איך מתקבלים לממר"ם? - (יחידות המחשוב של צה"ל) - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך מתקבלים לממר"ם? - (יחידות המחשוב של צה"ל)

Vega

Recommended Posts

נראה לי שאתם דיי מגזימים עם הרמה של המבחני תכנות..

יש לי חבר שהוא זרקן לאללה, אין לו בכלל בגרות והוא עבר את כל הקורס (לא רק את המבחן).

אגב יש לו פרופיל 97, אבל הוא בן יחיד ואמא שלו לא הסכימה שילך לקרבי.

אני בעצמי עברתי קורס מפעיל מחשב בבסמ"ח (אבל זה לא קד"צ, זה כבר היה בשירות עצמו), והמיסגרת הצבאית שמה היא דיי מינימלית.

התוכניתנים באמת למדו הרבה עד כמה שזכור לי, וגם השתתפו בתורניות הבסיס (ניקיונות/שמירות..)

סה"כ דיי נהנתי בבסיס הזה, יותר מכל שאר הבסיסים ששהיתי בהם למעשה.. חבל שזה היה רק חודש קורס.

וממר"ם עצמה עד כמה שידוע לי היא יחידה של תכנות שיושבת בשלישות ר"ג, אין שום קשר בכלל לבסמ"ח שבא עוברים את הקורס עצמו (חוץ מהעובדה שזה באותו בסיס קטנצ'יק בלב ר"ג)

בכל מקרה היו שמה היום מבחני מיון לקורס תכנות, אולי יש מישהו מהאתר שעבר אותם ויוכל לחוות את דיעה עדכנית עליהם... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מבחנים משעמים ומגעילים

בודקים אותך במתמטיקה תיכנות (כל מני פונקציות של מחשבון ) ועוד מבחן שבודק חשיבה.

נחמד למי שרוצה לעבוד במחשבים (כל המקצועת קבע) ודיי נורא למי שמגיע להיות מדריך

ברחתי מזה כמו מאש - לא רוצה לעבוד במחשבים, ושונא להדריך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שטויות יש בת'רד הזה...

ננסה לתקן קצת טעויות:

הקבע של תלפיות הוא 6 שנים. ולא 5. ותלפיות משלבים לימודים אקדמאים עם סדרות שטח - לומדים על כול חלק בצה"ל(מסלול ההכשרה כולל גם נהיגה בטנקים וגם קורס צניחה, איכותי)

חמ"ן שחקים - קבוצה של כחמישה מסלולים במודעין שלרובם אין שום קשר למחשבים. אז למה יש שאלות על תכנות בשאלונים? כדי שיוכלו להפנות אותך למיונים של פרויקט גאמא.

8200 - ככול הנראה היחידה הכי גדולה בצה"ל, יש בה הרבה מתכנתים, וגם הרבה דברים אחרים. היא מקיפה בסביבות ה70 אחוז מחמ"ן.

פרויקט גאמא - קבוצה של כארבע מסלולים במודעין, שקשורים כול אחד למחשבים מתחום אחר(מעט תכנות, הרבה אלגוריתמיקה) והמבחנים של גאמא כוללים ידע כללי על מחשבים ומבחן תכנות. - יחידה שווה במיוחד.

ממר"ם - אחלה בחלה, אם אתה רוצה להיות מתכנת.

אגב, חלק גדול מהמתכנתים ב8200 מגיעים ממר"ם(המנהלים מגיעים מגאמא ושחקים, צריך מקום שממנו יבואו הפועלים השחורים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תעלב BIODOME , אבל בקורס הזה מעבירים בנות שאין להם שמץ של מושג במחשבים.., הן לא יודעות אחרי זה איך להתקין דרייבר בחלונות...

למה אתה חושב שכל כך נהנתי?? :lol:

חוץ מהעובדה שגם המדריכים בעצמם לא יודעים יותר מדי.

רק ציינתי שהייתי באיזור.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בראיון האישי תאמר שאתה רוצה ללכת לשרת ביחידה זו או אחרת. ואז הם ישלחו לך מיון

זה לא הולך ככה....

