מה נסגר עם המצעד?! - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה נסגר עם המצעד?!

Merrymoon

Recommended Posts

עכשיו אומרים שייתכן והמצעד לא ייתקיים. למה? כמו ש-Decktor אמר, בגלל שכמה קיצונים הפעילו לחץ, או יותר נכון טרור, וקיבלו את מבוקשם. אם יש משהו שמרגיז אותי יותר מהמצעד, אז אלו החרדים שחושבים שבאמצעות איומים הם ישיגו את מבוקשם, שהם חושבים שהם מעל החוק (למדו מהמחבלים כנראה). ואתם יודעים מה? עכשיו זה פשוט יחנך אותם לנהוג במרדנות ואלימות כדי להשיג את מבוקשם ויצפו ששאר הציבור בישראל יוותר להם.

כשאני חושב על זה, זאת הסיבה היחידה הטובה שקיבלתי עד עכשיו לעשות את המצעד. כדי לא לעודד את האלימות הזאת.

אבל מלכתחילה לא היתה סיבה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

האמת, עכשיו גם אני רוצה שהמצעד ימשיך כהרגלו. זאת מדינה דמוקרטית והחלטה זאת החלטה ואין שום סיבה שציבור לא פרודוקטיבי כזה יחזיק מדינה שלמה בביצים ויאיים בלזרוק נינג'ות בכבישים ולהשתמש באלימות. הם לא לבד במדינה הזאת וגם לא בעולם. לפני שהם רוצים שנכבד אותם שקודם ילמדו לכבד דברים גדולים מהם כמו דמוקרטיה ואת שאר העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דו-מינית ואני מתנגדת למצעד. למה? כי אני חושבת שזה טפשי. עכשיו כל אחד יעשה קרנבל מהסטיה שלו? לא, תודה. הבנו שיש הומולסביים וטראנסג'נדרים ושהם זכאים לאותן זכויות והזדמנויות כמו סטרייטים אבל מה הקטע עם המצעד? לא רק בארץ, בכלל. מרבים ההומואים שאני מכירה הם בליינים כפייתיים שלא אכפת להם מכלום חוץ ממסיבות ואבק כוכבים ובשבילם ההעדפה המינית שלהם זאת סיבה למסיבה. גם זה, לדעתי דבילי. אני לא חושבת שהמצעד הוא זה שיעזור לקדם את השוויון של ההומולסביים בחברה הישראלית, ובעולם בכלל, אלא דרך ארץ וסובלנות. קרנבל עם דגלי הקשת זאת לא תכנית הסברה.

מצד שני, אנחנו חיים במדינה דמוקרטית. אני חושבת שדמוקרטיה זה קצת overrated אבל אני מעדיפה את זה מלחיות במדינה פונדמנטליסטית שבה אייטולות/רבנים יחליטו החלטות בשבילי, גם כשמדובר בהחלטות אישיות. השורה התחתונה היא, שאנשים עם הרבה יותר השכלה, חכמת חיים ונסיון החליטו שעל המצעד הזה להתקיים ומה פתאום שאני עכשיו אלך ברחוב ואדקור אנשים כי זה לא מוצא חן בעיניי?

עכשיו אומרים שייתכן והמצעד לא ייתקיים. למה? כמו ש-Decktor אמר, בגלל שכמה קיצונים הפעילו לחץ, או יותר נכון טרור, וקיבלו את מבוקשם. אם יש משהו שמרגיז אותי יותר מהמצעד, אז אלו החרדים שחושבים שבאמצעות איומים הם ישיגו את מבוקשם, שהם חושבים שהם מעל החוק (למדו מהמחבלים כנראה). ואתם יודעים מה? עכשיו זה פשוט יחנך אותם לנהוג במרדנות ואלימות כדי להשיג את מבוקשם ויצפו ששאר הציבור בישראל יוותר להם.

עד אמצע ההודעה הסכמתי איתך.

אבל(וזה אבל גדול), כל הקטע של המצעד הוא פרובוקציה אחת גדולה. אני לא מסכים עם אלימות מצד הציבור החרדי, אך יש להבין שהמצעד שיתקיים בירושלים הוא בגדר לעשות "דווקא". קצת ילדותי לא?

