בעית חום לאחר מריחת משחה טרמית על המעבד. - עמוד 5 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעית חום לאחר מריחת משחה טרמית על המעבד.

yakir1111

Recommended Posts

לא אמרתי שככה אני פותר בעיות אמרתי שינסה כי במחשב של אחים שלי זה מה שעשיתי לפני חודש ועובדה שזה עבד...אז לפחות את תנסה להוציא אותי טיפש כי עשיתי את זה ועובדה שזה עבד לי יש לי הוחכה של 5 אנשים אז בבקשה אל תנסה להיתווכח...

מישהו אמר שהמישחה צריכה ליהיות מומסת....יום שבת הזה ממש לפני יומיים הסרתי משחה טרמית מ5 עם אציטון...איך זה שאתה מסביר שהיא לא עובדת?..

ואת השם של החנות אני לא יירשום פה כי זה בניגוד לחוקים...פעם רשמתי וקיבלתי הערה על זה

ובקשר לנושא עם האחריות...אז כן סתם שתדע שהחלפת גוף לא פוגעת באחריות בשום אופן...אתה רק צריך לשמור את הגוף המקורי...ויש לי יידע יותר משלך יהיה עוד המון זמן...אנשים שמנוסים בתחום כמה שנים יודעים טוב מאוד שכול התכשירים הללו של הניקוי מעבד שווים בדיוק אותו דבר כמו כול חומר בייתי אחר כמו WD40 אציטון טמפנטין וכו'...

ואל תנסה להוציא אותי טיפש כי אני יכול להוציא אותך הרבה יותר וחבל.

שיהיה יום טוב :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לדעתי ומנסיוני עם נחושת בתחומים אחרים, הבעיה היא שהנחושת מתחמצנת, בעיקר בתנאים של שינויי טמפרטורות. זה לא יספיק להסיר את שכוות המשחה אם שכוות הנחושת העליונה (גם אם בעובי של כמה מולקולות) מחומצנת ולכן אינה מוליכה חום כשכווה שאינה מחומצנת. במטבחים מקצועיים מקובל לעבוד עם כלי מטבח מצופים נחושת בגלל תכונת המוליכות וכשזו מתחמצנת, צבע הנחושת הופך לעמום ומגיע עד לגוון ירקרק. יש חומרים המשמשים להסרת השכווה הדקה הזו והחזרת הגוון המקורי של הנחושת וכך גם לשיפור המוליכות. מודה שלא ניסיתי זאת על חלקי מחשב אבל לדעתי זה ההסבר לירידה ביכולת המוליכות ולכן גם פיזור החום.

חומרים לניקוי והברקת נחושת אפשר למצוא בחנויות ציוד טכני. בלינק הבא יש פירוט מוצרים של יצרן ישראלי שכמה מהם יכולים להתאים:

http://www.allbiz.co.il/Business.asp?ID=9780&iKatalogID=2460&SearchType=3

חפש בדף את המילה נחושת ותראה כמה מוצרים להסרת תחמוצות - אותה שכווה נחושת מחומצנת.

את השכווה הזו, במידה ונמצאת, עדיף להוריד גם במחיר של שריטות כי המשחה הטרמית תטפל במילוי אותן שריטות ותבוא במגע עם נחושת נקייה מתחמוצות כך שתהיה מוליכות משופרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי לאכזב אותך אבל לא תוכל להוציא אותי טיפש. אתה מוזמן לנסות.

טוב...בוא נעשה קצת סדר.

לא אמרתי שככה אני פותר בעיות אמרתי שינסה כי במחשב של אחים שלי זה מה שעשיתי לפני חודש ועובדה שזה עבד...אז לפחות את תנסה להוציא אותי טיפש כי עשיתי את זה ועובדה שזה עבד לי יש לי הוחכה של 5 אנשים אז בבקשה אל תנסה להיתווכח...

תביא את ההוכחה הזו של ה- 5 אנשים אני אשמח לראות

מישהו אמר שהמישחה צריכה ליהיות מומסת....יום שבת הזה ממש לפני יומיים הסרתי משחה טרמית מ5 עם אציטון...איך זה שאתה מסביר שהיא לא עובדת?..

