אנשי מילואים מפריעים לנאומו של אולמרט, ערוץ 10/22 - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנשי מילואים מפריעים לנאומו של אולמרט, ערוץ 10/22

Rhx

Recommended Posts

• תגובות 112
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

יופי אז זה ההגנה שלך על אולמרט ?

לדבר על השגיאות כתיב הידועות שלי?

וחוץ מיזה אמרתי שמי שרוצה יכול מוזמן לתקן אותי אפילו בפורום הרגיל

אבל על תישתמש בזה כדי לקחת תדיון למקומות אחרים

אני לא מגן על אולמרט חס וחלילה. בבחירות אני ניסיתי לשכנע את כל מי שאני יכול לא להצביע קדימה.

אבל אולמרט הוא ממש לא האשם היחידי, ותאמת, פרץ בכלל לא אשם.

הרמטכ"ל אשם בזה שהצבא שמוחזק על ידו לא תיפקד טוב (בנימה קלה מאוד).

ויש עוד הרבה אשמים. ואם אתה מאשים את אולמרט בכל מה שקרה אז אני יכול גם להאשים אותו בזה שלא סיפק לך חינוך ראוי ובגללו יש לך שגיאות כתיב (שזה כמובן יותר הגיוני), לכן אני יכול להגיד שאולמרט אשם שיש לך שגיאות כתיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויש תשתוק כבר.

דמוקרטיה, לא? זכות העם להגיד מה שהוא חושב על ההנהגה הכושלת שלו.

ו-"חולאים" תקרא לחברים שלך, חוצפן בן חוצפן.

XTPE,

אם לא הבנת - הם לא כועסים על שמאלמרט שהוא חתיכת אידיוט (למרות שזה מה שהוא, כן? שלא תהיה טעות..), אלא על זה שהוא חתיכת אידיוט שלא לוקח אחריות ומסרב להקים ועדת חקירה ממלכתית, שיש לה סמכות להעיף גם אותו אם היא רוצה. מה יש לו להסתיר??

ועדת חקירה ממלכתית צריכה להיות פה, נקודה..

שיקח אחריות על מה שגרם, הוא פרץ(שנקלע למצב מאוד לא נעים בסה"כ, כי הוא ממש לא מתאים לשר הבטחון, הוא היה צריך להגיד מההתחלה לא, כי הוא היה אמור להיות האוצר), ודן חלוץ שניהל מלחמה די כושלת, ומי שיגיד אחרת מאוד טועה, אומנם היו כמה הצלחות אבל המון טעויות - הוא היה אמור להספיק לסדר את הכל, אפילו בזמן המאוד קטן שהיה לו..(ושוב אני חוזר על זה שאני לא תומך ברמטכ"ל מח"א, מצטער..)

עם הסדירים עוד מילא, אבל הוא היה צריך לדאוג לחיילי המילואים באופן מלא, מג"דים סירבו לשלוח את הגדודים שלהם ללבנון מכיוון שאין אספקה, ככה לא צריך להתנהל .

ושיסרב עד מחר, הלחץ עליו יחזיק גם חודש אפילו, למרות שהוא לא המקור היחדי לאשמה, אבל הוא כן היה צריך לפחות אבל לפחות לתת ועדת חקירה ממלכתית כדאי שתראה מה קרה פה, ומי הם האשמים.. אבל נראה לך שהוא יעשה את זה? ממש לא. אני אישית נדהמתי שהוא גם החזיק חודש אחרי המלחמה כראש הממשלה, זה היה ברור שהיו צריכים לצאת פה אשמים ומיד.

אפשר לקחת לדוגמה את אלוף אדם, שלא היה אשם במלחמה הזאת, ואני אומר לכם את זה. חלוץ הפיל עליו את התיק ונתן לו להתפטר, שאלו את אדם שאלות והביאו כלפיו טענות, עכשיו כשהוא התפטר כל הטענות ילכו לדן חלוץ לשר הבטחון ולרה"מ, הוא לא יצא טיפש הייתי אומר.. הוא יודע מה הוא עושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, סקר "אופטימי":

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3306581,00.html

כתבתי "אופטימי" במירכאות, מכיוון שאני לא חושב שאנשים יזכרו את זה עד הבחירות, וברור לכולם שאין לו את הביצים לקחת אחריות (מה שטבעי שראש ממשלה יעשה) ולהתפטר - כמו כן, כל סיעות הקואליציה מאבדות את רוב כוחן לפי הסקרים, כך שאין סיכוי שהקואליציה תתפרק (כי זה, כנראה, יביא לבחירות - מה שיפיל את כל המפלגות האלה).

