מחירים ומוצרים חדשים של AMD בארץ, למשל 3800 (640 שקל) ו 4400 כפולי ליבה - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחירים ומוצרים חדשים של AMD בארץ, למשל 3800 (640 שקל) ו 4400 כפולי ליבה

farcry

Recommended Posts

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הנה לינק שבדקתי באתר: בחרתי לדוגמא אפליקציה של קידוד.הנ"ל רלוונטי גם לעוד תוכנות ומולטיטסקינג .

http://www23.tomshardware.com/cpu.html?modelx=33&model1=492&model2=490&chart=178

אתה משווה לדעתי בין 2 מעבדים חדי-ליבות, האחד ה 3200 ואחד ה 3800 (שכפי שרשום גם עובד בתדר יותר גבוהה), אתה צריך לחפש X2 שזה דו-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוחים , לא כ"כ הבנתי את תשובתך.

לא דיברתי על מער' הפעלה אלא על תוכנות. הרי התוכנות כאן בבנצ'ים שנבדקו מול המעבדים אכן יעבדו בליבות כפולות וכו' אבל לא ינצלו את הליבה השנייה אלא יעבדו רק על אחת (עד שהמתכנתים יוציאו גירסאות לריבוי ליבות) .

אז למה בעצם ה3800X2 חזק יותר בביצועים כאלה מול ה-3200 אחת ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד יותר מהר בשניה אחת בדוגמא שהבאת, זה יכול לנבוע מטעות דגימה, או מזה, שכל תהליכי המערכת רצים על אחת, ורק התוכנת ביצועים רצה על הליבה השניה לבד, דבר שיכול לתרום קצת לביצועים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוחים , לא כ"כ הבנתי את תשובתך.

לא דיברתי על מער' הפעלה אלא על תוכנות. הרי התוכנות כאן בבנצ'ים שנבדקו מול המעבדים אכן יעבדו בליבות כפולות וכו' אבל לא ינצלו את הליבה השנייה אלא יעבדו רק על אחת (עד שהמתכנתים יוציאו גירסאות לריבוי ליבות) .

במבחן הביצועים שהראת הוא באמת לא יותר חזק.

אם היישום לא יודע לנצל ריבוי ליבות/מעבדים אז אין לצפות לתוספת ביצועים - אתה צודק, מבחן

הביצועים שהבאת מראה זאת, כפול הליבה בעל ביצועים דומים לחד הליבה בעת אותה מהירות

שעון וחד בעל מהירות שעון גבוהה יותר בעל ביצועים טובים יותר.

* במבחן הביצועים שציינת ככל שהזמן קצר יותר הביצועים טובים יותר, כלומר ככל שהעמודה

קצרה יותר אלו ביצועים טובים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה משווה לדעתי בין 2 מעבדים חדי-ליבות, האחד ה 3200 ואחד ה 3800 (שכפי שרשום גם עובד בתדר יותר גבוהה), אתה צריך לחפש X2 שזה דו-.

צודק.טעות שלי . תודה.. :xyxthumbs:

הנה לינק חדש : (במולטיטסקינג)

http://www23.tomshardware.com/cpu.html?modelx=33&model1=480&model2=490&chart=192

יכול להיות שהתוכנות שנבדקו כבר מתוכנתות בריבוי נימים ? או שבאמת יש כזה פער ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי כותרת הבדיקה, ניתן להניח שפשוט הריצו פה שתי תוכנות שונות, האחת סריקת והשניה ייצירת PDF. מכיוון שהם שתי תוכנות שונות שרצות במקביל, אין תלות ביניהם, ומערכת הפעלה מקצה שונה לכל תוכנה, ככה שבהחלט יהיה פה מקביליות ושיפור בביצועים במעבדים מרובי ליבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים שלא מבינים עדיין קונים פנטיום 4 חד ליבה(וכן אני רואה את זה קורה), כי זה מה שהמוכרים דוחפים להם, אז זה לא העניין בכלל. חוץ מזה, בפירוש אמרתי שאני פונה לאותם אנשים שכן מבינים מה הם עושים ומה הם קונים.

לאנשים שלא מבינים את ההבדל בין המעבדים, לא ממש ישנה איזה מעבד הם יקחו - וזאת המציאות.

עריכה: תפוחים - את התגובה שלי לא רשמתי בכלל אלייך. מצד שני, היא מתאימה לדברייך כמו כפפה ליד. אנשים קונים את מה שדוחפים להם - וזהו עיקרו השוק.

נמאס לי שאומרים את זה.

בנאדם נכנס לחנות בלי שום ידע קודם במחשבים, ומצפה לקבל מחשב זול שיענה על הדרישות שלו ב-100%.

רוב האנשים מצפים לקבל מערכת מלאה כוללת מסך במחיר שנע בין 3000 לבין 3500 ש"ח, אתה מבין?

תנסה להרכיב מפרט עם איזה Dual איכותי ותבין שזה בכלל לא קל בתקציב כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק.טעות שלי . תודה.. :xyxthumbs:

הנה לינק חדש : (במולטיטסקינג)

http://www23.tomshardware.com/cpu.html?modelx=33&model1=480&model2=490&chart=192

יכול להיות שהתוכנות שנבדקו כבר מתוכנתות בריבוי נימים ? או שבאמת יש כזה פער ?

במבחן הזה מריצים 3 יישומים כבדים יחסית בו זמנית - לכן זה לא מפתיע שמעבד מרובה ליבות בעל יתרון.