אני חילוני שומר מסורת, והמצעד בירושלים צורם לי. זה למרות שאין לי בעיה עם הומואים\לסביות, ויש לי גם חברים כאלה. אם כן, ניתן רק לתאר איך הדבר גורם לחרדים להרגיש, שמאמינים בכל ליבם שהמצעד הזה יביא את לאבדון. אתם לא חייבים להסכים עם דרך חיים זו ואתם יכולים לכנות אותה כ"חשוכה" ו"פרימיטיבית". אבל מדוע ליצור פרובוקציות מיותרות?

כל המצעד הזה הוא חרחור ריב אחד מיותר, שנעשה ביודעין ובמתכוון. דווקא מהקהילה ההומו-לסבית הפתוחה והשיוויונית ציפיתי ליותר סובלנות, וקצת דרך ארץ. במקום, מארגני האירוע(ואני בכוונה לא מכליל את כל הקהילה), בחרו בפרובוקציות מיותרות והתנהגות ילדותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...ואני מסכימה איתך לגמרי, גם אני חושבת שזה סתם לעשות דווקא לחרדים, אבל אם בג"ץ החליט אז שכך יהיה. אני רוצה שהמצעד יתבטל או יועבר למקום אחר לא בגלל מחאת החרדים אלא בגלל דעת רוב או החלטת בית משפט. זה כבר עניין שלא כל כך קשור למצעד הגאווה, יותר עניין של עקרון. לא רוצה שעכשיו חרדים יתפסו תחת וינהגו באלימות בכל פעם שמשהו לא מוצא חן בעיניהם כדי להשיג את מבוקשם ואני לא מתכוונת לוותר להם.

אני בכלל נגד המצעדים האלו בין אם בירושלים, ת"א או פריז. מה כן, אני גם נגד קבוצות קיצונים שחושבות שאלימות זאת הדרך להדברות. יש להם כל זכות למחות, להגיש בג"ץ משלהם, אבל אם הם בוחרים באלימות - זה לא מקובל עליי. אח"כ הם יחליטו שזאת הדרך לעשות הכל והם יתחילו להרוס בתי עסק שפתוחים בשבת/מוכרים לא כשר כי זה לא מקובל עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצעד הזה לא פוגע רק בחרדים לידיעתך, אלא בעוד רבים אחרים.

נכון אני לא אצא לרחוב עם אלות, אבל קיום המצעד בירושלים מאוד צורם לי, ולרבים אחרים.

גם אני לא מאמין בדרכי אלימות, אך הפעם מדובר באמת בפרובוקציה מיותרת, שיכולה וצריכה להסתיים ללא המולה וחס וחלילה פצועים או הרוגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חושבת שזאת פרובוקציה מיותרת, אבל בית משפט קבע. מה לעשות? אני מעדיפה שבג"ץ יקבע ולא בית דין רבני. מה שכן, אם המצעד יתבטל בגלל לחץ של חרדים זה יהיה הפסד גדול לדמוקרטיה. ואנחנו מתיימרים להיות דמוקרטים, לא כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חושבת שזאת פרובוקציה מיותרת, אבל בית משפט קבע. מה לעשות? אני מעדיפה שבג"ץ יקבע ולא בית דין רבני. מה שכן, אם המצעד יתבטל בגלל לחץ של חרדים זה יהיה הפסד גדול לדמוקרטיה. ואנחנו מתיימרים להיות דמוקרטים, לא כן?

לצערי גם בג"ץ לא נקי משחיתות וספינים פוליטיים.

המצעד צריך להתבטל בשל לחץ הציבור והבעייתיות שהוא גורם - וזה לא נובע רק מהציבור החרדי.

לגבי הדמוקרטיה - אין מדינה דמוקרטית מושלמת. נוכח הנסיבות אני חושב שמצבנו לא רע, אבל אי אפשר להשתמש בזה תמיד כתירוץ לכל דבר.

ארה"ב נחשבת המודל האידיאלי לדמוקרטיה(בעיני רבים לפחות), ומהשהיה שלי שם גיליתי, שהם הרבה יותר קרובים לדיקטטורה מאשר אנחנו.

