אנשי מילואים מפריעים לנאומו של אולמרט, ערוץ 10/22 - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנשי מילואים מפריעים לנאומו של אולמרט, ערוץ 10/22

Rhx

Recommended Posts

האם יש לך בעיות בהבנת הנקרא ?

לא לי יש בעיות בהבנת הנקרא.

במידה ויעבור כזה חוק, התחולה שלו תהיה מהבחירות הבאות.

וכן, המטרה של משטר נשיאותי היא לחזק את השלטון

זה עדיין לא יהיה תקף לקדנציה של אולמרט

(בדיוק כמו פעם שעברה שעשו שינוי-בבחירות הישירות)

א. הרבה יותר קל להאשים דווקא את הש"ג. וזה אגב מה שעשו בינתיים...

לא האשימו שום ש"ג

המח"ט לא הואשם בשום מחדל שקשור למלחמה אלא ננזף בגלל ההתבטאויות שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

מצטער שאין לי סורק.

מדובר בעיתון ידיעות אחרונות מתאריך 15.9.2006

כתבה של איתמר אייכנר, עמוד 2:

ולמרט מתכנן לשנות שיטת הממשל בישראל

אחרי שההתכנסות (התנתקות, ע.ע.) ירדה מהפרק, אולמרט מאמץ סדר יום חדש. המטרה: להרחיב את סמכויות רה"מ ולהגביל את יכולת הכנסת להפיל את הממשלה.

ולכך תגובה אחת - details , details , details!

הכל נמצא בפרטים . ומי שמצטט מהעיתונות היומית - סופו שיחטא בכך שיתעלם מהפרטים.

א) הדרך ארוכה מהשתעשעות ברעיון של שינוי שיטת ממשל לשינוי ממשי שלה. דבר שסביר שלא יקרה.

ב) אתה כבר בוודאי יודע - שעיתונאים ממהרים להשתשע עם רעיונות כאלו הרבה לפני ראשי ממשלה.

ג) ושוב - הכוונה יכולה להיות ל10 שיטות ממשל שונות, בלי הפרטים הטענה של "דיקטטורה עכשיו" לא בדיוק תופסת.

ד) ואתה יודע מה? אני בספק רב שאפילו אולמרט יודע מהם הפרטים של התוכנית שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל העיקר שאתה "מתמגג" (מלשון דמגוגיה...) לך עם הדגשת מילים שמעולם לא נאמרו.. ::)

ציניות לא תשנה את העובדה, ידידי:

המטרה: להרחיב את סמכויות רה"מ ולהגביל את יכולת הכנסת להפיל את הממשלה.

אז אתה מוזמן להדגיש שוב את המילים "דיקטטורה עכשיו" ולהרגיש גבר-גבר שזרקת לחלל האוויר משפט דמגוגי, אבל העובדה נשארה בעינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם באיזה נאום של שרון צעקו עליו על זה שהוא שלח חיילים למות בלבנון, והוא שלא כמו אולמרט שכאילו התעלם, ענה שלא הוא שולח חיילים, אלא הממשלה, כמו שהממשלה שלחה אותו במלחמת יום כיפור בה נהרגו 4200 חיילים. חבל שאולמרט לא נשלח לשום מלחמה.

בכל מקרה, אם הלחץ יימשך ויגדל אז או שתהיה ועדה ממלכתית או שאולמרט יתפטר כמו גולדה ובגין, רק תזכרו שגם להם זה לקח איזה חצי שנה - שנה.

בקשר לממשל יש לי רעיון, במקום ממשל נשיאותי\ אזורי שאני חושב שלא מתאימים לישראל, פשוט לשנות את זמן כהונת הממשלה לשנתיים, פשוט מסתבר שבמדינה לא יציבה כמו שלנו, אי אפשר להשאיר את אותו שלטון למשך 4 שנים. אני יודע שזה רעיון קצת טיפשי, שמזכיר קצת את הרעיון להוריד את הקו האדום בכינרת כדי לפתור את בעית חוסר המים, אבל זה מקרה שונה, שפשוט מתאים את החוקים למצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל העיקר שאתה "מתמגג" (מלשון דמגוגיה...) לך עם הדגשת מילים שמעולם לא נאמרו.. ::)

ציניות לא תשנה את העובדה, ידידי:

אז אתה מוזמן להדגיש שוב את המילים "דיקטטורה עכשיו" ולהרגיש גבר-גבר שזרקת לחלל האוויר משפט דמגוגי, אבל העובדה נשארה בעינה.

טוב, הויכוח הזה הוא עקר

אתה פשוט טועה ולא משנה כמה הדגשות תשים בציטוט שלך.

http://news.walla.co.il/?w=//975275

שינוי שיטת ממשל לא יכולה לקרות בלי בחירות חדשות בישראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אתה צודק, אבל בכל מקרה אין לי שום רעיון טוב, בחירות אזוריות לא משאירות סיכוי למפלגות קטנות ולא תהיה שום אלטרנטיבה מלבד ה 2-3 המפלגות הגדולות.

גם יש את השאלה איך לסדר את האזורים, שהיא מאוד יכולה להשפיע על התוצאות.

שיטה נשיאותית נותנת יותר מדי כוח לנשיא ויוצרת לעיתים יוצרת חיכוחים בין הנשיא והממלשה לפרלמנט כמו למשל שבוש הטיל וטו על שימוש בתאי מסד של עוברים.

בנוסף הנשיא ממנה על דעת עצמו את הממשלה , מה שיוצר פתח ענק לשחיתות ומינויים פוליטים.

