קניתי את ה27 אינץ' 2707WFP ( עדכון: תמונות בעמוד 4 ו 7) - עמוד 7 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניתי את ה27 אינץ' 2707WFP ( עדכון: תמונות בעמוד 4 ו 7)

alex.turovsky

Recommended Posts

רזולוציה יותר גבוהה -> מספר התקנים יותר גדול על הפאנל -> צפי דפקטים גדול יותר = ייצור יקר יותר.

יותר אנשים רואים לכן גם צפי מכירות נמוך יותר. :nixweiss:

ראיתי אגב שהמחירים של מסכי ה LCD צנחו מטה (לטלוויזיה) בעוד שלי נשאר די יקר.

שייח, לא הבנתי את השורה לגבי המכירות . . .

השאלה אם כן היא מדוע אנשים עדיין מתנגדים לקנות את המסך הזה במקום כל מסכי הטלוויזיה וה LCD מסביב ?

תראו כאן ובעמוד הבא אחרי זה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=292641.20

האם באמת היחס מסך הזהמשמעותי? כי מלבד זה איני רואה שום דבר חוץ מאולי 3 כניסות שיש למסכים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קטנה? ראיתי אותה ליד מסך 32 ואין הבדל בצפייה מרחוק ב 5 האינצ'ים האלה שזה עוד 5 ס"מ לכל צד בערך.

לגבי המעבד , אם המעבד של הטלווזייה היה כל כך משנה היא הייתה מציגה תמונת-על כשמחברים אליה מחשב ומלבד זאת, הצפייה בסרטים אני רואה שלא ראית את ה 2707WFP במציאות. הסעיפים האלה זה לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הוא כמעט 11 ס"מ לרוחב ו-7 ס"מ לגובה.

לדעתי זה הבדל לא קטן. אחרת למה קנית 27" ולא 24"? הבדל זניח לדבריך.

בכלאופן, דווקא כאשר מחברים מחשב למסך אין למעבד הרבה עבודה לבצע, וסה"כ אתה מוגבל על ידי הרזולוציה. כאשר אתה מחבר סיגנל נחות למסך כזה, המעבד צריך לעבוד קשה כדי לבצע Upscaling ולהעלים חלק מהארטיפקטים הנובעים מהשידור.

אמנם את ה-27" לא בדקתי, אבל ה-20" וגם ה-24" אינץ' של עושים עבודה זוועתית בהקשר הזה כאשר מחברים אליהם ממיר כבלים/YES.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכי LCD למחשב עם רזולוציה של Full HD + HDCP בכל הכניסות משתלמים במיוחד למי שרוצה לחבר אליהם נגן בלו-ריי או HD-DVD ובזה הם עושים עבודה טובה מאוד. כיום בישראל לקנות מסך LCD TV עם 1080P יקר להחריד - למשל בשביל לרכוש את SHARP LC42XD1E שנמצאה כטלוויזיה מעולה (http://www.homecinemachoice.com/cgi-bin/displayreview.php?reviewid=7170) צריך סכום של כ-17000 ש"ח!!

קחו לדוגמה את ה-EIZO HD2441W שהוא מסך מחשב פנטסטי עם שתי כניסות (אחת יכולה לשמש לקונסולת משחקים והשנייה לנגן לדוגמה) עולה כ-8700 ש"ח. כמובן יש פער גדול בגודל בינו לשארפ וגם בזה מתבטא הפער במחירים, אבל הוא כשלעצמו מצויין לשימוש מולטימדיה רב-תכליתי עם כיול גוונים וניגודיות מצויינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הוא כמעט 11 ס"מ לרוחב ו-7 ס"מ לגובה.

לדעתי זה הבדל לא קטן. אחרת למה קנית 27" ולא 24"? הבדל זניח לדבריך.