מי שמנהל את העבודה מול המעבד היא מערכת ההפעלה, זה התפקיד שלה, היא מפעילה את היישומים השונים

מול הליבות/מעבדים הזמינים במערכת.

מי שזה דפוס השימוש שלו במחשב (הרבה יישומים בו זמנית) נהנה באופן מיידי ממעבד כפול ליבות, אין לו למה

לחכות למשל שמשחקי משחב ידעו לעשות שימוש טוב יותר במעבדים מרובי ליבות.

[br]פורסם בתאריך: 15.02.2007 בשעה 16:32:13

נמאס לי שאומרים את זה.

בנאדם נכנס לחנות בלי שום ידע קודם במחשבים, ומצפה לקבל מחשב זול שיענה על הדרישות שלו ב-100%.

רוב האנשים מצפים לקבל מערכת מלאה כוללת מסך במחיר שנע בין 3000 לבין 3500 ש"ח, אתה מבין?

ב 3500 שקל אין שום בעיה להרכיב מערכת מלאה עם כפול , במיוחד כעת כאשר מחירו 640 שקל.

וגם 1 "ב , חלילה לא חצי גיגה, וגם מארז hec סביר ולא איזה זבל מרעיש.

חוץ מזה, לא חייב להיות כפול , רק שיהיה אתלון 64 ומעלה, רק לא 4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במבחן הזה מריצים 3 יישומים כבדים יחסית בו זמנית - לכן זה לא מפתיע שמעבד מרובה ליבות בעל יתרון.

מי שמנהל את העבודה מול המעבד היא מערכת ההפעלה, זה התפקיד שלה, היא מפעילה את היישומים השונים

מול הליבות/מעבדים הזמינים במערכת.

מי שזה דפוס השימוש שלו במחשב (הרבה יישומים בו זמנית) נהנה באופן מיידי ממעבד כפול ליבות, אין לו למה

לחכות למשל שמשחקי משחב ידעו לעשות שימוש טוב יותר במעבדים מרובי ליבות.

לפי כותרת הבדיקה, ניתן להניח שפשוט הריצו פה שתי תוכנות שונות, האחת סריקת והשניה ייצירת PDF. מכיוון שהם שתי תוכנות שונות שרצות במקביל, אין תלות ביניהם, ומערכת הפעלה מקצה שונה לכל תוכנה, ככה שבהחלט יהיה פה מקביליות ושיפור בביצועים במעבדים מרובי ליבות.

למיטב זכרוני,כשיצאו הסדרות של D , ציינו כאן בפורום שהתוכנות שקיימות או המשחקים לא יוכלו לנצל את ריבוי הליבות כי זה לא קשור למער' ההפעלה אלא לתיכנות התוכנות\משחקים. דיי מפתיע לשמוע שכבר עכשיו אם אני אריץ כמה תוכנות במקביל(אפילו מגירסאות ישנות לצורך העניין),אזי התוכנות יעבדו טוב יותר בליבה כפולה.

אני לא רוצה לסטות מהנושא המרכזי בת'רד הזה , אז אני אסתפק בתשובתם .

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט לא הבנת מה אמרו....

כאשר אתה משחק, אתה לרוב לא עושה דברים אחרים במחשב, ומצפה מהמחשב לנצל את כל המשאבים למירב הביצועים, אבל לא כך הדבר, מכיוון שהמשחק בעצמו, מנצל לרוב רק אחת. בדומה לגבי תוכנות ישנות ורגילות וכו'. כאשר אבל אתה מריץ כמה דברים, כל תוכנה היא בלתי תלויה מהאחרות ועל כן יכולה לרוץ בעצמה בליבה אחרת. ממליץ לך לחפש / לקרוא על ההבדל בין multi tasking ו multi threading.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נמאס לי שאומרים את זה.

אפשר לבנות אחלה מחשב בתקציב הזה. אני ברוב המקרים לא מוכן להשקיע יותר במחשב הפרטי שלי מאשר 2500-3000 ש"ח. במקרה הזה אני מסכים עם תפוחים.

אין שום סיבה שהמוכרים ידחפו את הזבל שהם דוחפים. והם אכן דוחפים זבל במתכוון.

אגב, הסטנדרטים ואומדני המחירים נקבעים לפי מה שחנויות המחשבים מכתיבות(בהתאם למחירי החלקים כמובן). כאשר 99% מחנויות המחשבים בארץ מוכרות זבל ג'נרי במחיר מופרז מצד אחד, אך זול בהשוואה ל-לא זבל בעל שם, זה התוצאה שמקבלים - אנשים שחושבים שמחשב איכותי עולה 2000 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב 3500 שקל אין שום בעיה להרכיב מערכת מלאה עם כפול ליבה, במיוחד כעת כאשר מחירו 640 שקל.

וגם 1 "ב זכרון, חלילה לא חצי גיגה, וגם מארז hec סביר ולא איזה זבל מרעיש.

חוץ מזה, לא חייב להיות כפול ליבה, רק שיהיה אתלון 64 ומעלה, רק לא פנטיום 4.

א. על מה אתה מדבר? הירידת מחירים הזו עוד לא הגיע לארץ למיטב ידיעתי... עד עכשיו כפול ליבה מינימלי היה עולה 700- 800 ש"ח.

ב. כמה אנשים כבר מכירים את AMD? כאשר מישהו נכנס לקנות מחשב רוב הסיכויים שהוא יבקש אינטל ו-geforce. בזה מסתכם הידע של הקונה הממוצע.

ג. פנטיום 4 זה שם גדול בפני קוני מחשבים עם ידע מועט, ולכן קשה לשכנע אותם לקנות "לא מוכר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...