לסטודנטים פה - מתי חוזרים ללימודים? + ברבורים על עתודה - עמוד 22 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לסטודנטים פה - מתי חוזרים ללימודים? + ברבורים על עתודה

bezadon

Recommended Posts

בעתודה אתה לומד תואר, אחרי זה עושה את ה3 שנות חובה ונשאר 3 שנים לקבע, כל זה כקצין.

לגבי מקצועות- כנס לאתר של כל מוסד אקדמאי ושם תמצא מידע למועמדים, שכולל הסברים על המקצועות. אם יהיו לך שאלות על מקצוע ספציפי תשאל. זה בלתי אפשרי לפרט לך עכשו על כל המקצועות...

יתרונות בעתודה: מימון של הלימודים, אין יציאות למילואים בזמן הלימודים, ניסיון מקצועי של כמה שנים (תלוי בכמה תהייה טוב במקצוע שלך...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 487
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מספר שנות לימוד זה ברור, אבל החומר אותו החומר? או שככל שעולים בתואר יש יותר חומר?

לא יודע עד כמה זה נכון (אני לא מבין בזה כלום) אבל שמעתי שאם יש תואר כלשהו, מקבלים משכורת מדי חודש על זה שיש לך תואר - חוץ מהמשכורת הרגילה, זה נכון? ועד כמה המשכורת היא גבוהה? (כמובן ככל שהתואר יותר "גבוה" המשכורת גבוהה יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתואר שני מתמקדים בד"כ בנושא מסויים ולומדים אותו לעומק. בד"כ עושים מחקר\ מפתחים משהו...

לגבי כסף-תלוי איפה אתה עובד. לגבי מה שאתה מדבר עליו, אם אני לא טועה אז זה מתייחס לדמי אבטלה אם אני לא טועה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי שהטכניון זה כל המרובעים וכל העקומות....

ושמעתי שבנות+טכניון=טבו!

עד כמה זה נכון?

בטכניון יש יותר בנים... זה נכון.

אבל אין קשר מרובעים ועקומות.

בכל מקום יש לך מכל הסוגים - יש את הגיקים, את העקומים, את המגניבים, את הזרקנים, את היפים, את השקטים. אחי יש הכל.

שמע, אם תכנס למגמת פסיכולוגיה או בת"א, אתה רק תסתכל על הבחורות כל היום.

לעומת זאת, אם תכנס להנדסת מחשבים בטכניון, תהיה בטוח שאתה תראה שם מצבור של גיקים, שהרי זה המעוז העיקרי שלהם... אבל זה לא אומר שהם גיקים מהסטייל הישן :)

אני למשל - גאה לומר שאני גיק מחשבים מהדור החדש. אני חולה מחשבים , אבל ממש לא חננה ולא מעפאן כמו הגיקים של פעם.

אפשר אפילו לומר שאני Geek1950 Pro

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מצב שאתה לא מבין שום דבר. אם אני לא מבין נקודות מסויימות אני שואל חברים\ את המרצה. חוץ מזה, למרצה אמורות להיות שעות קבלה שבהן אתה יכול לשאול אותו הכול. במקרה הכי גרוע- יש את הספרייה.

לא היה לי ממש זמן לקרוא את התשובות ביומיים האחרונים אז אני כותב רק עכשיו :D בינתיים הבעיה היחידה שלי זה חדוו"א א' הידועה לשמצה, שכבר בהרצאה הראשונה מתחילה להסתבך ולקבל תפניות לא מובנות (או מובנות בצורה די רופפת). טוב נו, לפחות יש על זה הרבה חומר באינטרנט ואת הספר ה"מוחץ" של מייזלר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה, תראד מעניין, קראתי עד עמוד 25 כי לא היה לי כוח ליותר, ועכשיו כמה שאלות:

1. מה זה בדיוק עתודה? (כן כן, עדיין לא הבנתי בבירור מה זה...) זה משהו שכרוך בהתחייבות ל-3 שנות קבע בצבא? מה "שווה" בזה? (אם בכלל).

2. הייתי רוצה לקבל קצת מידע על תארים, איזה תארים יש וכו' (אשמח לקישורים למידע בעברית)

עתודה זה עוד דרך של הצבא לנצל בוגרי תיכון שלא יודעים שום דבר מהחיים שלהם. זה עובד באופן הבא: צה"ל מאתר צעירים מוכשרים, עושה להם שטיפת מוח ומגייסים אותם לעתודה. הצבא מממן את שכר הלימוד (9K בשנה) למשך כל התואר ובתמורה הם מסכימים לחתום פאקינג 6 שנים בצבא, בלי שיש להם מושג קלוש איך נראת מערכת צבאית ואם הם בכלל יסתדרו בה. נשרת באמצע כל מהתואר? כל הזין. תתגייס לצבא בגיל 20 ותעשה 3 שנים כמו כולם. לא מסתדר עם המערכת? באסה. אתה חתום ל-6 שנים במקרה הטוב.

לדעתי עדיף לסיים כמו כולם ואחר כך ללכת ללמוד. ראיתי בשירות הרבה עתודאים מיוסרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...