עם ישראל בחזרה לשתי ממלכות - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עם ישראל בחזרה לשתי ממלכות

zam

Recommended Posts

היה אחלה אוכל היום ברופין, לאתיופים יש טאצ' לאוכל.

לא יודע, לא לטעמי.

הלחם הזה שנראה כמו ספוג אפור לא משהו, השני הרבה יותר טוב.

התרד היה אחלה, תיבלו אותו במשהו טוב, אבל שאר הדברים היו חמוצים מדי (כל האוכל היה חמוץ, מה נסגר? :hat:).

עכשיו אני לא זוכר באיזה שנה זה קרה אבל-

ויקינגים כבשו את פריז אבל בימקום לערוס אותה לגמרי הם ישתלבו באוכלוסיה

וזה היה בתקופה שויקינגים נחשבו אכזרים מאוד

ואתם רואים היום ויקינגים שודדים ואונסים צרפתיות? רואים ביכלל ויקינגים?

אני לא יודע מה המקרה הספציפי ביותר של פריז, אבל ברובם המוחלט של המקרים הם נהגו לשדוד ערים ולשרוף אותן לאחר מכן כליל (על הבתים והתושבים. לאחר ששמם החל ללכת לפניהם, התושבים של הערים שהויקינגים לפי הידיעות היו בדרך להגיע אליהן היו בורחים במהרה, כדי לא להרצח ע"י הויקינגים.

באותו זמן הויקינגים גם התחילו להפסיק לשרוף ערים ואז לנוע לערים אחרות, אלא החלו להתיישב בערים אליהן הגיעו - ערים שלא היו צריכים להלחם בתושביהן או לשרוף אותם (כי אם אין אף אחד שיראה אותם שורפים - מה הטעם לשרוף? את מי זה יפחיד?). אולי זה המקרה של פריז?

הרבה יותר סביר שזה המקרה של פריז, כי אם הויקינגים השמידו עשרות ערים אחרות אין סיבה שדווקא לפריז יוותרו.

היום עדיין יש אנשים שאבותיהם היו ויקינגים (מן הסתם). בדנמרק,שבדיה, נוורבגיה (ד"א, הייתי שם לפני 8 שנים וראיתי את ספינת הוקינגים הגדולה ביותר שנמשתה אי פעם מהמעמקים :hat:) ואיסלנד יש הרבה צאצאים שלהם. פחות מהמדינות האלו, אבל עדיין עם נוכחות לא מובטלת, צאציהם מצויים גם באנגליה, בלארוס, אוקריאנה, מזרח אירלנד וצפון צרפת. מאחר שהויקינגיות לא הייתה דת, אלא קבוצת אנשים שהמשותף להם היה בעיקר מקום מגורים משותף (ולפיכך גם מסורת ושפה דומה או זהה מן הסתם), ברגע שהם התפזרו בתפוצות - ושלא כמו היהודים, לא הייתה להם דת לשמור עליה - ה"ויקינגיות" התפוגגה (אם היה משהו שהגדירם כקבוצה למעט שיוכתם כלוחמים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 188
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טוב..אולי אני מקצין קצת את נושא היהדות.

אבל מה שאני מתכוון שיהדות היא דת/לאום יחד.

מאז ומתמיד הדת היהודית זוהתה עם העם היהודי, לכן יש קושי גדול להפריד אותם אחד מהשני.

התקופה היחידה שזה בוצע הייתה בתקופת המלכים, שתי ממלכות.

אפילו שיהודי הוא אדם שנולד לאימא יהודיה (לאום)

אדם שהחליט להתגייר לפי ההלכה גם נחשב יהודי (דת)

גם לא נכון... הלאום והדת המקוריים הם "עיברים"...

