Mac vs. PC - עמוד 13 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mac vs. PC

Decktor

Recommended Posts

• תגובות 845
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא כ"כ נחמד. מאקים יקרים, כלומר מי שיכול להרשות לעצמו זה בן אדם עם משכורת טובה, ואלה בדרך כלל באמת יותר חכמים.

חוץ מזה, מה זה הטיפוח אגו הדפוק הזה? כאילו, משתמשי מאק מנסים לשכנע את עצמם ששימוש במאק עושה אותם חכמים יותר? פתטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאמר בכלל לא מדבר על ידע במחשבים...

במאמר מודבר על כך שיש למשתמשים במאק יותר כסף ויותר השכלה.

למה זה משנה?

כי השכלה כללית לא שווה לידע במחשבים.

אם תחשוב על זה בהגיון אתה ישר תראה שאין שום סיבה שיהיה למשתמשי מאק יותר ידע במחשבים.

מתי לומדים איך אוטו עובד? כשהוא מפסיק לעבוד.

אותו דבר בנוגע למחשבים. אם הכל הולך חלק אז לא לומדים כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The study also said users tend to be more Web savvy, with more than half having been online for at least five years. And the faithful are 58 percent more likely than the overall online population to build their own Web page and also slightly more likely to buy goods online, according to the report.

וזה רק מחקר אחד שמצאתי בחיפוש של כמה שניות, אני זוכר מחקר שנתנו למשתמשי מאק ולמשתמשי משימות פשוטות שקשורות למחשב והמשתמשי מאק הובילו בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה רק מחקר אחד שמצאתי בחיפוש של כמה שניות, אני זוכר מחקר שנתנו למשתמשי מאק ולמשתמשי משימות פשוטות שקשורות למחשב והמשתמשי מאק הובילו בהרבה.

יופי אני רואה שמצאת בדיוק את הנקודה שאין לה שום קשר לידע במחשבים...

more web savy?

אתה מתכוון:

omg l0lzorz taht is da besets ting evaH?!!?!: ROFLMAO LOLO LOL

?

כי לא... ממש לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Mac faithful are 58 percent more likely than the overall online population to build their own Web page

זה לא אומר כלום על ידע?

והעובדה שיותר מחצי ממשתשי המאק במחקר מחוברים לאינטרנט עוד מלפני שידעת מה זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו מוכן להסביר לי מה אתם רוצים מהחיים שלי?

מה ירדתי נמוך? מישהו אמר שמשתמשי מאק לא יודעים להוריד דברים אז אמרתי שדווקא הם כן יודעים.

מה רע בזה?

אני מדבר על משתמש ממוצע לא על כלל משתמשי ה , יש הרבה מאוד שיודעים על מחשבים הרבה יותר מ99% ממשתמשי המאק, אבל המשתמש הממוצע גם אין לו מושג מה זה OC או מכפלה.

אפילו רוב המשתמשים שרשומים פה באתר (שזה כבר בדרך כלל אומר שהם מעל ממוצע) לא בדיוק יודעים את כל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

הדיון הזה התדרדר נמוך...

אני עורך וידאו שמגיע מעולם הPC וחושב לרכוש PRO.

אני לא מצפה שURIB יהיה אובייקטיבי... כי קראתי את הבלוג שלו - ויש שם הרבה הגזמות (למרות שיש שם כמה נקודות נכונות)

אבל ממך דקטור - מנהל הפורום... ציפיתי לתשובות עיניניות ולפחות למעט אובייקטיביות.

מקריאה של כל הת'רד הזה מההתחלה עד הסוף על כל 20 עמודיו, עלו כמה מסקנות.

יחס עלות/ביצועים

כאשר משווים חומרה מול חומרה (במיוחד בארץ), ללא ספק הרכבת מחשב עם אותו התקציב תנצח.

וראינו כבר את הדיון שהיה לך מול OMRIJ שבנה לך מפרטים עם ביצועים כפולים. באותו המחיר.

לקרוא את תגובותיך המתפתלות על נושא זה.. היה פשוט מגוחך.

תגובות כמו "אינטל אשמים שהXEON עובד רק עם FB-DIMM" ממש לא לענין.

אני לא מחפש אשמים, אני מחפש יחס ביצועים/עלות משתלמים.

