לסטודנטים פה - מתי חוזרים ללימודים? + ברבורים על עתודה - עמוד 27 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לסטודנטים פה - מתי חוזרים ללימודים? + ברבורים על עתודה

bezadon

Recommended Posts

בסידרת חיילות באים נציגים מיחידות שקולטות עתודאים ומסבירים על התפקידים... שם הוא יבין מה הסיכויים שלו להגיע לתפקיד שרק מוח מעוות של מישהו שהייה יותר מידי זמן במבא יכול לקשר אותו למקצוע שהוא לומד... זה לא קשור לטירונות\ אבט"שים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 487
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

*ההודעה הזאת מתייחסת לפוסט שלפני ההתכתבות של מינימייזר וIG. שלחתי ופתאום אני רואה שנוסף עוד דף מאז.

אני מניח שאם אתה ישן בבית החייל אז אין לך "זמן פנוי" לבית, משפחה וכו'.. מצד שני - אפשר לשכור דירה בעיר והצבא עוזר לך במימון בסביבות ה-200$.

בקשר לאטימות של המערכת - אז בחוץ אין משפטים, זה נכון, אבל מה אתה חושב מונע ממקום עבודה אחר להיות גם אטום?

עכשיו, ב-3 שנים הראשונות אתה מרוויח לפחות 669, ואם את ה-3 שנים האלו היית עושה בצבא באופן רגיל היית מקבל כ-350 (או כ-700 או היית קרבי).

אחרי 3 שנים ה-5,500 זה על הנייר - אבל שוב, ההטבות יכולות להגיע למקסימום של 4,000, ובוא נניח ש"ניצלת" אותן בסכום של 2,500 - זה 8,000 נטו. סכום מאוד גבוה. ובחוץ מאוד קשה להרוויח יותר - ושוב הדוגמה עם השכן שלי, ואל תשכח שעובדי הבנקים ובתחום הפיננסים מרוויחים הרבה מאוד, תמיד בטבלאות של השוואת השכר תחום הבנקאות נמצא אחרי חברת החשמל מבחינת השכר הממוצע עם כ-17,000 ברוטו, ולמרות זה בהתחלה אי אפשר לצפות להרוויח יותר מ-6,000.

עוד נקודה - אני עכשיו ממן את עצמי. בעבודה טובה בגן אירועים אפשר להרוויח כ-5,000 בחודש ויש גם מענקים של הצבא. מעונות ושכר לימוד אני משלם בעצמי ועם הנסיעות והאוכל ההורים קצת עוזרים - אבל ביחס לסטודנט הממוצע פה - ורובם אחרי ולרובם אין משפחה - אני מוציא יותר מהכיס שלי. רוב הסטודנטים גרים אצל ההורים, וחלקם גם ממומנים ע"י הוריהם בכל האספקטים.

ולגבי הגיל - רוב הסטודנטים מתחילים בגיל 24-25, ויש גם יוצאי דופן בגילאי 20-23 ו-26-30. אבל זה לא כמו הפסיכו' - אני לא מכיר את כולם ממש ממש אישית, אני רק יכול להגיד שאני בכיתה של 80 תלמידים ובערך 60% בגילאי 24-25, 30% בגילאי 20-23 וכ-10% 27 ומעלה. הסיפור הוא ככה - מגיל 18/19-21/22 בערך, אחרי זה עבודה שנתיים-שלוש (או שחוסכים ללימודים או שמוציאים את הרוב על טיול גדול), ואז שחוזרים עושים פסיכו' ומתחילים ללמוד.

בקשר לפיטורים - שוב, זה עניין של גישה. אני אגלה לך סוד - יש הרבה מאוד אנשים בקבע, שחתמו קבע מרצונם החופשי, בכל פעם האריכו אותו מרצונם החופשי, והם אפילו מרוצים מהצבא. חלקם גם לא עתודאים.

בקשר לביזבוז זמן על טיסה להודו - אתה יכול תמיד לנסוע לחודשיים וחצי להודו בתקופות בין הסימסטרים, או לבקש דח"ש נוסף לחצי שנה.

בקשר לעבודות הגרועות - לי לפחות רלוונטי כל מה שקשור לכלכלה, ושמעתי ששם השיבוצים הוגנים וטובים. מירמורים שמעתי בעיקר (ובעיקר בפורום של תפוז, אני מניח שזה מייצג), מהנדסת חשמל, פיזיקה ושאר הריאליים שמתבאסים מזה שהם לא במו"פ אלא קציני מצגות. מבאס, אבל לא רלוונטי עבורי.