זכרתי שיש ציטוט של יוזף גבלס "אם תאמר שקר מספיק פעמים, אנשים יתחילו להאמין שהוא נכון" אבל לא מצאתי קישור לזה... בכל מקרה, הנה קישור טוב להדגמת המצב כרגע:

http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Lie

ציטוט מתוכו:

His primary rules were: never allow the public to cool off; never admit a fault or wrong; never concede that there may be some good in your enemy; never leave room for alternatives; never accept blame; concentrate on one enemy at a time and blame him for everything that goes wrong; people will believe a big lie sooner than a little one; and if you repeat it frequently enough people will sooner or later believe it.

וזה עובד :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אברהם אבינו ?

אתה סתם מתחמק בצורה דמגוגית לחלוטין. הוא ראש הממשלה ולכן האחריות היא עליו, נקודה. מעניין למה הוא כלכך מפחד להקים וועדת חקירה ממלכתית עם סמכויות לבדוק גם את התפקוד שלו... ::)

ומעניין למה קראתי בעיתון לפני שבוע שהוא מנסה להעביר מספר שינויים בחוק, שיקשו על הצבעת אי-אמון והפלת הממשלה - ויקנו לראש הממשלה סמכויות רבות יותר להחלטות באופן אישי - דיקטטור.. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשורה לכאן דמגוגיה?

יכול להיות שהוא אשם, אבל אתה לא יכול לקבוע את זה.

גם לועדת חקירה שהוא הקים יש סמכויות לבדוק את התפקוד שלו.

אני לא יודע על איזה שינויים בחוק אתה מדבר אבל זה לא נשמע סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבדוק - אולי. אבל לוועדת חקירה ממלכתית יש סמכות להורות על הדחתו. לוועדה שהוא החליט בסופו של דבר להקים יש פחות או יותר את כל הסמכויות של ועדת חקירה ממלכתית, חוץ מהסמכות הזו.

אני לא יודע מה איתך, אבל לי זה נראה חשוד. אני יכול להבין למה מעדיפים ועדה ממשלתית בעלת סמכויות מוגבלות על פני ועדת חקירה ממלכתית, אבל למה לוותר רק על הסמכות לפגוע בראש הממשלה? זה נראה כאילו הוא יודע שיש לו משהו מכוער להסתיר.

השינויים בחוק אמורים לתפוס, למיטב הבנתי, רק מהבחירות הבאות. לדעתי כל השינויים המוצעים בחוק רק ירעו את המצב ואני מקווה מאוד שלא יעברו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שאין לי סורק.

מדובר בעיתון ידיעות אחרונות מתאריך 15.9.2006

כתבה של איתמר אייכנר, עמוד 2:

אולמרט מתכנן לשנות שיטת הממשל בישראל

אחרי שההתכנסות (התנתקות, ע.ע.) ירדה מהפרק, אולמרט מאמץ סדר יום חדש. המטרה: להרחיב את סמכויות רה"מ ולהגביל את יכולת הכנסת להפיל את הממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי, באמת, ואתה עוד קורא לי דמגוג.

מהלך כזה (אם יקרה) יחול מהבחירות הבאות והלאה, זה בכל מקרה לא יהיה רלוונטי לקדנציה שלו.

יותר מזה, יש לנושא תמיכה די רחבה

זהו אחד התנאים של ליברמן לכניסה לקואליציה ואפילו ביבי תומך בזה.

כרגע יש ועדה שבודקת התכנות שיטה כזאת (משטר נשיאותי כמו ארה"ב/בחירות אזוריות)

יש גם סיבה טובה למשטר כזה בארץ

(רק שתי ממשלות! שרדו את מלוא כהונתן מקום המדינה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אברהם אבינו ?