יש לי אולי עוד רעיון וזה ליצור מנגנון של משאלי עם כמו שיש בשוויץ. ולעשות משאל עם על דברים חשובים כמו ועדת חקירה ממלכתית וההתנקות (מלחמה לפעמים צריך לעשות באופן מיידי ולכן במקרה כזה לא עושים משאל עם). דבר כזה יכול להחזיר לציבור את האמון בממשלה שהיא פעולת לפי רצון העם, והכנסת לא תוכל להצביע אי אמון על הממשלה על דברים שהתקבלו לפי רוב העם. מה שיכול להאריך את אורך החיים של הממשלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשנות את שיטת הממשל בהחלט כן, אבל דווקא ככה?

זה שצריך לשנות את שיטת הממשל שלנו זה ברור, אבל המטרה של "שיהיה יותר קשה להפיל את הממשלה" זה מטופש ומסוכן...

צריך לשנות את השיטה ככה שיהיו יותר מגבלות על השרים, לא פחות, ושכל שר יישא באחריות אישית לפעולות שלו.

אין לך רוב לביצוע ההתכנסות אז בוא נשנה את השיטה

או שנחליף את העם המטומטם .

אולמרט לך הביתה אין קונים לך ןלרעיונות המטופשים שלך , ראינו למה גרמה

" ההתכנסות " התקפלות - בריחה מלבנון .

כאדם אינטילגנטי שיודע לנהל את עניני הנדלן האישים שלו בצורה אופטימלית , היתי מצפה ממך להבין שאם רעיון הבריחה מלבנון לא עזר , סביר שהפטנט לא יצליח גם בשטחי איו"ש , לא הריצפה ( השיטה ) היא שעקומה אלא הרקדן לא יודע לרקוד .

אין לך את הכישורים להיות ראש ממשלה ולהנהיג את העם בעת הזו ( ראה התעקשותך למינוי פרץ כשר בטחון למרות שביקש את האוצר ) .

אולמרט לך הביתה לפני שתחריב לנו את הבית השלישי עם הרעיונות המטופשים שלך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להיפך. בחירות אזוריות יביאו להמון מפלגות קטנות. בבחירות אזוריות, בפ"ת ירוצו גם העבודה, גם הליכוד וגם "פתח תקווה שלנו" ולמפלגה השלישית הקטנה, שלעולם לא תוכל לעבור את אחוז החסימה בבחירות כלליות, יהיה יופי של סיכוי בבחירות אזוריות. מי לא רוצה שלאזור המגורים שלו יהיה נציג בכנסת שידאג לו?

גם הח"כים מהמפלגות הגדולות יושפעו מזה. כשנציג העבודה שנבחר מאזור פ"ת ידע שתושבי האזור ישפטו אותו לא רק לפי הביצועים הכלליים של המפלגה אלא גם לפי מה הוא אישית עשה עבור אזור הבחירה שלו, הוא ילחץ הרבה יותר להגיע להשגים עבור פ"ת. כך שר האוצר, למשל, יאלץ להתמודד לא רק עם דרישות תקציביות של מפלגות אחרות ושל שרי הממשלה אלא גם עם דרישות של ח"כים מהמפלגה שלו, בתמיכה מלאה של ראה"מ, כי אף אחד לא רוצה שהמפלגות האחרות יזכו במושבים האלו בבחירות הבאות. עוד 200 מיליון לפ"ת, 150 מיליון לראשון, 300 מיליון לצפון ת"א וכלום לדרום ת"א, שם בחרו בנציג ממפלגה אחרת.

חושבים שזה יביא ליציבות הממשלה? זה רק יעשה את המצב גרוע יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר - אתה מצטט כותרות עיתונים (שהרי אין בהם פרט לאוביקטיביות טהורה, ועמידה דייקנית על הפרטים), ואני הדמגוג.

בינתיים אתה זה שתומך בפושע המסרב בצורה דיקטטורית לחלוטין להקים ועדת חקירה ממלכתית - אך ורק מהסיבה שיש לו מה להסתיר והוא לא רוצה שאותה ועדת חקירה תדיח אותו מתפקידו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, ותזכיר לי מי אתה חושב שאתה, ומי שמאלמרט חושב שהוא, שאתם משתינים בקשת על העם (להזכירך היא מדינה דמוקרטית) ולא מקימים ועדת חקירה ממלכתית, אך ורק בשל העובדה שהיא יכולה להדיח את שמאלמרט מתפקידו?

תפסיק להתעלם מהשאלה הזאת כבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם בדיעה שצריך ועדת חקירה ממלכתית

אבל גם לועדת החקירה הממשלתית, במידה ושר המשפטים נותן לה את הסמכויות המתאימות יש בדיוק אותם יכולות כמו לועדה ממלכתית

(ושטרית כבר הצהיר שהוא נותן לה את כל "השיניים")

אין פה בכלל עניין של "ועדת חקירה ממלכתית יכולה להדיח אותו" (אני גם לא בטוח שזה נכון, היא יכולה לתת המלצה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזאת סוגיה.

כמו הרבה סוגיות אין פיתרון שיכול לרצות את כל הצדדים

אבל מי פה ועד להפליל את אולמרט... לקרוא לו פושע - יש מרחק.

אם הכנסת הייתה רוצה היא הייתה יכולה לכפות על אולמרט ועדת חקירה ממלכתית

באמצעות כלי האי-אמון... אבל לצעד כזה לא הייתה תמיכה רחבה אפילו.

בכל מקרה הוועדה היא בראשות שופט ותבדוק את התנהלות הדרג המדיני והיא כנראה לא תעשה חשבון לאף אחד כי היא לא גורם

פוליטי... והרי גם אם היא לא יכולה להדיח את אולמרט או לפגוע בו אישית - הכח הציבורי של ועדה כזאת הוא עצום

ואם היא תחליט שאולמרט כשל קשה לי לראות אותו נשאר בראשות הממשלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...