ו-MiniMizer, אולי אתה בצבא, אבל אתה במקום מאוד מסוים, בתפקיד מאוד ספציפי ותחת אנשים מסוימים. ואולי אני לא בצבא, אבל רוב החברים שלי כן, וחלקם גם עובדים אחרי שהם עברו קורסים מקצועיים, וזה לא נשמע כזה מזעזע, צר לי. ואתה נותן דוגמה להנדסת חשמל - בתחום הזה ובתחום ההנדסה שמעתי הרבה זוועות, אבל זה לא רלוונטי לגבי.

שמעתי את כל הדברים הרעים על הצבא, אבל משום מה אתם מתעלמים בהפגנתיות מהדברים הטובים וגם מהאופציות שיש בחוץ.

ואם לא יהיה טוב - אז לא יהיה טוב. אם אין מה לעשות, אז מה הטעם לחשוב או לדבר על זה? אני בטוח שהצבא זה הרבה פחות ממה שאתם מנסים לעשות ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה.. חחח.. אז למה קוראים לזה סדרת חיילות? :screwy:

כי זה סידרה של נציגי חיילות שמגיעים אחד אחרי השני להרצות על התפקידים שלהם ::)

Guy King, תעבור סידרת חיילות ואז תדבר על תפקידים. תאמין לי שגם במקצוע שלך תפקידים שלא תרצה לגעת בהם עם מקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הויכוח פה די מיותר...

מי שלא עשה לא בדיוק יכול לדבר על איזה תנאים יהיו או לא יהיו לו, ובטח שלא יכול להצדיק את העתודה.

ומי שלא עשה תואר, לא יכול לדבר על כמה שיותר עדיף לעשות את זה אחרי - כי בכל זאת, החיים האקדמיים של עתודאי בד"כ הרבה יותר נוחים מאלו של סטודנט רגיל. ואני לא מדבר על התערות בסטודנטים ה"רגילים" - זה כבר תלוי באופי של אותו בנאדם. אבל מבחינה אקדמית - לעתודאים אין מילואים, ברוב המוחלט של המקרים הם לא צריכים לממן את עצמם, ויש עוד יתרונות.

במלים אחרות, לעתודה, כמו כל מסלול בחיים, יש הרבה יתרונות והרבה חסרונות, שמשתנים מאדם לאדם, וכל אחד בוחר על מה להסתכל.

ועתודה, כמו כל מסלול בחיים, זה הימור. אתה יכול ליפול טוב, ואתה יכול ליפול לא טוב (וזה, ד"א, מאוד תלוי בדעה האישית שלך - תפקיד שמישהו אחד חולם עליו, מישהו אחר לא יגע בו במקל).

אז נכון, אמרו פה שזה הימור שהוא לא בהכרח מושכל - אתה עיוור להרבה מאוד גורמים קריטיים, אתה צעיר פעור ונוח להשפעה, ועוד. אבל בדיוק בגלל זה המשפט בה"א הידיעה שצריך להגיד לכל מי שמתכוון ללכת לעתודה זה להכנס למסלול מבחירה שלך וכי זה מה שאתה רוצה (ולא כי הורים לוחצים או w/e), ולהכנס לזה בעינים פקוחות - שלא יהיו הפתעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שאני מנסה להסביר :P

יש הרבה יתרונות בלימודים, יש חסרונות בשרות, רק שבשרות לאף אחד לא קל. לי לדוגמא יש פרופיל 72 ורוב הסיכויים שהייתי מגיע לאיזה יחידה מעפנה ושורף תאי מוח במשך 3 שנים. אם אני אפול לתפקיד מעפן כעתודאי יש סיכוי שישרפו לי קצת פחות תאים... בקבע בד"כ התנאים משתפרים והם לא הרבה פחות טובים מתנאים שיש לסטודנט שסיים את התואר אחרי הצבא.

הרבה תלוי בבנאדם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Guy king - תהיה בריא והמון בהצלחה.

אבל הרשה לי לומר "אמרתי לך" מבעוד מועד.

אגב, אני הייתי גם כן בתפקיד שדרש מיונים קדם צבאיים. המקרה שלי הרבה פחות גרוע שכן הייתי צריך לחתום רק שנה קבע.

גם אני סיננתי את כל מה שאמרו לי על התפקיד ועל הצבא לפני הגיוס, אבל בסוף גיליתי שהשד כן נורא כ"כ וכולם צדקו.

אם עכשיו הייתי חוזר לתקופת התיכון כנראה שהייתי עושה דברים אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Guy king - תהיה בריא והמון בהצלחה.

אבל הרשה לי לומר "אמרתי לך" מבעוד מועד.

תודה ;). הרבה אנשים אמרו לי דברים כמו המשפט השני שלך ויותר מדי פעמים הם טעו, זאת הסיבה שאני מתקשה להאמין לך. זה לא משהו אישי, פשוט ניסיון עבר.

We Will See

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...