לסעודים יש קשרים מאוד טובים אם ארצות הברית היום

וכידוע ארצות הברית בעיקר נוצרית ככה שזה לא דוגמה טובה

ובסעודיה יש גם דברים מודרנים כולל בתי מלון \ביניני מישרדים וכו

אז נכון יש המון מה לשפר בסעודיה ועדין יש הרבה קיצונים

אבל הדוגמה שנתתה ביכלל לא טובה כי הסעודים בדרך הנכונה

חוץ מיזה לא אמרתי שכל המוסלמים יהיו נאורים בעתיד אבל זה לא שולל תעובדה שאחוז משמעותי מהם כן יהיה

אם תחפש טוב אני בטוח שתימצא גם גיזענים באלסקה או בארצות דומות

אבל זה לא שולל תעובדה שמאוד יכול להיות שבעוד 50 שנה העולם יהיה הרבה יותר מתון

אפילו באירן יש הרבה חילונים היום

אחוז משמעותי?!

לפי איך שהמצב מתקדם בשנים האחרונות אחוז ה"נורמאליים" רק יפחת עם הזמן... וגם אם לא, אחוז משמעותי זה פשוט אופטימיות מוגזמת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG

בחדשות לא יספרו לך על ערבי מוסלמי שעזר לזקנה יהודית לחצות את הכביש

ודברים דומים

פשוט כי זה לא מענין

כל יום יהודים וערבים עובדים ביחד

ויש הרבה מנהלים ובעלי עסק שמעסיקים ערבים ורובם המוחץ לא נירצחים על ידי המעבידים

אבל מה שכן יספרו לך בחדשות זה על אלה שכן

בקיצור יש יהודים חרא וערבים חראה ויש פוליטקים עוד יותר חרא מישני הצדדים

אבל זה לא אומר שדו קיום זה בילתי אפשרי

אז נכון במקומות כמו יפו לדוגמא לא ניראה לי שזה יקרה בקרוב

אבל במקומות אחרים זה כבר קורה

תיראה היום אפילו יש דוגמניות ערביות שמדגמנות בביקיני

פעם ישר היו רוצחים אותם על זה והיום זה ליגיטימי בהרבה מקומות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לא נכון... הלאום והדת המקוריים הם "עיברים"...

לדעתי אתה טועה.

עברי בא מלשון עבר שהיה בעצם סבו של אברהם אבינו.

התורה ניתנה לנו רשמית הרבה אחרי כן.

אם כבר הלאום והדת המקוריים הם אבל מאחר ובהיתפלגות בתקופות המלכים, ממלכת יהודה הייתה בעלת הציביון

הדתי נקראו הלאום והדת על שמו של יהודה שמדגיש ייחוס מסויים או קירבה לתורה שניתנה לבני .

בעוד שממלכת היא החילונית ומזוהה עם (הוא יעקב) בכלליות מופשטת בלבד.

אפילו העמים האחרים לא קוראים לנו ישראלים אלא יהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אתה טועה.

עברי בא מלשון עבר שהיה בעצם סבו של אברהם אבינו.

התורה ניתנה לנו רשמית הרבה אחרי כן.

אם כבר הלאום והדת המקוריים הם אבל מאחר ובהיתפלגות בתקופות המלכים, ממלכת יהודה הייתה בעלת הציביון

הדתי נקראו הלאום והדת על שמו של יהודה שמדגיש ייחוס מסויים או קירבה לתורה שניתנה לבני .

בעוד שממלכת היא החילונית ומזוהה עם (הוא יעקב) בכלליות מופשטת בלבד.

אפילו העמים האחרים לא קוראים לנו ישראלים אלא יהודים.

כמו שאמרתי,

כנראה לא למדת אזרחות כמו שצריך.

ואתה מזכיר לי את החרדים הללו שחושבים שמותר להם להפנות כל מושג שהם מכירים לתורה ובכך יענו "הוכחה לאמיתות התורה".

אחזור על זה שוב כדי שתבין:

יש הפרדה ברורה בין דת ללאום.

אין שום קשר בין זה שאני יהודי לבין האמונה שלי.

כנ"ל גם למוסלמי חילוני.

איסלם=לאום. דת=אין. (חילוני)

אותו דבר ביהדות ובנצרות ובכל סוגי העמים בעולם.

