יש אלוהים? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש אלוהים?

SweeT_EviL

יש אלוהים?  

1299 הצבעות

1. 1. יש אלוהים?

Recommended Posts

• תגובות 115
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

התפיסה של המוח האנושי מוגבלת

אנו חיים בעולם שלכל דבר יש התחלה אמצע וסוף - חוץ מאנרגיה [שהיא בגדר אקסיומה].

אולי אותו אלוקים שכולם מדברים עליו הוא סוג מסוים של אנרגיה? או סוג של חייזרים בעלי אינטליגנציה גבוהה משלנו?

מבחינה דתית אני יענה פה על כמה דברים שאנשים העלו

כמו ש infer73 כתב: "אל תבשל גדי בחלב אימו - בשר עוף (שלהזכירך, לא היה גדי מעולם) עם מוצר חלב פרה? (שלהזכירך, לא הולידה עוף בחייה)"

אז כאן אתה טועה מכיוון שאתה חושב שאתה יודע הכול אבל אתה בעצם יתוש קטן שחי לו ביקום - תלמד לשלוט על הפה שלך לפני שאתה מדבר ויורק לכל כיוון כמו ילד קטן אז הנה ההוכחה שלך..

האיסור על בישול גדי ובחלב אימו נידון בגמרא בכמה מקומות ואומנם ישנו רב בשם "רבי יוסי הגלילי" שאף אכל עוף עם חלב -

אך משום שזו הייתה תקופה מוקדמת שלאנשים לא הייתה השכלה ורובם המכריע היה בורים, חוקקו את האיסור הזה בשביל שאנשים לא יתבלבלו בין עוף לבשר רגיל [כמו האיסור על אכילת קטניות - שאין בהם שום דבר מן החמץ - זה רק בגלל השדות המשותפים לחיטה ולקטניות] והאיסור הזה תקף עד היום משום שאין לשום רב הסמכה או ביצים לערער עליו.

וכן אני מסכים איתך infer73 שהנצרות היא בולשיט אחת גדולה כיוון שהיא הוקמה מדתות פגניות ברומא אשר האמינו בשמש ולכן שינו את יום ראשון ל sunday - יום השמש שזה היה סימלם של הדתות הפגניות באותה תקופה. מה גם שהנצרות שללה וצינזרה כ40 בשורות [או יותר] של תלמידי ישו שעסקו בגופנויותו של ישו וביחסיו עם מריה מגדלנה ואספה לברית החדשה 5 בשורות שעסקו ברוחניותו של ישו כדי שישו לא ייחשב לאדם אלא יחשב לסוג של "אל" - בן אלוקים, ובכך אנשים יאמינו בסיפורים ההזויים שלהם.

ככה שהנצרות היא אוסף של סיפורי ילדים לדוגמא "The Four Hourse Man"

אלוקים קיים ובזה אני מאמין מכוחו העצום והמופלא של הטבע.

לא אמרתי באיזה צורה הוא קיים - אולי אנרגיה אולי כוכב של חייזרים שיצרו אותנו - כנראה זה משהו שהוא מעבר להבנה שלנו והוא תמיד יהיה כך.

אבל בכל מקרה הוא קיים - אבל זה לא אומר שצריך לעבוד אותו או לנהוג ככה או אחרת לפי דת כזאת או אחרת.

"איש איש באמונתו יחייה".

אנשים, תלמדו לא לפסול כלום כיוון שכל המדע שלנו בנוי על אקסיומות [ראה ויקיפדיה]

ואם אתה אומר לי שאני טועה אז אתה יכול להגיד שכל המדע שלנו הוא טעות אחת ענקית.

אלוקים קיים ואני איש מאמין דתי - אולי אני לא מסכים עם רוב הדברים של הדת כי כמובן רובם נכתבו ע"י אנשים, ומה לעשות אנשים טועים... [רגע של כנות] ולכן גם את רובם אני לא עושה.

אבל האמונה חזקה מהכול, רוב בני האדם לא מאמינים למשהו, עד שהם רואים אותו - להאמין במשהו בכל ליבך בלי שראיתי אותו מסמן על עוצמה גדולה.

בחיים לא נבין את זה - אנו בני האדם טיפשים מידי.

