ארגון המורים מאיים: נשבש ההכנות לבגרויות - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארגון המורים מאיים: נשבש ההכנות לבגרויות

Dr. Evil

Recommended Posts

• תגובות 195
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תוציא את ארה"ב מהנתונים ותראה לי גם איפה כתוב ששכר מורים בארה"ב עלה ב-25 אלף בשנה? אני יודעת שהוא עלה, אבל אם תשים לב, מדובר בשכר התחלתי, למורים מתחילים בלי ותק. כך או כך, מורים במקסיקו ובתורכיה מקבלים יותר ממורים בישראל, גם היום גם לפני 8 שנים.

באתר שנתת(ואני לפני זה)לא מדובר על שכר התחלתי, לפחות לא כותב.

לשנת 04-05 השכר הממוצע של מורה בארה"ב היה 47 אלף ועם כל שנה הוא עולה בכ2.5% ככה שעכשיו זה כבר יותר.

http://www.aft.org/presscenter/releases/2007/032907.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא צריכים את תמיכת התלמידים. לתלמידים אין הרבה השפעה על גורלם ושכרם - לשרים יש.

חוצמזה, היום עם ה"כבוד" שמרבית התלמידים חולקים למוריהם, האם אתה יכול להאשים אותם שלא אכפת להם "לדפוק" את התלמידים כאקט מחאה?

עד כמה שאולי קשה להודות, לתלמידים כן יש איזשוהי השפעה, לא רק לתלמידים, זה צעד קיצוני מדי, זה לא יעבור, ההורים יצאו נגד זה, התלמידים יצאו נגד זה ורוב המורים עצמם יצאו נגד זה [אני לא חשוב שהיה מורה אחד (!) בבית ספר שלי שתמך בכל השביתות האלה וכל העניין שאסור תיגבורים שעשו לנו בכל זאת, זה מחוייבות!]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין על מה המורים מתלוננים...

הם כמעט ולא עובדים (מעט מאד שעות עבודה) וגם כשהם כן עובדים יש להם את התנאים הטובים ביותר (המון הפסקות, חופשות וכו').

העבודה שלהם לא דורשת מוח בכלל (אני מדבר על הוראה בבית ספר), רק האידיוטים הולכים ללמד (בלי להעליב אף אחד, גם אבא שלי מורה ובכל זאת אני נגדם במקרה הזה).

השוואה פשוטה- למה שמורה יקבל יותר ממנקה רחובות? רמת המשכל דומה מאד (ואל תגידו לי שלא, אני בכיתה י"ב ואני רואה מורים כמעט כל יום), רב המורים שאני מכיר בלי תואר בכלל (בדיוק כמו מנקה רחובות), העבודה שלהם קלה הרבה יותר והתנאים שלהם פי 20 יותר טובים מאלה של מנקה רחובות.

פעם, כשההוראה בביה"ס הייתה שווה משהו, היה אפשר לדבר על שכר, היום אני לא מכבד מורים בכלל. לדעתי, צריך אפילו להוריד את המשכורת עוד. במצב שבו אני יודע את החומר הרבה יותר טוב מכל המורים ושאני מקבל יותר במבחן של אולימפיאדה בפיזיקה מהמורה שלי לפיזיקה, אני לא חושב שמגיע להם משהו בכלל.

תבינו, היום הוראה בביה"ס זה מקצוע לאידיוטים, חבל שהסטיגמה של המורה החכם והמכובד נשארה מלפני 30 שנה, היום זה כבר ממש לא מגיע להם.

כמו שאומרים- הטובים להנדסה, הגרועים להוראה.

למי שאומר שהמורים הם אלה שמעצבים את הנוער ושטויות בסגנון הזה:

המורים צריכים לעצב את הנוער ואת המדינה שלנו בעתיד, חבל שהם עושים את זה בדרך קלוקלת מאד.

עדיף לתת את הכסף לחמאס במקום למורים, ככה יגרם הרבה פחות נזק למדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^אם אתה כזה חכם והוראה לדעתך זה כזה קל, אז בוא ואתה תהיה מורה. מה לא? למה לא? זה קל ויש להם ימבה כסף, לפי מה שאתה אומר...

אה? לא כיף להיות מורה? נו יופי, אז אל תדבר על מה שאינך באמת יודע ותמשיך לחלום על קורס טייס.

באתר שנתת(ואני לפני זה)לא מדובר על שכר התחלתי, לפחות לא כותב.

