מבקש הסבר על OPTERON 146 - עמוד 9 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש הסבר על OPTERON 146

BIGWOLF

Recommended Posts

• תגובות 135
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שלום לכם, אני כל כך שמח שבישראל יש אתר כמו HWZONE . אתם גדולים מהחיים ! כ-ו-ל-כ-ם ! יש לכם הרבה מאוד ידע ואני מרגיש שאתם באמת רוצים לעזור לי ולתת לי אפשרות לעשות את הבחירה הנכונה. אני במשך כל הימים האלה עקבתי אחרי הדיון הזה ולמדתי ממנו המון. התקציב לשרת יגיע רק בעוד שבוע, לכן יש לי עוד קצת זמן.

אני חייב לציין שמאוד אהבתי את ההודעות והידע שיש ל GIRL (את באמת SUPER) :xyxthumbs:

ולאחרי הפורום ליאור אני רוצה לאמר, שיש סוג משתמשים באתר שלפי עניות דעתי צריך להרחיק לאלתר - כמו TheLow למשל, ששלך הודעות דוחות,מגעילות וגזעניות כאשר פתחתי את הדיון בפורום "מפרטי מחשב". אשמח אם תתנו לי את הכתובת שלו, כדי להסביר לו את הדברים באופן אישי .

המון המון תודה ! :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהנסיון שלי רוב האנשים שמגיעים לאזהרה שנייה גם מגיעים לשלישית, רובם חוזרים עם משתמש כפיל ומקבלים הרחקה קבועה לשני המשתמשים

אלה שלא חוזרים עם כפיל נוטים שוב לצבור אזהרות ולקבל עונשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין שאחרי כל השטויות שפולט urib ומטעה אנשים

לא מעיפים אותו??!1

:-X

אל איזה שטויות בדיוק אתה מדבר? אתה מוכן לפרט?

הוא מדבר על שרתים ל בזמן שהבן האדם צריך שרת לבית הספר.

היום שרתי 4p כבר הפכו לסטנדרט בשוק השרתים.

:kopfpatsch:

כזה אידיוט!

אתה לא קולט שהדיון הפך ממזמן לויכוח אופטרון נגד וודקרסט בתחום השרתים.

עכשיו ה IQ שלי ירד באיזה 50 נקודות בגלל הדביל הזה. :lol:

אם אתה כל כך חכם אז אולי תסביר לי בבקשה למה משתמשת במודל של FBDIMMs.

והבן אדם עם המפרט כבר ברח מזמן מכל השטויות שלו.

זה ממש לא מקצועי.

:P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הויכוח לא היה על OPTERON VS WOODCREST,

זה ברור שהוודקרסט עדיף בשרתים קטנים (תושבת אחת או שתיים) והאופטרון בכל השאר (אני לא נכנסת לאיטניום, T1 וכו').

(לפחות ברובם המכריע של הישומים)

הטיעונים של כולם בת'רד הזה (מלבדך כמובן :) ) היו שאין צורך ב2P ליישום הנ"ל ואין אפשרות במסגרת התקציב,

אנחנו הצענו לו מחשב מבוסס 2 DUO עם ECC ופתרון RAID

אתה טענת שזה לא טוב כי זה לא מעבד לשרתים,

הבאתי לך בנצ'מארקים של E6700 מול OPTERON 2220 (שעולה יותר מכפול ובכלל לא נכנס בתקציב) וה6700 היה פשוט יותר מהיר,

אתה המשכת לטעון שזה לא טוב כי זה לא מעבד לשרתים.

ביקשנו לשמוע סיבות, ופה בערך עצרנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הויכוח לא היה על OPTERON VS WOODCREST,

זה ברור שהוודקרסט עדיף בשרתים קטנים (תושבת אחת או שתיים) והאופטרון בכל השאר (אני לא נכנסת לאיטניום, T1 וכו').

