תהיה מלחמה או לא ? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תהיה מלחמה או לא ?

aviv00

Recommended Posts

Aviko, אם נראה לך שיש לנו צוללת שמסוגלת לשגר טיל גרעיני מפה לאיראן אתה טועה בגדול.

ישראל תצטרך להתגנב עם צוללת ממש אל מול חופי איראן בשביל לשגר טיל מצוללת למקום אסטרטגי חשוב.

בנוסף, אין דבר כזה צוללת בליסטית.

בנוסף 2, לא תשגר נשק גרעיני כל כך מהר. במיוחד שלאויב אין נשק גרעיני, אז אין שום סיבה לשלוף דבר שכזה.

חוץ מזה, באמת נראה לך שאם איראן תחליט לשגר לכיוון , זה יהיה טיל בודד...?

מה שהיה במלחמה האחרונה היה "טעימה" מהתקפה רצינית על העורף.

אם איראן תחליט לתקוף את בצורה כוללת, זה יבוא במטחים של עשרות. לא 5-10 כל פעם.

ורקטות? אם גם סוריה תצטרף, אפשר לצפות למאות בכל מטח. במלחמה האחרונה השיא היה שיגור של 200 רקטות ביום לעבר ישראל

אם בסוריה יחליטו שזו אחלה שיטה לתקוף עם רקטות, השיא הזה יכפיל את עצמו פי 10, בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 220
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

במקומך לא הייתי מוסר כאלה פרטים על עצמך. שכחת שהחמאס, החיזבלה והסורים עוקבים אחרי הפורום? תזהר שלא יחטפו אותך.

תודה על הדאגה :)

דובי זובי, נחמד שעשית ממני פקלש, אבל אני ממש לא כזה.

כשתוריד את האף, אשמח לדעת איזה דעה אפוקליפטית יש לך ששונה ממה שכתבתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר שלי אמר לי אתמול שתפרוץ מלחמה ב 29 לחודש ("אח שלי עובד במודיעין" טחח בסדר, והוא גם יכול לספר לך), אז התערבתי איתו על כאפה בלתי נשכחת :smile1:

אם המלחמה ב 29 לא תהרוג אותו, הכאפה שלי כן :cool2:

אני במקומך הייתי כבר מתחיל להתאמן רוקי 9 סטייל !

תגיד גם באיזה שעה אתה מתכננן את זה... אולי אני ישמע :smile1:

ד"א לפי תיק דבקה... המלחמה הייתה אמורה להיפתח כבר 7 פעם עד עכשיו. זה כמו הנבאות על סוף... ברור שזה יקרה מתי שהוא אבל יש יותר מידי התראות שוו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Aviko, אם נראה לך שיש לנו צוללת שמסוגלת לשגר טיל גרעיני מפה לאיראן אתה טועה בגדול.

ישראל תצטרך להתגנב עם צוללת ממש אל מול חופי איראן בשביל לשגר טיל מצוללת למקום אסטרטגי חשוב.

בנוסף, אין דבר כזה צוללת בליסטית.

בנוסף 2, לא תשגר נשק גרעיני כל כך מהר. במיוחד שלאויב אין נשק גרעיני, אז אין שום סיבה לשלוף דבר שכזה.

חוץ מזה, באמת נראה לך שאם איראן תחליט לשגר לכיוון , זה יהיה טיל בודד...?

מה שהיה במלחמה האחרונה היה "טעימה" מהתקפה רצינית על העורף.

אם איראן תחליט לתקוף את בצורה כוללת, זה יבוא במטחים של עשרות. לא 5-10 כל פעם.

ורקטות? אם גם סוריה תצטרף, אפשר לצפות למאות בכל מטח. במלחמה האחרונה השיא היה שיגור של 200 רקטות ביום לעבר ישראל

אם בסוריה יחליטו שזו אחלה שיטה לתקוף עם רקטות, השיא הזה יכפיל את עצמו פי 10, בקלות.

רק הבעתי את דעתי הצעירה(16), לא מבין בזה ולא כלום, אני יותר בראש של ג'ריקו וכו'

Aviko

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגעים אלה ממש, יש לחיל הים הישראלי שתי צוללות מול חופי איראן שמצויידות בטילי שיוט גרעיניים בעלי טווח של כ-1,500 ק"מ.

עם זאת, אם מישהו חושב שהליצן שעומד בראשות הממשלה יתן הוראה לעשות בהן שימוש, אז הוא כנראה הוזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם אנשים מעוררים קונספירציות?

צריך לשים סוף לשטויות שרצות פה.

