עם ישראל בחזרה לשתי ממלכות - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עם ישראל בחזרה לשתי ממלכות

zam

Recommended Posts

• תגובות 188
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא צינית, אני מאד מאד פסימית.

תקראי את העריכה שכתבתי אחרי שכתבת את זה, ותנסי להסביר את הפסימיות שלך בהיבטים רציונאלים, לא רגשיים.

זה שהם מטורפים זה לא מספיק, זה שיש הרבה מוסלמים בעולם (20%, זה לא עד כדי כך הרבה) - זה לא מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הויקינגים לא "הקימו" את דנמרק, נורווגיה ושוודיה, הם היו שם מאז ומעולם בצורה של עשרות שבטים אשר להם קראו ויקינגים. מאחר ומדובר בסקנדינביה, מקום קר עם הרבה הרים ומעט מקום לעבד אדמה, הם היו פולשים לכל מקום טוב והיו בוזזים. טיפשים הם לא היו. היתה להם תרבות מאד מפותחת והם היו אמני מתכת, ספנות ונוותים מעולים. אם היה משהו שהם הקימו אז זה... כמעט את כל הערים הגדולות כיום באנגליה ואירלנד...? כן כן, קצת אחרי התקופה הביזאנטית, הם לא רק פלשו אלא גם התיישבו. צאצאי הויקינגים נמשכים עד לשם, גם צפון צרפת (נורמנדי) וגרמניה.

אז והודו מודעות לסכנת ההשתלטות המוסלמית על העולם? טוב, עכשיו אני רגועה. :lol:

OK. קיבלתי את התיקון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא, בגלל:

1. (וזאת בעיה, אבל עדיין) ב-56.6% הכללתי את כל אזרחי , כולל ערבים. ואנחנו יודעים מה משותף לערבים, חרדים ושפנים. אבל למרות זאת מדובר על ערבים "טובים", על כאלה שגרים בסכנין, נצרת, חיפה מג'דל כרום וכו' ולא פוגעים ביהודים.

דבר ראשון אין דבר כזה ערבים טובים הערבים יבוגדו במדינה באפשרות הראלית הראשונה להשמדת דבר שני מאיפה המספרים האלה לא נראה לי שהם נכונים(אולי הפוך)

דבר שלשי מאיפה לך שהערבים גם נגד "דיברי דת" דווקא בנושאים רבים הם תומכים בחרדים כמו כשרות ואיסור נישואים חד מיניים וכו'

2. יש תהליך של התרחקות מהדת. אני מאמין שלא מעט יחזרו בשאלה כאשר יחשפו יותר לדעות אחרות. הרי רוב הדתיים - האמונה הזאת נכפית עליהם (כתוצאה מחינוך וזה בכל אופן אוניברסלי) - אבל רבים לא נחשפים כלל לאפשרות האתאיסטית. בעתיד אני מאמין שבעקבות הקידמה (אינטרנט למשל) יותר ילדים דתיים יחשפו לדעות אחרות וכתוצאה מכך יתרחקו מהדת.

גם אם ב-2035 הם יהיו לרוב (ואני ממש לא חושב שזה יהיה המצב, לדעתי הם יהיו סביבות ה-40%) - עדיין זכויות המיעוט - גם אם הוא 10% - חייבות להיות מכובדות - כמו שקורה בכל המדינות המערביות.

ו-WhiteHaze, בדמוקרטיה יש מקום לכל דת ואסור לדת אחת לכפות מנהגים על דת אחרת, ואם מנהג החילוניים הוא לרצות להתחתן שלא לפי הדת, או לנסוע בשבת, או לאכול לחם בפסח - היהדות חייבת לכבד את זה, ולא למנוע זאת באמצעים חוקתיים.

יש גם תהליך של חזרה בתשובה כך שהם מנתרלים אחד את השני פחות או יותר אך אני גם מאמין שתתרחש(וכבר מתרחשת) התרחקות מהדת הקיצונית אצל היהודים ראה ערך חרדים

ואם הדתיים יהיו כאן רוב יש סיכוי (לא ממש גבוהה כי בכל זאת הרב זה דתים שפוים ולאומיים) שנהפוך למדינת הלכה ואז בכלל אתה יכול להגיד שלום לזכויות מיעוט שלך

אבל גם אם זה לא יקרה הם יוכלו לעשות חוקה בעלת בסיס דתי או בעל זיקה לדת לפחות

כמו שבחוקה של ארה"ב היה פעם חוק יסוד איפשור עבדות

עכשיו תגיד לי להתחתן שלא לפי הדת, או לנסוע בשבת, או לאכול לחם בפסח מי מונע ממך את זה? להתחתן לא לפי הדת אפשר גם עכשיו תעשו חוזה וזהוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תהיה מלחמה.

