שאלות לגבי המחשב החדש (בעיקר תדרים..) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות לגבי המחשב החדש (בעיקר תדרים..)

yonir

Recommended Posts

קיבלתי אתמול את המחשב החדש שקניתי (E6300, Corsair 2x512 667MHz, GA-945G-S3, שאר המפרט בפרופיל שלי), ויש לי כמה שאלות:

דבר ראשון, הסתכלתי ב-Sisoftware Sandra על התדרים של המעבד והזכרון ורשום:

Chipset 1

Model : Giga-Byte Technology 82945G Processor to I/O Controller

Front Side Bus Speed : 4x 268MHz (1072MHz data rate)

Total Memory : 1GB DDR2-SDRAM

Shared Memory : 8MB

Memory Bus Speed : 4x 167MHz (668MHz data rate)

עם יחס

FSB:DRAM=4:5

האם עדיף לעבור לתדר כמו של זכרון 533 לקבל יחס 1:1 או שזה טוב כמו שזה עכשיו?

דבר שני, ה-8MB Shared memory זה זכרון בשביל כרטיס המסך המובנה?

ודבר אחרון, האם כדאי להוריד מהאינטרנט גרסאות חדשות לדרייברים של לוח האם או להשאר עם הגרסאות שקיבלתי ועובדות כמו שצריך? (למשל דרייבר לכרטיס מסך המובנה, לקול ולרשת)

עריכה: אם אפשר בקשה תענו גם בשרשור הזה: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=208929.0

לגבי המחשב הישן שלי שעושה בעיות. (ואני עדיין מתכוון להשתמש בו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

באיחור קל אני ממשיך את הנושא.. ראיתי עכשיו את הכתבה הנ"ל שיש אליה קישור מהפורום, ולא קראתי לעומק אבל אני מבין ממנה שעדיף להשתמש בתדירות של 533 על פני 667 ברוב המקרים בשביל יחס 1:1. בניגוד למה שליאור אמר.

הכתבה טועה, או שלא הבנתי נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא הולך ככה שבמילא אם הבאס למשל 266 אז גם אם הזיכורנות 667MHZ הם יעבדו רק על 533MHZ ושזה לא ישנה אם הם על 667 או 533..

כי במילא הם יעבדו על 533..? זה לא ככה? ואם לא למה לא? כי זה בעצם מה שתמיד אמרו לי פה בפורום..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אפשר להגדיר את הזכרונות 667 שיעבדו על 533 אבל הם יכולים גם לעבוד באמת על 667MHz רק שאז יש לך מחלק 5:4 בין התדר של הזכרון לבין התדר של ה-FSB. כך שמצד אחד הזכרונות יותר מהירים אבל מצד שני אין תיאום מושלם בינם לבין המעבד (כמו שיש ב-533).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...