אם אתה דתי אז אתה דתי. אין לזה שום קשר לאמונה שלך ולאל הפרסונלי שאתה מתיימר להיות הנביא והשליח דואר שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א, למי שחושש שהאיסלם ישתלט על העולם - יש 2 כוחות גדולים שיש להם אינטרסים מובהקים שזה לא יקרה. לא מדובר במדינות שברור מאליו שאינן מעוניינות בכך כמו , ארה"ב וכל מדינות אירופה - אלא על סין והודו. בעתיד הלא רחוק (העשור של 2020) סין והודו ייראו כמן יפן וארה"ב (סין בטוח) ותושבייהן ירוויחו בהתאם אם המגמה הזאת תימשך. השתלטות האיסלם על העולם פירושו פגיעה אנושה בכלכלה העולמית (ואף מחיקתה אם האיסלם ישתלט על העולם) שתפגע קשות בסין והודו ובכלכלותיהן ותחזיר אותן לאחור. הן לא ירצו שזה יקרה. אי שיתוף פעולה כלכלי עם העולם (שיכול להווצר בגלל מלחמת עולם ארוכה או מלחמה בו המערב לא ינצח) יכולה להחזיר אותן למצב שהיו בו לפני 40 שנה - למצב של מדינה אפריקאית ממוצעת נכשלת. ייתכן שבשביל למנוע זאת, ובשל קשריהן הכלכליים והחברתיים החזקים עם אירופה וארה"ב הן יצטרפו אליהן במלחמה כנגד האיסלם. רק להודו ולסין ביחד יש 2.5 מיליארד תושבים, ובשל כלכלתן הצומחת במהירות מדהימה היכולת שלהן לייצר מלאי תחמושת הוא עצום. בעולם יש 1.3 מיליארד מוסלמים (חשבתי שקרוב ל-2, אבל כתוב 1.3 בויקיפדיה). אוכלוסיות הודו וסין ביחד מונות עכשיו ביחד כ-2.5 מיליארד, בארה"ב יש 3.0 מיליארד ובאירופה כ-0.8 מיליארד. 3.6 מיליארד אנשים מול כ-1.3 מיליאד מוסלמים.

גם ללא סין והודו מדובר על יתרון של 1.3 לעומת 1.1, שמתבטל אם מביאים בחשבון את חוזקן הצבאי העצום של ארה"ב,בריטניה, (ואנחנו מאוד חזקים) ומדינות אירופה. גם קנדה, אוסטרליה ויפן יצטרפו קרוב לוודאי בגלל קשריהן עם אירופה וארה"ב, ואולי גם מדינות מרכז ודרום אמריקה כי ירגישו מאוימות. רוב מדינות אפריקה לא יצטרפו בגלל שהן נכשלות מדי ועסוקות בבעיות שלהן. בגלל הסיבות האלו קשה לי להאמין שלאיסלם יהיה יתרון, ולכן קשה לי להאמין שהוא יפתח במלחמה מאורגנת כשהסיכויים לרעתו. לדעתי נמשיך לראות מיני מלחמות התשה הנתמכות בפיגועים קטלניים כנגד מדינות המערב של אירגוני טרור. ניסיון של איראן להתקיף את יגרום מיד למחיקתה ע"י ארה"ב, וקואלציה ערבית שתתקוף אותנו ואת אירופה תובס במהרה. מה שגם, שבזכות זה שסין תהפוך ל"מערבית" במהרה היא תצטרף ממש, גם ברוב דעותייה, לארה"ב ולאירופה - גם בה יהיו פיגועים (כמו שהיה באיזור בבאלי) והיא תרגיש מאוימת גם ע"י האיסלם. לאור כל זה אני לא מאמין באמת שלאיסלם בימי חיינו יש סיכוי כלשהו להשתלט על העולם, העדר הקדמה (שבעיקר בגינה תפרוץ המלחמה) הופכת אותו לנחות בהרבה מובנים.

