ארגון המורים מאיים: נשבש ההכנות לבגרויות - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארגון המורים מאיים: נשבש ההכנות לבגרויות

Dr. Evil

Recommended Posts

נו אז?

ברור שאלו המשכורות של מהנדסים, זה לא מחדש כלום.

הנקודה היא שאתה לומד הנדסאי שזה רחוק אלפי שנות אור ואלפי הבדלות ממהנדס.

אפילו בנושאים האלמנטרים שכיביכול חופפים יש הבדל ברמה...

מה אתה חושב? שמי שלמד בתיכון עוד שנתיים ומי שלמד עוד 4 שנים באוניברסיטה באותה רמה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 195
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הם רשמו שאין עבודה ואני יביא לכם עכשיו ציטוט מהעיתון של היום

מחקר חדש של משרד התמ"ת בנוגע לביקוש לעובדים בשנה האחרונה מגלה כי הביקוש למהנדסי מחשבים זינק ב 374 %

בלה בלה בלה..

במילים אחרות 1,403 משרות פנויות בממוצע ביום.כך בקירוב היה גם הביקוש להנסאי מחשב לטכנאי מחשב ולמתכנתים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל העבודה של מהנדס והנדסאי היא שונה, ושל טכנאי בכלל משהו אחר.

נכון, השוק בעליה, אבל עם הנדסאי אי אפשר ממש להתקדם, או להרוויח באמת טוב, אלו לא ימי הבועה בכל מקרה שכל שילם לכל מי שרק יודע C בסיסי עשרות אלפי שקלים עם אוטו צמוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צעד מגעיל ומפגר.

הם דופקים את כל התלמידים, הם פוגעים בנו ולא רק זה, הם גם דופקים את עצמם, ברגע שהשביתה תצא לפועל הם יאבדו את תמיכת כל התלמידים שהייתה להם :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתהיו בעניינים מורים מרוויחים משכורות נמוכות באופן יחסי בכל העולם, לא רק בארץ. כן, גם בארה"ב ובמדינות מערב אירופה. על מזרח אירופה אני בכלל לא מדבר. מורים במדינות האלה מגדלים ירקות בגינה כי הם לא מרוויחים מספיק כסף כדי לקנות ירקות בשוק. רק יפן היא יוצאת מן הכלל בתחום. שם מורים מרוויחים את המשכורות הגבוהות במשק.

אז תפסיקו לרחם על המורים "האומללים". הם מקבלים מעל 100 ימי חופש בשנה, הם יוצאים לשנת שבתון בתשלום אחד לשבע שנים, הם מרוויחים מלא כסף שחור במתן שיעורים פרטים ורובם עובדים במשרה נוספת במקצוע. (מורה בתיכון X ומורה במכון Y) ולפני שתתחילו עם הטענות "הם עובדים גם בבית ללא תוספת שכר" ושאר הבלה בלה בלה, גם ההורים שלי, כמו מבוגרים רבים במדינה, עובדים בבית בנוסף לעבודה ללא תוספת שכר.

אני לא אומר שהמערכת שלנו מושלמת, כי היא לא. יש הרבה פאקים במערכת הזאת כגון תוכנית לימודים כושלת (את כל השיטת הבגרויות צריך לזרוק לפח), כיתות צפופות, חוסר משמעת וכבוד. וזה ממש על קצה המזלג. הגיע הזמן שהמורים ישבתו כדי שיתקנו את אותם פאקים, לא רק כשפוגעים במשכורת שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אני מדבר באופן יחסי לאותה מדינה. תבדוק כמה מרוויח עורך דין או מהנדס בשוויץ.

ב. מדובר במשכורת שנתית. נגיד מורה בארץ משתכר 5,000 ברוטו. 5 כפול 12 = 60. 60,000 ש"ח בשנה. נעשה המרה מהירה לדולרים בשער 4.2 שקלים ל-$. זה יוצא 14.285$ בשנה. זאת אומרת שאנחנו מדורגים בין מקסיקו לניו-זילנד. לא מקום מכובד במיוחד, אבל שימו לב שאנחנו נמצאים לא הרבה אחרי רוב מדינות מערב אירופה.

ג. לקחתי בחשבון שמדובר במורה צעירה, תואר ראשון, ללא הכנסה מהצד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יחסי זה לא למהנדס וכד אלא למשכורת הממוצעת.

ניקח את ארה"ב כדוגמא.המשכורת הממוצעת שם נעה סביב ה40-60 אלף לשנה וכמה מורה מרוויח שם?

אותו דבר בין 40-60 אלף בשנה.

כמה מורה מתחיל בישראל מרוויח?

בין 3500-5000 בחודש נגיד 4000.אז 4000*12=48000/4.2=11428$

(עידכון)ב07 הייתה המשכורת של מורה כזה רק 2800 ש"ח לחודש

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3375346,00.html

מה המשכורת הממוצעת בישראל?7500 ש"ח בערך לחודש.

אז יחסית זה לא הרבה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשכורת הממוצעת בארץ אכן עומדת על 7,500 ברוטו. מעל 5,000 מתחילים לשלם מס הכנסה. מורים המרוויחים 5,000 משלמים רק ביטוח לאומי. זאת אומרת שאחרי מס הכנסה וביטוח לאומי השכר הממוצע מאוד קרוב לנטו של המורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...