נם . . . אני מקווה שלא כתבת את זה ברצינות וחשבת שרק בגלל הגודל קניתי את ה 27 אינץ' . . . יש עוד הרבה דברים בגללו קניתי אותו . . . תקרא בתחילת הפוסט.

ובכלל - המטרה היא לא רק לחבר אליו ממיר, אלא דיוידי ולראות עליו . ממילא גם HOT וגם YES משדרים על הפנים אז זה לא משנה.

אבל הבחור מעליי צודק (כזכור לי הכרנו כבר בפרטי לא?) - זה מסך FULL HD עם HDCP וזה עולה רק 6300.

אני רק לא מבין דבר אחד, מה הקטע עם היחס 16:9 או 16:10 בטלוויזיות LCD. מה יהיה אצלי ? במה זה פוגע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי ספק שה-27" כמו ה-24" הם מסכים מצויינים.

אולם, מי שקונה טלוויזיה לצרכי צפייה בטלוויזיה ובסרטים מ- קרוב לוודאי שיעדיף מסך גדול יותר וברזולוציה נמוכה יותר באותו מחיר.

תכני ה-HD מעטים עד לא קיימים, בטח לא בארץ. מי שצופה בתוכן SD, הרזולוציה הגבוהה בשילוב עם מעבד שהוא (בד"כ) פחות טוב מאשר בטלוויזיה יעודית מהווים חסרונות מהותיים, ולאו דווקא יתרונות.

בכל מקרה, בנוגע ל-16:10 מול 16:9, זה לא אומר כלום.

אצלך יהיה 16:10, כל מסכי המחשב המוכרים לי הם 16:10.

אם תצפה בתוכן 16:9 על מסך כזה, ישארו לך מעט פסים שחורים בחלק העליון והתחתון של התמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נם . . . אני מקווה שלא כתבת את זה ברצינות וחשבת שרק בגלל הגודל קניתי את ה 27 אינץ' . . . יש עוד הרבה דברים בגללו קניתי אותו . . . תקרא בתחילת הפוסט.

היתרון היחיד של ה-2707 על ה-2407 זה הגודל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה היתרון ב- ? העניין הוא שרוב המשתמשים רוצים שהמחשב יחובר בקביעות למסך דרך DVI ולא להתעסק בתכיפות גבוהה בפירוק והרכבת מחברים כדי להחליף בין מחשב לנגן/קונסולה, לכן חיבורי מהווים חיבור נוח למשתמש - ועל אחת כמה וכמה שניים כאלה.

בכל מקרה, אלכס, למסך שלך אפשרי לחבר דרך מתאם HDMI-to-DVI נגן בלו ריי / HD-, כגון BD-P1000, ולראות תכנים באיכות גבוהה כמו בטלוויזיה הנ"ל, אבל ייתכן שיהיה twinkling, כמו שיש בכל מסך עם פנל S-PVA. במרחק של 2 מטר האפקט הזה פחות מובחן. השימוש בקומפוננט או S-video, כפי שנכתב על כך לגבי ה-2707WFP ב-PRAD, גורם לתוכן מהנגן החיצוני להיחתך הרבה יותר למעלה ולמטה בהשוואה לחיבור ל-DVI .

כמו ש-Nemesis ציין, מיעוט התכנים בספריות מהווה בעיה מה עוד שהנגנים יקרים למדי. היחס 16:10 במסך עצמו לא יפריע הוא רק יגרום להופעת פסים שחורים קטנים למטה ולמעלה בשטח שנועד לשורת המשימות.

היתרון היחיד של ה-2707 על ה-2407 זה הגודל.

היתרון היחיד? לא בדיוק....

