הפרויקט הציוני בסכנה - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפרויקט הציוני בסכנה

Milford Cubicle

Recommended Posts

אתה סותר את עצמך. אם חיי אדם חשובים לנו יותר מאשר לערבים (וזה נכון, הם בעצמם מודים בזה), הרי שיחס אבדות חיובי לטובתנו לא אומר שאנחנו מנצחים. אנחנו עשויים לוותר ולהפסיד (לא את הקיום הפיזי של כמדינה אלא את המטרה שלשמה יצאנו למלחמה, למשל החזרת חיילינו החטופים והגנה על ישובי הגבול) גם כשלאויב יש הרבה יותר הרוגים מאשר לנו, בגלל שחיי האדם חשובים לנו הרבה יותר מאשר להם.

איפה בתקשורת שמעת שיש חיילים בדרום לבנון, למעט שני החטופים, אלו שנכנסו בנסיון לחלץ אותם ואלו שנכנסו (וכבר יצאו) בנסיון לחלץ את המחלצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אנחנו באמת לא מנצחים בינתיים, כי אנחנו לא במלחמה.

אבל במלחמה, כמו בכל מלחמות , אנחנו ננצח כי ההקרבה היא בלתי נמנעת אז לא יהיה להם יתרון בנושא הזה.

במלחמת ששת הימים מתו לנו יותר חילים מבמלחמת לבנון נכון? אבל היתה מטרה, היה היגיון אז לא פרשנו, וניצחנו.

אני שמעתי שיש חילים בדרום הרצועה אתמול, אם אתה בטוח שאלה חילים שבאו לחלץ את כוח החילוץ אז אולי אלו הם באמת. לא ידעתי שנכנסו פעמים בשביל החילוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MILF אתה חתיכת דמגוג זול.

אתה יודע טוב מאוד שאני יודע שזאת מלחמה.

אבל יש עדיין הבדל ענקי בין מלחמה (שאנחנו נמצאים בה) למלחמה (שאנחנו עלולים להיכנס אליה בקרוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אבל כן קורא לזה מלחמה (בכללי למצב לא לסיכסוך הספציפי הזה).

אבל יש עוד הבדל בין מלחמה כוללת שאליה אנחנו יכולים להיכנס, לבין העימות המזוין ה"חפוז" הזה.

צה"ל עוד לא הכריז רשמית על מלחמה בכל מקרה, אם רציתם לדעת, ויש לזה סיבות.

מלחמה שונה מקרב בודד בכך שהיא רחבה הרבה יותר בהיקף, הן מבחינת זמן והן מבחינת מקום, ולרוב מלחמה כוללת מספר קרבות. כמו כן, "מלחמה" היא גם מושג משפטי, שמוגדר אופן פורמלי בחוקי המשפט הבינלאומי וחלים לגביה תקנות שונות. כך מדינות יכולות להכריז מלחמה זו על זו, ולהימצא במצב משפטי של מלחמה, גם אם בפועל לא מתנהלים קרבות בין הצדדים.

הכרזת מלחמה היא הכרזה פורמלית של ממשלה

אגב, אתם נהנים מדיונים חסרי כל משמעות, חופרים, שהמטרה הסופית שלהם היא לעצבן?

אם כן תגידו לי אני יפסיק עכשיו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...