אתם צמים? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם צמים?

sagi_10

אתם צמים ביום כיפור הזה?  

1350 הצבעות

1. 1. אתם צמים ביום כיפור הזה?

Recommended Posts

• תגובות 157
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

צם

למה צמים?

כו וידבר יהוה אל-משה לאמר. כז אך בעשור לחדש השביעי הזה יום הכפרים הוא מקרא-קדש יהיה לכם ועניתם את-נפשתיכם והקרבתם אשה ליהוה. כח וכל-מלאכה לא תעשו בעצם היום הזה כי יום כפרים הוא לכפר עליכם לפני יהוה אלהיכם. כט כי כל-הנפש אשר לא-תענה בעצם היום הזה ונכרתה מעמיה. ל וכל-הנפש אשר תעשה כל-מלאכה בעצם היום הזה והאבדתי את-הנפש ההוא מקרב עמה. לא כל-מלאכה לא תעשו חקת עולם לדרתיכם בכל משבתיכם. לב שבת שבתון הוא לכם ועניתם את-נפשתיכם בתשעה לחדש בערב מערב עד-ערב תשבתו שבתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי הכופרים יחגגו פה באתר ביום כיפור

I'm in...

ככה נסנן את הכופרים האמיתיים מהכאילו כופרים שביום שבת נכנסים לפורום אבל ביום כיפור פתאום הופכים עורם

הקונספט של יום כיפור של להרהר במעשיך הרעים ולהצטער עליהם נחמד ויפה, כל עוד זה נעשה ממקום טוב ולא מאיומים שאחרת

"תבוא עלייך הרעה" ושאר דמגוגיה דתית זולה.

אהה כן, ואישית אני מגדיר את עצמי כאגנוסטי

עריכה:

ואם כבר, מעניין אותי לדעת,

מי מהאנשים שצם טורח לשמור על מצוות אחרות ואינו נזכר לשמור מצוות יום אחד בשנה? (כלומר שומר שבת, כשרות ושאר מצוות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צם אבל לאו דווקא בגלל המשמעות הדתית של הנושא, אלא מטעמים סמליים, של סליחה וחרטה על מעשי הרעים. אני מאמין שכל אדם, בלי קשר לדתו צריך משהו בסגנון. אפילו אם זה יום אחד בשנה, אבל זה נותן לך זמן להרהר בחייך, ולפי דעתי זה דבר מעניין שיכול לעשות לך רק טוב.

ויש את אלה שחלשים מדי בשביל לצום 25 שעות מסכנות, כמו 14 אנשים מפה[בינתיים, אני בטוח שהמספר הזה יגדל], שמתרצים את זה בהיותם "אתאיסטים"

טוב טוב.. זאת מדינת היהודים, אם אתם לא יהודים, אתם מוזמנים ללכת.. אף אחד לא מחזיק אתכם..

מה זה בדיוק אגונסטי? תוכל להאיר את עיניי?

אני לא בטוח מה זה אומר "אגוניסט", אבל אגון- או agony באנגלית, אומר צער, ייסורים, עינוי. אני מניח שהוא אחד שאוהב דברים כאלה, או משהו בסגנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...