אם כבר אשמים/"עשו-טעות" שלא הלכו על הC2D EXTREME

להיות מוגבל למהירות מיושנת 667mhz לזכרונות זה מצחיק.

כאשר אני יכול להשיג במהירויות 800-1333 ובמחירים יותר זולים...

כבר הוכח בהרבה בנצ'מארקים שה-FBDIMM נחותים וצורכים יותר חשמל ממקבילות וDDR3

המחירים של המק בארץ הם שוד לאור יום - במיוחד על הציוד ההיקפי.

דברים ממש מגוחכים.. באתר של ידע 500 גיגה רגיל עולה 2057 ש"ח... פי 3 מהמחיר הרגיל בכל חנות בארץ.

אני לא חייב לקנות את זה שם אבל זו דוגמא טובה לחוצפה שיש להם בחיוב על דברים שאין לי אלטרנטיבה לקנות אלה מהם...

:nixweiss:

תאימות לאחור ותאימות בכלל:

עלה פה דיון על פרמייר (הישן- לא פרו) ואי יכולתו לעבוד על המקאינטל.

אני דוקא מכיר כמה עורכים שמעדיפים עדיין לערוך על הפרמייר 6.5 (במעבר ל7- נולד הפרמייר פרו, ומשם התחילה הספירה מחדש...)

ולא רק מהסיבה של רכישת תוכנה חדשה, אלה כי היה להם יותר נוח לעבוד בממשק ההוא.

מה שאני מנסה לאמר פה זה שתכלס בWINDOWS ישנה תאימות לאחור לכמעט כל התוכנות. ולא כך היא במק.

ובכלל - היום רוב רובם המוחלט של התוכנות רמות על הPC בתור משתשמש תמיד יש את המירדף של למצוא את התוכנה שתעשה את זה גם - בדר"כ בתשלום נוסף - שלרוב יהיה יקר מהמקבילה לפיסי....

במיקרים קיצוניים אבל הכרחיים זה מגוכך... כמו האופיס 2004 למק שעולה 2500 דולר.

ITS A WINTEL WORLD

אין אפס, כאשר מדובר בשימוש המחשב לצורך ייעודי (עריכת סאונד/וידאו) - אולי זה פחות עקרוני.

אבל תכלס, האנשים (ומחשביהם) איתם אנו באים באינטרקציה קבועה עובדים עם - WINDOWS

כל העיניין של התאימות לאופיס הוא ממש סיפור מהישבן...

תכלס מצגות ושאר תוכנות לא יעבדו טוב במעבר בין הפלאטפורמות.

שוב לא משנה לי מי אשם.. "מייקרוספט אשמים שהם שולטים בשוק", אז בגלל זה הרבה גופים ציבוריים בונים את אתריהם עם תאימות לIE ולא לדפדפני .

וזה עובד גם ההפך...

אני חבר בפורום -IT.. ומקבל למייל שלי (OUTLOOK), הודעות על תגובתיי בפורום - אני מקבל אותה בסינית...

פשוט 99% אחוז מהעולם שאיתו אני בא במגע תומך יותר בPC מאשר במק.

תכלס הסיבה היחידה שבגינה אני שוקל לעבור לMAC. היא בגלל חבילת הFINAL CUT STUDIO, שהיא חבילה איכותית מאוד לעריכה - משלב הדגימה דרך הפוסט והסאונד ועד הפקת כותר הDVD.

רק אתמול גיליתי שניתן להריץ OSX על הפיסי. :yelclap:

אני אבדוק ואלמד את העיניין הזה עד הסוף.

במידה ואוכל להריץ OSX על מחשב חייתי מרובע ליבות עם מהירים שארכיב בחצי מחיר (ואולי אמהיר אותו גם).

ואצליח להריץ עליו את הFCP אוכל להנות באמת משני העולמות.

- לא להיות מוגבל ברכישת חומרה חלשה ויקרה (גרפיקה וזיכרון).

- עלות נמוכה.

- הרצת האפליקציות שיכולות לרוץ רק על המק, יחד האופציה לעבוד על על כל שלל התוכנות שאני לא מוכן לוותר עליהם.

שלא לדבר על עולם המשחקים.

לעבוד על מק פרו עם BOOTCAMP של מבחינתי זו התפשרות בגלל שבמסגרת התקציב שלי החומרה תיהיה חלשה יותר.

