איך מתקבלים לממר"ם? - (יחידות המחשוב של צה"ל) - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך מתקבלים לממר"ם? - (יחידות המחשוב של צה"ל)

Vega

Recommended Posts

אל תדאג, לא תרצה, לא תשובץ לקרבי. בכל זאת, לדעתי הצבא זה יותר ה'חוויה', לעזור למדינה, להלחם. תלפיות, זה לבזבז 10 שנים מהחים שלך.

את השנים האלה (ככל הנראה), ממילא "תבזבז" אחרי הצבא. כאן הצבא מממן לך את הלימודים ונותן לך מקצוע ביד. אני לא הלכתי לזה ואני מכיר אנשים שהחליטו לא ללכת לזה בגלל שזה באמת לתכנן את החיים שלך 8-10 שנים מראש, דבר שקשה לרוב הילדים בני ה-18.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אוף!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

לפני שהתגייסתי עשיתי את המבחנים לממר"ם. אח"כ התקשרה אלי מישהי מלשכת הגיוס ואמרה שרוצים שאני אהיה "מפעיל מערכות מחשב"...

לצערי, ברוב תמימותי וטמטומי, אמרתי שאני לא רוצה. חשבתי שזה (מה שגם מוזכר למעלה) "מפעיל מחשב". רק לקראת סוף השירות שלי, היתה איתי מפעילת מחשב בבסיס שהסבירה לי את ההבדל...

למרות שאומרים שלא בוכים על חלב שנשפך, זה לדעתי אחד הדברים המטומטמים ביותר שעשיתי בחיים... ועשיתי ה-מ-ו-ן!!! ::)

ואחרי הלקח הזה, אני אומר לכל המתגייסים - תקבלו כל קד"צ שנותנים לכם!!! זה תמיד שווה כשאתה יודע מה אתה הולך לעשות מראש, כי בצה"ל אין (כמעט?) הפתעות טובות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז אני יתקן פה כמה טעויות בתור אחד שהיה במגמת אלקט ומחשבים וקיבל זימון לממר"מ

וברוב טיפשותו חתם על ויתור ורצה ללכת לקרבי !!!!! אחרי שכל החיים טחנתי מחשבים

והגיע לסיירת גבעתי אחרי שנה ופציעה קשה

הועפתי בחזרה לבקו"ם ורציתי מחשבים (ולא היה להם)

אז העבירו אותי לחיל באט"ל = זבל

ושם בתור עובד כללי לאחר שינוי מקצוע עשיתי את המבחנים של מפעיל מחשב בבסמ"ח

אז קודם כל תמיד אפשר להיות מפעיל מחשב או מנחה יישומים

אז הבהרה קטנה מפעיל מערכות מחשב מחולק לשני דברים

טמ"מ ו טמו"ס

טממ = טכנאי מערכות מחשבים קורס על מערכות הפעלה ואפלקיציות ותשתיות רשת כמו שכבר מישהו הזכיר כאן

טמו"ס = ומערכות ספרתיות שזה בקיצר טכנאי חומרה רוב הסיכויים שתגיעו מפה לאמו"ר בממר"מ או

ליחידה המקבילה של התשתיות מחשבים של חיל האויר

שני הקורסים הם בני 4 חודשים ונערכים בבה"ד 7 של חיל הקשר ליד צריפין ומצריכים שנה קבע!

הקורסים היותר דפוקים הם מפעיל מחשב

קורס של חודש בבסמ"ח ומנחה יישומים שזה הכי חרא שיש אבל בתכלס אותו עבודה כמו מפעיל מחשב

גם חודש של קורס

לגביי קורס תיכנות כל מה שאמרו עליו נכון

וזהו לגביי המבחנים לתיכנות אין מה לעשות אתה לא יכול לעבור אותם אלא אם כן אתה יכול ולא משנה כמה תנסה

אבל בתכלס חברה אין מה לעשות הכי טוב זה לגמור את הצבא

תודה לאל שזה מאחורייייייייייייי

בהצלחה לכל מי שנכנס לשם אלוהים יודע שתצטרכו יותר מזל משכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הבהרה קטנה מפעיל מערכות מחשב מחולק לשני דברים

טמ"מ ו טמו"ס

טממ = טכנאי מערכות מחשבים קורס על מערכות הפעלה ואפלקיציות ותשתיות רשת כמו שכבר מישהו הזכיר כאן