(לפחות ברובם המכריע של הישומים)

הטיעונים של כולם בת'רד הזה (מלבדך כמובן :) ) היו שאין צורך ב2P ליישום הנ"ל ואין אפשרות במסגרת התקציב,

אנחנו הצענו לו מחשב מבוסס 2 DUO עם ECC ופתרון RAID

אתה טענת שזה לא טוב כי זה לא מעבד לשרתים,

הבאתי לך בנצ'מארקים של E6700 מול OPTERON 2220 (שעולה יותר מכפול ובכלל לא נכנס בתקציב) וה6700 היה פשוט יותר מהיר,

אתה המשכת לטעון שזה לא טוב כי זה לא מעבד לשרתים.

ביקשנו לשמוע סיבות, ופה בערך עצרנו...

א. ההמלצה שלי היתה ללכת על שרת+מעבד שרת זאון או אופטרון וכמובן מיצרן כמו ibm', בגלל השרות והאחריות, ולא להרכיב מחשב c2d שרת מאולתר.

ב. הבנצ'מרקים שהבאת לא משקפים את המציאות כי היא אפשר להשוות מעבד שולחני 6700 לאופטרון או זאון, קחי בחשבון מעבד 6700 לא תומך בזכרונות FBDIMMs ובשביל זה פיצוי על העדר הבקר המובנה כמו באופטרון. שמת לב שכל המבחנים של 6700 הם ב-32 ביט,

כמו כן המבחנים של הוודקרסט מול אופטרון מתבצעים במערכות הפעלה שונות ?

ג. אחרון חביב, תקראי פה מה יש לחברה חשובה כמו סאן בתחום השרתים לומר על האופטרון מסדרת 2000.

"-- The Sun Fire X4100 M2 is up to 43% faster than 5160-based

servers from , IBM and .(1)

-- The Sun Fire X4200 M2 defeats the best published Itanium2 result

by 16.5%.(2)

-- Demonstrating the advantages of the Solaris 10 OS, the Sun Fire X4100

M2 server trumps the similarly equipped System X3455 server running

, by 32%.(3)

-- Fueled by Next-Generation Opteron processors with Direct Connect

Architecture, the Sun Fire X4200 M2 improves the previous generation's

result by over 20% and betters the best 4-thread Power5+ result by

62%.(4)"

http://biz.yahoo.com/prnews/061017/sftu070.html?.v=72

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממתי FBDIMMS זה יתרון לביצועים ??? :bash:

URIB אתה פשוט צריך להודות בכישלון וזהו

The FBD proposition gets a little less appetizing when you look at the other major aspect of memory performance: latency. Since the protocol calls for point-to-point communication between AMBs, there's an additional latency penalty for each AMB that has to be contacted in the search for the right FB-DIMM to fulfill the read/write request. states that the additional delay is in the range of 3 - 5 ns per FB-DIMM, meaning that a configuration of 8 x 1GB FB-DIMMs will be slower than 4 x 2GB FB-DIMMs. The argument here in favor of FBD is that even though you give up some latency, you make up for it in the ability to cram more memory channels on your memory controller and support configurations with more

נ.ב. FBDIMMS זה טכנולוגיה שרק אינטל משתמשים בה ו הכריזו שהם לא ישתמשו בה אז אם ANAND אומר את זה לרעת זה חייב להיות נכון... (להזכירך אתה אמרת שהוא בובה של אינטל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבאתי את כל ההשוואות מהאתר שאתה הבאת

את מי זה מעניין שהוא לא תומך בFB-DIMM? בשורה התחתונה הוא יותר מהיר.

אם הE6700 מהיר יותר מאופטרון ב64 ביט, קל וחומר...

גם כשאתה הבאת מבחנים מאותו אתר הם היו על מערכות שונות, אני אפילו כתבתי לך על זה (היו גם כמויות שונות של זיכרון וכו')

SUN יכולים להגיד מה שהם רוצים, דווקא אתה שטוען כל הזמן לחוסר אובייקטיביות מצד אתרים וכו' מביא ציטוט שלהם?