לצערי כתוב פה שלשאול בפורום הזה על הרצת OSX על זה לא מתאים לחוקי הפורום. :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ITS A WINTEL WORLD

כל העיניין של התאימות לאופיס הוא ממש סיפור מהישבן...

תכלס מצגות ושאר תוכנות לא יעבדו טוב במעבר בין הפלאטפורמות.

שוב לא משנה לי מי אשם.. "מייקרוספט אשמים שהם שולטים בשוק", אז בגלל זה הרבה גופים ציבוריים בונים את אתריהם עם תאימות לIE ולא לדפדפני .

וזה עובד גם ההפך...

אני חבר בפורום -IT.. ומקבל למייל שלי (OUTLOOK), הודעות על תגובתיי בפורום - אני מקבל אותה בסינית...

פשוט 99% אחוז מהעולם שאיתו אני בא במגע תומך יותר בPC מאשר במק.

אופן עושה עבדוה לא רעה אבל כן, אין ספק שהאופיס של הוא פשוט כמה רמות מעל כל דבר שיש היום בשוק (אם כי יש למאק תוכנה בשם מעבד תמלילים או משהו שהיא גם לא רעה).

הקטע עם הדפדפן והסינת, זה טימטום ופשוט כל כך לא נכון מה שאמרת, שולטים בשוק, נכון. אבל יש תקן והסיבה היחידה שהאתרים לא עובדים כמו שצריך היא בגלל שהם לא כתובים לפי התקן ואם אתר כזה לא כתוב לפי התקן אז הוא לא יוצג רק בספארי באופן מזעזע אלא על כל מוצר שהוא לא של MS.

מעבר לזה שזה בעיקר קורה בארץ, בחו"ל, רוב האתרים הגדולים עובדים נהדר עם כל הדפדפנים בגלל שהם כתובים לפי התקן.

ובתור מתכנת אני יכול להגיד לך שזה סיפור מהתחת להתאים אתר לאקספלוור וזה בגלל שהוא פשוט לא תומך בתקן ואין לו את כל הדברים שיש בשאר הדפדפנים אז צריך להתחיל לכתוב סקריפטים מלוכלכים שיזהו את הדפדפן ואז יעשו את האקים המגעילים שצריך כדי שמשתמשי אקספלוור החמודים יוכלו לראות את האתר כמו שצריך (מעבר לזה שהדפדפן [iE] נכה בתמיכה בCSS ובעוד דברים שדופקים לגמרי את חווית הצפיה באתר).

והקטע עם האימייל? תחליף קידוד.. אני מניח שזה UTF-8 והאווטלוק הנכה שאתה משתמש בו פשוט לא מזהה את זה

לצערי כתבת פה שלשאול בפורום הזה על הרצת OSX על זה לא מתאים לחוקי הפורום. :bash:

לפי תשובותיך בת'רד ניתן להבין שהצנזורה הטיפשית הזו מגיעה מכך שאתה פשוט עוד FANBOY שאיבד את האובייקטיביות שלו.

זה בידיוק כמו שאסור לדבר על קראקים או סיריאלים או כל דבר אחר לא חוקי, מה שעושים כדי להריץ את הOSX על זה הרצת פאצ' שזה כמו העתקת קראק ומכאן זה לא חוקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Crazyfunk לנסות להעליב מישהו כמה שיותר בשביל להוכיח שאתה צודק לא עובד.

קודם כל לנושא האחרון שלך:

אין לי נסיון אישי בזה אבל לפי מה שראיתי OS X על לא באמת עובד, אפשרי להריץ את זה אבל לפי מה שאני ראיתי עד עכשיו זה מתכון לכ"כ הרבה בעיות שאף-אחד לא עושה את זה בתור יותר מנסיון נחמד.

עכשיו אם תסתכל קצת יותר טוב במקום לנסות להעליב אותי אתה תראה שהחוק הזה נכתב ע"י מישהו אחר שבכלל לא קשור למאק (זה היה בתקופה שלא היה לפורום הזה מנהל) וכמו שכבר נאמר החוק הזה קיים בגלל שזה לא חוקי להתקין מערכת הפעלה של אפל על חומרה שהיא לא של אפל.

