כיצד לחבר צורב? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד לחבר צורב?

drdan

Recommended Posts

למחשב בעל CD ו-HD היושבים כל אחד על BUS נפרד, אני רוצה להוסיף צורב: האופציות:

1. לחבר את הצורב כ-SLAVE ל-CD.

2. לחבר את ה-CD כ-SLAVE ל-HD על BUS אחד, והצורב על BUS נפרד. (ה-HD ב-ATA100 - האם יפריע?)

מה כדאי לעשות כדי להשיג ביצועי צריה מיטביים בצרבה מ-HD ומדיסק לדיסק ?

תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי טוב שהצורב יהיה בחריץ EIDE נפרד כ Single ושהארד דיסק יהיה ב EIDE השני כ Master והסי די רום כ slave.

בהצלחה :)

:nono: :nono: :nono:

לא רעיון טוב אם יש לך מחשב 700MHZ ומעלה תקשיב אחי למה שאני מציע לך

שים את הארד דיסק נפרד

ואת הסי די רום והצורב אל אותו כבל ושהצורב יהיה כ single

כי אם במקרה שתצרוב ונגיד שאיזה תוכנה תרצה גישה לסי די רום שזה יכול להיות גם הצורב אז ידפק לך דיסק

אבל אם הוא יהיה כ master וישב עם הארד דיסק אל אותו כבל אז תקשורות הנתונים תהיה גדולה יותר וזה לא משמעותי ואני ממליץ לך לא לנסות זאת

ואם תנסה לעשות את מה שאותו בן אדם הציע (מצוטט) אז הצורב יופיע ככונן הראשון וכך גם תהיה ךו יותר נגישות גבוהה וסיכוי דיי רב לפשלות(תקלות כמו שריפות של דיסק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי טוב שהצורב יהיה בחריץ EIDE נפרד כ Single ושהארד דיסק יהיה ב EIDE השני כ Master והסי די רום כ slave.

בהצלחה :)

:nono: :nono: :nono:

לא רעיון טוב אם יש לך מחשב 700MHZ ומעלה תקשיב אחי למה שאני מציע לך

שים את הארד דיסק נפרד

ואת הסי די רום והצורב אל אותו כבל ושהצורב יהיה כ single

כי אם במקרה שתצרוב ונגיד שאיזה תוכנה תרצה גישה לסי די רום שזה יכול להיות גם הצורב אז ידפק לך דיסק

אבל אם הוא יהיה כ master וישב עם הארד דיסק אל אותו כבל אז תקשורות הנתונים תהיה גדולה יותר וזה לא משמעותי ואני ממליץ לך לא לנסות זאת

ואם תנסה לעשות את מה שאותו בן אדם הציע (מצוטט) אז הצורב יופיע ככונן הראשון וכך גם תהיה ךו יותר נגישות גבוהה וסיכוי דיי רב לפשלות(תקלות כמו שריפות של דיסק)

אני מסכים עם הגישה של דיסק לבד וסידי יחד עם הצורב, אבל הפרטים שרשמת שם לא קשורים למציאות בכלל.

הסיבה העיקרית להשאיר את הדיסק לבד היא מהירות. מה גם שאין לבקר IDE בימינו בעיה לטפל בצורב וסידי במקביל בלי לדפוק דיסקים כי הכוננים עצמם איטיים בהרבה מהבקר.

איך הצורב יכול להיות SINGLE אם הסידי יחד איתו על הכבל?

"כי אם במקרה שתצרוב ונגיד שאיזה תוכנה תרצה גישה לסי די רום שזה יכול להיות גם הצורב אז ידפק לך דיסק"

לא מציאותי כי גם הצורב ננעל לגישה ברגע שהוא צורב וגם אין לשום תוכנה סיבה לגשת אליו בהתחשב בעובדה שהיא יודעת שהדיסק לא נמצא שם.

"אבל אם הוא יהיה כ master וישב עם הארד דיסק אל אותו כבל אז תקשורות הנתונים תהיה גדולה יותר וזה לא משמעותי ואני ממליץ לך לא לנסות זאת

ואם תנסה לעשות את מה שאותו בן אדם הציע (מצוטט) אז הצורב יופיע ככונן הראשון וכך גם תהיה ךו יותר נגישות גבוהה וסיכוי דיי רב לפשלות(תקלות כמו שריפות של דיסק)"

מה ???

הדיסק חייב להיות ה MASTER בשביל לעשות ממנו BOOT ובכל מקרה נזק לכונן לא יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רואים שלא הייתה טכנאי משחבים בחייך!!

קודם כל אפילו שזה על אותו כבל ide מה שיהיה master הוא יהיה הראשון ובכלל היחיד שינתן את המידע לאתו גורם אשר צריך גישה

אני לא מאמין שאדם מנוסה כמוך מגיב מבלי להפעיל את הראש או שמא הינך רוצה לצבור ניקוד תגובות

תיצור איתי קשר בicq

ונדבר

ואם עבדתה כטכנאי ספר לי היכן כי חוץ מלרשום בפורום זה אינך מפעיל את הראש ואני מצטער אם השמתשתי במילים רעות!

קבל סליחתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רואים שלא הייתה טכנאי משחבים בחייך!!

טעות, ואין שום סיבה שאני אפרט את קורות החיים שלי למענך.

קודם כל אפילו שזה על אותו כבל ide מה שיהיה master הוא יהיה הראשון ובכלל היחיד שינתן את המידע לאתו גורם אשר צריך גישה

טעות, תיקשורת על כבל IDE היא מקבילית ולא תלוייה במכשיר שמוגדר כמאסטר, ההוכחה הפשוטה היא שאין שום בעיה לחבר מכשיר בודד לכבל ולכוון אותו לסלייב וזה עובד.

חוץ מזה ברור שאם מחברים את הדיסק והסידי יחד הדיסק יהיה המאסטר ולא הסידי אז אתה נוגד את עצמך.

יש לא מעט מקורות שניתן למצוא בהם המלצה לחבר את הצורב כמאסטר יחד עם הסידי שמחובר כסלייב, זה לא קשור למעבר נתונים אלא כי יש מצבים שתוכנת הצריבה לא תזהה את הצורב כצורב אבל זה קשור להתנגשויות של קושחות שלרוב עידכון שלהן פותר.

אתה רשמת "ואת הסי די רום והצורב אל אותו כבל ושהצורב יהיה כ single"

תסביר איך זה אפשרי בכלל?

ואיך מכוונים צורב ל SINGLE זו ממש שאלה מענינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...