חיזבאללה: חטפנו שני חיילים; חילופי אש בגבול הצפון - עמוד 38 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיזבאללה: חטפנו שני חיילים; חילופי אש בגבול הצפון

Kurt

Recommended Posts

250 קילו? נו בסדר לנו יש טילים של טונאז' לא שזה מבטל את הסיכון אבל נחמד לדעת שידינו על העליונה. מה שמפחיד זה שמה לעזאזל יקרה אם הם יחליטו לחבר לראש נפץ איזה חומר כימי או יפגעו באיזה מפעל בחיפה, זה כמו להשמדה המונית הרי איראן כבר השתמשו בנשקים כימיים בעבר נגד עירק אז נגדנו הם בטח לא יהססו להשתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 765
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יפה אמרתה אבל עזוב אותך שטיות רק הטיל עם ה250 קילו שלו פוגע לך פתאום בתל אביב העמוסה זה עשרות הרוגים ומאות פצועים

ובכלל לא צריך טיל בשביל להרים את חיפה ותקריות ואת עכו וכול אזור הצפון לשמיים מספיקה קטישוה אחת לאחד המפעלים ותגובת השרשרת שתצווצר שם תדאג לזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אין לנו מערכות יירוט טילים על הגבולות?

יש אבל היא לא נגד קטיושות וקסאמים. תבינו מה זה קטיושה בתחלאס זאת חתיכת צינור שנושאת חומר נפץ אין פה שום מערכת מתוחכמת דבר כזה לא עולה הרבה את הצינור מפרקים מתמרורים וחומר נפץ מי לא יכול להשיג היום... זה עניין של קטיושה שעולה 100 שקל לעומת טיל ב40,000 שקל שצריך ליירט אותה. יש לנו את החץ והפטריוט שהם יהיו טובים נגד טילים יותר מתוחכמים ויותר מסוכנים, לא יודע לגבי הפארג' 5 או סקאדים אבל אני מניח שהם בנויים במיוחד כנגד טילים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פאג'ר זאת רקטה לא טיל, כנ"ל הזאלזאל שמגיעה לטווח של 300 ק"מ כלומר עד אזור נתניה-חדרה.

הפטריוט לא יכול ליירט כלום בשיט, הם עשו יותר נזק מאשר הסקאדים במלחמת המפרץ. החץ לא מבצעי ונכשל כשלונות חרוצים בהפלת טילים כמו השיהאב 3 וה3.5.

הפחד הוא שאיראן תעביר לחיזבאלה טילי (CSS-8(Chineese to Type 8 שהם וריאציית הק"ק של ה-(CSA-8(chineese surfact to air type 8 הסיני שהוא העתק של הSSA-8 הסובייטי. אלא הם טלים לטווח של 400 ק"מ עם רש"ק של 250 קילו.

מערכות שכן יכולות להפיל פגזים בליסטיים הן הנאוטילוס והפלאנקס, הנאוטילוס משתמש בלייזר IR רב עוצמה כדי לאדה פגזים בליסטיים והוכיחה את עצמה מעל ומעבר, אבל פרשה מהפרוייקט זמן קצר לפני שהוא בוטל ע"י משרג ההגנה האמריקאי, פלנקס זאת מערכת שנועדה כדי להגן על ספינות מפני טילים, אולם בשל זאת שהמערכת לא תוכננה מראש כדי להתביית על פגז בליסטי היא לא תוכל ליירט רקטות אלא אם היא תשולב עם מערכת מכ"מ מנחה שתוכננה לאתר מסולולים בליסטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פגזים בליסטיים

מושג חדש ???

אז איך זה שלנו יש טילים של טונאז' ולהם טילים של 250 והם יהרגו עשרות ומאות ואנחנו ביומיים הורגים 60 אחרי 600 גיחות?

ממ"ד לא יעזור הא.

כי לא משתמשים בהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מושג חדש ???כי לא משתמשים בהם?

פגז = projectile, זה יכול להיות כדור של רובה, טיל, פגז של טנק לא אכפת לי מה.

יש פגזים עם מסלול בליסטי ויש כאלה בלי, רקטה קלאסית היא בעלת מסלול בליסטי, רקטה כמו קאסאם למשל אין לה כיוון שאין לה משקולת או רש"ק בסופה.

ההבדל בין טיל בליסטי לטיל רגיל שלטיל בליסטי יש מסלול בליסטי המנוע שלו מביא אותו עד לנקודת השיא ומשמה הוא נופל כבר לבד הבעיה עם טילים בליסטיים היא שהאלפה שלהם בדרך כלל כלכך חדה שקשה מאוד לעקוב אחריהם עם מכ"מים, וגם מהירות של הגוף החודר שלהם בדרך כלל מאוד מאוד מאוד גבוהה.

טיל רגיל למשל כמו טיל שיוט, טיל נגד טנקים או כל טיל שהוא איננו טיל בליסטי, הוא לא בעל מסלול בליסטי, כלומר הוא יכול לנוע בקו ישר או כל מסלול אחר שהוא ירצה לבחור בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על הפרוייקט עם ארה"ב שעבדו על מערכות לייזר ליירוט קאסמים קטיושות

עכשיו אני מבין שמדובר בכסף אין לנו את האמצעים

זאת מערכת הנאוטילוס, פרשה מהפרוייקט לאחר נסיגתה מלבנון, והפרוייקט בוטל כנראה סופית ע"י משרד ההגנה האמריקאי, היה נסיון להחיות אותו כדי להגן על החיילים האמריקאים בעיראק מפני התקפות מרגמה ורקטות אבל כיוון שהאיום הזה לא היה רציני מספיק אין כרגע שום עבודה על הפרוייקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו הראו את זה בערוץ 11 נראה לי, המערכת עולה מלא כסף ולפי מה שקרו יש לה 100% הצלחה, חבל בדברים כאלה היו צריכים להשקיע בעזאת מערכת כזאת יכולנו לישון בשקט ולהכריע מלחמות. יאללה כבר שיורידו עליהם פצצות יותר רציניות אסור לתת להם להגיע לחיפה שירחיקו אותם כמה שאפשר, אבל אם יש להם סקאדים זה כבר מסוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש להם זה הקטע אבל צריך המון פעולות שקשה להחביא בשביל לשגר אחד ובנתיים יש ים מזלטים מעל לבנון אז הם לא חושפים אותם אני מעריך שמתי שנפקק להם תתחת והם היו לקראת גסיסה הם יוציאו הכול במכה עלינו סקאדים הכול ונקווה לספוג כמה שפחות וכמה שיותר לנטרל ולהרוג יותר ולצאת עם היד על העליונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...