אתה סתם מתחמק בצורה דמגוגית לחלוטין. הוא ראש הממשלה ולכן האחריות היא עליו, נקודה. מעניין למה הוא כלכך מפחד להקים וועדת חקירה ממלכתית עם סמכויות לבדוק גם את התפקוד שלו... ::)

ומעניין למה קראתי בעיתון לפני שבוע שהוא מנסה להעביר מספר שינויים בחוק, שיקשו על הצבעת אי-אמון והפלת הממשלה - ויקנו לראש הממשלה סמכויות רבות יותר להחלטות באופן אישי - דיקטטור.. ::)

אז נכון - האחריות היא עליו כי הוא ראש הממשלה- אבל לא זו החוכמה. להטיל את האחריות על הגורם הגבוה ביותר בשרשרת הפיקוד זה קל , ודמגוגי באותה מידה.

לא סתם במערכת השילטונית יש מושג שנקרא האצלת סמכויות, לא ראש הממשלה יכול לדאוג לרשימות המלאי בימ"חים, לא שר הבטחון צריך לדאוג למלחמות הגנרלים, ולא הרמטכ"ל צריך לדאוג לבירוקרטיה וכסת"ח של הקצונה הזוטרה. לכל דרג יש האחריות שלו .

ולכן האפשרות היא פשוטה - או לשלוח הביתה את כולם מרמת הלוחם בשטח שסרח ועד לראש הממשלה, או לערוף ראשים למעלה - כי זה "מסתדר טוב פוליטית" ונותן קצת דם לעם , ובעצם מכסה על בעיות יותר עמוקות שקיימות בדרגי הביניים.

או לבדוק טוב ולעומק (ובלי דמגוגיה זולה וחצאי אמיתות) מי סרח בצורה כזו שלא ניתן לתת לו אחריות , ולמי לא. את זה - עדיין אף אחד בתקשורת כעוד לא עשה, כי זה לא דרמטי מספיק- ולכן "לא מעניין הציבור" .

ואגב- יש הבדל מהותי בין משטר נשיאותי למשטר דיקטטורי. למד על מה אתה מדבר לפני שאתה בדבר. אם כי אני חייב להודות כי בפוליטיקה חסרת בושה כמו בישראל - ההבדל דק למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש לך בעיות בהבנת הנקרא ?

המטרה: להרחיב את סמכויות רה"מ ולהגביל את יכולת הכנסת להפיל את הממשלה.

את זה בהחלט ניתן לעשות החל מהקדנציה שלו, אין שום קשר בין זה ובין בחירות והוא עושה את זה פשוט כדי להגן על התחת שלו, עם כמה שקשה לך לקבל את זה.

מאותה סיבה בדיוק הוא מסרב לוועדת חקירה ממלכתית.

The Grey Matter, לפני שאתה טוען דברים כמו "הכי קל להאשים את הראש", תחשוב על שני דברים:

א. הרבה יותר קל להאשים דווקא את הש"ג. וזה אגב מה שעשו בינתיים...

ב. אף אחד לא טען שאולמרט אשם. כלומר, כן, טוענים את זה. אבל בשביל "להוכיח" צריך ועדת חקירה. מה שבטוח זה שהוא צריך לקחת אחריות אישית (כן, תתפלא, כשאתה מקבל תפקיד פיקודי מגיעה איתו גם אחריות אישית) - ואת זה הוא מסרב לעשות. מעניין מאוד למה.

לבדוק - אולי. אבל לוועדת חקירה ממלכתית יש סמכות להורות על הדחתו. לוועדה שהוא החליט בסופו של דבר להקים יש פחות או יותר את כל הסמכויות של ועדת חקירה ממלכתית, חוץ מהסמכות הזו.

אני לא יודע מה איתך, אבל לי זה נראה חשוד. אני יכול להבין למה מעדיפים ועדה ממשלתית בעלת סמכויות מוגבלות על פני ועדת חקירה ממלכתית, אבל למה לוותר רק על הסמכות לפגוע בראש הממשלה? זה נראה כאילו הוא יודע שיש לו משהו מכוער להסתיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...