הפעם אינטל מובילים... - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפעם אינטל מובילים...

PeaS

Recommended Posts

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

"זה רק יתרון קטן וזמני לטובת אינטל"

athlon, כשאתה אומר זמני, אתה מודע לכך שאתה בעצם אומר "רק רק ייתרון קטן ל3 חודשים לפחות (אם לא יותר)" ?

שלום Ibrow-Now!

(a.k.a האדם שמתעקש לצטט כמו פרזיט...)

לאן נעלמת כשדיברנו על הנושא הזה:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=1;action=display;threadid=8;start=0

??

::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

athlon, כשאתה אומר זמני, אתה מודע לכך שאתה בעצם אומר "רק רק ייתרון קטן ל3 חודשים לפחות (אם לא יותר)" ?

אני מדבר על זה שזה יתרון זמני וקטן במובן שהוא יתרון אפסי, ואין שום הצדקה לשלם את המחיר, אני מציע שתקרא את כל ההודעות ה"ארוכות" שלי לפני שאתה מצטט אותי כי בד"כ אתה תמצא את הנימוקים לדברים שלי. אתה כנראה מסוג האנשים שהבדל של 2 נקודות בבנצ'מארק קונה אותם, גם אם משלמים עבורם משהו כמו 2000 שקל נוספים. אני שונא לחזור על עצמי, אבל אני אמר זאת שוב: הנורת'וורד של הוא תעודת עניות בשבילה, כי עם פי שתיים L2 CACHE ומהירות של 2.2 להיות בהפרש כ"כ קטן לXP2000, שהוא 1666 מגה"צ ורק 256K L2 CACHE, זה תעודת עניות רצינית לאינטל.

Cyrix inside

זה המצאה שלך? או שזו איזה חברה נידחת בדרום אפריקה?

כן, אני הקמתי את חברת סיירקיס, זו חברה שמייצרת צ'יפים פה בישראל. רואים שאתה מאוד בקיע במחשבים ובעל ידע כ"כ רב שאתה קורא לCYRIX חברה לא מוכרת מדרום אפריקה. זו חברה שנמצאת עשרות שנים בתחום המעבדים ועכשיו היא בבעלות VIA, והססמא שלהם פעם הייתה, כשהם היו חברה עצמאית, CYRIX INSTEAD לא INSIDE, אני חושב שאתה צריך לקבוע טור דחוף לאופטימטריסת שלך.

נ.ב

לגבי דרום אפריקה, היית מת תהיה במצב של דרום אפריקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על זה שזה יתרון זמני וקטן במובן שהוא יתרון אפסי, ואין שום הצדקה לשלם את המחיר, אני מציע שתקרא את כל ההודעות ה"ארוכות" שלי לפני שאתה מצטט אותי כי בד"כ אתה תמצא את הנימוקים לדברים שלי. אתה כנראה מסוג האנשים שהבדל של 2 נקודות בבנצ'מארק קונה אותם, גם אם משלמים עבורם משהו כמו 2000 שקל נוספים. אני שונא לחזור על עצמי, אבל אני אמר זאת שוב: הנורת'וורד של הוא תעודת עניות בשבילה, כי עם פי שתיים L2 CACHE ומהירות של 2.2 להיות בהפרש כ"כ קטן לXP2000, שהוא 1666 מגה"צ ורק 256K L2 CACHE, זה תעודת עניות רצינית לאינטל.

Cyrix inside

זה המצאה שלך? או שזו איזה חברה נידחת בדרום אפריקה?

כן, אני הקמתי את חברת סיירקיס, זו חברה שמייצרת צ'יפים פה בישראל. רואים שאתה מאוד בקיע במחשבים ובעל ידע כ"כ רב שאתה קורא לCYRIX חברה לא מוכרת מדרום אפריקה. זו חברה שנמצאת עשרות שנים בתחום המעבדים ועכשיו היא בבעלות VIA, והססמא שלהם פעם הייתה, כשהם היו חברה עצמאית, CYRIX INSTEAD לא INSIDE, אני חושב שאתה צריך לקבוע טור דחוף לאופטימטריסת שלך.

נ.ב

לגבי דרום אפריקה, היית מת תהיה במצב של דרום אפריקה.

שיט, עצבנתי את אטלון.

אכן כל מה שאני יודע בחומרה הוא מ2 או 3 חודשים פה בפורום, והידע שלי לא עצום כמו שלך.