לשנת 04-05 השכר הממוצע של מורה בארה"ב היה 47 אלף ועם כל שנה הוא עולה בכ2.5% ככה שעכשיו זה כבר יותר.

http://www.aft.org/presscenter/releases/2007/032907.htm

נו? ומה אתה רוצה להגיד בזה? השכר של המורים פה הוא עדיין נמוך שבעתיים מזה של המורים בארה"ב. יש לך מושג איזה כוח יש לאיגודי המורים בארה"ב? או לאיגודי עובדים בכלל? שורה תחתונה - שכר המורים בארץ שווה לתחת, פחות מזה של מורה בתורכיה או במקסיקו, כי זה שב-8 השנים האחרונות העלו את השכר ב-600 שקל, או משהו כזה, זה לא עוזר לאף אחד. קודם תעבוד קשה בשביל הדמי כיס שלך ואח"כ תחשוב מה צרייך לכסות בגרושים האלו ותראה עד כמה חשוב להעלאות את שכר המורים משכר בושה לשכר קיום וכבוד.

עד כמה שאולי קשה להודות, לתלמידים כן יש איזשוהי השפעה, לא רק לתלמידים, זה צעד קיצוני מדי, זה לא יעבור, ההורים יצאו נגד זה, התלמידים יצאו נגד זה ורוב המורים עצמם יצאו נגד זה [אני לא חשוב שהיה מורה אחד (!) בבית ספר שלי שתמך בכל השביתות האלה וכל העניין שאסור תיגבורים שעשו לנו בכל זאת, זה מחוייבות!]

איזה השפעה, תגיד לי? שישפיעו על שיעורי הבית של עצמם קודם. כל אחד זורק יותר זין מהשני.

ההורים? ההורים? ההורים שלא יודעים לחנך את הילדים שלהם שלא לקפוץ מעל הפופיק? ההורים שלא מחאו נגד האלימות הגואה בבתי-הספר? ההורים שלא שיתפו פעולה עם בתי-הספר במיגור האלימות (ריסון הילדים הבהמתיים שלהם)? ההורים שתמכו בהורדת רמת הלימוד בשביל שהילדים הבטלנים שלהם לא יישארו כיתה? ההורים שצעקו בקולי קולות כדי להשאיר ילדים "מתקשים" (מופרעים) בכיתות ובתי ספר רגילים? על ההורים האלו אתה מדבר?

כולם, גם התלמידים, גם משרד החינוך וגם ההורים תרמו להתדרדרות של החינוך בארץ ולשחיקה של המורים, ובגלל זה מורים טובים לא רוצים להשאר במגזר הציבורי ובורחים לפרטי, ובבתי הספר הרגילים נשארות רק מכשפות עם תעודה בפדגוגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^אם אתה כזה חכם והוראה לדעתך זה כזה קל, אז בוא ואתה תהיה מורה. מה לא? למה לא? זה קל ויש להם ימבה כסף, לפי מה שאתה אומר...

אה? לא כיף להיות מורה? נו יופי, אז אל תדבר על מה שאינך באמת יודע ותמשיך לחלום על קורס טייס.

נו? ומה אתה רוצה להגיד בזה? השכר של המורים פה הוא עדיין נמוך שבעתיים מזה של המורים בארה"ב. יש לך מושג איזה כוח יש לאיגודי המורים בארה"ב? או לאיגודי עובדים בכלל? שורה תחתונה - שכר המורים בארץ שווה לתחת, פחות מזה של מורה בתורכיה או במקסיקו, כי זה שב-8 השנים האחרונות העלו את השכר ב-600 שקל, או משהו כזה, זה לא עוזר לאף אחד. קודם תעבוד קשה בשביל הדמי כיס שלך ואח"כ תחשוב מה צרייך לכסות בגרושים האלו ותראה עד כמה חשוב להעלאות את שכר המורים משכר בושה לשכר קיום וכבוד.

אוקי נעשה את זה לאט(אני זוכרת שאמרת כאן שיש לך סוג של בעיית קלה).

אני בעד מה שאת אומרת אבל אמרתי שהנתונים באתר ההוא לא מדוייקים וכדוגמא הבאתי את ארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוציא את ארה"ב מהנתונים ותראה לי גם איפה כתוב ששכר מורים בארה"ב עלה ב-25 אלף בשנה? אני יודעת שהוא עלה, אבל אם תשים לב, מדובר בשכר התחלתי, למורים מתחילים בלי ותק. כך או כך, מורים במקסיקו ובתורכיה מקבלים יותר ממורים בישראל, גם היום גם לפני 8 שנים.

א. לא כתוב על ותק בשום מקום.

ב. בארה"ב יש בתי ספר פרטיים (כמו אנקורי, לחמן ויואל גבע אצלנו) ובתי ספר ממשלתיים. הם עשו ממוצע שכר של כל המורים בארה"ב. אז כן, מורה בבית ספר פרטי בארה"ב אולי מרוויח 25 אלף בשנה. גם בבתי ספר אקסטרנים מורים מרוויחים משכורות מאוד גבוהות.