אני מקווה שהייתי מספיק רציני בשבילך.. אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני לא מבין איך אתה יכול להאמין במשהו שלא ראית לא הרגשת לא כלום אתה מאמין במשהו שפשוט לא קיים אתה לא יודע איפה הוא אתה לא יודע מה הוא אתה לא יודע כלום עליו אבל אתה מאמין בו .. אני חושב שאלוהים זה המצאה של האדם שהומצאה לפני הרבה זמן כשרוב האנשים היו בורים חסרי ידע והשכלה בסיסית ולכן המציאו את האלוהים כח גדול ועליון כדי שהם יחשבו שיש משהו ששומר עליהם ויעזור להם כשאותו אלוהים לא עשה כלום מאז ומעולם אבל אנשים מאמינים בו כי הוא נותן סיבה לחיים העלובים שלהם ושמישהו יגיד לי מה זה הטכנו הזה !!!?@!?#!@

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

THE RED EYE נהניתי לקרוא את מה שכתבת ואני מסכים איתך

לפי דעתי אל לנו לשבור תראש בנושא זה כי זה יכול להטריף את התודעה של הבנאדם

יש מיליוני תיאוריות לגבי איך שנוצרנו ולכל אחד מאיתנו דעה זו או אחרת לגבי אותן תאוריות

לכן כל התרד הזה לפי דעתי הוא מיותר כי השאלה הנשאלת היא בעצם שאלת השאלות

ואם מישהו היה יודע את התשובה לכך בוודאות אז...

נ.ב.

המשפט המדויק הוא

"צדיק באמונתו יחיה" (חבקוק ב, ד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני לא מבין איך אתה יכול להאמין במשהו שלא ראית לא הרגשת לא כלום אתה מאמין במשהו שפשוט לא קיים אתה לא יודע איפה הוא אתה לא יודע מה הוא אתה לא יודע כלום עליו אבל אתה מאמין בו .. אני חושב שאלוהים זה המצאה של האדם שהומצאה לפני הרבה זמן כשרוב האנשים היו בורים חסרי ידע והשכלה בסיסית ולכן המציאו את האלוהים כח גדול ועליון כדי שהם יחשבו שיש משהו ששומר עליהם ויעזור להם כשאותו אלוהים לא עשה כלום מאז ומעולם אבל אנשים מאמינים בו כי הוא נותן סיבה לחיים העלובים שלהם ושמישהו יגיד לי מה זה הטכנו הזה !!!?@!?#!@

כמו שאמרתי אמונה חזקה ממה שבני האדם יכולים לדמיין

ובני האדם טיפשים מידי בשביל לחשוב על יישות או יישויות עליונות מרובות

אפשר לקרוא לזה הרגשה או ייעוד אבל המילה המקיפה היא [glow=red,2,300]אמונה[/glow]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי ספר סבבה בנושא - יצא בהוצאת משרד הבטחון - האוניברסיטה המשודרת

"בקשר לאלוהים" מאת יקיר שושני

יש שם המון טיעונים בנושא לוגיקה ודת ואיך ניתן להסביר קיום אלוהים ולהוכיח/לא להוכיח....

אני אהבתי

דעתי האישית היא שיש אלוהים - וזה גם לפי תער אוקהם:

אני מרגיש שהוא קיים, ואני מאמין בו

עכשיו זה יהיה מסובך מאוד בשבילי לא להאמין שהוא ישנו

ולכן יש אלוהים... :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מה שאתה אומר זה שאתה מאמין באלוהים אתה לא יודע מה זה ומה הוא אבל אתה מאמין בו מין הרגשה אז אתה לא בהכרח מתכוון לאותו אלוהים שהמציאה הדת אלא סוג של "משהו" שאתה מרצונך החופשי מאמין בו וזה סבבה :D

תודה על הלינק :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מה שאתה אומר זה שאתה מאמין באלוהים אתה לא יודע מה זה ומה הוא אבל אתה מאמין בו מין הרגשה אז אתה לא בהכרח מתכוון לאותו אלוהים שהמציאה הדת אלא סוג של "משהו" שאתה מרצונך החופשי וזה סבבה :D

תודה על הלינק :xyxthumbs:

בדיוק :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו איך שאני רואה את זה כל בן אדם מאמין במשהו

אתם יכולים לקרוא לזה אלוהים או "משה"

בעת צרה לא עלינו אני מכיר רבים שמה שהם יעשו זה לזעוק לשמיים (ויש כמוני שיצעקו שמע - ואני לא דתי)

מה שאני מנסה להגיד זה כמה דברים

הקיום של אלוהים לא תלוי באמונה באופן עקרוני אחרת הוא לא היה יכול להיות "אלוהים" אבל הוא בטח לא תלוי בתורה או

בקוראן או בברית החדשה

ובכל זאת, אני מתקשה להתווכח עם אמונה בדת כי אני חושב שכדי להעלות טיעונים טובים בעד או נגד צריך להבין ולקרוא בתנ"ך הרבה יותר

ממה שאני קראתי (ואני קורא מדי פעם)

סה"כ בתורה יש סיפור טוב, לוגיקה טובה, מוסר וכלים לקיום חברה...

