האם כדאי לנצל אחריות? - מחשב חדש, CPU מתחמם במאמץ עד 68 מעלות. - עמוד 4 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לנצל אחריות? - מחשב חדש, CPU מתחמם במאמץ עד 68 מעלות.

chenrp

Recommended Posts

וזו ההוכחה לכל שונאי הגנרי שהם פשוט לא מבינים.... :bash:

הנה אין שום בעיית איוורור במארז כפי שאני ועוד רבים אחרים ניסו להסביר לכם!!! :kopfpatsch:

אין בעיה במארז אבל זה לא העיניין... יש לי כמה טמפרטורות :

CPU

CPU1

CPU2

למי מהם אני צריך להיתייחס ומה אומר כל אחד מהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לא לדאוג טמפ רגילות לחלוטין כמו כן התעלם מקריאה שגויה של CPU ותתיחס רק לCORE 1,2

ותוודא שאתה מריץ את הגירסה האחרונה של EVERST,3.50.761

אינדיקציה ראשונה לנושא סירקולציית אוויר כמו שכבר ציינו פה היא פתיחה מלאה של דלת המארז, בדכ התוצאה היא ירידה של בערך 4 מעלות כתוצאה מכך.

במידה והטמפ לא משתנה אחרי מס קטן של דקות סביר להניח שאחד מן השנים קורה : או שתוכנת קריאת הטמפ לא קוראת נכון את הרגיסטרים או מבצעת על התוצאה עיבוד כלשהו ומציגה לא נכון את התוצאה -> יש תמיד לוודא שמתמשים בגירסאות האחרונות של התוכנות הללו :Speedfan,Everest; ביחוד כשמדובר על מוצרים חדשים בשוק כגון לוחות אם ופרוססורים.

האפשרות השניה והמאוד סבירה במקרה של טמפ גדולה מ50 מעלות בפרוססורים של 2 Duo היא ישיבה לא מלאה של גוף הקירור על המעבד

חברה לשים לב וזה לא תמיד טריוויאלי למי שלא מנוסה בהרכבות שכל 4 הפינים שניכנסים לחורים בבורד לחוצים חזק עד ששומעים קליק של נעילה ממנגנון הקפיץ (לגבי מאווררים מסוג סטוק או כאלה שבאים עם מנגנון נעילה זהה).

שוב יש לוודא ביוס מעודכן ביותר לצורת קריאה תקינה של טמפ

יש לוודא התקנה תקינה סבירה של הגוף עם שיכבה נכונה ועדינה של מישחה טרמית סבירה.

שימוש בתוכנות הפופולריות אך לוודא גירסה אחרונה (דוגמא לכך היא גירסת האוורסט האחרונה שנתנה נתון שגוי על המתח של מעבדי ה קונרו- הגירסה האחרונה 3.5 תיקנה זאת.

ודבר חשוב נוסף חברים יש את הפיצ'ר בביוס שמאפשר הנמכת המכפלה למעבד ב IDLE בכדי לצרוך פחות הספק במנוחה.

המשמעות של הדבר היא גם מתח נמוך יותר למעבד ומכאן טמפ נמוכה יותר.

אנשים פה לא מודעים לכל האספקטים שמשפיעים על הטמפ (מארז פתוח/סגור איורור סביר, גוף מסיבי עם או בלי איוורור דרך הצלעות שלו עם או בלי מישחה איכותית, הגדרות ביוס וכו) כמו כן שימוש נכון לבדיקה במאמץ וכן המשמעות היא לא הרצה של Prim95 !!! אלא ORTHOS. מי שמריץ את הישנה לא מודע לכך אבל הוא מאמץ את המערכת ב 50% (לא אכנס לאפשרות של הרצת התוכנה פעמים על שני המעבדים במקביל כי ORTHOS עושה את זה בשבילנו בקלות :D)

עד שלא יצינו כולם מהו SETUP הבדיקה שלהם יהיה מאוד קשה להשוות תפוחים לתפוזים ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לדאוג טמפ רגילות לחלוטין כמו כן התעלם מקריאה שגויה של CPU ותתיחס רק לCORE 1,2

ותוודא שאתה מריץ את הגירסה האחרונה של EVERST,3.50.761

אינדיקציה ראשונה לנושא סירקולציית אוויר כמו שכבר ציינו פה היא פתיחה מלאה של דלת המארז, בדכ התוצאה היא ירידה של בערך 4 מעלות כתוצאה מכך.