אני מאמין שבעקבות הקידמה העולם יפרד מהדתות לאט לאט, והשפעתן תפחת בהדרגה - גם בעולם המוסלמי.

"דחיקת היהדות לשוליים" זה בולשיט. הגיע הזמן שהמדינה שלנו תהיה כמו כל שאר מדינות העולם המערביות, שם יש הפרדה מוחלטת בין דת למדינה.

קח לדוגמה את ארה"ב - אחוז המאמינים שם באלוהים גדול מאחוז המאמינים בארץ, וכנ"ל אחוז הדתיים והמסורתיים. לעומת זאת, יש הפרדה מוחלטת של הדת מהמדינה. אין כפייה דתית כלל (ואם כתוב על שטר הדולר איזושהיא סיסמה בעלת אופי דתי זה עדיין נסבל). למרות שהרוב המוחלט במדינה הוא נוצרי אין שום כפייה דתית על אף אחד.

הרגת אותי! אתה נותן את ארה"ב כדוגמא למדינה 'נאורה' שיש בה הפרדה בין דת למדינה?

ידידי אולי על הנייר זה ככה, אך במציאות זה רחוק מכך. אני לא יודע מתי ביקרת בארה"ב לאחרונה - אך דמוקרטיה היא ממש לא!

ודווקא בארה"ב הרבה יותר דברים סגורים ביום ראשון מאשר בשבת בארץ.

אני גם אשמח לשמוע מאיפה הבאת את הנתונים הללו ולמתי הם מעודכנים.

מכל סקר כמעט שיוצא בכל שנה בנוגע להתפלגות האמונה בארץ, ניתן לראות שרוב עם ישראל(היהודי כמובן) מאמינים באלוהים. מכאן אפשר להסיק שלרוב העם אין בעייה עם הסטטוס קוו כמו שהוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקצרה, כי אין לי זמן:

הנתונים מויקיפדיה, ומעודכנים ליום העצמאות האחרון. נכון למאי 2006 מדינת מנתה 7,026,000 תושבים, ולכן הרשתי לעצמי להניח שחצי שנה לאחר מכן היא עלתה בכ-1% (כי נגיד שהאוכלוסייה צומחת בכ-2% בשנה) ועכשיו המספר הוא כ-7.1. כל הנתונים באחוזים גם כן מויקיפדיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה רוצה להגיד לי שהנתונים הלכאורה סטטיסטיים שהבאת כאן, מבוססים למעשה על נתונים דמוגרפיים פשוטים מוויקיפדיה?

כלומר - מהעובדה שכ-46% מהאוכ' במדינה הם מסורתיים ויותר, אתה הסקת שרק הם תומכים בסטטוס קוו?

אל תקח את זה לא נכון - אבל דוקטור למדעי החברה אתה כבר לא תהיה...

מבחינה דמוגרפית אני נחשב חילוני. למרות זאת, ועל אף שזה פוגע בנוחותי מדי פעם - אני בעד הסטטוס קוו. ישנם עוד המון חילונים החושבים כמוני, וזאת משום שאנו רואים חשיבות בשימור הזיקה היהודית למדינה.

אני לא אתהדר בנתונים סטטיסטיים לפני שבדקתי לעומק מחקרים קונקרטיים בנושא, אבל אני בטוח שמחיפוש קל אפשר למצוא לא מעט מבדקים שנערכו. למרות זאת, ההיגיון הפשוט אומר שבוודאי יותר מ-10% מהאוכלוסייה החילונית מעוניינים בשימור הסטטוס קוו, מה שדווקא, אם לרגע בכל זאת נשתמש בנתונים שהצגת, יוכיח שרוב העם היהודי כן מעוניין בשימור הסטטוס קוו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם לא מתיימר להיות דוקטור, אבל מאחר שלך אפילו תואר ראשון אין אז תמנע מהערות מתנשאות. שימור הסטטוס קוו יכול גם לנבוע מפחד מהתלקחות יצרים ומתגובת החרדים. חילונים שיסכימו שלא יאפשרו להם לנסוע בשבת בתחבורה ציבורית יעשו זאת כי הם יחששו מעימות עם החרדים - שכן אם שמירת השבת הייתה חשובה להם כ"כ הם גם לא היו רואים . מה אם היה איסור על גלישה באינטרנט בשבת, כחלק מהסטטוס קוו? זה בדיוק אותו הדבר. אפשר לסבול מזה ועדיין להסכים לסטטוס קוו מתוך רצון שלא להתעמת עם החרדים, אבל זה לא אומר שאנשים מאושרים מזה או היו רוצים בכך.

