ארגון המורים מאיים: נשבש ההכנות לבגרויות - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארגון המורים מאיים: נשבש ההכנות לבגרויות

Dr. Evil

Recommended Posts

בחייך, לא אמרתי שהמערכת היא סבבה והכל תקין, אבל חלק מהשיפורים צריכים להיות בכיתות קטנות יותר, יותר מורים ושכר מורים גבוה יותר (שכר דיפרנציאלי לפי תארים ואיכותם וקשרם למקצוע), שלא יברחו האיכותיים לשוק הגבוה יותר.

אתה יודע, שמעתי מסבא שלי שהיה תלמיד בגרמניה בשנות ה20-30, כל המורים שלו היו דוקטורים, ולמה? כי שם זה היה כבוד להיות מורה.

עוד שלב שהמערכת פה צריכה לעשות זה לשקם את כבוד המורים, לתת להם כח, לא יודע איך עושים את זה, אבל זה בטוח אפשרי.

וסאדיסטים, שכחת את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 195
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^^בחו"ל גם ברמן נחשב מקצוע מאד מכובד שאפשר להזדקן איתו. רק כאן לוקחים כל דבר כמובן מאיליו, כמו אויר. גם את ההוראה. בקצב הזה לא יהיו מספיק מורים, תלמדו בכיתות צפופות כמו במהפיכה התעשייתית ויהיו עוד פחות רופאים ממה שיש עכשיו. המדינה הזאת גאה כמה מהנדסים יש לנו פר קאפיטה, אבל שוכחים שאם לא יהיו לימודי בסיס חזקים (השכלה תיכונית), לא יהיו יותר מהנדסים חדשים.

ומה אתה פותח וסוגר?...

דריה, כמה בוגר... אני מציג טיעון ואת מנסה לרדת עלי בתגובה אליו.

בתחום שבו המוח הוא לא הכרחי, אין כסף! ככה זה בעולם, אתם יכולים להתווכח כמה שתרצו, אבל פשוט תביטו בעובדות.

כדי להיות מורה בכלל לא צריך שכל (יש מורים עם שכל, אני לא אומר שכולם דבילים, אבל זה ממש לא דרוש). וכן, המת' והפיזיקה של התיכון זה בכלל לא מת' ופיזיקה שדורשת שכל (במקרה הגרוע זה יכול לאתגר ילד בן 16-17). ותכלס, לא צריך שום תואר בשביל זה. אני אישית מתרגל של כיתת י"ב אומ"ץ בבית הספר שלי ופעמים רבות יוצא שאני ממש מלמד אותם בלי מורה. כן כן, ואני בלי שום תואר בהוראה ואני מסתדר איתם מעולה. מה תגידו על זה? שאני צריך לקבל יותר מ-20 לשעה למרות שאני עושה עבודה טובה יותר מהמורה שלהם? מנסיון אישי, תלמיד של 5 יח"ל במת' יכול ללמד כיתה של 3 יח"ל הרבה יותר טוב מהמורה שלהם שלא יודע כלום חוץ מה-3 יח"ל.

חוץ מזה, הלימודים כיום לא דורשים מורים בכלל. אני אישית למדתי את רב שנותי מחוץ לכיתה. כבר בכיתה ט' הבנתי שאני לא צריך לבזבז זמן בשיעורים והברזתי מיותר ממחצית מהשיעורים (מחלק אפילו הצלחתי להוציא פתור).

הבעיות של ההוראה בארץ לא קשורות בכלל למורים עצמם, אלא לחברה מלמעלה, אלה שמחלקים את התקציבים בצורה לא נכונה.

אתם מציעים שהמורים יקבלו משכורות גבוהות? אם כן, איפה ההגיון? כל כונפה תהיה מורה לתנ"ך או אזרחות (או כל מקצוע אחר שנעל יכולה ללמד) ותקבל כמו רופא שנתן את חייו ללימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד כאן לא מציע להעלות את השכר לכל המורים,

מה שאנו "מציעים"(למי אם יותר לי לשאול הולכות ההצעות האלו?) הוא להעלות את שכר המורים כך שייקבע לפי איכות המורה ולזרוק לזבל מורים לא איכותיים, במקום המצב הנוכחי שגם מורים ממש מסריחים וגם מורים מצויינים מרוויחים את אותה משכורת בדיוק והמצב החינוכי במדינה, ממשיך, כידוע, בדרכו אל הפסגה העולמית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם מורים היו נוהגים להרביץ הרבה לתלמידים, ככה שלא קשה להסיק מכאן שרבים מהם גם היו(/הפכו) סאדיסטים.

עכשיו אסור גם להעיף אותם מהכיתה כשהם מפריעים ותראה מה יוצא מהילדים האלו. Who let the apes out?! Who who who?!

דריה, כמה בוגר... אני מציג טיעון ואת מנסה לרדת עלי בתגובה אליו.

בתחום שבו המוח הוא לא הכרחי, אין כסף! ככה זה בעולם, אתם יכולים להתווכח כמה שתרצו, אבל פשוט תביטו בעובדות.

מי יורד עליך? תפסיק לנסות להפוך את עצמך לקורבן. לא צרייך לרדת עליך, אתה עושה את העבודה מצויין בעצמך.

זה שהמורה שלך באה מאקי"ם זה לא אומר שכל המורים דפוקים. כן, יש מורים דפוקים במערכת החינוך הציבורית, ונחש למה? בגלל שהמחירים במשק עלו והשכר שלהם נשאר תקוע. אין כבוד, אין משמעת בבתי הספר והצפיפות גרועה מתמיד. נו אז למה אתה מצפה? כל המורים הטובים מזמן כבר ברחו למגזר הפרטי, וזה כולל מורים שלימדו אותי, כשבאתי לבקר להגיד שלום והייתי שואלת איפה מורה X ומורה Y, היו אומרים לי "הם מלמדים עכשיו בבי"ס Z" (אחד עבר לאיזה תיכון שהוא גם ישיבה מדעית ואחת עברה לבי"ס פרטי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...