Mac vs. PC - עמוד 18 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mac vs. PC

Decktor

Recommended Posts

איך אני אוהב את הבולשיט של המורים, זה מדהים - המורה של אחד החברים שלי (מורה למחשבים) אמר שVB זאת השפה הכי טובה בעולם לבנית תוכנות. אהא!

תוכנות שדורשות כרטיס מסך? הדבר היחידי שדורש כרטיס מסך זה רינדור של וידיאו או תלת מימד ומכיוון שאנחנו לא מדברים על זה זה לא משנה ואם אנחנו כן מדברים על זה, כל מה שקיים במאק - קיים גם בPC ואפילו בPC המבחר גדול יותר ו(לפחות בארץ) זול בעשרות מונים מאשר לקנות אחד של מאק (שאין הבדל בינו לבין אחד לPC, אני יודע שבישנים היה הבדל אבל נראה לי כיום כבר אין).

זיכרון ומחשב? שניהם עם כמעט אותה חומרה, אני לא יודע איזו מערכת תצטרוך יותר אבל שוב, ההבדל בכלל לא גדול בין המערכות ולגראפיקאי בארץ יותר משתלם , לא יודע מה הולך בחול

כן זה פה השאלה שלי ...

שאני קניתי תמחשב החדש שלי היו לי כוונות ללכת על מאק..

ואחרי הרבה הרבה חושבים הלכתי על פי סי

העם צדקתי בזה ? ועם לא למה?

ולמה בבתי דפוס משתמשים רק במאק תוכל להסביר לי את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 845
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בבתי דפוס משתמשים במק משנת 1987 - באיזה G4 מצ'וקמק עם 12 מגה ראם ולמה? כי זה פשוט אצלם וזה הרבה (מאד) כסף לרכוש רשיון חדש ואיך אומרים - "אם זה לא שבור - אל תתקן את זה" זה לא באמת כי לא היה נותן להם את מה שהם רוצים, להפך, הוא היה נותן יותר ואולי זה גם קצת כי כשהם למדו לעצב היה להם מורה כמו שלך (או של אחד מפה) שאמר שמאק זה הכי טוב והיי, אם המורה אמר אז הוא מבין (אני רוצה לראות אותך מאמין לטכנאי שכונתי שיגיד לך שפנטיום D הוא הכי מהיר בעולם).

צדקת? מבחינת מה? אם אתה אוהב את המראה של מאק ואת התוכנות שם (אני מאד אוהב את זה) אז טעית (למרות שאפשר לדמות את זה) אם הלכת על משחקים ועיצוב אז צדקת אם הלכת גם רק על עיצוב אז גם די צדקת (כי במקרה הזה אפשר פשוט לקנות מחשב חזק יותר בפחות כסף מאשר לקנות אימק ישן [אין עוד את החדשים בארץ ולא ידוע מתי יהיו ובטח כמו שמכירים את ידע הם לא יורידו מחירים לדגמים הישנים אלא פשוט ימכרו את החדשים ביותר יקר])

ולכל האלה שיבואו ויגידו שאני מעריץ את ביל גייטס ואני שונא מאקים זה פשוט לא נכון כי אני משתמש גם בלינוקס ואני מת לאיזה מאק אבל אני יודע לחשב עלות מול תועלת וזה פשוט לא משתלם [בארץ!]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאק חסין לחלוטין לספייוור, וירוסים ושאר מרעין בישין, דורש תחזוקה אפסית ולא יכול להיות שהמחשב לא נדלק ותביא אותו לחנות והם יגידו שזה בעיית תוכנה כי אותה חברה מייצרת את כל המחשב.

מאק לא חסין יותר לספייוור, וירוסים מאשר פי סי. טעות חמורה בידך. אלא שמק הוא לא אטרקציה להאקרים ברחבי העולם כי הוא מהווה בקושי 5% ממשתמשי המחשב בעולם. אז דיי עם השטויות האלו.

ויתרה מכך, אתה יכול לבנות שעולה עשרות מונים מבחינת חומרה על , וזה מאותה סיבה של תפוצה.

כמה יצרנים של לוחות אם או רכיבים נוספים של לעומת פיסי, בכלל אי אפשר להשוות. לך תבנה לצרכים מאוד ספציפים ניראה אותך...

לעומת זאת בפי סי האפשרויות כמעט בלתי מוגבלות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור מה שאתם אומרים לא משתלם ללכת על מאק...

ומבחינת ביצעוים פי סי יותר חכם...

תיראה אני עובד עם 5 בתי דפוס

ושם יש רק מאק כמו שאמרת אולי ישן אולי לא...

אבל לפי מה שראיתי אחת החנויות קילה מחשבים חדשים ממש טובים

יצא לי גם לשבת אליהם קצת וזה די עולם שונה מפי סי

אני לא יודע עם להגדיר את זה טוב או לא טוב... מראה פשוט משגע מהירות חסרת מעצורים

ושוב אני חוזר לאותה שאלה..

הבחירה של פי סי או מאק ... מה יותר כדאי? מה יותר טוב? הטרונות חיסרונות??

והגב תודה לכם על זה שאתם נותנים לי כיון נכון לגבי סוג המחשבים האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאק לא חסין יותר לספייוור, וירוסים מאשר פי סי. טעות חמורה בידך. אלא שמק הוא לא אטרקציה להאקרים ברחבי העולם כי הוא מהווה בקושי 5% ממשתמשי המחשב בעולם. אז דיי עם השטויות האלו.

