לכל המזלזלים בכוחה של סוריה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לכל המזלזלים בכוחה של סוריה

WhiteLen

Recommended Posts

בעקבות השמועות על מחטף סורי ברמת הגולן אני רואה הרבה תגובות מזלזלות בכוחה של סוריה והמלצה לישראל לתקוף כבר עכשיו כתקיפת מנה.

כנראה אנשים לא מבינים מה יהיו תוצאות מלחמה כזו. :kopfpatsch:

סוריה כבר מזמן הבינה שלא תוכל להביס את בכוחות שיריון או אוויר ולכן תורת הלחימה שלה מבוססת על ריסוק עורף בעזרת טילים מתוך הנחה שישראל לא תוכל לעמוד בהיקף האבידות.

גם אם סוריה לא תשתמש בטילים בעלי ראש נפץ כימי או ביולוגי ( אשר יש לה בכמויות ) מאגר הטילים העצום שלה מאפשר ירי של אלפי טילים ביום על . אם חשבתם שהרקטות של חיזבאללה מסוכנות אתם צריכים להבין שמטחים כאלו של טילי קרקע קרקע יכולים להפוך את תל אביב או כל עיר אחרת לאיי חורבות תוך זמן קצר מאד.

אני אישית חושב שאין לסוריה אינטרס לתקוף את בצורה מסיבית. התוצאות של תקיפה כזו תהיה כנראה הפלת משטרו של אסד או חיסולו ע"י ישראל. יתכן כי סוריה תנסה לאמץ את המודל הלבנוני ותפעיל יחידות טרור ברמת הגולן אם הפסקת האש תוכיח את עצמה וגבול לבנון יהיה שקט. אנשים צריכים לבין שאולמרט לא סתם ניזהר כל כך לא לתקוף בשטח סוריה. עקב האכילס של ישראל זו רגישותה לטילים, אנו נמצאים במדינה קטנה ללא עורף אסטרטגי כך שכל טיל פרמיטיבי יחסית יכול לפגוע בכל נקודה בישראל ובדיוק רב מפאת הטווח הקצר. עד שלא ימצא פיתרון טכנולוגי לבעיית הטילים ( ואין כרגע פתרון כזה גם בתאוריה לכמויות הטילים המדוברות ) אנו נמצאים במלחמה קרה עם סוריה. לשתי המדינות יש הרבה להפסיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 101
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

במלחמה צפויה מראש עדיף להקדים כל עוד יש לך יתרון. אנחנו לא יכולים להיות בטוחים שאם המצב ימשך ככה עוד 20 שנה סוריה לא תתקרב אלינו ואולי תשתווה אלינו בכוחה. ובעתיד בכל מקרה הנשקים יתקדמו - עדיף להחליש אותם כמה שאפשר עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שזה מה שאתה רוצה? אתה כנראה לא מבין מה המשמעות של אלפי טילי קרקע קרקע ביום.

בוא אתן לך תסריט הגיוני למה שיקרה:

יום 1: כל בסיס צבאי, מסלולי המראה, תחנות כוח, תחנות , הכנסת... יהפכו למכתשים.

שבוע ראשון: אם אתה גם בעיר כנראה הבית שלך יפגע.

שבוע שני: אם אתה גם בפרפריה כנראה הבית שלך יפגע.

שבוע שלישי: אבידות מאד קשות בשני הצדדים. אם סוריה לא תוכרע עלולים לגלוש לנשק לא קונבנציונאלי.

זה מה שאתה רוצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הסורים היו חושבים שיש להם סיכוי לנצח, הם כבר היו תוקפים.

את הטילים שלהם (אלפי טילים ביום? מישהו כאן קצת מגזים) הם שומרים כנשק אסטרטגי, משהו שניתן לאיים להשתמש בו במקרה קיצוני, למשל כשצה"ל עומד לכבוש את דמשק. אתה לא יורה בתותח הגדול שלך ישר בתחילת המשלחמה - אם תעשה את זה וזה לא יעבוד, במה עוד תוכל להשתמש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שזה מה שאתה רוצה? אתה כנראה לא מבין מה המשמעות של אלפי טילי קרקע קרקע ביום.

בוא אתן לך תסריט הגיוני למה שיקרה:

יום 1: כל בסיס צבאי, מסלולי המראה, תחנות כוח, תחנות , הכנסת... יהפכו למכתשים.

שבוע ראשון: אם אתה גם בעיר כנראה הבית שלך יפגע.

שבוע שני: אם אתה גם בפרפריה כנראה הבית שלך יפגע.

שבוע שלישי: אבידות מאד קשות בשני הצדדים. אם סוריה לא תוכרע עלולים לגלוש לנשק לא קונבנציונאלי.

זה מה שאתה רוצה?

פריפריה? ערים? למה הבדלת את השבועות? גם בפריפריה יש ערים :bash:. אתה לא יודע מה יכולת הצבא הסורי, וזה עדיף על אלפי טילים יותר חזקים בעוד 10 שנים. אמרתי שאם המלחמה בלתי נמנעת עדיף אותה היום. רק שבמחשבה שניה אני חושב שהיא נמנעת. אני לא יודע עד כמה אסד מייצג את הציבור או את הממשלה שלו, אנחנו רק שומעים אותו. ובאותה דרך אני לא יודע עד כמה אחמינג'אד מייצג את הממשלה שלו או את העם שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הסורים היו חושבים שיש להם סיכוי לנצח, הם כבר היו תוקפים.