לא הסרת כלום, פשוט מרחת אותה. תוכל לקבל את אותו אפקט עם מים מהברז.

שוב, אני אחזור על מה שביקשתי ממך קודם. שתמיס משחה תרמית עם אציטון, תצלם את זה ותעלה את התמונה לפה.

ואת השם של החנות אני לא יירשום פה כי זה בניגוד לחוקים...פעם רשמתי וקיבלתי הערה על זה

ובקשר לנושא עם האחריות...אז כן סתם שתדע שהחלפת גוף לא פוגעת באחריות בשום אופן...אתה רק צריך לשמור את הגוף המקורי...ויש לי יידע יותר משלך יהיה עוד המון זמן...אנשים שמנוסים בתחום כמה שנים יודעים טוב מאוד שכול התכשירים הללו של הניקוי מעבד שווים בדיוק אותו דבר כמו כול חומר בייתי אחר כמו WD40 אציטון טמפנטין וכו'...

השם הוא טרפנטין. ואני אחד מאלו שגם שולח אנשים להשתמש בחומרים האלו כגון טינר טרפנטין או WD40. חיפוש קל יראה לך את זה

ואל תנסה להוציא אותי טיפש כי אני יכול להוציא אותך הרבה יותר וחבל.

"אני עובד בחנות מחשבים ואנחנו מישתמשים בזה שם אז תפסיקו לזבל במוח".

זה ציטוט שלך. אני לא מנסה להוציא אותך טיפש אלא מנסה להראות לך כמה טיפשי ויהיר זה נשמע.

שיהיה יום טוב :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע מה...אוליי פעם הייתי מיתעצבן ובאמת מנסה להוכיח לך...אבל בחירה שלך...לא באתי להיתווכח באתי לנסות לעזור....אם אני נישמע לך יהיר או כול דבר אחר בעיה שלך אתה יכול להיתעלם אם זה כזה מפריע לך..

עכשיו לפותח התר'ד....לא שמתי לב אם ניסת או לא אבל ניסת לבדוק בביוס או דרך תוכנה? כי יכול ליהיות שהחיישן מזייף או שהוא ניפדק לך או משהו...תנסה בביוס..

נ.ב

לזה מעליי חבל על העצבים....אני ממש לא מיתכוון להביא את 3 בני דודים שלי את אחי ואת חבר שלי לפה כדי שייכתבו שהם ראו שזה עבד...מה גם שאני יכול לרשום כאילו הם פה ואתה עדיין לא תדע אז ממש לא ניראה לי מציאותי...בקשר ל"ניסוי" שאתה רוצה לעשות...אני ממש לא מיתכוון לעשות את מה שאתה רוצה...בא לך לעשות ניסוי תעשה לבד...לי אין כוח...

בכול מקרה אציטון מוריד מישחה טרמית לא מורח...ובשביל ליהיות בטוח בזה אפשר להעביר מגבון לך אחרי זה ולראות אם הוא יוצא מלוכלך....אצלי הוא תמיד יוצא נקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיק להתעצבן. לא התכוונתי שאתה טיפש או יהיר, התכוונתי שהדברים שאמרת נשמעים ככה.

אם זה מה שהבנת מהדברים שלי אז אני מתנצל.

כל מה שאנחנו אומרים זה למטרה טובה כי אנחנו לומדים אחד מהשני ועוזרים לאחרים.

אף אחד לא מכריח אף אחד להסכים בעיניים עצומות.

ובקשר לניסוי, עשיתי אותו בבית עם 3 סוגי משחות ולא הצלחתי להמיס אותן עם אציטון.

חשבתי אולי מישהו אחר יצטרף אליי לניסוי ויוכיח לאחרים שאכן אציטון לא יעיל כמו גם אלכוהול.

קיצר יאללה בוא נחזור לדיון כי קצת גלשנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גלשנו...טוב אז "שולם שולם לעולם ברוגז ברוגז אף פעם" (חחחחחח הייתי חייב לא רשמתי את זה שנים)...

בקיצור צריך שהוא יעשה בדיקה עם הביוס אם הוא לא בדק..

