לכל המזלזלים בכוחה של סוריה - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לכל המזלזלים בכוחה של סוריה

WhiteLen

Recommended Posts

יש להם פי 10 טנקים יותר מאיתנו ופה אפילו איכות לא תעזור לך זה כמו שעל בן אדם עם מאג יסתערו 100 איש עם סכינים, לכן מבחינת שריון אנחנו אוכלים בראש

טעות. לסוריה ולנו יש פחות-או-יותר אותו מספר של טנקים. רק שהטנקים שלנו מתקדמים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 101
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בואו נערוך קצת בדיקת מציאות לכמה אנשים כאן ^^ :kopfpatsch:

לסוריה/איראן יש בערך פי שתיים יותר נשקים או טנקים ופי 5 יותר חיילים אבל הם לא מיומנים כמו לשנו ןהטנקים והמטוסים שלהם ישנים חלקם מאד וחלקם פחות אז אני לא דואג מהיכולת הצבאית שלהם כול כך.. יש לנו גם פצצות הרבה יותר חכמות וגם את אמריקה אז.... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ההיתי בונה על אמריקה, הם יכולים לנטוש אותנו מתי שבא להם

אתה טוען שאמריקה תעזוב את ההשפעה שלה באיזור? ואגב,אל תתחילו לדבר שטויות,אף אחד כאן לא רמטכ''ל

ולא יודע כמה יש לנו וממה....אז דיי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להיות בטוח שמיד כשהטיל הסורי הראשון ישוגר לעבר , דמשק ושאר ערים מרכזיות בסוריה ואיראן יגורענו, בבחירות הבאות אני מצביע ליברמן.

מה יש לכם מהרוסי הזה פשיסט(הציע חוק לביטול האנונימיות באינטרנט...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקסימום 25 הרוגים להכרעת הצבא הסורי? אני לא אצחק כי זה לא מצחיק, אבל אני אומר 500-1000 לפחות.

אתה נותן הרבה יותר מדי קרדיט לצבא סורי, מועט מדי לצבא שלנו

גם אם נכליל פגיעות באזרחים אני לא חושב שנגרד את החסם התחתון לטווח שהבאת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1)התיאוריה האומרת שלא משנה אם נחזיר את רמת הגולן כי בינכה יש לסורים טילים שטחית ולא נכונה. ככל שהטווח לעורף הישראלי יקוצר, מצבנו יורע מעריכית שכן קיצור טווחים מאפשר איום על חלק גדול יותר מהעורף ומכלי רבים משמעותית (תותחים, מרגמות, קטיושות קצרות טווח וכו'...) שקשה הרבה יותר להתמודד איתם, הן בגלל כמותם, קלות ההפעלה שלהם, יכולת ההסתרה שלהם, וניידותם. ראינו את זה עכשיו, את הטילים ארוכי הטווח הורידו בקלות, את המשגרים הקטנים והפשוטים ואפילו את המרגמות היה כמעט בלתי אפשרי להשמיד. שלא לדבר על היתרון ההגנתי וההתקפי הקיים כתוצאה מתוואי השטח.

אני לא מבין את הקטע הזה - זה הרי הסכם שלום. הסכם.

אתה רואה את הצבא שולח עשרות חטיבות לגבול עם ירדן ומצריים מהחשש שיום אחד מובארק ועבדאללה יתעוררו על הצד הלא נכון ויחליטו למחוק את ישראל?

למה שנאלץ לשמור כל כך הרבה על העורף אם בעצם יהיה שלום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי כדי שסתפיק לשתות בשעות כאלה יש לך עדיין את כול החיים לפניך, תגיד בחודש של לחימה מול ארגון טרור שיורה צינורות מעופפים עם גולות קיבלנו 200 הרוגים אז מול סדיר בשיא הכוח שיש לו יותר כוח וגם צה''ל מן הסתם יזרים יותר כוחות למלחמה אנחנו נקבל לפחות ת500

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, לא קיבלנו 200 הרוגים. ממש לא.

דבר שני, נגד סדיר הרבה יותר קל להילחם.