במידה והטמפ לא משתנה אחרי מס קטן של דקות סביר להניח שאחד מן השנים קורה : או שתוכנת קריאת הטמפ לא קוראת נכון את הרגיסטרים או מבצעת על התוצאה עיבוד כלשהו ומציגה לא נכון את התוצאה -> יש תמיד לוודא שמתמשים בגירסאות האחרונות של התוכנות הללו :Speedfan,Everest; ביחוד כשמדובר על מוצרים חדשים בשוק כגון לוחות אם ופרוססורים.

האפשרות השניה והמאוד סבירה במקרה של טמפ גדולה מ50 מעלות בפרוססורים של 2 Duo היא ישיבה לא מלאה של גוף הקירור על המעבד

חברה לשים לב וזה לא תמיד טריוויאלי למי שלא מנוסה בהרכבות שכל 4 הפינים שניכנסים לחורים בבורד לחוצים חזק עד ששומעים קליק של נעילה ממנגנון הקפיץ (לגבי מאווררים מסוג סטוק או כאלה שבאים עם מנגנון נעילה זהה).

שוב יש לוודא ביוס מעודכן ביותר לצורת קריאה תקינה של טמפ

יש לוודא התקנה תקינה סבירה של הגוף עם שיכבה נכונה ועדינה של מישחה טרמית סבירה.

שימוש בתוכנות הפופולריות אך לוודא גירסה אחרונה (דוגמא לכך היא גירסת האוורסט האחרונה שנתנה נתון שגוי על המתח של מעבדי ה קונרו- הגירסה האחרונה 3.5 תיקנה זאת.

ודבר חשוב נוסף חברים יש את הפיצ'ר בביוס שמאפשר הנמכת המכפלה למעבד ב IDLE בכדי לצרוך פחות הספק במנוחה.

המשמעות של הדבר היא גם מתח נמוך יותר למעבד ומכאן טמפ נמוכה יותר.

אנשים פה לא מודעים לכל האספקטים שמשפיעים על הטמפ (מארז פתוח/סגור איורור סביר, גוף מסיבי עם או בלי איוורור דרך הצלעות שלו עם או בלי מישחה איכותית, הגדרות ביוס וכו) כמו כן שימוש נכון לבדיקה במאמץ וכן המשמעות היא לא הרצה של Prim95 !!! אלא ORTHOS. מי שמריץ את הישנה לא מודע לכך אבל הוא מאמץ את המערכת ב 50% (לא אכנס לאפשרות של הרצת התוכנה פעמים על שני המעבדים במקביל כי ORTHOS עושה את זה בשבילנו בקלות :D)

עד שלא יצינו כולם מהו SETUP הבדיקה שלהם יהיה מאוד קשה להשוות תפוחים לתפוזים ;)

שמע, קודם כל אני לא יכול להתעלם מנתון ה CPU. הוא לא שם סתם. גם תוכנת אומרת את הטמפ הזו המקבילה לטמפ ש EVEREST מציגה על CPU.

CPU1 ו CPU2 מציגים טמפ גבוהות מידי. 44 מעלות במנוחה זה הרבה מידי. (אנחנו לא בקייץ עכשיו).

יש לי את הפונקציה הזו שכאשר המעבד ב IDLE הוא עובד בחצי תדר וכך מתחמם פחות. לכן, אני עדיין חושב כי זו טמפ גבוהה מידי.

שללנו את איכותו של המארז וניתן לראות כי גם כאשר אני משתמש ב EVEREST הכי חדשה, 44 מעלות בטמפ חדש של 25 זה הרבה!