ועוד דבר...הוא מורח כול כל הרבה...הוא רשם שהוא מרח 3 פעמים ביום משחה...זה משאיר שאריות גם אם משפשפים בצורה רצינית עם כול חומר....צריך איזה לפחות פעמיים לשפשף (לשפשף לייבש ואז שוב) כדי שממש יירד...אז פותח הדיון...תעשה ניקוי רציני של מישחה אם לא עשית כי יש לך בטח כול כך הרבה שאריות ושומנים ומה לא...

ותבדוק בביוס מאוד חשוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון:

המעבד העמסתי אותו עם תוכנה PRIME95 למשך 10דקות הטמפ' הגיע ל67 מעלות ואז כבר לא רציתי שיעלה מעבר לזה שלא יגרם נזק אז עצרתי את העומס..

שאני נוגע במפזר חום של המעבד הוא באמת חם החיישנים לא מזייפים..

מה זה למה המעבד כזה חם?

הטמפ במארז 38 מעלות..

עד איזה טווח טמפ' למעבד שלי זה סביר?

אתה יכול להעריך כמה חם "מפזר החום" של המעבד?

זה קרוב לטמפ' שהחיישן של המעבד מראה לך?

(אם זה בכלל עדיין אותו דבר אחרי כל הפעמים שניקית והחלפת כבר....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי ומנסיוני עם נחושת בתחומים אחרים, הבעיה היא שהנחושת מתחמצנת, בעיקר בתנאים של שינויי טמפרטורות. זה לא יספיק להסיר את שכוות המשחה אם שכוות הנחושת העליונה (גם אם בעובי של כמה מולקולות) מחומצנת ולכן אינה מוליכה חום כשכווה שאינה מחומצנת. במטבחים מקצועיים מקובל לעבוד עם כלי מטבח מצופים נחושת בגלל תכונת המוליכות וכשזו מתחמצנת, צבע הנחושת הופך לעמום ומגיע עד לגוון ירקרק. יש חומרים המשמשים להסרת השכווה הדקה הזו והחזרת הגוון המקורי של הנחושת וכך גם לשיפור המוליכות. מודה שלא ניסיתי זאת על חלקי מחשב אבל לדעתי זה ההסבר לירידה ביכולת המוליכות ולכן גם פיזור החום.

חומרים לניקוי והברקת נחושת אפשר למצוא בחנויות ציוד טכני. בלינק הבא יש פירוט מוצרים של יצרן ישראלי שכמה מהם יכולים להתאים:

http://www.allbiz.co.il/Business.asp?ID=9780&iKatalogID=2460&SearchType=3

חפש בדף את המילה נחושת ותראה כמה מוצרים להסרת תחמוצות - אותה שכווה נחושת מחומצנת.

את השכווה הזו, במידה ונמצאת, עדיף להוריד גם במחיר של שריטות כי המשחה הטרמית תטפל במילוי אותן שריטות ותבוא במגע עם נחושת נקייה מתחמוצות כך שתהיה מוליכות משופרת.

מה לנחושת ולמעבד?? המעבד עטוף באלומיניום[br]פורסם בתאריך: 10.07.2007 בשעה 12:32:56

ואמרתי לו שיבדוק שהוא לא כיפף את המכסה שמכסה תמעבד יתכן שכאשר הוא נקה אותו הוא לחץ אותו וגרם לכיפוף שקשה להבחין

בו אבל המרווח הזה גורם לאיבוד מגע היו כבר כמה מקרים של אנשים עם מכסה מכופף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לנחושת ולמעבד?? המעבד עטוף באלומיניום[br]פורסם בתאריך: 10.07.2007 בשעה 12:32:56

ואמרתי לו שיבדוק שהוא לא כיפף את המכסה שמכסה תמעבד יתכן שכאשר הוא נקה אותו הוא לחץ אותו וגרם לכיפוף שקשה להבחין

בו אבל המרווח הזה גורם לאיבוד מגע היו כבר כמה מקרים של אנשים עם מכסה מכופף

הבחור התכוון לזה שאם הבלוק עשוי נחושת אולי צריך לטפל בו.

הוא לא אמר שהמעבד עשוי נחושת........

אבל אני חושב שהבלוק של סטוק לא עשוי נחושת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואאאיי איך כאן כל אחד מתנסה אחד על השני מה קרה?!!

