ארגון המורים מאיים: נשבש ההכנות לבגרויות - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארגון המורים מאיים: נשבש ההכנות לבגרויות

Dr. Evil

Recommended Posts

• תגובות 195
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

צעד מגעיל ומפגר.

הם דופקים את כל התלמידים, הם פוגעים בנו ולא רק זה, הם גם דופקים את עצמם, ברגע שהשביתה תצא לפועל הם יאבדו את תמיכת כל התלמידים שהייתה להם :\

הם לא צריכים את תמיכת התלמידים. לתלמידים אין הרבה השפעה על גורלם ושכרם - לשרים יש.

חוצמזה, היום עם ה"כבוד" שמרבית התלמידים חולקים למוריהם, האם אתה יכול להאשים אותם שלא אכפת להם "לדפוק" את התלמידים כאקט מחאה?

Chymes, אני חושבת שאתה טועה. לא כל המורים עובדים גם במכונים וכו'. רוב המורות בבי"ס שלי השתכרו בשכר בסיס שלהן וזהו. שלא לדבר על היחס המזלזל שהן היו מקבלות מן התלמידים. אותם התנאים שאתה מדבר עליהם ומורים מקבלים, מורים מקבלים כמעט בכל העולם. תבין, זאת נורמה. אלא שבכל העולם כמעט מורים משתכרים ביותר. חבר בגרמניה אמר לי שמורים בגרמניה הם מבעלי המשכורות הגבוהות במשק.

בבקשה, הנה טבלה של שכר מורים בחו"ל (שכר התחלתי, למורה "טרי"):

http://www.nationmaster.com/graph/edu_pri_tea_sal_sta-education-primary-teacher-salary-starting

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DEFINITION: Annual statutory teachers' salaries in public institutions in primary education, in equivalent US dollars converted using PPPs. Data for 1999.

הנתונים שם מאוד ישנים ולא עדכניים בכלל.

לדוגמא אם תבדקתי השכר של מורה בארה"ב לשנת 2006 עומד על כ45 אלף דולר לשנה ולפי הנתונים האלו(שנת 99)רק 25 אלף ,הבדל גדול מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו? מה לא ברור? עכשיו השכר עוד יותר גבוהה ותחשוב שזה השכר השנתי לפני היורו כשאירופה היתה זולה פי 3 מעכשיו. משמע, שעכשיו הם מרוויחים הרבה יותר (חבר שלי דיבר על משהו כמו 30,000 יורו בשנה למורה מתחיל) והמורים שלנו, עשו להם טובה שהעלו להם את השכר ב-200 שקל.

מה אתה חושב? שאם אביא לך נתונים עדכניים ל-2005, אז הם ירוויחו פלוס-מינוס כמו המורים בארץ?

תבינו, אפילו בחור כמו מקסיקו הם מרוויחים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שראיתי סרט דוקומנטרי על מערכת החינוך בארה"ב. בתוכנית התראיין מורה. אני לא זוכר את המילים המדויקות, אבל הוא אמר משהו כזה: "יש לי תואר שני והמשכורת שאני מרוויח לא מספיקה אפילו לרכב נורמלי". "יש פה תלמידים בני 16 - 17 עם יותר טוב משלי." אז סלחו לי שאני מזלזל בנתונים האלה. אני זוכר שראיתי מלא ירידות בתוכניות/סרטים אמריקאים על גובה המשכורת של המורים.

ביס+ שידרו תוכנית בשם "חדר מורים". סיטקום על מורים במערכת החינוך הבריטית. אני גם לא זוכר את שמות הדמויות. היה שם תלמיד אחד שקיבל השראה והחליט שגם הוא יהיה מורה. אחרי מספר שבועות המורה שואל את התלמיד: "נו, אתה עדיין רוצה להיות מורה?" התלמיד עונה: "אין מצב! גיליתי כמה אתם מרוויחים".

נכון שזה לא מקור אמין במיוחד, אבל אני נוטה להאמין שבכל מדינה מורים מרוויחים משכורות יחסית נמוכות לשכר הממוצע במשק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה האמיתית של מערכת החינוך בארץ נעוצה בחוסר משמעת, חוסר כבוד, תוכנית לימודים מחורבנת ובתי ספר מתפוררים. על זה המורים שלנו צריכים לשבות. שביתה קשה וארוכה. לא על המשכורת. לצערנו למורים לא באמת אכפת שגדל בארץ דור ללא משמעת וערכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשכורות של המורים לא גבוהות בהרבה ממינימום והמחירים עולים ועולים. גם אנשים שמתקיימים משכר מינימום יגידו לך שקשה להם, והם עובדים שעות קבועות ולא מביאים עבודה הביתה בד"כ. גם אם התנאים בבי"ס עצמו (מבנים עדכניים ונקיים, כבוד למורה, משמעת) היו מתקיימים, לא הם היו מביאים לחם לשולחן הביתה.

מה שנכון, זה שללא ספק המשמעת בבתי הספר (ובארץ בכלל) היא מתחת לכל ביקורת. ואיך לעזזל יש למעלה מ-40 ילד בכיתה? כשחבר בחו"ל שמע על זה הוא אמר שאם היו יותר מ-25 בכיתה באירופה, כל עו"ד היה מקבל זקפה לאיזה תיק בהזנחה, וכל מורה כבר היה יוצא לשביתה עד הודעה חדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שנכון, זה שללא ספק המשמעת בבתי הספר (ובארץ בכלל) היא מתחת לכל ביקורת. ואיך לעזזל יש למעלה מ-40 ילד בכיתה?

לפני החופש שמעתי מורה מדברת אל כמה ילדים שיעברו כיתה בלה בלה בלה

והילדים הציעו משהוא והמורה אמרה אין תקציב :-[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקציב יש בשפע. יותר ממה שהיה לפני 40 שנה, כשהיינו בפסגת העולם בחינוך והשכלה. מה כן, לפני 40 שנה היו אולמות מאובזרים, מלתחות ומקלחות בבי"ס, ימי לימוד ארוכים יותר ואפילו ארוחות לתלמידים בחדר אוכל מסודר והכל. אתה יודע מה יש היום? אני אגיד לך מה. נחיל של פקידים ששואבים את התקציב של החינוך לכיס שלהם, זה מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסביר לי מה לא נכון בנתונים האלו? גם לא ממש מצאתי שרשום שם כמה מורה בישראל מרוויח (בטח התביישו לכתוב). רשומים שם נתונים סטטיסטיים אחרים, ולא מחמיאים, על .

כבר כתבתי

הנתונים שם מאוד ישנים ולא עדכניים בכלל.

לדוגמא אם תבדקתי השכר של מורה בארה"ב לשנת 2006 עומד על כ45 אלף דולר לשנה ולפי הנתונים האלו(שנת 99)רק 25 אלף ,הבדל גדול מאוד.

לגבי מדינות אחרות אני לא בטוח לפחות לגבי ארה"ב אני יודע שהנתונים בלשון המעטה לא מדוייקים ולא פלא הם משנת 99.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוציא את ארה"ב מהנתונים ותראה לי גם איפה כתוב ששכר מורים בארה"ב עלה ב-25 אלף בשנה? אני יודעת שהוא עלה, אבל אם תשים לב, מדובר בשכר התחלתי, למורים מתחילים בלי ותק. כך או כך, מורים במקסיקו ובתורכיה מקבלים יותר ממורים בישראל, גם היום גם לפני 8 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...