הם כמעט ולא עובדים (מעט מאד שעות עבודה) וגם כשהם כן עובדים יש להם את התנאים הטובים ביותר (המון הפסקות, חופשות וכו').

העבודה שלהם לא דורשת מוח בכלל (אני מדבר על הוראה בבית ספר), רק האידיוטים הולכים ללמד (בלי להעליב אף אחד, גם אבא שלי מורה ובכל זאת אני נגדם במקרה הזה).

השוואה פשוטה- למה שמורה יקבל יותר ממנקה רחובות? רמת המשכל דומה מאד (ואל תגידו לי שלא, אני בכיתה י"ב ואני רואה מורים כמעט כל יום), רב המורים שאני מכיר בלי תואר בכלל (בדיוק כמו מנקה רחובות), העבודה שלהם קלה הרבה יותר והתנאים שלהם פי 20 יותר טובים מאלה של מנקה רחובות.

פעם, כשההוראה בביה"ס הייתה שווה משהו, היה אפשר לדבר על שכר, היום אני לא מכבד מורים בכלל. לדעתי, צריך אפילו להוריד את המשכורת עוד. במצב שבו אני יודע את החומר הרבה יותר טוב מכל המורים ושאני מקבל יותר במבחן של אולימפיאדה בפיזיקה מהמורה שלי לפיזיקה, אני לא חושב שמגיע להם משהו בכלל.

תבינו, היום הוראה בביה"ס זה מקצוע לאידיוטים, חבל שהסטיגמה של המורה החכם והמכובד נשארה מלפני 30 שנה, היום זה כבר ממש לא מגיע להם.

המורים צריכים לעצב את הנוער ואת המדינה שלנו בעתיד, חבל שהם עושים את זה בדרך קלוקלת מאד.

:yelclap::xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש, ראיתי נתונים של ארגון המורים האמרקני(או משהו דומה, לא זוכר)והיו שם השוואות מדוייקיות בין המגזר הפרטי לממשלתי.

הממשלתי באמת היה סביב ה45 אלף הפרטי לעומתו סביב ה75 אלף ויותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מה יחסית גבוהה אלא לפי הממוצע בשוק.

כרגע הממוצע עומד על כ45-60 אלף אז זה בממוצע.

אם תעבוד כקופאי תקבל את ה11-15 אלף שלך ואם תעבוד כמהנדס תקשורת תקבל את ה130 אלף שלך הכל תלוי בעבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא כתוב על ותק בשום מקום.

ב. בארה"ב יש בתי ספר פרטיים (כמו אנקורי, לחמן ויואל גבע אצלנו) ובתי ספר ממשלתיים. הם עשו ממוצע שכר של כל המורים בארה"ב. אז כן, מורה בבית ספר פרטי בארה"ב אולי מרוויח 25 אלף בשנה. גם בבתי ספר אקסטרנים מורים מרוויחים משכורות מאוד גבוהות.

:yelclap::xyxthumbs:

בתי ספר פרטיים בארה"ב (לפחות ע"פ מה שאני יודע) הם לא כמו אנקורי/לחמן וכו', שהם בתי ספר אקסטרניים. בתי ספר פקטיים בארה"ב הם כמו הריאלי העיברי בחיפה (אם מישהו מכיר, אני בטוח שהשם הועלה במסגרת מלחמת השפות בשאלון א' של היסטוריה, אי שם בכיתה י' :P).

אתה מאוד מכליל פה. רוב המורים הם בעלי תואר אקדמאי ולא אנשים טיפשים. אני אביא לך בתור דוגמא את אמא שלי - מנהלת בית ספר, תואר ראשון במדעי המדינה, תואר שני במנהל חינוך או משהו כזה (יעני להיות מנהל[ת] של בית-ספר).

אצלי בבית הספר, אני לא חושב שיש מורים ללא תואר אקדמי. ורוב המורים אצלנו הם מורים טובים מאוד. אז כן, אני לומד בבית ספר פרטי, אבל לצורך העיניין, רוב המורים אצלנו שייכים לארגון המורים.

אני חושב שאתה נפחת מאוד את העיניין של מורים טפשים ו/או ללא תואר אקדמאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, אני גם בבית ספר פרטי וכל המורים שלי בעלי תארים אקדמאים.

המחנכים שלנו הם אנשים שהוציאו מעל 700 בפסיכומטרי (המחנך של הכיתה המקבילה הוציא 800 עגול).

אם הוא לא הבית ספר הכי עשיר במדינה, אז הוא לפחות הכי יפה:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם מרוויחים את השכר הממוצע בארה"ב הם לא מרוויחים הרבה יותר ממורים בארץ. אני לא מבין על מה אתם בכלל מתלוננים.

כשהמורים ירוויחו בארץ 7500 ש"ח לחודש(שכר הממוצע במשק)תגיד לנו על מה אנחנו מתלוננים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...