צילום עצמים כהים - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צילום עצמים כהים

Diniska

Recommended Posts

שלום לכולם!

בראשותי של קאנון A70, כאשר אני מצלם עצמים כהים במצב אוטומטי, לרוב העצם המתקבל חסר פחרוט ( כתם שחור ). באיזה מצב אני צריך להשתמש ועם אילו הגדרות כדי שזה לא יקרה.

מצורפת תמונה לדוגמה.

בתודה מראש

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא כל כך בעיה, זה נסיון צילום.

הקונטרסט בצבעים מאד גבוה ולכן זאת התוצאה. נסה לצלם את הכלב בלבד (שהוא יהיה לפחות 80% מכל התמונה) ותראה שהפרטים חוזרים.

תיקון בפוטושופ או כל תוכנה אחרת יכול מאד לעזור בזה אגב.

חוץ מזה אני לא חושב שקיים עוד פתרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא דבר ראשון על ההיסטוגרמה, אח"כ תקרא את התגובה

זה קורה בגלל שהעצם השחור מחזיר הרבה פחות אור משאר העצמים הבהירים בתמונה. מבחינת המצלמה תמונה מווארת, נחשפה נכון היא התאמת אור לממוצע של כל רמות האור המוחזרות מכל חלקי התמונה - היסטוגרמה גבוהה כמה שיותר באמצע.

כדי לפתור את הבעיה אתה צריך לגרום למצלמה למדוד את האור ככה שיתאים לעצם הכהה שלך. יש שתי אפשרויות לעשות את זה:

1) כמו שכבר אמרו להתקרב אל העצם השחור, בבמוצע המצלמה תקבל פחות אור (כי יותר חלקים עכשיו מהתמונה הם כהים) ותתאים את החשיפה שלה

2) אם קיימת כזו אפשרות במצלמה - לבחור מדידת אור לפי נקודה אחת ספציפית, ככה הכלב יהיה מואר בצורה הטובה ביותר ושאר התמונה שרופה ברמות שונות

או להעלות את הגמה כמו שBOREN אמר אבל אני לא יודע איך זה ישפיע על שאר התמונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא דבר ראשון על ההיסטוגרמה, אח"כ תקרא את התגובה

זה קורה בגלל שהעצם השחור מחזיר הרבה פחות אור משאר העצמים הבהירים בתמונה. מבחינת המצלמה תמונה מווארת, נחשפה נכון היא התאמת אור לממוצע של כל רמות האור המוחזרות מכל חלקי התמונה - היסטוגרמה גבוהה כמה שיותר באמצע.

לא באמצע, אלא מיושרת לימין. והכוונה לצילומים כמו אלה שכאן, במקרים אחרים שיא ההיסטוגרמה יכול (וצריך) להיות במקומות שונים - תלוי בנושא. היסטוגרמה באמצע במקרה הזה תגרום לאובדן פרטים בנושא הכהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובדה זה מה שקרה - אבדו פרטים בנושא הכהה.

כנראה לי הבנת את מה שכתבתי:

התכוונתי שהמצלמה עושה מדידת אור ממוצעת לכל התמונה (אמצע ההיסטוגרמה) והוא צריך את ההיסטוגרמה לצד ימין - לראות את הנושא הכהה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...