כוחו של צה"ל - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כוחו של צה"ל

Ohad19

Recommended Posts

אני דווקא רואה את מלחמת יום הכיפורים כדוגמא טובה לכוחו החזק של צה"ל, כי אפילו במצב של הפתעה הצלחנו בסופו של דבר לצאת מהמצב ועוד ליכבוש שטחים מעבר למה שהיה לנו לפני תחילת המלחמה.

http://en.wikipedia.org/wiki/Pyrrhic_victory

אתה צריך לזכור שבנוסף לטכנולוגיה אמריקאית, המצרים כיום נהנים מיתרון מספרי עצום + עומק אסטרטגי + עיקר הצבא מרוכז לאורך חזית אחת. אם לומר את האמת, קשה לי לדמיין את מנצחת במלחמה מול מצרים מודל 2007, במיוחד בהתחשב ב"הישגים" במלחמה האחרונה בלבנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בולשיט ענק!

מה אתה משווה?

לבנון לא מסוגלת עלינו במלחמה כוללת.

כן, הם יכולים לעשות לנו בעיות כשאנחנו נכנסים לכפרים... אבל אם באמת היית רוצה היית יכול להגיע לצד השני של לבנון.

ואני לא כזה בטוח בקשר לפריסת הכוחות של המצרים על הגבול...

ממה שאני זוכר מי ששומר על הגבול זה אסירים ממורמרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לעשות לנו בעיות" זה האנדרסטייטמנט של השנה. בינת ג'בל נכבשה לפחות פעמיים במלחמה האחרונה, במחיר כבד, ואתה מדבר איתי על להחזיק את כל שטח לבנון...ולגבי תיאוריית האסירים הממורמרים, אני לא הייתי מזלזל במצרים כל-כך. הקומנדו המצרי השמיד יותר טנקים ישראלים תוך 3 שבועות ממה שהחיזבאללה הספיק ב25 שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לעשות לנו בעיות" זה האנדרסטייטמנט של השנה. בינת ג'בל נכבשה לפחות פעמיים במלחמה האחרונה, במחיר כבד, ואתה מדבר איתי על להחזיק את כל שטח לבנון...ולגבי תיאוריית האסירים הממורמרים, אני לא הייתי מזלזל במצרים כל-כך. הקומנדו המצרי השמיד יותר טנקים ישראלים תוך 3 שבועות ממה שהחיזבאללה הספיק ב25 שנה.

ושוב, אוי באמת!

עם כל הכבוד למה שהלך בלבנון השנה... קרב בתוך כפר, נגד אירגון טרור הנוקט בשיטות גרילה לא שווה למלחמה כוללת נגד .

איך אתה משווה בכלל את החיזבאללה לצבא מצרים?

אתה באמת רציני?

למה מה יש לחיזבאללה עם כל הכבוד?

אז נכון, איבדנו אבדות קשות בלבנון, אבל אם תחליט לכבוש את לבנון ( ולהרוג את כל האזרחים לצורך העניין ) אף אחד לא יוכל לעצור אותך ( אני לא מדבר על שאר העולם או על האתיקה של דבר שכזה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, אז פתאום המצרים קצת יותר מסוכנים בעיניך מחבורת אסירים ממורמרים?

הגיע הזמן שתחליט ונחזור לנושא המקורי

הם יותר מסוכנים מארגון טרור לבנוני, כן.

וברור שבזמן מלחמה הם ישמידו יותר טנקים מהחיזבלה.

אבל לא צריך להפריז ולטעון שהם עומדים על הגדר.

הם לא.

וברור שחצי מהצבא המצרי יהיה בפיקוד סיני, איפה הם יהיו? יגנו על הגבול עם לוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיבו, צה"ל הוא יותר חזק ממה שאתם חושבים. תאמינו לי שהיכולת שלו במלחמת לבנון לא משקפת את היכולות האמיתיות שלו. ורק שתדעו שבמלחמה כוללת נגד מצריים צה"ל יפעיל המון אמצעי לחימה שונים ומגוונים שכלל לא הופעלו נגד לבנון\חיזבלאה כי זה דברים ששומרים אותם רק למלחמה כוללת. תאמינו לי שאם תהיה מלחמה וצה"ל בניגוד למלחמת לבנון הכושלת יפעל במלוא עוצמתו אנחנו במצב טוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו לא מהות הדיון אבל.

הדיון הוא מצרים-.

אחד על אחד.

אל תשכח שאם תהיה מלחמה כזו, ארה"ב לא תעבור על זה בשקט.

בזה אפשר להיות בטוחים

אבל יש עוד שחקנים בזירה כמו רוסיה/סין שמחמשות את איראן, שמחמשת בתורה את חיזבאללה. ולדעתי חיזבאללה מזמן טיפס מעבר להגדרה של "סתם עוד ארגון טרור". עד שלא נמצא מענה יעיל לאיום הרקטות ארוכות-הטווח, אי אפשר להתנחם בעובדה (?) שצה"ל יכול לשטוף את לבנון תוך זמן קצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה מאמצעי הלחימה לא הופעלו מחשש לפגיעה באזרחים חפים מפשע.

דאגה כזו לא קיימת בזמן מלחמה כוללת כיוון שזו מהווה סכנה לקיום המדינה.

גם נכון, אבל יש עוד דברים שלא משתמשים בהם עד המלחמה כדי לישמור על גורם ההפתעה.אני לא מכיר את כול האמצעים האלה מין הסתם אבל יש כמה שאני כן מכיר והמצב שלנו סך הכול לא רע בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח שגם לישראל יש מגעים חשאיים יותר וחשאיים פחות עם סין.

ואחרי הכל עד שלחיזבללה אין טנקים או הוא עדיין אירגון טרור.

הסיבה שהם "ניצחו" היא שאנחנו דואגים לאזרחים לבנונים.

אם לא היה אכפת לך, היית מרסק להם את העורף מבחינת פגיעה בחיי אדם הרבה יותר מאסיבית ממה שקרה.

אגב, גם לא ממש הבנתי את ההוא שאמר שאנחנו תלויים בסכר האסואן על מנת לנצח את מצריים.

מה רע בלהשתמש ביתרונות כאלה? למצריים יש יתרון מספרי? לנו יש יתרון בזה שעיר הבירה שלהם יושבת על הדלתא של הנילוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיבו, צה"ל הוא יותר חזק ממה שאתם חושבים. תאמינו לי שהיכולת שלו במלחמת לבנון לא משקפת את היכולות האמיתיות שלו. ורק שתדעו שבמלחמה כוללת נגד מצריים צה"ל יפעיל המון אמצעי לחימה שונים ומגוונים שכלל לא הופעלו נגד לבנון\חיזבלאה כי זה דברים ששומרים אותם רק למלחמה כוללת. תאמינו לי שאם תהיה מלחמה וצה"ל בניגוד למלחמת לבנון הכושלת יפעל במלוא עוצמתו אנחנו במצב טוב .

מחזק, עוד לא ראיתם את הקצה של כוחו של צה"ל, גם מבחינת הטכנולוגיה וגם מבחינת הכמות. בשירות שלי בסדיר ובקבע ראיתי דברים שרק חלק יכולים לחשוב עליהם כאילו זה בסרט מדע בדיוני, ואני בטוח שראיתי רק אחוז קטן, אל תמעיטו בכוחו של צה"ל, ובכלל אל תמעיטו בכוחו של עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במלחמה אמיתית לא היינו חשבים פעמיים והיינו מוחקים את הכפר כולו במקום להיכנס אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...