בנוגע לתכנת מאמץ, יש הרבה תוכנות, אבל עלינו לזכור כי לא ממליצה לעבור את ה 60.1 מעלות עבור מעבד 6600. לי יש כזה מעבד ולכן כאשר הטמפ עוברת את ה60.1 מעלות זה לא תקין. לכן חשוב לבדוק טמפ במאמץ ולא במנוחה! אצלי, ה CPU1 ו CPU 2 עוברים טמפ זו ולכן זה לא תקין שוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי E6600 הטמפ כרגע 40-41 מעלות במנוחה בדכ באזור 43-36(לא עושה שום דבר מיוחד על המחשב) בהרצת ORTHOS אני יכול להגיע ל -65 מקסימום ומשם לרדת מידי פעם.

מדובר בקירור סטוק שמגיע עם המעבד.

אין 3 יש רק CORE1 וCORE2

אל תשכח שזוהי תוכנה אוניברסלית ומשמשת בקריאת צ'יפסטים שונים ומכאן שלרב יש CPU בגלל היותם מעבדים רגילים, מעבדים כפולי מציינים שני ליבות ולכן הנתון CPU הוא נתון מיותר ולא רלוונטי לאותם בורדים.

במקרה שלי הוא תואם את אחד הליבות כאשר אחת מהם מטיילת באזוא ה 43-44 וכנל השניה. יש לי בורד מעט שונה משלך (Asus P5B Deluxe)

אגב טמפ הבורד שלי מדווחת כ 32 והיא בדכ באזור זה עד כדי 35.

אני שוב אומר לך אתה נימצא בדיוק בטווח הטמפ הנורמלי והתקין.

אם אתה לא מוצא מנוחה לנפשך ;) תצטרך להשקיע בגוף איכותי יותר מה שכנרא יזכה אותך במספר מעלות מטה ב IDLE וכנראה רווח אמיתי וגדול יותר בבדיקת מאמץ שם אמורה האפקטיביות האמיתית שלו לבוא לידיד ביטוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאח שלי יש E6600 וגם לו יש סטוק והוא יושב על טמפ' של 35C במנוחה.

נראה לי טיפה גבוה 42 מעלות במנוחה אבל שוב כל עוד במאמץ אתה לא מגיע ל60 זה תקין מעל זה כבר מראה שיש משהו שהוא לא הכי

תקין אולי המשחה לא נמרחה מספיק טוב אולי אין מגע מספק או איוורור או אפילו זיוף של החיישן צריך לעשות בדיקה לנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזו ההוכחה לכל שונאי הגנרי שהם פשוט לא מבינים.... :bash:

הנה אין שום בעיית איוורור במארז כפי שאני ועוד רבים אחרים ניסו להסביר לכם!!! :kopfpatsch:

תעשה לי טובה....

גינרי זה לא אומר שהסירקולציה שלו לא טובה....זה אומר שהמאוררים שלו ירעישו ויבואו מחברות פשוטות ויומותו מאוד מהר.

איכות החומר שהמארז מיוצר היא נתון חשוב מאוד.

איכות בניה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאח שלי יש E6600 וגם לו יש קירור סטוק והוא יושב על טמפ' של 35C במנוחה.

נראה לי טיפה גבוה 42 מעלות במנוחה אבל שוב כל עוד במאמץ אתה לא מגיע ל60 זה תקין מעל זה כבר מראה שיש משהו שהוא לא הכי

תקין אולי המשחה לא נמרחה מספיק טוב אולי אין מגע מספק או איוורור או אפילו זיוף של החיישן צריך לעשות בדיקה לנושא

זה מה שאני אומר! בבדיקת מאמץ זה מגיע ל 68 מעלות בערך. אבל הכל תלוי איפה מסתכלים. בתכנת הוא לא מגיע במאמץ ל 60 אבל ב EVEREST כן. גם בEVEREST טמפ CPU לא מגיעה ל 60 אך CPU1 CPU2 כן.

החלפתי משחה טרמית וזה הוריד לי ב כ 5 מעלות. אלה טמפ לאחר ההורדה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...