עם ישראל בחזרה לשתי ממלכות - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עם ישראל בחזרה לשתי ממלכות

zam

Recommended Posts

כן, איזו חצופה אני שמסרבת להתחתן בחו"ל (ובמידת הצורך גם להתגרש) רק כדי שאתה תרגיש שהמדינה הזאת יהודית מספיק. מכ'פת לי, מצידי שתהיה פה מדינת הלכה אלא-איראן ושיתנו פה עונש מוות על נסיעה בשבת.

זה השלב המתון.

בחלק היותר רציני הבנות יצתרכו לשים רעלה :bash:

(סליחה על ההגזמה)

הבעייה אצל החרדים (או הדתיים בכלל) זה שאיך שהם שומעים חילוני מתלונן על החוקים המטומטים, ישר מתחילים במגננות, שכללות בין היתר ניסוח לא מחייב של "מה אתה מפחד שיהיה פה מדינת הלכה?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 188
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איסתרא בלגינא

אני ממליץ לך ללכת ללמוד על אפליה, הבחנה והעדפה מתקנת.

לאחר מכן אתה תבין אילו שטויות רשמת כאן.

עד אז אין טעם להתווכח איתך.

מלבד העובדה שהטיעונים שלך מגוכחים (איזה מן טיעון זה סעו לקפריסין?),

לא כתבת ולו טיעון אחד למה השיטה הנוכחית מוצדקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא

זה הכל תלוי בהשקפת עולם מה מוצדק ומה לא אני דווקא ברוב הדברים שאיסתרא כתב פה מסכים ב 100 אחוז וממש לא שכנתם אותי למה צריך לשנות את השיטה שנכונה היום (אולי יש מקום לשינוים קטנים אבל לא שינוי השיטה בכללי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין כאן הוא לא מידת ההסכמה שלך או לא, העניין כאן שאם אתה לא מסכים, אנא נמק למה.

אתה טוען שנישואין אזרחיים יפגעו בהיותה של מדינת כמדינה יהודית, ואני שואל אותך כיצד?

הצג את הטיעונים שלך בפירוט, כדי שחברי הפורום יוכלו לבחון אותם, ומי יודע אולי מישהו כאן יעלה פשרה בין הגישות.

אני טוען שלא ייתכן מצב שחלק מאזרחי מדינת , לא יוכלו להתחתן בתוך מדינתם כאשר חלק אחר כן (לא נתייחס לרגע לאלו שכן יכולים להתחתן בחתונה דתית אבל בוחרים שלא לעשות זאת), זוהי ללא ספק פגיעה בזכות לשיוויון של אותה קבוצת מיעוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא:

בשני המקרים מדובר באפליה, גם בנוגע לקונצרט שמנוגן ברדיו וגם בנוגע לאנשים שלא יכולים להינשא בטקס דתי.

האם המדינה יכולה לעשות משהו בקשר לזה? לא, כי חירש נולד חירש ואין דבר שיכול להחזיר אותו לשמוע ואין למדינה סמכות דתית. לכן זה לא בר השוואה.

שוב, זה לא בר השוואה.לא מדינת החליטה, אלא הרבנות החליטה. ההבדל הוא עצום.

כן, זו אפליה. אך יש טיעון מוצדק. במקרה של איסור על נישואין אזרחיים - אין טיעון מוצדק.

אני לא מחפש נישואין דתיים. אני מעוניין בחתונה אזרחית. ושוב, אתה לא יכול להחליט עבור הדת את מי לחתן ואת מי לא. אבל מדינה דמוקרטית? בהחלט יכולה לחתן בחתונה אזרחית את כלל אזרחיה המעוניינים בכך, ללא אפליה כלשהי.

נישואים ע"פ הגדרתי: הסכם מחייב, אשר כובל זוג(או יותר) אנשים מבוגרים בהסכם שעל פיו עליהם להתחייב לשאר האנשים אשר כבולים באותו הסכם. ההסכם יתבצע בהתאם לאמונתו או אי-אמונתו הדתית של הזוג, עד כמה שאפשר.

"כמובן שהיא מגוחכת! זה נובע מכך שהמקור מגוחך."

אז אתה מודה. אולי תגיש טיעון מוצדק, לפחות פעם אחת?

"המדינה גם לא יכולה לחייב את הדת לשנות את הלכותיה. פסולי חיתון ישארו פסולי חיתון ולא משנה איזה חוק תעביר בכנסת. דירות יקרות הממשלה יכולה להפוך בקלות לדירות זולות."

תנאי הבסיס של כל האזרחים הם אותם תנאים, מה שאותו אזרח עושה איתם - זו החלטה שלו. אני עשיתי איתם כסף רב, אדם אחר חיי איתם בעוני. אני לא רואה כאן אפליה, כי שנינו קיבלנו אותו דבר.

ונכון, המדינה לא יכולה לחייב את הדת לשנות את הלכותיה. אבל היא כן יכולה לאפשר נישואים אזרחיים, על מנת שכל אזרחי המדינה יוכלו להינשא, גם אם לא מדובר בחתונה דתית.