טמו"ס = ומערכות ספרתיות שזה בקיצר טכנאי חומרה רוב הסיכויים שתגיעו מפה לאמו"ר בממר"מ או

אין שום קשר בין מפעיל מערכות מחשב לטמ"מ וטמו"ס... אלה דברים שונים. שם המקצוע "מפעיל מערכות מחשב" (מס' 1801) קיים רק בבסמ"ח ולמיטב ידיעתי יש קורס ממ"ג (מפעיל מחשב גדול) גם בחיל מודיעין... או שלפחות היה פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: מפעיל מחשב גדול :lol:

my shwartz is bigger than your shwartz

מצטער, הייתי חייב.

LOL

ככה נקרא הקורס כשהוא עוד לימד מיינפריים בלבד. היו מפעילי מיינפריים (ממ"ג) ומפעילי (ממ"ק).

אגב, בקורס, שם החיבה למפעילי מחשב (ממ"קים, אם תרצה), הוא "מפעילי סוליטייר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: מפעיל מחשב גדול :lol:

my shwartz is bigger than your shwartz

מצטער, הייתי חייב.

LOL

ככה נקרא הקורס כשהוא עוד לימד מיינפריים בלבד. היו מפעילי מיינפריים (ממ"ג) ומפעילי (ממ"ק).

אגב, בקורס, שם החיבה למפעילי מחשב (ממ"קים, אם תרצה), הוא "מפעילי סוליטייר".

אצלנו, קוראים להם "מפילי מחשב"... :lol:

או אם כבר אז "מפעלי מחשב" כי כל מה שהם יודעים לעשות זה : "תפעיל מחדש את המחשב והתקלה תסתדר..." :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג, לא תרצה, לא תשובץ לקרבי.

מה זהההה?

למה מה קרה? אם הוא 97 ואין לו שום מקצוע אחר - רוצה או לא רוצה, הוא הולך לקרבי.

רק אם הוא יעשה בעיות לא מהעולם הזה הוא לא יהיה.

או אם כבר אז "מפעלי מחשב" כי כל מה שהם יודעים לעשות זה : "תפעיל מחדש את המחשב והתקלה תסתדר..."

Memories... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו ברצינות לגבי "מפעיל מחשב".

עכשיו אחי התקשר ואמר ששיבצו אותו להיות "מפעיל מחשב" בצבא, לאחר שהוא עשה חודש של טירונות 02.

אז אפשר בבקשה לקבל קצת פרטים מה עושים בתור "מפעיל מחשב" ואם עוברים איזה שהם קורסים?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו ברצינות לגבי "מפעיל מחשב".

עכשיו אחי התקשר ואמר ששיבצו אותו להיות "מפעיל מחשב" בצבא, לאחר שהוא עשה חודש של טירונות 02.

אז אפשר בבקשה לקבל קצת פרטים מה עושים בתור "מפעיל מחשב" ואם עוברים איזה שהם קורסים?

תודה.

תחזור עמוד או שניים אחורה ותקבל את כל הפרטים שאתה צריך. קורס מפעיל מחשב מלמד שימוש ב- וניהול דומיין NT. זה תלוי אם מדובר על ,מפעיל מחשב" של ממר"ם או של מקומות אחרים, כי התכנים שונים קצת בין מקום למקום, אבל תכל'ס זה העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור מפעיל מחשב לשעבר, זהו תפקיד ממש פשוט, שכמו שאמרו כאן, גם בנות שלא נגעו בחיים שלהן במחשב מסוגלות לעבור - כל עוד הן מבינות אנגלית.

הקורס נמשך חודש בבסיס שלישות ר"ג, כאשר אם אתם גרים באיזור המרכז הוא יגיע כל יום הבייתה (יוצאים בסביבות 7-9), ואם אתם גרים יותר רחוק (נגיד ראשון לציון) הוא יצטרך לישון באכסניה בפתח תקווה במשך כל השבוע ולחזור רק בסופ"ש.

מסדר בוקר בשעה 7:45 נראה לי (הייתי כבר סמל אז לא הייתי צריך לעמוד לשטויות האלה).

במהלך הקורס תהיה לו שבת שמירות אחת לפחות.

הקורס בתנאי משמעת סה"כ קלילים, אבל עדיין צבא והכל, אז יש עונשים, יש ריתוקים וכו'..