בנוסף, אפשר להניח שלפחות 10% מהמסורתיים בעד התרת הכפייה הדתית משום שהם ליברלים ומאמינים שיש לאפשר לנוצרים ולחילוניים במדינה לחיות כאוות נפשם, והם מאמינים גם שמחווה כזו תקרב בין הדתיים לחילונים.

-עריכה-

בוא נניח שגם 3% מהדתיים בעד התרת הכפיה הדתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיע הזמן שהמדינה שלנו תהיה כמו כל שאר מדינות העולם המערביות, שם יש הפרדה מוחלטת בין דת למדינה.

בלתי אפשרי. בארה"ב, למשל, אפשר להפריד בין הדת למדינה כיוון שאין דת "אמריקאית", גם אם רובם נוצרים (ויש יותר מנצרות אחת). גם אין דת צרפתית או דת איטלקית או דת הולנדית. יש, אגב, דת אנגלית, אבל היא לא מגדירה את הלאום האנגלי. הדת היהודית, לעומת זאת, מגדירה את הלאום היהודי ולכן אי אפשר להפריד בינה ובין המדינה היהודית בלי לשנות את אופייה של המדינה מיהודית לישראלית. וכאן יש בעיה: רובם המכריע של הישראלים (או הוריהם) הפכו לישראלים בזכות חוק השבות. כלומר הם זכו להיות ישראלים בזכות היותם יהודים. אז אחרי שהם ניצלו את השתייכותם הדתית/לאומית כדי להפוך לאזרחים, הם משנים את חוק האזרחות ומונעים מאחרים להפוך לאזרחים באותו אופן בדיוק?

קח לדוגמה את ארה"ב - אחוז המאמינים שם באלוהים גדול מאחוז המאמינים בארץ, וכנ"ל אחוז הדתיים והמסורתיים. לעומת זאת, יש הפרדה מוחלטת של הדת מהמדינה. אין כפייה דתית כלל (ואם כתוב על שטר הדולר איזושהיא סיסמה בעלת אופי דתי זה עדיין נסבל). למרות שהרוב המוחלט במדינה הוא נוצרי אין שום כפייה דתית על אף אחד.

אנקדוטה מעניינת: לפני כמה שנים פנה מישהו (יהודי, אם אני לא מתבלבל) לבית המשפט העליון בדרישה לבטל את חופשת חג המולד, כיוון שזה חג דתי במובהק (חגיגת לידתו של ישו) ולכן אסור במסגרת הפרדת הדת מהמדינה. בית המשפט העליון הכריע נגדו. למה? כי זו חופשה חילונית לחלוטין, שרק "לגמרי במקרה" נופלת בדיוק באותו תאריך כמו החג הדתי. ::)

לא נראה לי שאזרחי החילוניים יכולים להמשיך לסבול את הכפיה הדתית. אני ערבי אתאיסט- ומגיע לי לאכול חזיר, לסוע בשבת, לאכול חמץ בפסח, לקיים חתונה אזרחית...

על מה אתה מדבר? מותר לך לאכול חזיר. אין שום איסור במדינה על אכילת חזיר. אין שום איסור על מכירת חזיר. יש רק איסור, די מוגבל, על גידול חזיר. במרחק של שתי דקות הליכה מהעבודה שלי יש חנות שמוכרת בשר חזיר - זה כתוב בגדול על השלט. אני עובר לידה כל יום כבר כמה שנים ועוד לא ראיתי משטרה.

מותר לך לנסוע בשבת. אני עושה את זה כמעט כל שבת. אתה מדבר על תחבורה ציבורית? גם זה מותר. מוניות, למשל, עובדות בשבת. אוטובוסים? בסדר, הם לא עובדים, אבל תגיד, אתה בטח לא עובד שבעה ימים בשבוע (בהנחה שהגעת לגיל בו עובדים), למה אתה חושב שנהגי האוטובוס צריכים לעבוד שבעה ימים בשבוע? לא מגיע להם יום וחצי או שני ימי חופש כמו לרוב האוכלוסיה? ותתפלא, גם הם מעדיפים שהיום החופשי שהיום יהיה באותו היום כמו כולם.