בקשר לINSIDE, לא זכרתי מה היה כתוב בתגובה שלך, ואמרתי לפי החברות האחרות. אני לא צריך תור (לא טור) אצל האופטימריסט (נראה לי שאתה זה דווקא כותבים עם ט' בסוף).

ובקשר לדרום אפריקה, יש לנו חרא של מדינה, אבל לדעתי עדיף את מדרום אפריקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל RULZ!

דבר שני לפי איך שהוא מתנהג שהוא יקנה 4 וידפק עם המחיר.

נכון, ואני רוצה לקנות עם זה 256 sdram מהיר וriva tnt 2 החדש והמהיר!!!!

עריכה=שכחתי לציין את פ33ה הכרטיס Riva TNT 2!!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיאילו דההה....

(נמאס כבר מהילדה המעצבנת הזאת! :pissed: )

שכחתי אותך לגמרי...

מי ילדה מעצבנת?

א. אינטל?

ב.המעבד החדש של אינטל

ג.AMD

ד.אני

ה.אתה

ו.מישהי שאף אחד מפה לא מכיר ופתאום נזכרת בה ורצית להוציא את זה החוצה

ז.כל התשובות לא נכונות.

(אני משער שתשובה ו'\ז' נכונות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שונא לחזור על עצמי, אבל אני אמר זאת שוב: הנורת'וורד של אינטל הוא תעודת עניות בשבילה, כי עם פי שתיים L2 CACHE ומהירות של 2.2 להיות בהפרש כ"כ קטן לXP2000, שהוא 1666 מגה"צ ורק 256K L2 CACHE, זה תעודת עניות רצינית לאינטל.

זה דעה אידיוטית... מתי תבינו שמגה הרץ זה לא הכל - אז זה לא הכל עד הסוף...

זה לא משנה שמעבד של מגיע לאותם ביצועים עם 500 מגה הרץ פחות... שתי המעבדים מיצגים את המעבדים החדשים ביותר

של ואינטל למחשבים שולחניים, ורק על פי זה הם צריכים להישקל כשמדובר בטכנולוגיה...

העובדה היא שאפילו עם היו רוצים הם פשוט לא יכולים להוציא בשלב זה מעבד יותר מהיר (לא בהרבה בכל מקרה...) ואינטל כן - מה

שמצביע על ארכיטקטורה עדיפה מבחינת מהירות השעון שאינטל יכולה להגיע אילה - וזה חשוב בדיוק כמו IPC.

אז בסופו של דבר אם המעבד החדש של אינטל משיג ביצועים טובים יותר מהמעבד החדש של - היא המנצחת בסיבוב הזה - וזה בלי

קשר למהירות שעון (מגה הרץ זה לא הכל - זוכרים?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש מצחיק לראות תגובות של אנשים ליציאה של הנורת'ווד (במיוחד Ibrow).

אז הוא קצת (באמת קצת!) יותר טוב מהאת'לון (בחלק מהמבחנים) המתחרה (נכון לעכשיו). סואו וואט??

לפי המחירים שראיתי, 4 עולה כמעט 700 דולר, בעוד האת'לון המתחרה לא עובר את ה400$ (אמנם הוא לא מופיע בפלונטר, אך אני משער שמחירו המשוער בארץ הוא בסביבות ה 370 דולר).

ההפרש הוא 330 דולר = כמעט 50%.

הפרש הביצועים לעומת זאת הוא לא יותר מ5-6 אחוזים במקרה הטוב.

עוד מישהו רואה כאן חוסר הגיון ???

אז כל המתלהבים מאינטל, יש לי רק דבר אחד להגיד לכם:

STFU

אוקי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה דעה אידיוטית... מתי תבינו שמגה הרץ זה לא הכל - אז זה לא הכל עד הסוף...

זה לא משנה שמעבד של מגיע לאותם ביצועים עם 500 מגה הרץ פחות... שתי המעבדים מיצגים את המעבדים החדשים ביותר

של ואינטל למחשבים שולחניים, ורק על פי זה הם צריכים להישקל כשמדובר בטכנולוגיה...

העובדה היא שאפילו עם היו רוצים הם פשוט לא יכולים להוציא בשלב זה מעבד יותר מהיר (לא בהרבה בכל מקרה...) ואינטל כן - מה

שמצביע על ארכיטקטורה עדיפה מבחינת מהירות השעון שאינטל יכולה להגיע אילה - וזה חשוב בדיוק כמו IPC.

