מבקש הסבר על OPTERON 146 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש הסבר על OPTERON 146

BIGWOLF

Recommended Posts

שלום, מה היתרונות של ה OPTERON בשרת (ספציפית OPTERON 146 )? אני חושב על 2 מפרטים:

AM2 DUAL CORE 3800 + או על TAYAN TOMKAT K8E + OPTERON 146

מה דעתכם ? שווה לשלם יותר עבור המערכת עם ה OPTERON ?

יש עוד המלצות למעבד + לוח לשרת בינוני ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שלום, מה היתרונות של ה OPTERON בשרת (ספציפית OPTERON 146 )? אני חושב על 2 מפרטים:

AM2 DUAL CORE 3800 + או על TAYAN TOMKAT K8E + OPTERON 146

מה דעתכם ? שווה לשלם יותר עבור המערכת עם ה OPTERON ?

יש עוד המלצות למעבד + לוח לשרת בינוני ?

השאלה על איזה סוג של שרת מדובר או מה היעוד שלו? תצורה 2P, 4P כלומר 2 סוקטים על הלוח 4 סוקטים על הלוח?

היתרון של האופטרון הוא ביכולת שלו לתקשר בין כמה ליבות, על 2-8 מעבדים בלוח ישרות לקאש(מטמון) קוראים לזה... ccHT, לאופטרונים יש יותר מטמון מאשר לאתלונים.

עוד משהו שאתה צריך לקחת בחשבון בסוקט AM2, תהיה לך האפשרות לשדרג למעבד קוואד(4 ליבות) של בשם K8L.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשלם יותר מ 3800 DC על אופטרון 146 ? למה ? האחד הוא חד (אומנם חזק) והשני הוא כפול והרבה יותר מתאים לעתיד .

חוץ מיזה סוקט AM2 אולי יאפשר תמיכה בK8L העתידי.. אבל כרגע לא מדברים על זה :-X :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה ! סה"כ 15 משתמשים (5 משתמשים בו מנית).

תוכנות:

1 - אקסצ'נג' 2 - מנב"ס (תוכנת מערכת חינוך ממש לא כבדה)

כמו כן שיתוף קבצים (לא משהו שציני)

כיוון שהארגון הולך וגודל, אני צריך שרת לתווך של כמה שנים... עם תקציב של 2000$ בערך לשרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשלם יותר מ 3800 DC על אופטרון 146 ? למה ? האחד הוא חד (אומנם חזק) והשני הוא כפול והרבה יותר מתאים לעתיד .

חוץ מיזה סוקט AM2 אולי יאפשר תמיכה בK8L העתידי.. אבל כרגע לא מדברים על זה :-X :smile1:

אם הוא זקוק לשרת לעיבודי מסד-נתונים, WEB, מידע משתנה, SQL, אז הוא חייב אופטרון או כי שרת זה עולם אחר!

אתלונים, , קונרו, הם מעבדי DESKTOP לא מיועדים לשרתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום זאב גדול,

ראיתי גם את הדיון שלך במפרטים והיות ואתה צריך שרת שלם ב 2000$ אז אי אפשר להשתולל עם מעבד ולוח.

צודק urib שיש יתרונות לאופטרון בעיקר בריבוי מעבדים אבל זה שרת בליגה אחרת ולא שרת של 2K$.

אתה צריך גם די הרבה נפח אחסון וגם זכרון.

לדעתי (והפנל כמובן מוזמן לתת דעות נגדיות) שרת ל 15-20 משתמשים המריץ שרת קבצים, exchange ועוד משהו לא צריך להיות מפלצת.

אני חושב שמעבד dual core הוא חובה ו 4GB זכרון. אפשר Core 2 ולוח נורמלי ויציב, נאמר אבל בלי פיצ'רים למתלהבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם שלמה

C2D פשוט עם לוח שמתאים לך מבחינת הסלוטים (PCI-X אם אתה צריך), ואפשרויות RAID (שוב, אם צריך) וכמובן 4GB זכרון

ברוב הלוחות היותר חזקים ל-C2D אפשר לשים גם ECC אם יש צורך בכך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...