מותר לך לאכול חמץ בפסח. מותר לך ללכת ברחוב עם שקית פיתות ביד בפסח. מותר למאפייה להכין ולמכור חמץ בפסח. הדבר היחיד שאסור הוא להציג חמץ בפסח, וגם את זה לא אוכפים בקפידה.

חתונה אזרחית? בסדר, אבל מאחר שזו מדינה יהודית ויהדות היא גם דת וגם לאום, חתונה אזרחית עלולה ליצור יותר בעיות משהיא פותרת. מה לעזאזל אכפת ליהודי (אין לי מושג איך זה אצל המוסלמים והנוצרים) אם מי שקובע שהם נשואים הוא רב? הרי ממילא הם לא הקפידו על תרי"ג לפני החתונה וגם לא אחרי.

זה שזה "דת" זה בעיקר "המצאה" של החרדים שרוצים לנדות את החילוניים ולקבל את כל הזכויות יוצרים על "אלוהים"...

יהדות, דבר ראשון, זה לאום, כי לי- אתאיסט, כתוב בת.ז. "יהודי" בשורה של ה"לאום". ואין לי שורה של "דת".

סליחה? יהדות היא גם דת וגם לאום, בלי שום דרך להפריד בין השניים. בזה היהדות שונה מהנצרות והאיסלם. זה נובע בעיקר מכך שהיהדות, בנוגע לשתי הדתות המונותאיסטיות האחרות, אינה מיסיונרית. תחשוב כמה קל להפוך לנוצרי - אתה רק צריך שיטבילו אותך במי קודש - וכמה קל להפוך למוסלמי - אתה רק צריך לומר בפני עדים שאתה מעיד שאין אל מבלעדי אללה ושמוחמד הוא נביאו - וכמה קשה להפוך ליהודי. מי שלא נולד ללאום היהודי, לא מקבל את הדת היהודית ומי משקבל את הדת היהודית מאומץ ללאום היהודי.

אם אתה חושב אחרת, תרגיש חופשי למצוא הגדרה אחרת ללאום היהודי שלא תשלול את יהודיותם של מיליוני יהודים בעולם או שלא תהפוך מיליונים ליהודים על אפם ועל חמתם.

(דעתי האישית במאמר מוסגר: כבני העם היהודי רשאים להחשב כל מי שרוצה ומרגיש כשייך לעם היהודי, לטוב ולרע, וגם היה נחשב מספיק יהודי לצורך העמסה על הרכבת לטרבלינקה).

והנה דוגמה מצויינת למה שכתבתי לפני רגע: ההגדרה הזו ליהדות שמסתמכת על הנאצים. יהודי הוא מי שהנאצים היו הורגים אותו כי הוא יהודי. הגדרה שאין לה שום קשר לדת, אבל מי לעזאזל רוצה שהלאומיות שלו תוגדר ע"י "מה הנאצים היה עושים"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חתונה אזרחית? בסדר' date=' אבל מאחר שזו מדינה יהודית ויהדות היא גם דת וגם לאום, חתונה אזרחית עלולה ליצור יותר בעיות משהיא פותרת. מה לעזאזל אכפת ליהודי (אין לי מושג איך זה אצל המוסלמים והנוצרים) אם מי שקובע שהם נשואים הוא רב? הרי ממילא הם לא הקפידו על תרי"ג לפני החתונה וגם לא אחרי.

[/quote']

הבעיה היא לא בזה שהרב מבצע את הטקס, הבעיה היא בזה שהרב לא מוכן לבצע את הטקס ולקבוע שהם נשואים. במדינת , יהודי לא יכול להתחתן עם לא-יהודיה וזה נראה לי אבסורדי שמצב כזה מתקיים כיום במדינה שאינה תאוקרטית (אגב, על פי ההגדרה של תאוקרטיה בויקיפדיה, גם עונה לחלק מהקריטריונים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה? יהדות היא גם דת וגם לאום, בלי שום דרך להפריד בין השניים. בזה היהדות שונה מהנצרות והאיסלם. זה נובע בעיקר מכך שהיהדות, בנוגע לשתי הדתות המונותאיסטיות האחרות, אינה מיסיונרית. תחשוב כמה קל להפוך לנוצרי - אתה רק צריך שיטבילו אותך במי קודש - וכמה קל להפוך למוסלמי - אתה רק צריך לומר בפני עדים שאתה מעיד שאין אל מבלעדי אללה ושמוחמד הוא נביאו - וכמה קשה להפוך ליהודי. מי שלא נולד ללאום היהודי, לא מקבל את הדת היהודית ומי משקבל את הדת היהודית מאומץ ללאום היהודי.