ויתרה מכך, אתה יכול לבנות שעולה עשרות מונים מבחינת חומרה על מק, וזה מאותה סיבה של תפוצה.

כמה יצרנים של לוחות אם או רכיבים נוספים של מק לעומת פיסי, בכלל אי אפשר להשוות. לך תבנה מק לצרכים מאוד ספציפים ניראה אותך...

לעומת זאת בפי סי האפשרויות כמעט בלתי מוגבלות...

למעצב זה משנה הסיבה למה הוא חסין אלא העובדה שפשוט אין לו שום ספייור והוירוס היחיד שנוצר דרש סיסמת אדמין בשביל לעבוד, אני לא יודע מה איתך אבל כשאני מקבל מייל עם תמונה שפתאום דורשת סיסמת אדמין אני אבין שמשהו לא בסדר.

הסיבה שזה דרש את הסיסמה היא פשוט בגלל מערכת הרשאות יוניקס שיש למאק לעומת , לא משנה מה תגיד מערכת מבוססת יוניקס תהיה יותר בטוחה ממה שיש ל MS להציע כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה פה השאלה שלי ...

שאני קניתי תמחשב החדש שלי היו לי כוונות ללכת על מאק..

ואחרי הרבה הרבה חושבים הלכתי על פי סי

העם צדקתי בזה ? ועם לא למה?

כן אם יש לך תקציב מוגבל.

ולמה בבתי דפוס משתמשים רק במאק תוכל להסביר לי את זה?

בתי דפוס תמיד האחרונים לשדרג.

btw עיתון הארץ היסב את רוב המחלקות הגרפיות שלו ל-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

תגידו... מדוע בתחום העיצוב הגרפי המאק הרבה יותר פופולרי מ-, אפילו בארץ? יש לכך סיבות מעשיות, או שזה רק בגלל ההיסטוריה (הגרסאות הראשונות של פוטושופ ופריהנד היו למאקים בלבד)?

בקיצור, חברתי מעצבת גרפית ואני רוצה לקנות לה מחשב. אני מתלבט בין דיי חזק עם מפרט של 4500 ש"ח, או MacMini עם חומרה יותר חלשה אבל עם OSX בכ-6000 ש"ח. לכאורה נראה יותר שווה כי הוא יותר חזק, יותר זול וכל התוכנות הגרפיות המקצועיות רצות גם על , אבל משום מה, המאק עדיין פופולרי אז אני מאד מתלבט בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף פי סי מהסיבות שכבר הזכרתי.

אני זוכר שלמדתי פוטושופ בב"ס מנטור (ב"ס מס' 1 בארץ) המנהלים שם תמיד ליגלגו על הפי סי כמה שהוא נחות ממק. ותמיד היה לי ויכוח איתם וטענתי שהם טועים. וראה זה פלא כעבור שנה הם הסבו כיתה שלמה ל פי סי, כנראה נפל להם האסימון. לא שאני מזלזל במק יש לו מצויינת אולם לא הכול ורוד במק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, חברתי מעצבת גרפית ואני רוצה לקנות לה מחשב. אני מתלבט בין דיי חזק עם מפרט של 4500 ש"ח, או MacMini עם חומרה יותר חלשה אבל עם OSX בכ-6000 ש"ח. לכאורה נראה יותר שווה כי הוא יותר חזק, יותר זול וכל התוכנות הגרפיות המקצועיות רצות גם על חלונות, אבל משום מה, המאק עדיין פופולרי אז אני מאד מתלבט בנושא.

המק מיני ממש חלש לגרפיקה ולא מצדיק את המחיר המופקע שלו.

היום כבר אין הבדלים בין מק ל- במיוחד כשעובדים בחבילה של אדובי CS, התוכנה זהה בשני הפלטפורמות.

מנטור ממש משוחדים לגבי המק, הם לא דוגמה אובייקטיבית לעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק בהחלט מנטור תמיד הייתה מורעלת למאק

ככה גם הספרים שהם מנסים לדחוף לך חחחח

כאילו עם ניסתכל על זה ככה אתה לומד לדוגמא

אז עם אתה לומד למה ליקנות ספר למידה הם לא חושבים על זה לרגע...

בקיצור מאק או פי סי בסוף כימעט כולם בוחרים פי סי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק בהחלט מנטור תמיד הייתה מורעלת למאק

ככה גם הספרים שהם מנסים לדחוף לך חחחח

אל תצחק על הספרים של מנטור, אלה ספרים הטובים ביותר בעברית לתוכנות של אדובי שאתה יכול לרכוש. עובדה אדובי הרשתה למנטור להשתמש בלוגו שלהם בכל הספרים שמנטור מוציאה תחת ידם, וזה אומר הכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תצחק על הספרים של מנטור, אלה ספרים הטובים ביותר בעברית לתוכנות של אדובי שאתה יכול לרכוש. עובדה אדובי הרשתה למנטור להשתמש בלוגו שלהם בכל הספרים שמנטור מוציאה תחת ידם, וזה אומר הכל...

לא ממש, יש בארץ כותבי ספרים לא פחות מוכשרים ממנטור, העניין שהם פחות מפורסמים צריך רק לחפש יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צחקתי על הספרים שהם מוציאים צחקתי על זה

שאתה נירשם לקורס במנטור תמיד המורה ידחוף לך ספר שלהם

אז קרא בשנית את דברי ושים לב שלא דיברתי פה על מי שכתב אתת הספר

והגב על תחשוב שאדובי רק בשיטוף עם מנטור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...