מסכים איתך

ולא רק סורים אלא כל מדינת ערב שהייתה רק חושבת שהיא יכולה להתמודד איתנו כבר מזמן היו פותחים איתנו חזיתות ואפילו מצרים שיש לנו שלום איתה לא הייתה פוחדת ונכנסת בנו אם היא הייתה חושבת שיש לה סיכוי

אבל זמן ב עבר מאז מלחמות ושכנינו הערבים אומנם שונאים אותנו אבל הם פתחו מודעות להשלכות של פתיחת חזית נגדנו עלולות ליהיות

והם ראו את לבנון בתור דוגמה עכשיו שישראל עוד התאמצה למגר את הנזק שם.

בכל מקרה לפי דעתי המלחמה עם מדינות ערב דופקת לנו בדלת זה יהיה לנו רע מאוד אם ניכנס למלחמה כי גם אנחנו נחזור אחורה בהתפתחות שלנו כתוצאה מזה

אבל מצד שני אני מאמין שכל יהודי יודע בליבו (ואני מאמין שפילו השמאלנים יפי הנפש) ששלום לא ניתן להשיג עם מדינות ערב וגם אם תשיג שלום תמי הם יהוו עליך איום כי מספיק שיעלה מחר איזה מטורלל במצרים להנהגה וניכנס למלחמה.

לכן הפתרון האמיתי באמת באמת יהיה בסוף מלחמה שאני מאמין שתיהיה הקשה במלחמות .

נ.ב.

קראתי היום את הנאום שביבי נאם ואני חייב לצטט משפט שכבר ציטטו אותו כאן היום

מפני שזהו משפט כל כך נכון וזה היה משהו כמו

ערבי ללא נשק=אין מלחמה

ישראל ללא נשק=אין ישראל

חברה,אנחנו (היהודים) לא הולכים לשום מקום,אנחנו נשארים פה...לנצח :pissed:!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע עד כמה אסד מייצג את הציבור או את הממשלה שלו, אנחנו רק שומעים אותו. ובאותה דרך אני לא יודע עד כמה אחמינג'אד מייצג את הממשלה שלו או את העם שלו.

אני יכול לתת לך מושג לא רע.

המצב הכלכלי בסוריה איום ונורא. המדינה במצב חמור מאוד ואובדן לבנון מאוד משפיע עליהם, בין השאר בגלל שהם איבדו את ההכנסות מהסחר בסמים. לצורך השוואה, התמ"ג של גדול יותר מפי שניים מזה של סוריה. התמ"ג לנפש בארץ גדול פי שש מזה שבסוריה. כתוצאה מכך יש לסוריה בעיות באספקת החשמל והמים. גם הצבא שלהם מיושן במידה רבה.

כרגע שולט במדינה המיעוט העלאווי. הרוב, כ- 75% מהאוכלוסיה, הם סונים.

במקרה של התקפה מאסיווית של סוריה על ריכוזי אוכלוסיה בארץ, יש סיכוי גבוה מאוד שהתגובה הישראלית תביא לנפילת השלטון העלאווי. זה הדבר האחרון שהשכבה השלטת שם רוצה, לכן הם יחשבו פעם, פעמיים ואפילו שלוש פעמים לפני שישתמשו בטילים שלהם. גם אם לא תתרחש הפיכה, התגובה של תגרום נזק עצום לכלכלה הסורית, נזק שהיא בשום פנים ואופן לא מסוגלת לעמוד בו. אז הם יחשבו גם ארבע פעמים לפני שיתנו פקודת שיגור.

אם סוריה תרצה לפגוע בישראל, היא תמשיך לצייד את החיזבאללה. זה הרבה יותר זול ובטוח ממתקפה חזיתית. בסה"כ מה אכפת לסורים להילחם עד ללבנוני האחרון?

אחמדינג'אד לא מייצג אף אחד. מי ששולט באיראן הוא האייטוללה חמינאי. מה ההמונים האיראנים חושבים? שאלה מעניינת. כל גולה איראני שמתנגד לשלטון טוען שהעם ישמח למרוד באייטוללות, אבל לך תדע אם זו האמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא חושב על אופציית השלום עם סוריה שהפכה למעיין טאבו אחרי היציאה מלבנון.

אם כמה שזה כואב, הפתרון הסופי יהיה ללא ספק החזרת רמת הגולן לסורים - רק ככה יהיה שלום בין שתי המדינות.

גם את סיני נאלצנו להחזיר וקיבלנו בתמורה גבול שקט - ושלום עם סוריה יגרור גם שלום עם לבנון.

הטענה שרמת הגולן היא נכס אסטרטגי לישראל היא נכונה, אבל מצד שני, כל פיסת אדמה הכרחית לישראל בגלל גודלה המינורי, לכן זה לא ממש נקודה לויכוח ובנוסף לכך, האו"ם לא מכיר בשטח הזה כשטח חוקי - אלא שטח כבוש.

נכון שזה נראה שזה עוד מוקדם לדבר, ובטח אחרי שהיום אמר אסד שהסיכוי לשלום בין שתי המדינות הוא נמוך, יש לעשות מאמץ וסוף סוף להשקיט את הגזרה הזאת ובנוסף לכך לבודד את אירן.

תחשבו על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להחזיר את הגולן זה לא ריאלי מבחינת , ברגע שישראל לא מחזיקה בגולן (שלא לדבר על בקעת הירדן), היא הופכת לעורף חשוף לחלוטין (גם בהסכמים שברק הציע הופיעו תחנות התרעה בבקעה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להחזיר את הגולן זה לא ריאלי מבחינת , ברגע שישראל לא מחזיקה בגולן (שלא לדבר על בקעת הירדן), היא הופכת לעורף חשוף לחלוטין (גם בהסכמים שברק הציע הופיעו תחנות התרעה בבקעה).

למה שיהיו חששות לגבי אם העורף חשוף או לא בעיתות שלום כשמסביבנו רק מדינות ידידות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...