אם אתה חושב אחרת, תרגיש חופשי למצוא הגדרה אחרת ללאום היהודי שלא תשלול את יהודיותם של מיליוני יהודים בעולם או שלא תהפוך מיליונים ליהודים על אפם ועל חמתם.

אני יודע את זה... התכוונתי שהגדרת היהדות כדת בלבד זה המצאה של הדוסים... כדי להפריד בינייהם לבין היהודים החילניים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא לא בזה שהרב מבצע את הטקס, הבעיה היא בזה שהרב לא מוכן לבצע את הטקס ולקבוע שהם נשואים. במדינת , יהודי לא יכול להתחתן עם לא-יהודיה וזה נראה לי אבסורדי שמצב כזה מתקיים כיום במדינה שאינה תאוקרטית

וזה, שוב, נובע מהעובדה שהיהדות אינה רק לאום, היא גם דת ושאי אפשר להפריד בין השניים. tough shit. אתה יכול להיות יהודי רק בדת ולא בלאום, אם תהגר למדינה אחרת. מאחר שממילא רוב האוכלוסיה יהודית, הבעיה הזו קיימת רק בשוליים. מיש בכל זאת רוצה להתחתן עם מי שאינו יהודי, יכול ללוות את בן זוגו המיועד לגיור ברבנות. אם אתם באמת אוהבים, זה קורבן קטן וממילא אף אחד לא דורש מכם להיות דתיים אחרי שבן הזוג יהפוך ליהודי. ואם גם זה לא מוצא חן בעיניך, קפריסין קרובה (למרות שזה לא הפתרון האידאלי).

(אגב, על פי ההגדרה של תאוקרטיה בויקיפדיה, גם עונה לחלק מהקריטריונים).

ישראל עונה עוד יותר לקריטריונים של אוליגרכיה. אז?

שוב: היא מדינה דמוקרטית יהודית. ישנם מקרים הם היותה דמוקרטית מתנגשת עם היותה יהודית. בד"כ מיישבים את המקרים האלו לטובת הדמוקרטיה, אבל לפעמים היהדות מנצחת. אפשר להפוך את המדינה לדמוקרטית וזהו, אבל אין לזה רוב (אפילו לא קרוב) וכאמור, זה הוגן מצידם של רוב הישראלים לסגור את הדלת בפני אלו שנמצאים אחריהם בתור. רובנו אזרחים ישראליים בגלל שאנחנו יהודיים, באיזו זכות נמנע מיהודים אחרים להפוך לאזרחים ישראליים?

אני יודע את זה... התכוונתי שהגדרת היהדות כדת בלבד זה המצאה של הדוסים... כדי להפריד בינייהם לבין היהודים החילניים...

אין חיה כזו. אין דוס שיגדיר אותך כלא יהודי, גם אם תאכל חזיר מרוח בחמאה בתוך פיתה במהלך סדר פסח. אתה באמת חושב שהרב שיחתן אותך ובחירת ליבך יחשוב שאתה אברך והיא חסודה וענוגה?

אתה יכול להיות בן הדת היהודית ולא להחזיק באזרחות ישראלית. אתה לא יכול להיות בן הלאום היהודי ולא להיות בן הדת היהודית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה, שוב, נובע מהעובדה שהיהדות אינה רק לאום, היא גם דת ושאי אפשר להפריד בין השניים. tough shit. אתה יכול להיות יהודי רק בדת ולא בלאום, אם תהגר למדינה אחרת. מאחר שממילא רוב האוכלוסיה יהודית, הבעיה הזו קיימת רק בשוליים. מיש בכל זאת רוצה להתחתן עם מי שאינו יהודי, יכול ללוות את בן זוגו המיועד לגיור ברבנות. אם אתם באמת אוהבים, זה קורבן קטן וממילא אף אחד לא דורש מכם להיות דתיים אחרי שבן הזוג יהפוך ליהודי. ואם גם זה לא מוצא חן בעיניך, קפריסין קרובה (למרות שזה לא הפתרון האידאלי).

