אתם צמים? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם צמים?

sagi_10

אתם צמים ביום כיפור הזה?  

1350 הצבעות

1. 1. אתם צמים ביום כיפור הזה?

Recommended Posts

• תגובות 157
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אדם כלבבך? טוב לדעת...

אני תמיד שמח להתחבב על אנשים (מצד שני, מצחיק אותי באותה מידה שאנשים שונאים אותי בגלל דעותי, וגם לזה אני רגיל)

אני אשכנזי, ההורים שלי מארגנטינה (והסבים שלהם [או ההורים? לא יודע] מאיזור פולין ורוסיה [תלוי איזה צד של המשפחה])

:lol: זה בדיוק מה שאני אמרתי לו לפני הרבה זמן...

באמת? מתי זה קרה?

אם כך, תודה גם לך

סחטיין Guy King, אהבתי כל מילה

ואם כבר, מה שעדיף בנצרות (רק בקתוליות, אני חושב) זה שאתה יכול להתחמק מכל דבר ולהגיע לגן עדן

כל עוד אתה מתוודה (מתוודא?) לפני שאתה מת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אין חוק שמחייב אותם לצום בתאריך המסויים הזה לזמן המסויים הזה.

רוצה לצום בכיפור? תצום.

לא רוצה? אל.

רוצה לצום ביום אחר? גם אפשר.

ד"א, לכל מי שצם, כמה הערות:

1) למי שצם כי הוא יהודי, בגלל הדת וכו' - יום שבת יותר חשוב מיום כיפור, עצם העובדה שלא שמרתם על שבת אחת לפחות חמורה יותר מלא לצום ביום כיפור.

2) למי שצם כי הוא יהודי, בגלל הדת ובשביל שאלוהים יסלח לו - אם כבר אז עד הסוף. אם צמים בשביל העניין הדתי או היהודי צריך גם לא לרכוב על אופנים, לא להשתמש בחשמל ולהיות ולהתפלל 25 שעות בבית-כנסת.

3) אתם באמת חושבים שאלוהים יסלח לכם על הכל אם תצמו? וצריך את יום כיפור בשביל לסלוח? אי אפשר לעשות את זה לפני או אחרי? ומה, פתאום ביום כיפור לאנשים יש נקיפות מצפון והם מחליטים לבקש סליחה מאנשים שהם פגעו בהם? לפני זה לאותם אנשים לא מגיעה סליחה? והאמת שיום כיפור די מזכיר לי את מנהג הווידוי בנצרות, שמתוודים על החטאים בפני אלוהים/הכומר ובבקשת סליחה פשוטה הכל מכופר (וביהדות זה מלווה גם בסוג של התעללות עצמית, דומה קצת לסונים הייתי אומר).

לא חושב שהיתי יכול לנסח את זה יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הולך לישון

אני מדבר עם חברה שלי שנמצאת כבר שבוע וחצי (וחוזרת רק עוד שבועיים) בארגנטינה דרך האייסיקיו

אז בנתיים, בואו נתווכח קצת על דת ומדינה...

חוץ מזה, אני אקום מחר בבוקר ואז מה? זה לא כאילו מחר יש לי משהו יותר טוב לעשות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, זה מדהים (באופן כללי) עד כמה ישראלים חושבים אותו דבר...

למה בדיוק אתה מתכוון?

ואם כבר ביום כיפור אנו עוסקים, מישהו יכול להסביר לי למה לפי חוק מעבירים את השעון שעה אחורה לפני יום כיפור?

הבנתי שזה "עוזר לצום" או משהו כזה, אבל למה? הרי תחילת וסוף הצום הם לפי השמש והכוכבים וגם זמני תפילות,

אז מה זה משנה מה השעון הדיגיטלי בוידאו של מי שצם מראה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כל התארד הזה טיפשי

וואלה כל אחד יעשה מה שהוא רוצה אבל בשקט !

אבל תאמת זה מגעיל לראות שאנשים פה מתגאים בזה שהם לא צמים...

תשמרו את הדעות שלכם לעצמכם

אני לא מתכוון להגיד מה אני יעשה כל דבר שתגידו פה יגרום לויכוח אז בואו נחסוך את ה 50 עמודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני חושב שדי מיצינו תוויכוח.. אז אני רק אאחל לכולם - גם ללא צמים, גמר חתימה טובה!

ואגב, אתם מוזמנים להגיד לי מזל טוב. מחר[או בעצם היום, עבר 12 בלילה] יש לי יומולדת.

וואלה, חוץ מזה שתקעו לי צום על היומולדת - הכל טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזל טוב (והיי, יכול להיות יותר גרוע, אני נולדתי ביום הולדת של היטלר והיום הולדת שלי נופל

על יום הזכרון לחללי מערכת ועל יום השואה כל כמה שנים)

וואלה כל אחד יעשה מה שהוא רוצה אבל בשקט !

אבל תאמת זה מגעיל לראות שאנשים פה מתגאים בזה שהם לא צמים...

תשמרו את הדעות שלכם לעצמכם

שמעת על חופש הביטוי? או ששטויות כאלה של בני אדם לא חלות עלייך?

(אומנם אין חופש הביטוי בארץ, אבל לא משנה. בתאוריה היה צריך להיות אם לא היינו מדינת צבא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חושב שהיתי יכול לנסח את זה יותר טוב.

סחטיין Guy King, אהבתי כל מילה

ואם כבר, מה שעדיף בנצרות (רק בקתוליות, אני חושב) זה שאתה יכול להתחמק מכל דבר ולהגיע לגן עדן

כל עוד אתה מתוודה (מתוודא?) לפני שאתה מת

תודה :)

(מתוודה). ומה שעדיף באיסלם, זה שגן העדן שלהם הכי איכותי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...