אני חושב שהספר שהמלצתי עליו נוגע בדיוק בדברים האלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל האמונה חזקה מהכול, רוב בני האדם לא מאמינים למשהו, עד שהם רואים אותו - להאמין במשהו בכל ליבך בלי שראיתי אותו מסמן על עוצמה גדולה.

בחיים לא נבין את זה - אנו בני האדם טיפשים מידי.

מזל שנתת לי משהו שאני יכול לא להסכים איתו ;)

למה להאמין במשהו בכל ליבך מעיד על עוצמה? זה מעיד על אומץ להאמין במשהו כזה, זה מעיד על נאמנות בלתי מתפשרת, לא על עוצמה.

לדעתי זה גם מעיד על תמימות - האמונה של אדם בדבר כלשהו משרתת בדרך כלל אינטרסים של אחרים - כך אצל הנוצרים שם הכנסיה שלטה ביד רמה בעם מבחינה כלכלית ושילטונית, כך אצל האיסלם בו כוהני הדת דורשים ומקבלים את חייהם של המאמינים (ג'יהאד, פיגועי התאבדות, חיזבאללה וכו'..), וכך גם ביהדות בה הרב מקבל בתמורה ממאמינו כבוד רב, כח והשפעה (הם יעשו מה שהוא יגיד).

ברור שפסיכולוגית זה מעיד על עוצמה - אבל רק כי זה מעיד על נאמנות בלתי מתפשרת. זה מקור העוצמה. נאמנות בלתי מתפשרת הינה דבר מסוכן אם הדבר בו אתה מאמין בכל ליבך, מבלי להעיז להיות ספקן, הוא מלכתחילה בלתי נכון. ספקנות מעידה על תבונה.

בנוגע למשפט השני - לא נבין מה? שאמונה עיוורת מעידה על עוצמה? הבינו את זה כבר.

ולמה אתה חושב שאנחנו טיפשים מדי? יחסית למילוני זנים של בע"ח בעולם - אנחנו הכי תבונתיים בפער עצום. על בסיס מה אתה מניח שאנחנו טיפשים? אני לא מצליח להבין את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחכה לרגע שהבוא ני יקבל אות אמיתי ויבין שיש אלוהים

בינתים אני לא כל כך מאמין

יש לך את AC/DC איזה אות אתה עוד צריך? :hat:

מזל שנתת לי משהו שאני יכול לא להסכים איתו ;)

למה להאמין במשהו בכל ליבך מעיד על עוצמה? זה מעיד על אומץ להאמין במשהו כזה, זה מעיד על נאמנות בלתי מתפשרת, לא על עוצמה.

לדעתי זה גם מעיד על תמימות - האמונה של אדם בדבר כלשהו משרתת בדרך כלל אינטרסים של אחרים - כך אצל הנוצרים שם הכנסיה שלטה ביד רמה בעם מבחינה כלכלית ושילטונית, כך אצל האיסלם בו כוהני הדת דורשים ומקבלים את חייהם של המאמינים (ג'יהאד, פיגועי התאבדות, חיזבאללה וכו'..), וכך גם ביהדות בה הרב מקבל בתמורה ממאמינו כבוד רב, כח והשפעה (הם יעשו מה שהוא יגיד).

ברור שפסיכולוגית זה מעיד על עוצמה - אבל רק כי זה מעיד על נאמנות בלתי מתפשרת. זה מקור העוצמה. נאמנות בלתי מתפשרת הינה דבר מסוכן אם הדבר בו אתה מאמין בכל ליבך, מבלי להעיז להיות ספקן, הוא מלכתחילה בלתי נכון. ספקנות מעידה על תבונה.

בנוגע למשפט השני - לא נבין מה? שאמונה עיוורת מעידה על עוצמה? הבינו את זה כבר.

ולמה אתה חושב שאנחנו טיפשים מדי? יחסית למילוני זנים של בע"ח בעולם - אנחנו הכי תבונתיים בפער עצום. על בסיס מה אתה מניח שאנחנו טיפשים? אני לא מצליח להבין את זה.

האמונה שהמוסלמים מאמינים בגיאהד היא עוצמתית כל כך עד שהם מוכנים לאבד את חייהם- כמה שזה לא נכון לדעתי וזה דבר רע זה בכל זאת עוצמתי

זה מעבר לתפיסת האדם להכיר בדבר שאין לו התחלה אמצע וסוף - על זה אני מניח

עם כל הכבד 5 אחוז מהמוח שלנו מנוצל - דמיין לך מה הייתה יכול לעשות עם 95? דמיין מעבד שהכוח שלו הוא 100 במחשב אחד הוא יכול להגיע רק ל 5 אחוז מה100 ובמחשב שני הוא יכול לנצל הכול.. אין פה פער מחשבתי עצום? פער שאתה אפילו לא יכול לתאר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...