אצלנו העיפו מישהו אחרי שניי ריתוקים מהקורס.

מפקדת הקורס היא בד"כ סמלת סה"כ. שאר המדריכים גם כן בד"כ רב"טים או אפילו טוראים.

כשאני הייתי שמה המטבח היה בפיילוט עצבני ביותר והיה את האוכל היותר טוב שאכלתי איי פעם בשירות שלי.

בכל מקרה יש שק"ם בבסיס, וגם דיי קרובים לקניון איילון (5 דקות ברכב).

במהלך הקורס לימוד מאוד בסיסי על מבנה המחשב, מתרכזים יותר בהכרת ואופיס, NT רשתות ותקשורת, ו-VMS (מסופים דרעעעעק).

תפקיד בפועל במהלך השירות: תמיכה בתקלות בבסיס - המדפסת לא עובדת.. המחשב לא נידלק.. האאוטלוק לא שולח דואר.. דברים כאלה.

במקרה וזו תקלת חומרה - מזמינים טכנאי של החברה האחראית שמחליף את הציוד הפגום.

חוץ מזה הספקת ציוד מחשב והתקנתו (דיו, דיסקים, עידכון תוכנות), בדיקה על שמירה של ביטחון שדה, ואדמינסטרציית + גיבויים.

יש בסיסים בהם מפעילי מחשב אינם שומרים בכלל, אלא רק עושים לילות של גיבויים.

בקיצור - בולשיט אחד גדול, ותקפיד ממש קל + אתה יוצא עם מקצוע ששווה משהו מהצבא.

אני נהנתי בפעם הראשונה מזה שנה ותשעה חודשים לשרת בבסיס פתוח.

היה ממש כיף וזה השפיע עלי סופית לצאת מהחור במדבר שהייתי תקוע בו לפני הקורס, וגם ככה לא סבלתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה: זאת היתה תגובה ל-Rockford שמשום מה מחק את תגובותו.

שים לב, הגעתי לקורס כבר סמל - אחרי שנה ותשעה חודשים של שירות.

שנה וחצי מתוך זה היה שירות קרבי בתותחנים, שבו בחודש יריתי יותר פגזים מכל רגילה של תותחנים יורה במשך כל השירות שלה (יוע יוע הסיוע).

זאת מכיוון שזו של מרגמות שיורה לתירגולים בלי הגבלת תקציב (המטרה - לגמור את הפצמ"רים!).

יש לי רישיון על טנק שרמן, ועל נגמ"ש וכו'..

את הפודרה של המדבר אכלתי כמו גדול.

ות'אמת דווקא דיי נהנתי ברוב!

אבל ככל שהפז"מניקים האיכותיים השתחררו, והגיע דור של צעירים יותר ויותר בכיינים, שיותר ויותר זורקים ולא איכפת להם - נהיה יותר מגעיל.

בסוף הורידו לי פרופיל רפואי ונהייתי ג'ובניק.. ואז אחרי כמה זמן יצאתי לקורס מפעיל מחשב (בלי שביקשתי בכלל).

אבל זה כבר לא קשור..

מה שאני מנסה להגיד זה, לאחר שטעמתי מכל העולמות (גם קרבי, גם ג'ובניק בבסיס סגור, וגם ג'ובניק בבסיס פתוח), לא משנה איפה אתה, אתה תמיד תרגיש שדופקים אותך.

אלא אם כן אתה בן אדם מאוד מאוד חיובי שבאמת רוצה לתרום, או אחד שמסוגל לראות את החצי המלא של הכוס (כמוני).

כי אחרי שטעמת מכל העולמות הללו אתה יודע שיכול להיות הרבה יותר גרוע, ושהג'ובניקים מתבכיינים פשוט על שטויות!

ברגע שאתה כל יום בבית, הצבא הופך להיות יותר כמו עבודה.

בכל מקרה - אין כמו הטעם המתוק של השחרור! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלה שעות הסיום של הקורס... ככה זה בכל הקורסים בבסמ"ח.

ומנסיון - גם אני חולוני - עדיף לישון באכסניה. למי יש כוח להגרר הביתה אחרי יום לימודים של 12 שעות?

והתנאים באכסניה ממש מעולים (הרבה יותר טוב מהטיולים השנתיים של ביצפר למשל...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...