בכל מקרה אני מאוד ממליץ לך למחוק את השורה האחרונה בהודעה הקודמת שלך כי גם ככה אתה ממש על הגבול של לקבל אזהרה.

עכשיו בקשר לשאר הדברים:

מה בדיוק אפל אשמים שהם הלכו על המעבד הכי טוב בשוק? אז יש לו מגבלה שהוא חייב לעבוד עם זכרונות יקרים זה לא אשמתם לא משנה איך תנסה להציג את זה.

חוץ מזה תראה לי נייד אחד שמשתווה למקבוק בגודל, ביצועים ומחיר.

נ.ב. המחירים של ידע זה בהחלט שחיטה אבל קח למשל את מקרה המקבוק ותראה שאפילו ככה יש לאפל מוצרים שהרבה יותר שווים את המחיר מאשר כל מקביל.

והטענה ש It's a Wintel world כבר מזמן לא נכונה, אני לא מרגיש שום צורך ל כשאני על המאק. התחליפי אופיס שקיימים בימינו בהחלט מספקים אותי.

למען האמת החרטה העיקרית שלי זה שכשקניתי את המאק שלי אז קניתי גם כי האמנתי שאני לא אוכל להסתדר בלי זה ולכן קניתי את המאק מיני כשיכולתי פשוט לקנות iMac ולהיות הרבה יותר מרוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, ::)

Crazyfunk לנסות להעליב מישהו כמה שיותר בשביל להוכיח שאתה צודק לא עובד.

נתחיל מזה שאני מצטער שהתגובה שלי פגעה בך אישית.

זה כבר כמה חודשים שאני חייב מחשב חדש - ואני נקרע בין בחירה בין עולם הפיסי לעולם המק.

אפשר לאמר שהתסכול שלי - מההגבלה על חומרה איכותית במחיר זול - מעבד / גרפיקה / וזכרונות. התסכול הזה של חודשיים של התלבטות יצא עליך :kopfpatsch:

ועל זה אני מבקש סליחה. מה גם שיצאתי די אפס כאשר תקפתי אותך אישית על פוסט שלא שלחת (על OSX שרץ על PC). :screwy:

עכשיו לגופו של עיניין:

מה בדיוק אשמים שהם הלכו על המעבד הכי טוב בשוק?

XEON הוא לא בהכרח המעבד הכי טוב בשוק.

לפי הרבה מבחני ביצועים Intels Xeon 5160 vs. 2 X6800 ידו היתה על התחתונה בכל הקטגוריות! הXEON נחות יותר זה ברור...

הקישור:

http://www.gamepc.com/labs/view_content.asp?id=5160vs6800&page=9

שלא לדבר על מעבדי Penryn - 45nm שיצאו במחצית השניה של 2007... ואחריו המהפכה של Nehalem....

המחירים של מרובעי הליבות של צונחים בעשרות אחוזים... ומחיר המק נישאר יקר ROCK SOLID

אז יש לו מגבלה שהוא חייב לעבוד עם יקרים זה לא אשמתם לא משנה איך תנסה להציג את זה.

מילא שהזכרונות יקרים יותר, אני מוכן לשלם על ביצועים ואיכות.

אבל מה שחורה לי זה שהזכרונות מוגבלים למהירות עתיקה (667).. ובכלל כל תכנולגיית הFBDIMM נחותה ממקבילותיה העכשוויות.

את הציטוט הבא לקחתי דוקא מאתר של מקינטוש שמסביר כמה הוא נופל בביצועיו מטכנולוגיית הDDR....

the FB-DIMM equipped Mac Pro takes 45% more time to access memory than our equipped test bed at the same memory frequency.

תבדוק את זה בעצמך... - הלוואי שתשכנע אותי שזה ההפך... פשוט כואב לי לשפוך הרבה כסף על יקרה שהמקבלה שלה בPC זולה ונותנת ביצועים גבוהים יותר....

חוץ מזה תראה לי אחד שמשתווה למקבוק בגודל, ביצועים ומחיר.

למרות שאני לא בטוח לגבי זה - זה לא מעניין אותי כי אני צריך תחנת עבודה חזקה... מחשבים נישאים לא מעניינים אותי.

במעבר למק אני חושב רק על המק פרו. - כפי שציינתי קודם המחשב ישמש לעריכת וידאו המרות גרפיקה אפטר אפקטס וכו - וגם לשאר השימושים שהיו לי בPC כמו ומשחקים.