הדגם הזה, בהשוואה ל-2407WFP, מצליח לשמור על יחס ניגודיות גבוה יותר קבוע גם כאשר הבהירות מופחתת, ולכן יותר נעים להשתמש בו לכל שימוש; התמונות המתקבלות בו פחות "חלביות" והטקסט כהה יותר בכל בהירות. למסקנה הזו קל להגיע מהתוצאות של Anandtech:

14337.png

גם בבהירות המינימלית יחס הניגודיות נשמר. אין גרף שמתאר את השתנות יחס הניגודיות כפונקציה של הבהירות, אבל ניתן עדיין להבין שיש לו עדיפות בתחום זה. גם צוות המגזין לגרפיקאים "DIGIT" אהבו אותו. לדעתם הטקסט בו למרות שהוא מפוקסל יותר מזה שב-24" מספיק חד ונעים לעבודות ביישומים - רק שטווח מכלול הצבעים לא היה מושלם עבורם. מסקירות שראיתי ב-DIGIT מסכי EIZO מסידרות FlexScan ו-ColorEdge הם עדיין אמת מידה לדידם עבור גרפיקה ברמה איסטיניסטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכלל - המטרה היא לא רק לחבר אליו ממיר, אלא דיוידי ולראות עליו סרטים. ממילא גם HOT וגם YES משדרים על הפנים אז זה לא משנה.

אבל הבחור מעליי צודק (כזכור לי הכרנו כבר בפרטי לא?) - זה מסך FULL HD עם HDCP וזה עולה רק 6300.

אני רק לא מבין דבר אחד, מה הקטע עם היחס 16:9 או 16:10 בטלוויזיות LCD. מה יהיה אצלי ? במה זה פוגע?

במידה ומדובר בממיר איכותי של YES, ואתה מתחבר דרך SCART- או S-VIDEO, בשילוב עם מסך המתאים לתכני SDTV(כמו פלאזמת EDTV) , או מעבד תמונה יעודי, ניתן לקבל תמונה טובה מאד בYES, בשידורי המסך הרחב שלה. תמונה המתקרבת מאד לאיכות המקסימלית שניתן להפיק מDVD(כמובן שלא תוכל לראות את זה במסך שלך, כי אין לך עיבוד תמונה מספק לרזולוציה הגבוהה של המסך).

אם להרחיב קצת על UPSCALING, מדובר באלגוריתם המתאים את הרזולוציה המקורית של למסך שבו הוא מוצג. הUPSCALING הפשוט ביותר הוא פשוט להגדיל את הפיקסל פי כמה שצריך, בשביל להגיע לרזולוציה של המסך, אך אז מתקבלת תמונה מאד מפוקסלת ואיכות התמונה מן הסתם נפגעת. לאומת זאת, קיימים אלגוריתמים חכמים של USCALING, אשר מתבססים על מרכיבי התמונה, ומנסים לחזות את מה שאמור להיראות בתמונה המקורית. מפני שלרוב אין צורך בUPSCALING למסכי מחשב(מסכי מחשב מיועדים לעבוד ברזולוציה הטבעית שלהם), החברה חוסכת בכך שהיא מרכיבה צ'יפ של 2 דולר לUPSCALING, כאשר כל דולר הוא חשוב בייצור המוני, וחוסך מיליונים.

לסיכום, כלל המפתח הוא, כאשר מדובר באותו עיבוד התמונה, ככל שהרזולוציה גבוהה יותר, כך התמונה טובה פחות בתכני SDTV כמו YES\HOT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיברתי את המסך לHOT דרך החיבור הכי מאעפן COMPOSITE ואני חייב לציין שרואים טוב. כנראה אות קקי+חיבור קקי עושה את שלו ולא מעביר פגמים ;D

העניין הוא שגם את ה לפטופ שלי ה PAVILION DV6514EJ אני מחבר אליו דרך כבל DVI<HDMI והאיכות פצצה, רק שכרטיס המסך המובנה שהוא ה 8400GS אינו יכול להפעיל שום משחק ברזולוציה המטורפת הזאתי של 1920 על 1200 . . . :'(

