מבקש הסבר על OPTERON 146 - עמוד 7 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש הסבר על OPTERON 146

BIGWOLF

Recommended Posts

אממממ שתי הודעות רצופות זה לא דאבל פוסטינג

דאבל פוסטינג זה לכתוב את אותה הודעה בשני פורומים שונים

שתי הודעות רצופות זה נקרא הקפצה, או שתי הודעות רצופות

אין בחוקים שום דבר נגד זה, אלא במקרה שזו הקפצה לשם הקפצה בלבד (למשל "Up" או "למה אף אחד לא עונה לי?!?!?!?!?!"

כאשר ישנן שתי הודעות רצופות עם הוספת תוכן אין שום בעיה איתן

ובערך בקשר לנושא

אורי, אולי בטובך תחכים אותנו ותגיד לנו מה ההבדל בין מעבדי שרתים ומעבדים ביתיים

ניקח דוגמה מהעולם שלך, מה הפאקינג הבדל בין Opteron 175 ל-X2 4400? לצורך העניין שניהם בסוקט 939

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

האמת, אם זה מרגיע אותו לקחת מעבד לשרתים אז בעקבות ירידת המחירים האחרונה (או יותר נכון הצפויה)

http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=35127

הוא יכול לקחת אופטרון 175 ולוח 939 של TYAN

ככה URIB יהיה רגוע :lol:

ופותח הת'רד יפסיד ביצועים אבל גם יהיה שקט כי יש לו "חומרה של שרתים"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובערך בקשר לנושא

אורי, אולי בטובך תחכים אותנו ותגיד לנו מה ההבדל בין מעבדי שרתים ומעבדים ביתיים

ניקח דוגמה מהעולם שלך, מה הפאקינג הבדל בין Opteron 175 ל-X2 4400? לצורך העניין שניהם בסוקט 939

1. האתלון תומך בנתיב אחד של HT בעוד האופטרון תומך ב-4 נתיבים של HT.

2. כמו כן האתלון יכול לתמוך ב-4 ג'יגה ראם למעבד, האופטרון יכול לתמוך ב-8 ג'יגה לכל מעבד.

3. לאופטרון יש יכולת להתרוממות ביצועים מעל 2 מעבדים, כנראה שהיתרון הזה ישתנה ברגע שחברת תשיק את טכנולוגית 4X4 למשפחת האתלונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.מה זה נותן ב175? אי אפשר לחבר כמה מעבדים... הוא גם לא צריך

2.אופטרון 175 תומך 4GB, יש לו בדיוק אותו בקר (וגם זה ב2T)

3.לא רלוונטי, 175 לא יכול לעבוד עם עוד מעבד. (ושוב, במקרה הנ"ל אין צורך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. זה אופטרון סדרה 1XX יש לו בדיוק HTT אחד.

2. שוב, זה לסוקט 939, ההגבלה ל-4GB היא מהלוח אם.

3. איפה עוד מעבד? על סוקט 939? אתה הוזה?

כתבתי על ההבדלים באופן כללי לא אתייחסתי למודל מסויים של אופטרון! :kopfpatsch:

מי בכלל דיבר על סוקט 939 אתם לא אני.

ולא אין קשר ללוח אופטרון תומך ב-8 ג'יגה בכל הדגמים. אתלון ב-4 ג'יגה.

קצת שעורי בית לנערת הסופר-על.

http://www.devx.com/amd/Article/27340

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאופטרונים מסדרת 1XX יש 3 non-coherent links

קצת שעורי בית לנערת הסופר-על.

http://www.devx.com/amd/Article/27340

עם כל הכבוד, אני עדיין חושבת שאני יכולה ללמד אותך עוד דבר או שניים

לענייננו, עוד לא הסברת לי למה לא לקחת 2 DUO או לצורך העניין, למה אופטרון 939 עדיף על מעבד מקביל מסדרת X2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו. הלכתי ליום וחצי ותראו מה קרה פה.

1) Core 2 Duo מהיר יותר וטוב יותר ויתן ביצועים יותר מ XEON עם NETBURST או מ OPTERON באותה רמת מחיר.

2) אני עדיין בדיעה ששרת שאמור להיות אמין מספיק עדיף לקנות של מותג, ובינתיים לא ראיתי שרתים כאלו מבוססי Core 2 Duo אלא רק Woodcrest שיקרים הרבה יותר.

מה שמביא אותי למסקנה שכנראה בטווח המחירים שפותח הת'רד נתן לנו עדיף לקחת תחנת עבודה חזקה מספיק של HP, IBM או כל חברה אחרת, לא חסרים מותגים אמינים וטובים ולהסב אותה להיות שרת. אם המטרה היא להריץ SQL פשוט וקטן ניתן לעשות זאת גם על תחנת עבודה חזקה. זה לא אופטימלי, אבל זה יענה על צרכי פותח הת'רד וזו המטרה בסיכומו של יום.

שרת Woodcrest לא רלוונטי כאן כי לא ישאר כסף למערך RAID ו4GB של זכרונות עם תיקון שגיאות. NETBURST יתן פחות ביצועים אבל גם יעלה הרבה פחות וישאיר כסף נניח למערך SCSI כלשהו. הכל השאלה בדרישות הלקוח ולדעתי כאן כח מעבד מעט יותר חשוב ממהירות דיסקים קשיחים.

אגב, אני עדיין הייתי הולך על שני דיסקים של SCSI 10K בגודל 73GB ולא על SATA, אם שכחתם שיש עוד חלקים בשרת מלבד הויכוח של INTEL מול .

הבקר עצמו מובנה על רוב לוחות השרתים ואם הולכים על תחנת עבודה כמו שהצעתי קודם ניתן לרכוש בקר ב80$ נוספים ולהקים RAID1 אם אין גיבוי חיצוני, או RAID0 אם יש פתרון גיבוי קבוע כמו טייפ או MIRROR למחשב אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים עם הקביעה הזו.

לחברות מותג יש גב, אתה יודע שיש לך גב.

בקומבינה אם נדפק לך SCSI אתה ניגש לחנות, ממתין לבדיקה, שליחה למעבדה ומקבל אחד חדש אחרי X ימים. אם השרת יכול להיות מושבת לX ימים - סבבה, וגם, זו טרחה. אם לא, ורוב השרתים לא יכולים להיות מושבתים לפרקי זמן כאלו - עדיף שירות של טכנאי שמגיע למקום ומחליף מה שצריך אחרי דיאגנוזה של איש תשתיות של החברה שיכול לכוון את הטכנאי טלפונית לחלק מסויים פגום ולבקש ממנו להביא ליתר ביטחון חלק חלופי.

אני אישית מגיע מעולם שבו שרת לא יכול להיות למטה יותר מ30-60 שניות, אז אני אולי קצת יותר מדי מודע לחשיבות העניין. איש איש והביזנס שלו והדרישות שלו ממערכות המחשב שלרשותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ, דוגמה של נפילת אכן לא ממחישה טוב את העניין, כי RAID1 יפתור את הבעיה.

בכל אופן, פותח הת'רד נעלם וברח (ובצדק לאור מה שקרה פה). הדיון הזה חסר טעם כל עוד אין רשימת דרישות מפורטת ממנו של מה אפשרי ומה לא אפשרי מבחינתו.

עד אז כל אפיון נוסף של המערכת מתבסס על השערות בלבד.

והויכוח לגבי INTEL vs. מיותר לגמרי. תפוחים הוא תפוחים הוא תפוחים.

וואו, כמה בא לי מיץ תפוזים עכשיו. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...