יופי, אבל אין שום סיבה שאזרח המדינה, שממלא את כל חובותיו למדינה, שירת בצבא ומשלם מסים, לא ייהנה מהזכות הבסיסית להתחתן במסגרת אותה מדינה (אגב, זה אמנם תקף גם לגבי נישואים חד-מיניים אבל זה נושא הרבה יותר מסובך). ואני מדבר דווקא על הלא-יהודים.

אגב, עברת פעם תהליך גיור? זה לא הדבר הכי מהנה בעולם, בשפת המעטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין חיה כזו. אין דוס שיגדיר אותך כלא יהודי, גם אם תאכל חזיר מרוח בחמאה בתוך פיתה במהלך סדר פסח. אתה באמת חושב שהרב שיחתן אותך ובחירת ליבך יחשוב שאתה אברך והיא חסודה וענוגה?

אתה יכול להיות בן הדת היהודית ולא להחזיק באזרחות ישראלית. אתה לא יכול להיות בן הלאום היהודי ולא להיות בן הדת היהודית.

דת זה אמונה מבחירה (או כפייה), לא משהו שנולדים\ יורשים אותו. שייכות ללאום לעומת זאת זה משהו שכן נולדים איתו...

ותתפלא עד כמה דוסים מגדירים אנשים כלא יהודיים רק כי הם לא מניחים תפילין כל יום. כבר יצא לי להיתקל בכמה וכמה כאלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם לא מתיימר להיות דוקטור, אבל מאחר שלך אפילו תואר ראשון אין אז תמנע מהערות מתנשאות. שימור הסטטוס קוו יכול גם לנבוע מפחד מהתלקחות יצרים ומתגובת החרדים. חילונים שיסכימו שלא יאפשרו להם לנסוע בשבת בתחבורה ציבורית יעשו זאת כי הם יחששו מעימות עם החרדים - שכן אם שמירת השבת הייתה חשובה להם כ"כ הם גם לא היו רואים . מה אם היה איסור על גלישה באינטרנט בשבת, כחלק מהסטטוס קוו? זה בדיוק אותו הדבר. אפשר לסבול מזה ועדיין להסכים לסטטוס קוו מתוך רצון שלא להתעמת עם החרדים, אבל זה לא אומר שאנשים מאושרים מזה או היו רוצים בכך.

בנוסף, אפשר להניח שלפחות 10% מהמסורתיים בעד התרת הכפייה הדתית משום שהם ליברלים ומאמינים שיש לאפשר לנוצרים ולחילוניים במדינה לחיות כאוות נפשם, והם מאמינים גם שמחווה כזו תקרב בין הדתיים לחילונים.

-עריכה-

בוא נניח שגם 3% מהדתיים בעד התרת הכפיה הדתית.

תואר ראשון אין לי(עדיין), אך אני איני מסלף נתונים כדי שישרתו את מטרותיי.

הסטטוס קוו הוא פשרה. בתור פשרה הוא נקבע ע"י הסכמת הרוב בזמן קום המדינה(ולעניות דעתי - גם היום הרוב תומך בו), בצורה כזאת שלא תפגע(יתר על המידה) לא ברגשות הדתיים\חרדים ולא ברגשות החילונים.

אתה גם לא צריך כל כך לדאוג לחילונים. מי שמאיתנו מתנגד בחריפות לסטטוס קוו יודע להשמיע את צעקתו, ואלו מאיתנו אשר תומכים בסטטוס קוו - ממש לא עושים זאת בשל פחד מהחרדים.

עריכה: לגבי הדיון שנערך פה לגבי היהדות - אני לא כ"כ מבין מה הוויכוח כאן. יהודי מציין השתייכות ללאום, ולא רק לדת. זה דבר שמבדיל אותנו משאר הדתות. לפני שאנשים כאן יקפצו ויתלהמו - אני איני מתכוון שזה הופך אותנו ליותר טובים או פחות טובים מכל אחד אחר. צריך פשוט להבין שיהדות זה יותר מדת.

ובאשר לויכוח שישנם חרדים שלא מוכנים להתייחס לחילוני כיהודי - נו אז מה? שיגידו...

IG: למה אתה מכנה אותם 'דוסים'? כל כך הרבה טענות נגד החרדים מצד אחד, ומצד שני אתה משתמש בכינויי גנאי. אני בטוח שלא היית רוצה שאני אגיד "ערבושים", אם הייתי מדבר על ערבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...