נראה שבכל זאת המסך הזה זקוק למינימום 8600GTS כמו בנייח שלי (לא מה שיש במפרט, זה הנייח הקודם שלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, תואר מהנדס כלל לא קשור ל IT שאני מדבר עליו. מהנדס אין לו מה לעשות במחלקת SYSTEM רגילה. זה יותר קטע ניהולי וחישובים של מבנה הרשת ואת כל זה לומדים ב DESIGN ו INFRASTRUCTURE OF NETWORKS. חפירות לפנים אבל מי שמצליח, מתקבל להמון עבודות גם אם יש לו שנה ניסיון היכנשהו. התואר הזה (ומי שמבין ולא סתם לומד למבחן ועובר את הראיונות מקבל משכורת יפה מאוד אח"כ של שתי ספרות נטו).

======================

מלבד זאת - חבר שלי מתווכח איתי שהמסך PANASONIC LCD 32 אינץ' שלו יותר איכותי מהמסך שלי בהרבה.

ואני שואל - הוא אורמ שיש לו HDMI, ואני עונה שזה בדיוק ה DVI שיש לי רק בלי סאונד ואת הסאונד אצלי אני מוציא מה DVD למערכת 7.1 בכלל . . .

הוא אומר שבכלל המסך LCD שלו טוב יותר כי הוא נועד לצפייה בסרטים ואני עונה שהוא טיפש כי זה אותו LCD רק שאצלי בגלל הרזולוציה זה עדיף בגלל שאפשר להשתמש גם ליישומי מחשב.

הוא אומר שיש לו יציאות ל חיבורי וידאו ואני אומר שגם לי יש RCA,S-VIDEO,COMPONENT,VGA,DVI שאפילו לו אין . . .

אז ככה . . . האם אני בעצם יוצא טמבל כאן ובאמת יש הבדל בין טלוויזיית LCD לבין המסך שלי של ?

לא יודע איך זה אצלך, אבל לי יש את ה-2007 ו-LCD 32 ואני הרבה יותר נהנה לראות ב-TV, מבחינת צבעים והכל - לא הגודל.

זה כאילו זה יותר חיי.. לא יודע איך להסביר לך את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חייב להריץ משחקים ב-1920X1200?

שלא נשכח גם שאין כל-כך הרבה משחקים שתומכים ברזולוציה הזו.

בגלל שזאת הרזולוציה הטבעית של המסך ורק בה הכל נראה חד כתער והמשחק נראה חלק (זה כמובן על 8600 GTS) כי על 8400GS זה נראה אומלל).

על הלפ טופ כשהוא מחובר למסך אני משחק על 1024X768 ;D

לא יודע איך זה אצלך, אבל לי יש את ה-2007 ו-LCD 32 ואני הרבה יותר נהנה לראות ב-TV, מבחינת צבעים והכל - לא הגודל.

זה כאילו זה יותר חיי.. לא יודע איך להסביר לך את זה.

לא השוויתי אותם אחד לאחד פשוט אני אומר שהמסך הזהז מהווה מרכז בידור ביתי אצלי כרגע (אלא אם כן אני ארצה למכור אותו כי עברתי ללפ טופ ) בניצול כל החיבורים:

1)ממיר HOT בחיבור COMPOSITE

2)מחשב בחיבור VGA

DVD (3 בחיבור COMPONENT

4) לפ-טופ בחיבור HDMI>DVI

5)PMP בחיבור S-VIDEO

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שזאת הרזולוציה הטבעית של המסך ורק בה הכל נראה חד כתער והמשחק נראה חלק (זה כמובן על 8600 GTS) כי על 8400GS זה נראה אומלל).

על הלפ טופ כשהוא מחובר למסך אני משחק על 1024X768 ;D

המסך לא תומך ב scaling 1:1 שמאפשר הקטנת רזולוציה ללא מתיחה, כמו בגרסת ה 24 אינץ'? או שאתה מעדיף לא להשתמש ביכולת הזו כי מפריע לך לשחק ב"חלון עם גבולות שחורים"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...