אז בסופו של דבר אם המעבד החדש של אינטל משיג ביצועים טובים יותר מהמעבד החדש של - היא המנצחת בסיבוב הזה - וזה בלי

קשר למהירות שעון (מגה הרץ זה לא הכל - זוכרים?).

לא, לא...

זאת דעה אידיוטית...

אתה באמת חושב שיש ל-AMD בעיה להעלות את ה-pipeline של המעבדים שלה לאיזה 70 שלבים, ולהריץ אותו ב-3GHz?

יש לי חדשות בשבילך - זאת לא בעיה.

למה הם לא עושים את זה? כי הם לא מפגרים. אתה בעצמך יכול לראות איך "מעבד 2.2GHz" האולטרה-מהיר כיביכול הזה בקושי מצליח לעקוף מעבד 1.6GHz "מסכן"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה... אם היו מאריכים את הארכיטקטורה הנוכחית של האת'לון ל 20 שלבים אני יכול להבטיח לך שהוא היה מבצע בצורה די גרועה

בהשוואה לאותה מהירות שעון עם מעבדי פנטיום 4.

במעבד הפנטיום 4 יש כמה פיצרים ארכיטקטורים שעושים שהפגיעה מ 20 השלבים תיהיה פחות משמעותית.

א. BPU (Brench Predection Unit - של אניטל עדיף על זה שיש במעבדי כתוצאה מכך המעבד יכול לנחש טוב יותר לאיזה חלק בפייפלין פקודות הולכת והאם הם מתבצעות בכלל (משפטי תנאי)...

ב. לפנטיום 4 יש Cache נוסף בגודל 12KB אשר זוכר את הפקודות אחרי שעברו את השלב בפייפלין אשר בו הם עברו Decode להמשך הפעולה... ככה שאם לאחר תהליך ה Decode פקודה נאבדת בפייפלין וצריכה להתבצע שוב היא יכולה להישלף משם...

ג. Repid Execution Unit כל מרכיבים ה ALU (Arithmtic Logic Unit פועלים בקצב כפול ממהירות השעון של המעבד (עדיין הביצועים שלהם גרועים משל האת'לון - כי הם בטח סופר לא יעילים וסופר מהירים).

יש עוד כמה דברים... אבל לא זוכר בדיוק.

בלי של שנים של הטכנולוגיות האלה זה בכלל לא היה הגיוני להאריך את הפייפלין של האת'לון...

-----------

זו עובדה קיימת שלמרות היעילות הרבה שעבדה לפנטיום 4 עם הארכה של הפייפלין ל 20 שלבים - הארכיטקטורה שלו מספיק טובה כדי שהוא

יהיה מתמודד רציני לאת'לון במהירויות השעון הגבוהות אילהם הוא יכול להגיע (כן... רק הוא יכול להגיע).

אני לא פה לעשות פירסומת לאינטל - אבל ככה פני הדברים. הפנטיום 4 צריך להיות מושווה לאתלון לא על בסיס של מגה הרץ - כי האתלון פשוט

לא יכול להגיע למהירויות כאלה - צריך להשוואת את ביצועי המעבדים נטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי פעמיים את ההודעה שלך, והגעתי למסקנה שאתה פשוט סותר את עצמך...

אני לא פה לעשות פירסומת לאינטל - אבל ככה פני הדברים. הפנטיום 4 צריך להיות מושווה לאתלון לא על בסיס של מגה הרץ - כי האתלון פשוט לא יכול להגיע למהירויות כאלה - צריך להשוואת את ביצועי המעבדים נטו.

נו, בדיוק... וזה מה שעושים. והאת'לון מנצח (אפילו שהוא "איטי" יותר ב-600MHz, הפרש אסטרונומי.. מי היה מאמין). איזה יופי.

אז איפה שאר ההודעה שלך תופסת חשיבות כלשהיא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, לא...

זאת דעה אידיוטית...

אתה באמת חושב שיש ל- בעיה להעלות את ה-pipeline של המעבדים שלה לאיזה 70 שלבים, ולהריץ אותו ב-3GHz?

יש לי חדשות בשבילך - זאת לא בעיה.

למה הם לא עושים את זה? כי הם לא מפגרים. אתה בעצמך יכול לראות איך "מעבד 2.2GHz" האולטרה-מהיר כיביכול הזה בקושי מצליח לעקוף מעבד 1.6GHz "מסכן"...

אתה מוכן להסביר את המבנה וצורת העבודה של המעבד???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...