סוריה לא מתכוונת לפתוח במלחמה.

ישראל וסוריה לא מעוניינים לפתוח במלחמה בקיץ הקרוב, אך התהליכים שאנחנו רואים בחודשים האחרונים הם למעשה

שיפור מוכנות בשני הצדדים לקראת מצב של עימות אפשרי.

אף אחד לא מתכונן למלחמה, אלא משפר מוכנות. אנשים לא מצליחים להבדיל בין הדברים וחושבים שסוריה מתכננת מלחמה.

עם זאת, אני אסתייג ואומר שאין וודאות שלא תפרוץ מלחמה.

מן הסתם המצב נפיץ ומתוח יותר ושני הצדדים דרוכים.

אבל אם לא יקרו תרחישים קיצוניים ולא תהיה מיסקלקולציה ("כדור שלג"), לא תפרוץ מלחמה.

אתה לא יכול להתעלם מכך שהסיכויים שאנו הולכים לעימות רחב בזירה הצפונית וכנראה גם המזרחית - די גבוהים.

הרי זה היה ידוע גם לפני מלחמת לבנון השניה...

אולי לא הקיץ... אבל עימות קרוב הוא הבחירה האסטרטגית הטובה ביותר של ישראל.

מה אתה מעריך יקרה מבין האפשרויות:

א. מירוץ חימוש קר (גם גרעיני) במזרח התיכון תוך התחזקות הגורמים בזירה הצפונית. התצאה של תרחיש כזה הוא פרולפירציה של נשק אסטרטגי ומודרני (ויתכן גרעיני?) שישנה את מאזן הכוחות של מול הגורמים בזירה הצפונית - באופן כזה שישיראל לא תוכל להגיב בקלות כמו שעשתה במלחמת לבנון השניה.

ב. מלחמה רחבה בזירה הצפונית והמזרחית כדי למנוע את תרחיש א'.

ג. שלום עם סוריה וניתוק הזירה הצפונית מאיראן.

אני חושב שאין מוכנות סורית לאופציה ג' שהיא הטובה ביותר - ולכן צריך לממש את אופציה ב'.

אופציה א' היא הגרועה ביותר עבורנו. ולכן אנחנו נעדיף את אופציה ג' (למעשה היינו צריכים לעשות את זה כשסוריה הייתה חלשה והיינו יכולים להציע לה יציאה סטייל מה שעשתה לוב). אבל כיוון שאין מוכנות לאופציה ג' - אופציה ב' נראית כמו הדרך הטובה ביותר לשחק את המשחק הזה עבור .

ואין כ"כ הרבה זמן לנקוט צעדים במשחק הזה - אם לא הקיץ - אז הקיץ הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת האיום האיראני - הקיץ הבא זה כבר ממש מאוחר מדי.

למה מלחמות דווקא בקיץ, שיעשו בחורף ממילא כולם חולים ומשועממים אז הם עושים זולות במקלטים..

Aviko

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי הטנקים שוקעים בבוץ. :-X

:lol:

במיני תרג"ד שגדוד שריון שהייתי מסופח אליו עשה בינואר האחרון ברמת הגולןהוכרע רוב הגדוד לא על ידי אויב מדומה, תרחישי קרב או דברים כאלו אלא על ידי הבוץ. גם טנק המג"ד בכבודו ובעצמו הגיע לזווית 30 מעלות לתוך הבוץ, המג"ד הצטרף לנגמ"ש הפיקוד ואחר כך לאיזה טנק צעיר, שבעזרתו, הנגמ"ש ועוד כמה בודדים הגענו אל היעד למרגלות החרמון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגעים אלה ממש, יש לחיל הים הישראלי שתי צוללות מול חופי איראן שמצויידות בטילי שיוט גרעיניים בעלי טווח של כ-1,500 ק"מ.

עם זאת, אם מישהו חושב שהליצן שעומד בראשות הממשלה יתן הוראה לעשות בהן שימוש, אז הוא כנראה הוזה.

ברגע זה ממש, מישהו פה פולט כמויות של בולשיט.

אני יודע עובדתית שאח"י דולפין ואח"י תקומה מ-מ-ש לא מול חופי איראן כרגע, ובהתחשב בעובדה שאלו 2 מ 3 הצוללות היחידות של חיל הים הישראלי עם טווח שיוט מספיק בשביל להגיע לשם ולחזור, אז המסקנה הבלתי נמנעת היא שמה שאתה אומר= BS.

נמשיך בזה שאין לישראל טילי שיוט לשיגור מצוללת בעלי טווח של 1500 ק"מ

בטח שלא גרעיניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...