לסטודנטים פה - מתי חוזרים ללימודים? + ברבורים על עתודה - עמוד 23 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לסטודנטים פה - מתי חוזרים ללימודים? + ברבורים על עתודה

bezadon

Recommended Posts

• תגובות 487
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא היה לי ממש זמן לקרוא את התשובות ביומיים האחרונים אז אני כותב רק עכשיו :D בינתיים הבעיה היחידה שלי זה חדוו"א א' הידועה לשמצה, שכבר בהרצאה הראשונה מתחילה להסתבך ולקבל תפניות לא מובנות (או מובנות בצורה די רופפת). טוב נו, לפחות יש על זה הרבה חומר באינטרנט ואת הספר ה"מוחץ" של מייזלר.

חדו"א א' יכולה להכניס אותך להלם רציני אם אתה לא מוכן לזה. בהצלחה :-X.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לעתודה צריך ללכת כשאתה יודע מה אתה רוצה לעשות ומה אתה רוצה ללמוד

ולגבי הקבע

על שבירת חוזה שמעת?

מה אתה כבר יודע בגיל 18? יש לי חבר שאהב פיזיקה והחליט ללכת לעתודה. פתאום באמצע הלימודים הוא החליט שפיזיקה זה לא בשבילו. הוא נשר מהלימודים, התגייס בגיל 20 והשתחרר לפני חודש בגיל 23. תענוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלאס, זה שטויות. אם אתה חושב על זה הרבה ובודק הרבה על כל מקצוע מהו ויודע גם מה הנטיות שלך אתה יכול לבחור את המקצוע שהיית בוחר גם בגיל 24 אחרי שהיית עובר אותו תהליך. אני לומד עם אנשים בני 25-26 ומעלה - תאמין לי שלסטונדט הממוצע אין שום יתרון עלי ברמת הידע שלו,ברמת הבגרות המנטלית שלו או ברמת העצמאות שלו, ויש סיכוי לקבל החלטות טיפשיות גם בגיל 23 ומעלה. שוב - כל עוד אתה עושה כמה שיותר שיעורי בית על היצע המקצועות הסיכוי שלך לבחור את המקצוע המתאים שלך יעלה - ואין קשר לזה שאתה בן 18,21,25 או 30. רק אצלנו יש את העניין של הצבא, אבל בכל העולם רוב הסטודנטים מתחילים את התואר בסביבות גילאי 18-20.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה כבר יודע בגיל 18? יש לי חבר שאהב פיזיקה והחליט ללכת לעתודה. פתאום באמצע הלימודים הוא החליט שפיזיקה זה לא בשבילו. הוא נשר מהלימודים, התגייס בגיל 20 והשתחרר לפני חודש בגיל 23. תענוג.

שמע, יש בכל מיקרה זה שונה... אני לומד הנדסת חומרים, ואני "ידעתי" על המקצוע הזה מה שאתה חושב שאתה יודע עליו, לפני הלימודים- ותאמין לי זה ממש לא מה שאתה חושב שזה, וגם אני הופתעתי כשגיליתי מה אני לומד ועד כמה זה שונה מכל מה שהכרתי, אז זה אומר שאני אולי יותר מאחרים לא הייתי מוכן ללימודים ולא ידעתי מה אני הולך ללמוד, ועכשו כשאני בשנה רביעית אני לא מצתער על הבחירה שלי בכלל, ושאר העתודאים שלומדים איתי גם לא מצתערים, ואפילו שמחים שהם לומדים את התואר הזה במקום התואר שהם חשבו שהם הולכים ללמוד... לגבי הצבא אני לא יכול להגיד הרבה, אבל ממה שאני הבנתי, היחס בין המרוצים ללא מרוצים מהשיבוץ שלהם הוא די 50:50 אז זה לא כל כך נורא כמו שאתה מציג את זה.

שכן שלי למד הנ' חשמל בטכניון ומשרת עכשו כבר איזה 4 שנים בחיל הים, וכל שנה בערך הוא נוסע לחו"ל+ שכור, על חשבון הצבא. הוא, לדוגמא, מרוצה מהשרות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע. לפי איך שזה הולך אצלנו באוניברסיטה, האות מציינת את הרמה של הקורס ויש מספר שמציין את מספר הקורס- לדוגמא: חדו"א א'1 זה קורס החדו"א הראשון, ברמה א' (שהיא הרמה הגבוהה ביותר, ולפי מה שאני יודע יש לפחות עד רמה ד'...).

חדו"א א' 2 זה קורס ההמשך של חדו"א 1, ברמה א' וכו...

מה זה הת'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו המצאה של הטכניון. הת' עבור תאוריה.

זה חדווא עם עוד תאוריה מאינפי - קורס שמכריחים עכשיו את חשמל ומדעי המחשב לקחת.... עוד שעת הרצאה נדמה לי ועוד חצי נקודה.

אומרים אבל שהמבחן יותר קל - כי זה הכל הוכחות שיש בספר ואפשר ללמוד כמו תוכי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחן שלם בהוכחות מתמטיות!?

איייייכס :puke:

בסמסטר שעבר היו לי שני מקצועות בהתקני מוליכים למחצה שחצי מהמבחן בהם הייה הוכחות... דקה אחרי שיצאתי מהמבחן האחרון שכחתי את כל ההוכחות שחרשתי עלייהן שבועיים ;D. ובסוף עוד התברר ששכחתי להוסיף ציור (קטן ומעפן) של המעגל באחד המבחנים (להוכחה של 3 עמודים...) וירדו לי 50% מהנקודות :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש חדו"א א', ויש חדוא ב', אז חדו"א ת' זה להפחיד אותך, שתחשוב שזה ברמה מאוד קשה :smile1:.

ואם אתה לא תבין שום דבר בהרצאה זה לא כ"כ חשוב, יותר חשוב שתבין את התרגול. ההרצאה זה כמו תיאוריה וזה מאוד באוויר, התרגול זה פרקטי (למבחן הכוונה, לחיים ברור שלא).

וד"א, אני שכחתי לשרטט פרט קטן בציור של הפונקציה ובגלל זה ירדו לי 33% מהנקודות :biggthumpup:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...