דבר שלישי, הרבה יותר קל לבלום מתקפה מלצאת למתקפה בתוך שטח אויב. אז אם סוריה יתקיפו אותנו, זה יהיה לנו קצת יותר קל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" רק כסיל מייחל למלחמה"

דווקא פה יש לנו יתרון כי אסד אמור להבין שדוד סם רוצה לכסח אותו ורק מחפש תירוץ

דווקא נגד סוריה חיל האוויר מאוד יעזור והכוחות הקרקעיים יהיו רק בשלב המאוחר של המלחמה(עם עזרה קטנה של סמי מכיוון עיראק)

נגד מדינה אתה יכול פשוט לשלוח טילים על ערים אתה יכול לכתוש שטחים בלי שאף אחד יאמר כלום.

נגד ארגון גרילה אין לך מספיק יעדים איכותיים כמו נגד מדינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את הקטע הזה - זה הרי הסכם שלום. הסכם.

אתה רואה את הצבא שולח עשרות חטיבות לגבול עם ירדן ומצריים מהחשש שיום אחד מובארק ועבדאללה יתעוררו על הצד הלא נכון ויחליטו למחוק את ישראל?

למה שנאלץ לשמור כל כך הרבה על העורף אם בעצם יהיה שלום?

1) יש האומרים כי לא הפלשתינים ולא הסורים ממש רוצים שלום והעניין הוא לא על חתיכת אדמה. כלומר, השגת רמת הגולן ויו"ש הם רק שלב במטרה הסופית שהיא השמדת מדינת . את הגישה מאוששת הצהרתו של נשיא איראן, בן הברית של סוריה והחמאס שכרגע שולטים בפלשתינים. השלום מחליש את הצבא כי תקציבים מופנים לסדרי עדיפויות אחרים וההמשך ברור.

2) גם אם היום מכובדים ההסכמים, זה לא אומר שמחר יכובדו, כמו שאנו למדים ממהיסטוריה. אם מחר יעלו גורמים קיצוניים לשילטון במצרים\ירדן\סוריה ההסכמים יכולים להיות שווים לתחת. בדיוק כמו "ההסכם" שהיה לנו עם השח האיראני אחרי שחומייני עלה. בדיוק כמו ההסכמים ערב מלחמת העולם השנייה.

מבחינה אסטרטגית ההסכם עם ירדן ומצרים אינו בעייתי בגלל תוואי השטח. עם סוריה ועם הרש"פ מאוד בעייתי. תסתכל במפה מהי משמעות הנסיגה החד צדדית ביו"ש. 5 שנים של שקט, והם בונים שם דרום לבנון 2 הרבה יותר חזק. וכן, זה יכול לקרות, בדיוק כמו שקרה בדרום לבנון. קח גם בחשבון שלערבים יש סבלנות, בניגוד אלינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

integral, נכון שזו לא בעיה פשוטה - והרבה יותר קל להיות פראנואיד ולדמיין תסריטי הפיכה בכל אחת ממדינות ערב ויום הדין של מדינת .

אפשר לעמוד במקום עם הפסקת האש ולהישאר במלחמה הקרה הזאת בינינו לבין שכנותינו בצפון או לחילופין להשקיע מאמצים אחרונים בשביל ליצור את המזרח התיכון החדש הזה שדיברו עליו בשלהי שנות ה-90'.

הוויתורים יהיו כואבים אך המחשבה של סוף סוף לחיות בשלום עם אויבנו התמידיים יכולה להפוך למציאות.

מי האמין אחרי מלחמת יום הכיפורים שישראל תחתום הסכמי שלום עם מצרים או ירדן?

והנה היום, אחרי שנים של שקט ושום קולות הפיכה כאלה או אחרים - השקט נשמר.

למה שאותו דבר לא יהיה בגבולנו הצפוני?

אסד ועמיתיו בשלטון הרבה יותר הגיוניים מהפרחח הפרסי הזה, מזרחה אליהם והשלטון שלהם יציב כבר שנות דור למרות המיעוט העלוואי השולט במדינה.

אני מאמין שאחרי חודש של לחימה ו"הוצאת קיטור" ניתן להגיע להסכם שלום בעזרת נוסחה מסויימת ויש לפעול להשגת מטרה זו.

בנוגע לפלסטינים, אני לא אמרתי דבר בנוגע לנסיגה חד צדדית נוספת ואני מאמין שאם תהיה החזרת יהודה ושומרון, עליה להיוצ רק תחת הסכם שלום עם העם הפלסטיני, כאשר לו תהיה הנהגה יציבה ששולטת בכל שטחי המדינה העתידית - לפני זה אין להחזיר שטחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...