ועדיין לא הסברת לי, למה 2 DUO בשילוב עם לוח איכותי (ASUS/TYAN), ECC וRAID לא יתפקד מצויין בתור שרת

(בתקציב ולשימושים הנ"ל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממתי FBDIMMS זה יתרון לביצועים ??? :bash:

URIB אתה פשוט צריך להודות בכישלון וזהו

הכישלון של אינטל לא שלי, ואגב בשרת 2p ל-FBDIMMS יהיה יתרון על בגלל הבקר הקטן שלו AMB.

זאת גם הסיבה שחברת בחרה ב-וודקרסט לסדרת ה-MacPro שלה, ולא בקונרו מקביל, כי הם לקחו בחשבון שהמקים האלו ישמשו גם כשרתי Xserver של . החיסרון הגדול של FBDIMMS זה המחיר והתחממות יתר.

נ.ב. FBDIMMS זה טכנולוגיה שרק אינטל משתמשים בה ו הכריזו שהם לא ישתמשו בה אז אם ANAND אומר את זה לרעת זה חייב להיות נכון... (להזכירך אתה אמרת שהוא בובה של אינטל)

כמו שכתבתי FBDIMMS פתר לאינטל צוואר-בקבוק בשרתים, אבל יצר בעיה חדשה חום+מחיר יקר. ל- יש בקר מובנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

URIB, אני מצטערת אבל אי אפשר לנהל איתך דיון.

אתה מתעלם באופן שיטתי ממה שאומרים לך ומשאלות שמופנות אליך,

אתה מציג בנצ'מארקים וכשמציגים לך בנצ'מארקים מקבילים אתה לא מקבל אותם,

אתה חוזר על אותם קלישאות כל הזמן,

ובכלל, אתה מתבצר בדיעה שלך, קלטתי כבר שאין סיכוי שתשנה אותה, גם אם הקטור רואיז יגיד לך שאתה טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברת אפל הלכה על זכרונות FBDIMMS בגלל שהם הציעו גם לפני זה מחשבים בעלי ארבעה ליבות (על שני מעבדים נפרדים) והם לא יכלו פתאום להציע רק מחשבים עם שתי ליבות אז הפיתרון היחיד מצד אינטל היה XEON

וחברת אפל לא הלכה על אינטל בגלל FBDIMMS אלא בגלל מעבדים לניידים ששם הם פשוט לא יכלו להמשיך עם POWER ורוב המחשבים שהם מוכרים הם ניידים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברת אפל הלכה על זכרונות FBDIMMS בגלל שהם הציעו גם לפני זה מחשבים בעלי ארבעה ליבות (על שני מעבדים נפרדים) והם לא יכלו פתאום להציע רק מחשבים עם שתי ליבות אז הפיתרון היחיד מצד היה XEON

וחברת אפל לא הלכה על אינטל בגלל FBDIMMS אלא בגלל מעבדים לניידים ששם הם פשוט לא יכלו להמשיך עם POWER ורוב המחשבים שהם מוכרים הם ניידים

לאפל יש גם powermac מבוסס G5 בעל כפולה, אני עובד על אחד כזה במשרד.

אין קשר ל-FBDIMMS לפני המעבר לאינטל, מחשבי ה-ppc עבדו עם זכרונות ddr400 בדיוק כמו בתקופת ה-k8 של .

השיקול של לעבור לאינטל הוא עדיין בגדר חידה, אני אישית לא מקבל את הטענה שלהם והינה הסיבה:

http://realworldtech.com/page.cfm?ArticleID=RWT101606194731

וואו... :xyxthumbs: אחלה מעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובדתית קצת יותר מחצי מהמחשבים שאפל מוכרים הם ניידים והמעבד ההכי טוב שהיה להם לניידים היה ה G4 שעם כל הכבוד לו הוא כבר מעבד מאוד ישן ולא בדיוק בר תחרות ל C2D ולכן הם עברו לאינטל

נכון ל יש אחלה לשימושים ספציפיים אבל הם יקרים מתחממים מאוד מה שהופך את המחשבים לעוד יותר יקרים בגלל המערכות (אם יש לך QUAD G5 בעבודה תפתח אותו ותראה את המערכת נוזלי שיש שם) ובלתי אפשרי לשים אותם בניידים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...