די להתווכח בניכם זה לא צורה להסביר, שכל אחד יכתוב את הדעה שלו ויתעלם מהשני שכתב שטויות וזהו...

לגבי האציטון אני עד היום השתמשתי באציטון ותמיד הוריד את המשחה הישנה והיבשה(לא רק אצלי גם אצל חברים של) ותמיד אציטון הוריד היטב את המשחה..

אני בדקתי בביוס טמפ' וזה פחות ב3 מעלות בזמן מנוחה למשל אם בביוס יש 40 אז בווינדוס יהיה 43~ החיישן לא מזייף בדקתי את החום של הצלעות ידני במאמץ ובמנוחה והוא אכן מיתחמם הרבה...

אני לא מוכן לישמוע עוד על וויכוחים על אציטון כי הוא מוריד ב100 את המשחה וזה בדוק..

לא מזמן השתמשתי על המפזר חום עם ספריי קרבורטורים(ספריי של מכונאות המיועד לניקוי קרבורטורים וחלקים במנועים) וזה המיס את המישה ועשה את המפזר חום מבריק...

שוב אני כבר לא יודע למה מאז שהורדתי את החומר טרמי המקורי נהיה לי בעיות חום.

ואציטון לא גורם לנזקים אז כל אלה שחושבים שכן שימשיכו לחשוב ולא מעוניין שיהיו עוד וויכויים כאן הם מיותרים אני כתבתי את זה כדי לתת הסבר קטן וזהו..

תודה

יקיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יקיר יש לי שאלה אלייך, אחרי השימוש באציטון, הישתמשת באלכוהול לניקוי חוזר על המעבד? עם לא שווה ניסיון, גם ככה אתה בבעיה.

על כמה מעלות החדר שלך?

אוליי החדר שלך חם, תיבדוק שאין מפזר חום או משהו שיכול להיות חם ליד המחשב, תסדר כבלים במחשב ותיראה עם היסתדרה לך הבעיה של החום.

וכבר תפסיקו כולכם לריב, הבן אדם ביקש עזרה אז תעזרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה אתה מספים? לא מספיק?

ועם הוא מישתמש? זו בעיה שלך? לא! אתה מנסה לעזור? לא! אז אל תידחף ואל תטיף לאף אחד פה.

ולפותח התראד, ניראה לי הטמפרטורות בסדר, חם תחכה עד שיהיה יותר קריר, אתה בטוח שלא נגעת בשום כבלים שפירקת את הגוף קירור? המאוורר של המעבד עובד ביכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפציץ A החמקן

לידיעתך הטמפ' שלו לא תקינות המעבד הנ"ל הוא מעבד קריר לי גם היה אותו וגם לרבים אחרים

לכולם היו טמפ' נמוכות איתו בקיץ במנוחה 30-34 מעלות ובחורף 18-24 ובעומס בקיץ 40-44 ובחורף 30-35 ואני מדבר על סטוק....

גם לו היו טמפ' טובות עד שהוא פירק תהיטסינק לפני מספר ימים כלומר הטמפרטורות לא תקינות.

ודברייך לחכות "שיהיה קר" יותר זו תשובה

של מישהו שלא מבין במחשבים!!!!

ובקשר למה שאמרתה על המפזר חום ביולי ב32 מעלות טוב אין לי מה להוסיף :screwy:

אולי יש לך כוונות טובות אבל ידע אין לך זה בטוח אז אל תכתוב שטויות[br]פורסם בתאריך: 10.07.2007 בשעה 17:59:35

אני מניח שאתה עוד צעיר כך שעם הזמן אתה עוד תלמד :xyxthumbs:
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא בן 16 ואם הוא טעה אין לך שום סיבה לרדת עליו....לא נוח לך מה שהוא רשם?! תתעלם אם כול כך מפריע לך! לפותח הדיון....אם כלום לא עוזר תחליף היטסינק....תיקנה פריזר 64 פרו...עולה 130-140 בערך ותרוויח שקט וטמפרטורות נמוכות...

נ.ב

הוא לא טעה דרך אגב...אני מכיר מישהו שישן עם פוך אפילו כשיש 37 מעלות בחוץ אז יש אנשים שגם מפעילים מפזר חום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...