מה נסגר עם המצעד?! - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה נסגר עם המצעד?!

Merrymoon

Recommended Posts

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא נכון להגיד שהם עושים את זה בשביל לגרום לאחרים סבל.

מה אתה אומר? אם זה לא היה מזעזע אנשים, זה לא היה שווה. הרי, מה הרעיון במצעד כזה מפואר, אם הוא מלא באנשים סתמיים? ברור שאין בזה טעם - אם המצעד מזעזע וגורם לסבל בקרב אוכלוסיות מסויימות - סימן שהוא "כשר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון להגיד שהם עושים את זה בשביל לגרום לאחרים סבל.

זה נכון מאוד להגיד את זה.

חבורה של אנשים שעושים דווקא.

על הזין שלי שהם שוכבים עם בני מינם, זה לא מעניין אותי. ולא את שאר העולם.

אף אחד לא בא ואומר להם מה לעשות. אבל אני לא רוצה שהם ידחפו את עצמם מול העיניים שלי כמו שאני לא לוקח בחורה ומתחיל להתחרמן איתה ברחוב.

המצעד הזה בפירוש לא נועד לשום מטרה שהיא (בניגוד, נניח, להפגנה נגד החלטה כלשהיא של הממשלה - המטרה: לשנות את ההחלטה) מלבד פשוט לעשות דווקא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, הפגנת מחאה שלא מפריעה לציבור היא דבר לגיטימי

מצעד הגאווה במתכונתו הנוכחית - לא

הרבה הפגנות מפריעות לציבור אבל לא פוגעות בשום חוק,

אם כולם היו בעד ההפגנה לא היה צורך בהפגנה.

מה אתה אומר? אם זה לא היה מזעזע אנשים, זה לא היה שווה. הרי, מה הרעיון במצעד כזה מפואר, אם הוא מלא באנשים סתמיים? ברור שאין בזה טעם - אם המצעד מזעזע וגורם לסבל בקרב אוכלוסיות מסויימות - סימן שהוא "כשר".

בשום מקום בעולם זאת לא המטרה של המצעד, זה שנוח לך לראות את זה ככה לא אומר שזה נכון.

זה נכון מאוד להגיד את זה.

חבורה של אנשים שעושים דווקא.

על הזין שלי שהם שוכבים עם בני מינם, זה לא מעניין אותי. ולא את שאר העולם.

אף אחד לא בא ואומר להם מה לעשות. אבל אני לא רוצה שהם ידחפו את עצמם מול העיניים שלי כמו שאני לא לוקח בחורה ומתחיל להתחרמן איתה ברחוב.

המצעד הזה בפירוש לא נועד לשום מטרה שהיא (בניגוד, נניח, להפגנה נגד החלטה כלשהיא של הממשלה - המטרה: לשנות את ההחלטה) מלבד פשוט לעשות דווקא.

המצעד לא מופנה לאלה שלא אכפת להם, אלא מופנה לאלה שמתייחסים להומוסקסואלים בצורה שונה בגלל נטייתם המינית.

לא איכפת לך? סבבה

אתה לא קהל היעד של המצעד.

הפגנה לא חייבת להיות נגד החלטה של הממשלה, יכולה להיות לה אג'נדה אחרת למשל שינוי נושא מסויים בקרב התודעה הציבורית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר על לכפות דיעה, איפה יש פה כפיה בכלל?

הם בסה"כ מנסים לנרמל את התופעה הזאת.

תשמע, ברור שיש אינטרס מסויים לכל הרעש שיוצרת ההפגנה בירושלים

מטבע הדברים, כשאתה מפגין אתה מנסה ליצור הד גדול ככל שניתן ואפשר להגיד שהחרדים משחקים לידיהם במקרה הזה,

אבל מדובר באמצעי, לא במטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצעד בירושלים הוא לא עם אופי מיני כמו בת"א

לא יהיו שם בחורים עם חוטיני שרוקדים על משאיות וכו'

יהיו שם אנשים שיצעדו ברחובות, עם מוזיקה/דגלים/משרוקיות וכו'

כך היה בעבר בירושלים וכך יהיה גם הפעם.

יותר אופי של מחאה ופחות אופי של מסיבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה הפגנות מפריעות לציבור אבל לא פוגעות בשום חוק,

אם כולם היו בעד ההפגנה לא היה צורך בהפגנה.

לא זאת הייתה הכוונה

הפגנה שמפריעה לציבור, בהקשר של ההודעה שלי, היא לא הפגנה שהמסר שלה מעורר התנגדות בקרב אנשים, אלא הפגנה שהתנהלותה עצמה מפריעה לאנשים (חסימת רחובות, רעש וכו'). בדיוק כמו הילדים שהתיישבו על הכבישים בתקופה שלפני ההתנתקות. בדיוק כמו המובטלים ששורפים צמיגים. המסר של ההפגנה יכול להיות נכון וצודק מאין כמוהו, אבל אם היא מתנהלת בצורה פוגענית - היא לא לגיטימית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין חסימת הכבישים למצעד הוא שהמצעד הוא חוקי.

גם מי שגר בככר המדינה יכול להיות שמפריעים לו כל ההפגנות שעושים שם,

היום הפגנה שלהם מפריעה לי, מחר הפגנה שלי תפריע להם.

אין שום סיבה שהם יפגעו מהמצעד (מלבד הפנאטיות שלהם)

הם לא צריכים להיות בו (להבדיל מצומת שחוסמים) ולא צריכים לראות ולשמוע מה קורה שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שדבריי נלקחו מחוץ להקשרם.

איפה כתבתי שמותר לצאת ערום לרחוב? ומי אמר שזה מותר בחוק? אתה לוקח את זה לקיצון שאינו קשור למטרת הצעדה.

ההומואים והלסביות צועדים כדי להראות שהנה אנחנו פה והנה אנחנו קיימים ואנחנו לגיטימיים ורוצים שיתייחסו אלינו כשווים. את זה אני מצדיק. אם יבוא אחד מהם שלקח את זה קשה מידי והחליט להתערטל ברבים - זוהי בעיה שלו, והוא ישא בתוצאות אל מול החוק ואל מול שאר הקהילה שלו, וזה מאוד פרימיטיבי לומר שהם רק רוצים להתערטל ברחוב...

אם הציבור הדתי היה בוחר לערוך צעדות דומות על מנת לקדם את תדמיתו בקרב האוכלוסיה - סבבה. אז יהיו שיתנגדו ויזלזלו בכך, נו אז?

נעשתה פה השוואה בין ציבור דתי שבא להחזיר בתשובה את הציבור החילוני (במילים אחרות = לכפות את דעותיו על ציבור שחושב אחרת ממנו), לבין הצעדה ההומו-לסבית שבסך הכל רוצה להראות שהם מיעוט באוכלוסיה שגם לו זכות קיום ושוויון במדינה (ובעולם בכלל). אני לא ראיתי הומואים רודפים אחרי ילדים ברחוב ומאלצים אותם להתאפר/להתערטל/לערוך משכב זכר.

ברור שאנשים יתייחסו באלימות אל נוכח כפייה דתית שאינם רוצים בה (לפעמים הכפייה מאוד אגרסיבית ובמדינה שלנו קיימת כמעט בכל מקום), אבל להתייחס באלימות אל מול מיעוט חברתי-מיני בארץ, שעורך צעדות על-מנת לקדם את תדמיתו ולהראות שהוא קיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...