הדתיים בירושלים על מצעד הגאווה בעוד חודש: "נחסום כבישים בשבת ונשחית חנויות" - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדתיים בירושלים על מצעד הגאווה בעוד חודש: "נחסום כבישים בשבת ונשחית חנויות"

אלימלך אגוז

Recommended Posts

• תגובות 191
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

י-ם היא עיר הבירה של ומקומו של מצעד הגאווה הוא בעיר הבירה.

ממתי בדיוק מדרחוב בן-יהודה זה מקום קדוש? ביום יום אתה לא רואה שם אפילו חרדי אחד אז למה זה פוגע להם ברגשות בדיוק?

:xyxthumbs: אני לא הייתי בעד - עד שהחרדים עשו מזה עניין עקרוני...

יותר ממקומם, זה בעיקר מצחיק; אם הם באמת מאמינים באלוהים שהוא כל יכול, אז למה הם חושבים שהוא צריך את השרות שלהם?..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישראל בהגדרתה היא קודם כל יהודית ורק אז דמוקרטית. כמובן שיש כל מיני פרשנויות.

אפיה כתוב שהיא קודם כל יהודית במגילת העצמאות?

אני מבין את הסתירה בזה שהמדינה היא גם יהודית וגם דמוקרטית, אבל הגיע הזמן שיקבעו איפה הקו הזה עובד בדיוק. כמה יהודית המדינה וכמה דמוקרטית היא, אי אפשר להמשיך יותר עם הססטוס-קוו הדפוק הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי הרגשה שזה לא יגמר בטוב, שייחצו קווים אדומים

משהו בסגנון של חרדי מטורף רוצח חבר בקהילה שבתגובה שורפת בית כנסת

ומשם הדרך להסלמה קצרה מאוד.

בעקרון אני תומך ותמכתי בעבר במצעד בירושלים

אבל יש לי הרגשה שזה לא יגמר טוב הפעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישראל בהגדרתה היא קודם כל יהודית ורק אז דמוקרטית. כמובן שיש כל מיני פרשנויות.

מעבר לזה אסור לשכוח שגם היהדות עצמה נתונה לפרשנות וירושלים מעבר לעובדה שהיא עיר דתית היא בירת מדינת - כחלק מכך, צפוי שהרבה הפגנות/מצעדים/מחאות יתקיימו בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינה יהודית ודמוקרטית

מפאת ריבוי המחלוקות במדינת , וחוסר היכולת להגיע להסכמה לגבי הגדרתו של המושג "מדינה יהודית", התפתחו שש גישות לגבי אופייה של מדינת . הגדרת המדינה היא, נכון להווה, עירוב בין הגישות השונות כאשר כל אזרח במדינה מפרש את המושג על פי ראות עיניו, וכאן טמון שורש המחלוקת. שש הגישות הקיימות באשר להגדרת מדינת כמדינה יהודית הן: מדינת התורה (ההלכה), מדינה דתית-לאומית, מדינת לאום תרבותית, מדינת העם היהודי, מדינת היהודים ומדינת כלל אזרחיה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר חוץ מזה שהם יהודים וגם אם מדינת ישראל לא היתה קיימת פה הם היו נשארים פה בארץ

אתה בטוח שהם יהודים? אני לא מחשיב אותם יהודים בדיוק כמו שאני לא מחשיב את האנשים האלה בתור נוצרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי הרגשה שזה לא יגמר בטוב, שייחצו קווים אדומים

משהו בסגנון של חרדי מטורף רוצח חבר בקהילה שבתגובה שורפת בית כנסת

ומשם הדרך להסלמה קצרה מאוד.

בעקרון אני תומך ותמכתי בעבר במצעד בירושלים

אבל יש לי הרגשה שזה לא יגמר טוב הפעם.

כמו שכבר ציינתי, זו הסיבה שאני מתנגד למצעד הספציפי בירושלים.

וזה לא יגמר עד שלא יעמידו את הדוסים במקום, וזה לא יקרה בתקופה הקרובה, אם בכלל (למען ההגינות, אני בטוח שלא כל החרדים מתכוונים להתנהג באלימות כזו, למרות שסביר להניח שכולם מתנגדים למצעד באופן כללי ולקיומו בירושלים בפרט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר לאנוס?? מספיק עם השטויות אז 4-5 אנשים שמתיימרים להיות רבנים אנסו...אז כולם אונסים?? ואלה שאנסו תשאל כל רב שמכבד את עצמו הוא יגיד לך שאלה לא היו ולא יהיה לא רבנים, אנשים דתיים..אתה מה יקרה לרב הזה עכשיו??

...

מהטיעון שמי שעשה מעשה שנוגד את היהדות הוא לא יהודי יוצא שיש משהו כמו 4-5 יהודים אמיתיים בעולם ;D

באתי לכתוב לך בראשי פרקים את הסיפור של חבר שלי שגדל ב 100 שערים ואז קלטתי שבטח יש פאנצ'ליין בסוף...

יש אצלם בערך אותו מספר מקרים כאלה כמו באוכ' החילונית. ההבדל היחידי הוא שהם מגנים את הבושה שבפרסום המקרה, ללא התנגדות עקרונית למעשה (חברה פטריאכלית) ורב אצלם זוכה להגנה מהציבור שלו שלא מפקפק בו בשום מקרה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם ירושלים באמת קדושה(לי עדיין לא קרה פה שום נס...), האזורים בהם המצעד מתוכנן בכלל לא נכללים כחלק מירושלים הקדושה. דוד המלך ואולי עוד מנהיגים יהודים אחריו קבעו שירושלים היא העיר העתיקה ואולי קצת יותר. מי שקבע ששאר האזורים שהיום נקראים ירושלים הם או לא-יהודים(צלבנים/מוסלמים...) או חילונים. אז האם זה אומר שלא יהודים או חילונים יכולים לקבוע גבולות לקדושה? כנראה כל אדם דתי יגיד שלא ובכל יגיד שהמצעד מתרחש בירושלים הקדושה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...