בראיון האישי תגיד שאתה רוצה לשרת בכל היחידות של צה"ל, תגיד שתשמח על ההזדמנות לשרת בגבעתי, גולני, שריון, מג"ב, ה-כ-ל!

בניגוד למה שהרבה חושבים, המאבחנת בראיון האישי אינה קובעת את השיבוץ לצה"ל אלא רק את רמת המוטיבציה שלך לשרת, ככל

שהמוטיבציה שלך גבוהה, והמאבחנת מתרשמת ממך, כך הקב"א שלך יהיה גבוה יותר.

אגב, עוד טיפ לראיון...אל תשקר, המאבחנות האלה עוברות קורסים מיוחדים וארוכים על מנת להבחין בין שקר לאמת.

נ.ב

שמתי לב שסתרתי את עצמי. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי הורידו על חוסר מוטיבציה- פשוט כי אמרתי ת'אמת.

נגיד, היא שאלה אותי מתישהו אם הייתי הולך לקרבי אם הייתי יכול, אמרתי לה שלא היו לי הרבה ברירות ואם היו אז הייתי מעדיף שלא..

היו דיי הרבה כאלה, והקבא שלי ירד בהתאם (המבחנים הלכו מצוין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש מאוד מאוד מעוניין להתקבל לממר"ם. אנא יעצו לי איזה קורסים או ניסיון עליי לקבל על מנת להתקבל ליחידות המחשוב של צה"ל (עם אפשר להאקינג יותר טוב ^_^). אני עדיין בן 14 (כיתה ט'), אז יש לי עוד בערך 4 שנים.

צריך לדעת c/++ Y טוב? אולי לינוקס? מה...

הרגע חזרתי מהמבחנים לממר"ם. אין לך מה להתחיל להתכונן וכו', כי שום ידע מוקדם אינו מוצרך. המבחנים הם של חשיבה וחוץ מהמבחן האחרון, אין קשר ישיר לתכנות, (וגם במבחן האחרון, ידע מוקדם בתיכנות לא היה ממש עוזר לך כי הם ממציאים לך שפה וחוקים).

בקיצור, יש לך עוד מלא זמן ואין דרך שאתה יכול להתכונן כבר מעכשיו, (חוץ מלדאוג שלא יהיה לך פרופיל קרבי, כי אז חבל לך על הזמן :P)

או שיש לך את זה, או שאין לך את זה. הם כבר יחליטו בעצמם אחרי שתעשה את המבחן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרך הכי פשוטה (ותסלחו לי אם מישהו כבר אמר את זה... לא קראתי את כל הת'רד ואין לי זמן לקרוא את כולו), היא פשוט להתקשר לבקו"ם ולבקש מיונים לקורסים של ממר"ם. זה נכון רק לבעלי פרופיל 64 ומטה או בנים יחידים/ בנים למשפחה שכולה. במקרים כאלה, ייתכן ותוכלו לבחור את הקורסים מהמנילה.

יום הבחינה הוא די ארוך (אם אני לא טועה 9:00 עד 16:00...), ככה זה לפחות היה לפני שנתיים וחצי כשעשיתי אותו. אין במבחנים שום קשר למחשבים או לידע קיים (יש שאלה על נפחי של דיסקטים/ דיסקים וכו' אבל זהו). המבחן האחרון הוא על שפת תכנות שמלמדים אותך במקום (מסבירים לך את החוקים והכל). בסה"כ זה אסמבלי מופשט ואתה יכול להסתכל על זה כעל חידות מחשבה ולא כעל תכנות.

הקורסים שיציעו לכם שם הם בדרך כלל:

מנחה יישומים (אין קבע, קורס של כמה שבועות),

מפעיל מחשב (אין קבע, קורס של חודש),

מפעיל מערכות מחשב (שנה קבע, קורס של כמעט שלושה חודשים),

קורס תכנות (שנתיים וחצי קבע וחצי שנה קורס קדם צבאי... סה"כ זה יוצא 6 שנים של התחייבות לצבא אם אתה בן - ולא נוטים לקצץ בקבע של תוכניתנים!).