דבר נוסף - אם תהיה מלחמת עולם אמיתית, והאיסלם באמת ובתמים ירצה להשתלט על כל העולם הרי שכיום מדובר על 1.3 מיליארד מוסלמים מול 5.3 לא מוסלמים. לשאר העולם יש כוח גדול ב-4 מיליארד אנשים, לאיסלם אין סיכוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי,

כנראה לא למדת אזרחות כמו שצריך.

ואתה מזכיר לי את החרדים הללו שחושבים שמותר להם להפנות כל מושג שהם מכירים לתורה ובכך יענו "הוכחה לאמיתות התורה".

אחזור על זה שוב כדי שתבין:

יש הפרדה ברורה בין דת ללאום.

אין שום קשר בין זה שאני יהודי לבין האמונה שלי.

כנ"ל גם למוסלמי חילוני.

איסלם=לאום. דת=אין. (חילוני)

אותו דבר ביהדות ובנצרות ובכל סוגי העמים בעולם.

אם אתה דתי אז אתה דתי. אין לזה שום קשר לאמונה שלך ולאל הפרסונלי שאתה מתיימר להיות הנביא והשליח דואר שלו.

טוב... אני רואה שזה יהיה קשה אבל אני אנסה .

דבר ראשון האזרחות שלי בסדר אל תדאג לה עברתי אותה ב- 90+ אתה יכול להיות רגוע.

עכשיו לשאר,

אני שמח שאני מזכיר לך חרדים למרות שאני רחוק מלהיות אחד כזה, ואני אשמח אם תסביר לי מהיכן בא המושג יהודי,

יהדות ואיך הכל התחיל.

אתה טוען שיש הפרדה בין דת ללאום, תוכיח לי. שוב, אני טוען שהעם היהודי מזוהה עם הדת היהודית, תוכיח אחרת.

איסלאם וכו' טוב...אני רואה שענו לך.

אם אני דתי אז אין לזה שום קשר לאמונה שלי? אז למה בדיוק זה קשור?

הייתי שמח אם תסביר לי את המשפט הזה כי אני אישית לא מבין אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושהפגלך רצו ליצעוד בירושלים לדעתי זה היה היתנהגות מגעילה

ואני אומר את זה למרות שאני לא שונא הומוים

ולדעתי יותר ויותר אנשים בארץ אופכים ליותר סובלנים וגם החברה הדתית אופכת ליותר מודרנית

אני מבין שאתה לא אחד מהאנשים האלה.

עכשיו אני לא זוכר באיזה שנה זה קרה אבל-

ויקינגים כבשו את פריז אבל בימקום לערוס אותה לגמרי הם ישתלבו באוכלוסיה

וזה היה בתקופה שויקינגים נחשבו אכזרים מאוד

ואתם רואים היום ויקינגים שודדים ואונסים צרפתיות? רואים ביכלל ויקינגים?

הויקינגים הקימו את שוודיה, דנמרק ונורבגיה(איחוד קאלמאר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הויקינגים לא "הקימו" את דנמרק, נורווגיה ושוודיה, הם היו שם מאז ומעולם בצורה של עשרות שבטים אשר להם קראו ויקינגים. מאחר ומדובר בסקנדינביה, מקום קר עם הרבה הרים ומעט מקום לעבד אדמה, הם היו פולשים לכל מקום טוב והיו בוזזים. טיפשים הם לא היו. היתה להם תרבות מאד מפותחת והם היו אמני מתכת, ספנות ונוותים מעולים. אם היה משהו שהם הקימו אז זה... כמעט את כל הערים הגדולות כיום באנגליה ואירלנד...? כן כן, קצת אחרי התקופה הביזאנטית, הם לא רק פלשו אלא גם התיישבו. צאצאי הויקינגים נמשכים עד לשם, גם צפון צרפת (נורמנדי) וגרמניה.

אז והודו מודעות לסכנת ההשתלטות המוסלמית על העולם? טוב, עכשיו אני רגועה. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הציניות? " :lol:" זה ההסבר הכי טוב שלך?