והקטע עם האימייל? תחליף קידוד.. אני מניח שזה UTF-8 והאווטלוק הנכה שאתה משתמש בו פשוט לא מזהה את זה

על זה בדיוק אני מדבר... אני לא רוצה לשלוח אימילים מהמק שלי ולקוות שהאדם ששלחתי לו את ההודעה ישכיל להבין שהוא צריך לשנות את הקידוד...

זה בדיוק כמו הטימטום שבגלל שאני רוצה לעשות שיחת במסנג'ר מהמק אני צריך לשכנע את החברים שלי לעבוד לSKYPE... (תקנו אותי אם אני טועה)

זה העיניין בגלל שכל האנשים מולם אני עובד עובדים על ורובם משתמשים בOUTLOOK ומשלל מוצרים לפיסי... אני לא רוצה שהם יקבלו ממני חומרים - ואז אני אצתרך להדריך אותם על דרכים להגדיר את התוכנות שלהם.. רובם הדיוטות.. ואני צריך לדעת שהם יקבלו הכל כמו שאני ראיתי את זה...

לגבי העיניין של עברית ואופיס... אתה אומר שהחיים וורודים על המק בעברית - אני מאוד מקווה שזה ככה אבל דווקא בפורום -IT קראתי שם תגובה כזה:

ובכן, עברתי לא מזמן. אני משתמש לא מעט בניאו-אופיס ובגדול מרוצה. היא פחות נוחה מאופיס, אבל יכול להיות כי התרגלתי. דבר אחד בטוח - אין תאימות מלאה לאופיס בעברית. יש לי קבצים לא פשוטים שניסיתי לפתוח בכל מעבד תמלילים אפשרי על המק ואף אחד לא נתן תוצאה משביעת רצון (כולל ניאו אופיס, מלל, ניסוס, אופיס למק ועוד). בגלל זה התקנתי גם אופיס רגיל על ה- (רץ במקביל עם VMWare ו-Vista).עם גיליונות אקסל ומצגות היו לי פחות בעיות והייתי מרוצה בגדול.

שלא יהיו אי הבנות, אני לא מצטער לשניה שעברתי וה- שלי הולך ונשאר מחוסר עבודה (חוץ מלהריץ משחקים , אבל לזה דרוש בוטקאמפ). אבל מאידך, אני כמעט ולא עובד בעברית.

האופציה של הרצת היא טובה מספיק למי שצריך.

זה ממש ביעס אותי...

אני שומע הרבה תירוצים ממשתמשי בנוסח "אני כמעט ולא עובד בעברית." אז זה כאילו בסדר... מוריד מחומרת הבעיה....

אני תמיד שנאתי ממשקים בעברית וכולי.. אכן זה צרות... אבל אני צריך להיות בטוח במאה אחוז שיש תמיכה מלאה לעברית...

ולשמוע שאפילו האופיס 2004 לא תומך לגמרי בעברית זה ממש בעסה...

ואני לא מכיר אף חוק באף מדינה שאוסר דיבור על אפשרות לפריצה של תוכנה זו או אחרת.

אני לא רוצה שתביאו לי סיריאלים... אני רוצה להיתייעץ אם מישהו שניסה להריץ את זה - להבין אם זה רץ טוב ואם ואיפה יש בעיות.

מחיפוש פשוט בYOUTUBE ראיתי סרטונים שהשאירו אותי עם פה פעור... שהמק רץ בכיף על הPC...

לפני שאני נכנס לבדיקה על זה רציתי לדעת מבעל ניסיון אם זה באמת עובד ויציב...

כי אכן זה נישמע לי TOO GOOD TO BE TRUE...

ז"א מערכת הOSX ניבנתה לחומרה מסוימת ככה שקשה לי להאמין שהיא רצה NATIVLY על - בצורה חלקה וביצועים טובים...

אבל בגלל שהבנתי שבפורום הזה משום מה אוסרים דיבור על נושא זה.. ביקשתי בנימוס שיפנו אליי בפרטי להרחבה... זה גם לא חוקי?!

אני שוב מבקש סליחה שדיברתי אליך בצורה פוגענית - זה בא מתוך תסכול... :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...