שימו לב ששני הקורסים הראשונים לא מדהימים בתכנים שלהם, ועשויים לשבץ אתכם ביחידות שדה, בסיסים מרוחקים ובכל מיני חורים. זו לרוב עבודה קלה, אבל לא כ"כ מאתגרת. שני הקורסים שעליהם חותמים קבע הם רציניים יותר, וכמעט מבטיחים שיבוץ ביחידות טובות (ממר"ם, חה"א ומודיעין, ואני לא הולך לציין מספרי יחידות אבל תבינו לבד).

כמה דברים נוספים שצריך לדעת:

1. לא תמיד משאירים אתכם בקבע! הכל תלוי בתקנים ותקציבים וכו'. רוב הבנות שעשו איתי קורס (מפעיל מערכות) משתחררות עכשיו בלי קבע ורוב הבנים ישתחררו עוד שנה ושלוש בלי קבע. זה נכון במיוחד לגבי מפעילי מערכות מחשב, כי מאחר ותוכניתנים עולים ממש הרבה לצבא - נוטים לא לוותר להם על הקבע.

2. תמיד יש יוצאים מן הכלל. אם תשימו לב, בכל מקום כתוב "... ובהתאם לצורכי הצבא". המשפט הזה נכון מאוד כי תמיד יש סיכון שישבצו אתכם באיזה חור ויתנו לכם לעשות עבודה של (כמעט) פקידים (אפשר לערער ולכתוב מכתבים ולפעמים זה אפילו עוזר, אבל אל תבנו על זה).

3. התנאים בקורסים בממר"ם הם אחלה. הקורסים פתוחים (כל יום בבית, אם כי לא תמיש יש זמן לחזור הביתה ואז מעדיפים לישון באכסניה, שזה לדעתי ממש חוויה!), אחלה אוכל בבסיס, אין כמעט שמירות וסינג'ורים במהלך הקורס...

4. הקורסים לא בממר"ם (אני יודע שכתבתי את זה כמה פעמים), אלא בבסמ"ח (בית ספר למקצועות המחשב). לפעמים יהיו לכם מדריכים מממר"ם (במיוחד בקורס מפעיל מערכות מחשב), אבל בסמ"ח זה גוף שלא קשור לממר"ם פרט לזה שהם נמצאים באותו בסיס.

אם יש למישהו עוד שאלות אני אשמח לענות עליהן כאן. בהצלחה במיונים ובגיוס!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה עם תלפיות וציונים?

בעיקרון אני מאוד מאוד מאוד מאוד טוב בכל הקטע של לוגיקת מחשבים ואלגוריתמיקה, אבל ראיתי מודעה של תלפיות איפשהו בבית ספר ולמיונים הם מבקשים להביא תעודה של י' ושל י"א (שד"כ, הציונים שלי לא גרועים, פשוט כרגע בפיזיקה ומתמטיקה לא ישבתי חזק ;) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה עם תלפיות וציונים?

בעיקרון אני מאוד מאוד מאוד מאוד טוב בכל הקטע של לוגיקת מחשבים ואלגוריתמיקה, אבל ראיתי מודעה של תלפיות איפשהו בבית ספר ולמיונים הם מבקשים להביא תעודה של י' ושל י"א (שד"כ, הציונים שלי לא גרועים, פשוט כרגע בפיזיקה ומתמטיקה לא ישבתי חזק ;) )

דווקא פה הם כן מסתכלים על ציונים, אבל מתחשבים בפרמטרים נוספים כמו תוצאות מבחנים פסיכוטכניים, המלצות וידע שיש לך...

אם כבר מדברים על ציונים, הציונים שלי היו על הפנים (נכשלים וכל מיני...), ועשיתי את הקורס "מפעיל מערכות מחשב", כך שלפחות שם הם לא התחשבו יותר מדי בציונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...