ניסיון ראשון: intel qx6700 - quad core vs dual core - עמוד 7 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניסיון ראשון: intel qx6700 - quad core vs dual core

cupra

Recommended Posts

הFSB חונק?

http://www.tomshardware.com/2006/09/10/four_cores_on_the_rampage/

טום,עשה השוואה בין מרבוע ליבה עם 1333FSB ו1066FSB, אני ממליץ שתתציץ שם

תעשה חשבון פשוט, במשחק קוואק 4 למשל הקוואד של במהירות של 3.33 ג'יהרץ (באוברקלוק) מהיר יותר מ-fx רק ב-14%.

במהירות סטוק 2.66 ג'יגהרץ מהיר יותר מ-fx רק ב-9-10%.

שים לב ב-itunes הקוואד איטי יותר מ-fx.

עכשיו אתה מבין על מה אני מדבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 136
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

תעשה חשבון פשוט, במשחק קוואק 4 למשל הקוואד של במהירות של 3.33 ג'יהרץ (באוברקלוק) מהיר יותר מ-fx רק ב-14%.

במהירות סטוק 2.66 ג'יגהרץ מהיר יותר מ-fx רק ב-9-10%.

עכשיו אתה מבין על מה אני מדבר?

לא ממש.

אין דבר כזה "מהיר יותר", מדובר בהסרת צוואר בקבוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי... אז אתה מחזק את התאוריה שלי? fsb

לא מחזק שום דבר.

המעבד פועל במלוא תפארתו.

מעבר לעובדה שמדובר במעבד מעולה (לא משנה מה תאמר), אין שום מעבד שלא יוצר צוואר בקבוק בקישוריות הרכיבים.

סך הכל מדובר בהסרת צוואר בקבוק, צוואר בקבוק שלמעשה יותר מורגש בשימוש HT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיטקטורת ה-FSB של היא מעבר לעקב אכילס, זו הבעיה הכי גדולה שלה....

היא צריכה למצוא חלופה ומהר, אחרת בעתיד הלא מאוד רחוק, צוואר הבקבוק יהיה מורגש ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

זה אולי נכון... אבל בשורה התחתונה כיום המעבדים של הם החזקים ביותר הקיימים - והרי urib מדבר על צוואר הבקבוק של כבר שנה ::)

שמתי לב לזה... :-\

אבל למה? בגלל כל העניין שה FSB חונק? =\ **נו מה שמדברים על זה עכשיו**

זה בגלל שהקישוריות בין הליבות אינה מלאה? :kopfpatsch: :s05:

בגדול, הסיבה היא שחלוקת העבודה בין הליבות לא נעשית כמו "חוק הכלים השלובים" אלא בשיטה שמנסה להביא למצב של ניצול הליבות באופן מקסימלי. זה לא אומר שה"שיטה" מצליחה ב-100% מהמקרים. זה תלוי מאוד בתוכנה ובכמה קל לפצל את העבודה שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיטקטורת ה-FSB של אינטל היא מעבר לעקב אכילס, זו הבעיה הכי גדולה שלה....

היא צריכה למצוא חלופה ומהר, אחרת בעתיד הלא מאוד רחוק, צוואר הבקבוק יהיה מורגש ביותר.

HT הוא כלי ליעול הFSB, ואם Intel תשתמש בו, רק טוב יצמח מכך.

הבעיה עם היא, שהם לא מגבירים את תדר הFSB, ורק ממשיכים ליעל אותו (לא משנה כמה הם ייעלו, חומר הגלם לא בדיוק מעולה.).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

זה אולי נכון... אבל בשורה התחתונה כיום המעבדים של הם החזקים ביותר הקיימים - והרי urib מדבר על צוואר הבקבוק של כבר שנה ::)

זה מאוד פשוט, תאר לך מצב שהקונרו עובד על הייפרטרנספורט כמו , אתה תקבל התרוממות ביצועים לפחות 50-60% יותר מ-k8 ולא 10-20%. אל זה אני מדבר כבר שנה :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלוהים, שמור נא אותי מספאם ויותר חשוב, מאנשים שלא יודעים לכתוב... קראתי את הת'ראד עד פה, וקראתי את הטענות גם של urib וגם של יריביו, אני אומר שבמעבר ל-QUAD CORE, חייבים ליעל את ה-FSB, אחרת כוח עיבוד יתבזבז, וחבל, כי הוא מבזבז איתו גם מתח גם הספק וגם כסף שלכם, בסיכומו של דבר.

מה שאני מציע שאינטל תעשה זה באמת תקנה מ- לפחות כמה אלמנטים מה-HTT שלה, ככה כל הליבות יעבדו הרבה יותר יעיל, וגם יעבדו מצוין עם הזכרונות (הודות לבקר שיהייה על המעבד) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלוהים, שמור נא אותי מספאם ויותר חשוב, מאנשים שלא יודעים לכתוב... קראתי את הת'ראד עד פה, וקראתי את הטענות גם של urib וגם של יריביו, אני אומר שבמעבר ל-QUAD CORE, חייבים ליעל את ה-FSB, אחרת כוח עיבוד יתבזבז, וחבל, כי הוא מבזבז איתו גם מתח גם הספק וגם כסף שלכם, בסיכומו של דבר.

מה שאני מציע שאינטל תעשה זה באמת תקנה מ- לפחות כמה אלמנטים מה-HTT שלה, ככה כל הליבות יעבדו הרבה יותר יעיל, וגם יעבדו מצוין עם הזכרונות (הודות לבקר שיהייה על המעבד) .