"וזוג צעיר יכול גם להתחתן. אולי לא במדינה שלו, אבל בהחלט יכול. אם הזוג הצעיר יתעקש לקבל פנטהאוז ברמת אביב, בעיה שלו. ואם הוא מתעקש להתחתן דווקא בנישואין אזרחיים כאן במדינה? כנ"ל."

זו הבעיה שלי איתך. אני אזרח ישראלי, לא אזרח של קפריסין/קנדה/אוסטרליה/בלגיה/ארה"ב/סוריה או ניו-זילנד. כחלק מהיותי אזרח ישראלי, מגיעות לי זכויות מסוימות. אחת מאותן זכויות, היא אפשרות להינשא במדינתי, ללא צורך לטוס למדינה אחרת כדי לעשות כן.

"פעם אחת תספיק."

באמת? אז למה אתה שואל את אותו הדבר 20 פעם?

"לי ולך יש בדיוק את אותן הזכויות. שנינו יכולים להינשא אך ורק בטקס דתי. אין שום אפליה בינינו. וזכות לנישואין, כאמור, בכלל לא מובנת מאליה."

נכון, שנינו יכולים להינשא בטקס דתי, אבל לא כאן האפליה. האפליה היא בזה שאתה יכול להינשא כרצונך, ואני לא. האם המדינה יכולה לעשות משהו בקשר לזה ולמנוע את האפליה? בהחלט כן.

"אז תהגר למדינה אחרת שתתאים לך. יש כזו?"

הלוואי והייתי יכול, אבל אני לא יכול(ולא, אני לא טוען שמדובר באפליה - מה שאתה בוודאי היית קופץ לעשות). מה שאני כן יכול לעשות, זה לדרוש את זכויותיי הבסיסיות כחלק מאזרחותי.

"

בחייך, כאילו שיש לך תשובה ואתה סתם מתעצל לרשום אותה. היה לך כח לכתוב כל כך הרבה ודווקא כאן נמאס לך? שוב: אם ההורים שלה יכולים לאשר ניתוח, הם יכולים לאשר גם נישואין. מה ההבדל? בשני המקרים הם מחליטים בשבילה כאפוטרופוסים. אלא מה, בארץ נישואין לקטינה הם עבירה על החוק."

את התשובה שלי כבר קיבלת.

"כל המדינות? בוא נתחיל ממדינה אחת. האם יש מדינה אחת בעולם שמתירה נישואין אזרחיים בין יותר משני בני זוג? כי דוגמאות דתיות דווקא יש. אז מה, ההלכות הדתיות יותר מתקדמות והחוק החילוני?"

גם זה יכול להיות, לא שללתי שלפעמים הדת יותר מתקדמת מהחוק החילוני.

"לא, אני עושה את זה כי מדינת היא מדינה יהודית ואני רוצה שתישאר כזו. בשביל זה צריך לעשות ויתורים."

אתה רוצה לעשות ויתורים? תפאדל, חופשי. אל תכריח אותי לעשות ויתורים שאני לא מעוניין בהם.

"וגם אני אוהב אותך "

:-*

איסתרא בלגינא

:goodposting:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעעעע

מה זה ההשוואות המטומטמות האלה?

איך הוצאה של אלפי ש"ח על חתונה שאמורה להעשות תמורת כמה עשרות במקרה הגרוע והפלייה של מיעוט מקבילה לחרש שלא יכול לשמוע קונצרט ברדיו?

חרשות, בניגוד לחוק מטומטם, אי אפשר לשנות, ומה שמשמיעים ברדיו נועד להעלות ריטינג כדי להרוויח יותר כסף, בניגוד להסכם נישואין שאמור לאחד מבחינה חוקית שני אנשים.

אתם נסחפים לכיוונים לא קשורים כמו נישואים לכמה בנות זוג וכו...

הת'ראד הזה מדבר על החוק הבסיסי שמונע נישואים בין יהודי ולא יהודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעעעע

מה זה ההשוואות המטומטמות האלה?

איך הוצאה של אלפי ש"ח על חתונה שאמורה להעשות תמורת כמה עשרות במקרה הגרוע והפלייה של מיעוט מקבילה לחרש שלא יכול לשמוע קונצרט ברדיו?

חרשות, בניגוד לחוק מטומטם, אי אפשר לשנות, ומה שמשמיעים ברדיו נועד להעלות ריטינג כדי להרוויח יותר כסף, בניגוד להסכם נישואין שאמור לאחד מבחינה חוקית שני אנשים.

אתם נסחפים לכיוונים לא קשורים כמו נישואים לכמה בנות זוג וכו...

הת'ראד הזה מדבר על החוק הבסיסי שמונע נישואים בין יהודי ולא יהודי.

לא למען האמת התרד הזה מדבר על האפשרות לחילוק ל2 ומה דעתכם על זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...