לכן, לא צריך לקחת את ביטול המצעד או קיומו כמסכן את הדמוקרטיה - סוג המשטר הזה רגיל לתהפוכות כאלה ומתמודד איתם(אם כי לא בהצלחה רבה הודות לפוליטיקאים מושחתים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GGuyZ, אני חושבת שזה יפגע בדמוקרטיה אם ניתן להם לחשוב שהמצעד התבטל כי הם הפעילו לחץ. אם המצעד לא היה מתקיים מלחתכילה, מילא. אבל אחרי שבג"ץ החליטו אז עכשיו לבטל אחרי שחרדים הפעילו לחץ... זה יתפרש כחולשה. עכשיו הם יתפסו את זה ככלי לכפיית כל הרעיונות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דתיים טיפשים שחכו שירושלים לא רק שלהם?

קודם כל דתיים לא טיפשים, ירושליים שייכת לעם היהודי נכון?

אתה היית רוצה שהומואים ולסביות ידפקו אחד את השני מתחת לחלון שלך?

אישית אני לא מתלהב מזה :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ורק דתיים שייכים לעם היהודי?

הומואים ולסביות לא?

וליתר דיוק, ירושלים שייכת לאזרחי , ולא משנה מאיזה דת, צבע, גיל, מין או העדפה מינית

אתה שמעת אותי אומר שרק דתיים שייכים לעם היהודי?

אני אומר שאם הם רוצים לעשות את המצעד הזה שיעשו אותו במקום אחר אנשים אם אנשים לא רוצים לראות אותם אז שלא יעשו את זה פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר, לפי מה שאתה אומר,

אם משהו לא מוצא חן בעיני הדתיים, הוא לא צריך להתקיים?

ירושלים שייכת רק לדתיים?

מכיוון שהיא לא, אין סיבה שהם לא יעשו את זה כאן

באותה מידה אני לא רוצה לראות את הדתיים מטנפים לי את העיר וחוסמים כבישים

בהפגנות (למשל כשמנתחים גופה של מישהו מהמגזר הדתי), אבל אני לא הלכתי ודקרתי

אף אחד מהם, נכון?

אני גם לא רוצה לראות את זה, ואני חי עם זה

שילמדו לחיות עם זה, או שיסתלקו מכאן. ירושלים שייכת לכולנו, ולא לקומץ ביריונים שמסתתרים

מאחורי התנ"ך בתור תירוץ לביריונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר, לפי מה שאתה אומר,

אם משהו לא מוצא חן בעיני הדתיים, הוא לא צריך להתקיים?

ירושלים שייכת רק לדתיים?

מכיוון שהיא לא, אין סיבה שהם לא יעשו את זה כאן

באותה מידה אני לא רוצה לראות את הדתיים מטנפים לי את העיר וחוסמים כבישים

בהפגנות (למשל כשמנתחים גופה של מישהו מהמגזר הדתי), אבל אני לא הלכתי ודקרתי

אף אחד מהם, נכון?

אני גם לא רוצה לראות את זה, ואני חי עם זה

שילמדו לחיות עם זה, או שיסתלקו מכאן. ירושלים שייכת לכולנו, ולא לקומץ ביריונים שמסתתרים

מאחורי התנ"ך בתור תירוץ לביריונות

מה קשור דתיים?

זאת התגרות סתמית, חופש הביטוי נגמר מתי שהוא פוגע באנשים אחרים.

ומה לעשות שיחסי מין הומוסקסואליים פוגעים באנשים דתיים, גם מוסלמים וגם נוצרים שמתנגדים למצעד הזה.

הם לא רודפים אחרי הקהילה הגאה, הם סתם לא רוצים שירקו להם בפנים וליתקעו אחד את השני בתחת מתחת לאף שלהם, זאת זכותם המלאה.

זה שבג"ץ אישר את זה היה בזיון מתלכתחילה, הם מתלהבים מזה שהם נותנים לכל דבר אסמכתה בשם חופש הביטוי, זה מחר אני יקיים מצעד של ניאו נאצים ברחבת הכותל, אחרי הכל מותר לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...