HT לא "שייך" לAMD.

ואתה לא הבנת כלום, המעבד פעול בפלוא תפארתו, באס גבוה יותר לא יהפוך אותו למעבד טוב יותר.

המגבלה היחידה היא צוואר הבקבוק הקיים בכל מעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיייה הגדולה ביישומים שינצלו את הריבוי ליבות

ריבוי ליבות כשלעצמו לא אמור לתת שיפור מעבר ל-Multitasking בטווח המיידי

כמובן שהחלום האידיאלי הוא עיבוד מקבילי , אבל ריבוי ליבות עדיין בחיתוליו

אין שום בעייה בכח עיבוד , אם כי גם בזה יש תמיד מקום לשיפורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיייה הגדולה ביישומים שינצלו את הריבוי ליבות

ריבוי ליבות כשלעצמו לא אמור לתת שיפור מעבר ל-Multitasking בטווח המיידי

כמובן שהחלום האידיאלי הוא עיבוד מקבילי , אבל ריבוי ליבות עדיין בחיתוליו

אין שום בעייה בכח עיבוד , אם כי גם בזה יש תמיד מקום לשיפורים

את זה דווקא הבנתי, לעומת זאת בשביל עיבוד מקבילי אמיתי צריך שהאפליקציה תהייה בנויה לכך מהיסוד, כלומר שניי נימים (או אפילו 4...) של קוד, ולא אחד, ככה התוכנה תנצל חזקות של 2 כליבות באמת (2, 4, 8, 16, 32, 64, 128, 256, 512, 1024, 2048, 4096, 8192, ומכאן אני צריך מחשבון, מקווה שלא טעיתי עד עכשיו, אני לא יחידת INTEGER במעבד...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד פשוט, תאר לך מצב שהקונרו עובד על הייפרטרנספורט כמו , אתה תקבל התרוממות ביצועים לפחות 50-60% יותר מ-k8 ולא 10-20%. אל זה אני מדבר כבר שנה :kopfpatsch:

אתה חיי בסרט... :screwy:

דבר ראשון ה ODMC (בקר על הליבה) לא מגדיל את רוחב הפס per סוקט. אז איזה בדיוק צוואר בקבוק זה היה פותר - זה אותו (פחות או יותר) רוחב פס לזכרון.

ואם אתה טוען שזה היה עוזר בתקשורת בין המעבדים אתה גם טועה - כי בכל מקרה לפחות ב dual core של AMD התקשורת עוברת דרך הזכרון.

רק רמת cache משותפת יכולה לשפר את זה.... מה שאינטל כבר עושים עם dual core... ו יעשו רק שנה אחרי.

דבר נוסף הוא שלקונרו יש מנגנון memory prefetch די מדהים - שמצליח להשיג latency לזכרון ששוה לזה של ה K-8 - ללא שימוש ב ODMC. ואפילו שבוחונות ספציפית את הנושא הזה מראות כך...

היתרון היחיד של הארכיטקטורה של בריבוי בא לידי ביטוי רק ביותר מסוקט יחיד - וברמת ה cache המשותף של מעבד K8 REV H שאמור לצאת עוד שלושת רבעי שנה... להזכיר קנטספילד יוצא בנומבר.

אם זה היה תלוי בי אני הייתי מוחק כל הודעה בלתי מבוססת שלך כי אתה מטעה פה אנשים וחבל.

יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חיי בסרט... :screwy:

דבר ראשון ה ODMC (בקר על הליבה) לא מגדיל את רוחב הפס per סוקט. אז איזה בדיוק צוואר בקבוק זה היה פותר - זה אותו (פחות או יותר) רוחב פס לזכרון.

ואם אתה טוען שזה היה עוזר בתקשורת בין המעבדים אתה גם טועה - כי בכל מקרה לפחות ב dual core של AMD התקשורת עוברת דרך הזכרון.

רק רמת cache משותפת יכולה לשפר את זה.... מה שאינטל כבר עושים עם dual core... ו יעשו רק שנה אחרי.

דבר נוסף הוא שלקונרו יש מנגנון memory prefetch די מדהים - שמצליח להשיג latency לזכרון ששוה לזה של ה K-8 - ללא שימוש ב ODMC. ואפילו שבוחונות ספציפית את הנושא הזה מראות כך...

היתרון היחיד של הארכיטקטורה של בריבוי בא לידי ביטוי רק ביותר מסוקט יחיד - וברמת ה cache המשותף של מעבד K8 REV H שאמור לצאת עוד שלושת רבעי שנה... להזכיר קנטספילד יוצא בנומבר.

אם זה היה תלוי בי אני הייתי מוחק כל הודעה בלתי מבוססת שלך כי אתה מטעה פה אנשים וחבל.

יום טוב.

K8 Rev H (מוכר כK8L), לא אמור להתחרות בKentsfield.

למעשה, המתחרה של מעבדי הCore 2 Duo הוא הRev G (מגיע טיפה מאוחר, לא?), וגרסת MCM שלו אמורה להתחרות בKentsfield.

לK8L יש את הYorkfield המבטיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר במושגים של אמור "להתחרות"... אני משווה מה שיש ומה שיהיה.

אמור זה שם של דג.

בכל מקרה אני לא רוצה להמשיך לסטות מהנושא המקורי של התראד ... זה רק משרת פאן בויים כאלה ואחרים.

כל הכבוד קופרה - תן להם בראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...