשים שגרמו להפסד בתכלס (אולמרט הביתה..)

אז נקבע לטוב בגלל שכנראה יהיה יותר טוב

ורק ניחייה ונראה מה יהיה.. ונקווה שנחייה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בתחומים שבהם היתה לישראל הצלחה במלחמת לבנון לא נראה שנלמדו הלקחים. על פי ספרם של עופר שלח ויואב לימור "שבויים בלבנון", שתי יחידות שדווקא הצטיינו במלחמה הן מגלן ושלדג, שחיסלו חוליות רבות של משגרי רקטות. הסיבה היא ששתי היחידות מסוגלות לזהות מטרה ולהשמידה בזמן קצר, ובתוך אותה יחידה, מבלי להיות תלויות בכוחות אחרים - עניין קריטי במלחמה מול כוחות קטנים כמו חוליות משגרי רקטות או חוליות נ"ט. אך האם בעקבות המלחמה קמו יחידות תואמות? האם גויסו ליחידות אלה עוד חיילים? התשובה היא לא. הצבא לא הפנים שהיחידות האלה הן משמעותי. במלחמה הוא עדיין מסתמך על יחידות תצפית ויחידות משגרות שלא מאותה יחידה או מסגרת.

לא שאני אסטרטג גדול, גם לא תת אלוף או לוחם בסיירת, אבל אני לא ממש מסכים עם מה שאומרים כאן.

מגלן ושלדג הם יחידות מיוחדות עם יעוד ספציפי, מיומנות גבוהה ויכולות עצמיות גבוהות. זה מתבטא מצויין כשנלחמים נגד כמה משגרי טילים וחוליות של מחבלים, אבל במלחמה מול סוריה, עם כל הצבא שלה, לא יחידות מיוחדות יכריעו את המערכה אלא הכוחות ה"רגילים" של הצבא: חי"ר, שריון ותותחנים. לא יודע עד כמה עסק התצפיות רלוונטי כלקח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה:

דבר אחד אני יודע > שלום לא יהיה איתם, תראה בטלויזיה עם מה אנחנו מתמודדים, פאנאטים דתיים מדרגה ראשונה, אנשים שיהרגו את כל מי שיעמוד בדרכם למטרה. מה שבטוח כאן זה שהמלחמה הטיפשית הזאתץ נובעת מדת, הם רוצים את הכותל והר הבית שלהם, מצידי שיקחו, לא הייתי שם אףפעם, בכלל לדעתי צריך לפוצץ את כל המקומות האדיוטים האלה, רק בגלל זה נלחמים על הארץ הקטנטנה הזאת...

בקיצור, המלחמה תתנהל לדעתי כך:

ישראל מתקיפה את איראן, סוריה מתקיפה את , מחזירה תגובה לסוריה, איראן יורה שיהאב 3 למרכז ת"א והורגת יותר מ200 אנשים (לפי דו"ח מציאותי מאוד שפורסם לפני כשנה), משגרת טילים גרעינים מצוללת בליסטית לאיראן, איראן נמחקת, סוריה נכנעת..

או:

ישראל תאחר מידי לתקוף את איראן, איראן תשגר טילים בעלי ראש-נפץ גרעיני לישראל, החץ יפגע בטיל, הנשורת הגרעינית שתיפול על תהרוג כמה מאות אלפי אנשים, סוריה תתערב במלחמה, ואנחנו ננתקיף אותם.

סוף אפוקליפטי, אבל זאת דעתי, כנראה שזה רק משחק של מזל, לפחות ככה זה נתפס בעיניי רוב מנהיגי העולם

בקיצור, לדעתי אנחנו ננצח, מה שבטוח זה, שכל אחד יותר חכם מאחמדינג'אד הפרסי הקופיף הנשנש הזה... ;D

אבל כרגע, נראה שמלחמה בתוך ישראל יותר קרובה, שמתפרסמים ידיעות על השר אטיאס (שנאה) שרוצה להוריד את הפורנו שאני כ"כ אוהב מהאינטרנט, והחרדים מאוד רוצים להחזיר את המדינה לתקופת האבן, ולקחת את הכסף של כולנו, תהיה התקוממות של החלונים-אתאיסטים בארץ, שלא ממש רוצים שכמה אנשים לובשי-שחור ובעלי זכן בצבע כסף יהפכו את א"י לדרום קוריאה של היום.

תהיו מוכנים, זה קרוב מאוד

Aviko

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, במקרה שלי אני לא אומר לך מה ששמעתי מאח שלי, מדוד שלי או מגיסי.

אני משרת במודיעין מחקר. מי שקובע את הערכות המודיעין היא היחידה שבה אני משרת.

מה שכתבתי פה הוא לא מסווג, אך אתה יכול להבין שדעתי מושפעת ממידע מסווג ומגוון.

סגן הרמטכ"ל התבטא מספר שעות אחרי וחיזק את דברי:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3424295,00.html

(אגב דבריו מבוססים ברובם על חומר שאנחנו כותבים לו)

שים לב שההסתייגות שלו זהה להסתייגות שלי - כל עוד לא יקרו אירועים חמורים שיציתו אש, לא צפויה מלחמה.

לגבי השאלה השנייה - לצערי יחידות האיסוף במערכת הביטחון לא יכולות להביא מידע כזה.

אבל אם אתה כבר בקטע של מגדת עתידות, אולי היא תפתור לך את התעלומה?

עוד פקלש בחט"מ שחושב שהוא יודע הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...