כוח אדם זה פקטור מאוד מאוד משמעותי במלחמות - זה משפיע על גודל הצבא, ומי שלא נלחם בחזית (במלחמות קיומיות ומהותיות) עובד במפעלים בעורף להכנת אמצעי לחימה, תמיכה בחזית ותעמולה. אם באמת השאיפה של האיסלם היא להשתלט על העולם הם יהיו חייבים לצאת גם כנגד סין והודו. אם זה יקרה במקביל מול כל העולם אז אין לאיסלם סיכוי (מן הסתם), ואם זה יקרה בשלבים והם יצליחו בשלב הראשון להפיל את ארה"ב, אירופה וישראל (והרשי לי לפקפק בכך) - סין והודו יהפכו מיד לצבאות החזקים בעולם ולכלכלות החזקות בעולם, ובמלחמה שתפרוץ מיד לאחר מכן (כי שאיפת האיסלם תהיה להשתלט על העולם - הוא שונא כל מי שלא מוסלמי, לא רק יהודים ונוצרים), לאיסלם שיהיה חבוט לאחר המלחמה המתישה נגד צבאות המערב לא יהיה סיכוי מול האוכלוסייה המסיבית של הסינים וההודים.

ד"א, תוסיפי לסין ולהודו גם את יפן ואת שתי הקוריאות, כי מדינות ערב יצאו גם נגד צפון קוריאה (לא מוסלמים כאמור) - שלה יש גרעיני וכוח צבאי לא מבוטל.

האיסלם, גם אם יביס את אירופה, ארה"ב וישראל, יצטרך נס כדי לנצח גם את כל המזרח.

או ש-Vitnir, בקיצור - את מעריכה יתר על המידה את כוחו הצבאי של האיסלם. גם אם 50% מאוכלוסיית העולם הייתה מוסלמית (וזה לא צפוי לקרות לעולם, אלא אם וכל אירופה יתאסלמו ביחד), לא היה להם סיכוי. לא בדור שלנו ולא בדור הבא. ארה"ב עדיין מעצמת על בלתי רגילה, ולמדינות אירופה אולי יש קטן יחסית אבל מאוד איכותי (עם ידע צבאי מופלג ביותר) וישראל ביחס לאוכלוסייה שלה ולגודלה היא הצבא החזק ביותר בעולם בפער אדיר - כך שאני לא רואה מקום רב לדאגה.

פאנטיות דתית לא מספיקה בשביל לנצח מלחמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הציניות? " :lol:" זה ההסבר הכי טוב שלך?

כוח אדם זה פקטור מאוד מאוד משמעותי במלחמות - זה משפיע על גודל הצבא, ומי שלא נלחם בחזית (במלחמות קיומיות ומהותיות) עובד במפעלים בעורף להכנת אמצעי לחימה, תמיכה בחזית ותעמולה. אם באמת השאיפה של האיסלם היא להשתלט על העולם הם יהיו חייבים לצאת גם כנגד סין והודו. אם זה יקרה במקביל מול כל העולם אז אין לאיסלם סיכוי (מן הסתם), ואם זה יקרה בשלבים והם יצליחו בשלב הראשון להפיל את ארה"ב, אירופה וישראל (והרשי לי לפקפק בכך) - סין והודו יהפכו מיד לצבאות החזקים בעולם ולכלכלות החזקות בעולם, ובמלחמה שתפרוץ מיד לאחר מכן (כי שאיפת האיסלם תהיה להשתלט על העולם - הוא שונא כל מי שלא מוסלמי, לא רק יהודים ונוצרים), לאיסלם שיהיה חבוט לאחר המלחמה המתישה נגד צבאות המערב לא יהיה סיכוי מול האוכלוסייה המסיבית של הסינים וההודים.

ד"א, תוסיפי לסין ולהודו גם את יפן ואת שתי הקוריאות, כי מדינות ערב יצאו גם נגד צפון קוריאה (לא מוסלמים כאמור) - שלה יש גרעיני וכוח צבאי לא מבוטל.

האיסלם, גם אם יביס את אירופה, ארה"ב וישראל, יצטרך נס כדי לנצח גם את כל המזרח.

אני לא צינית, אני מאד מאד פסימית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...